piątek, 14 listopada 2014

Lokata Prestige od 4,05% wzwyż w Lion's bank już zniża loty


Nietrudno nie zauważyć, że w popularnym Idea bank obniżki zagościły na dobre. Promocyjne lokaty na żółtym tle już nie oscylują wokół 3.75%, a jedynie dobijają do 3,50% jak na obecnej szumnie nazwanej lokacie bezkonkurencyjnej.

Za to lepsza oferta trafiła do Lion's banku, który jak widać rozbudowuje coraz bardziej swoją ofertę depozytową i stara się nie schodzić poniżej 4,00%. Kilka dni temu omawiałem dwie nowe lokaty: Welcome oraz Premiere obie oprocentowane na minimum bloga, które niebawem trzeba będzie obniżyć.

Okazuje się jednak, że w ofercie Lwa jet jeszcze jedna lokata o nazwie prestiżowa. Lion's używa oczywiście angielskiej nazwy by wydawać się bardziej ekskluzywnym.Co ciekawe oprocentowanieteoretycznie zaczyna się od 4.05%, jak widzimy na poniższej reklamie.

Kolejna lokata w lion's bank

Niestety w przeciwieństwie do omawianej ostatnio lokaty Premiere, na dedykowanej stronie do założenie lokaty, którą można zobaczyć tutaj, nie ma tutaj szczegółów. Premiere ma dość wygórowane wymagania na 4.00%, trzeba bowiem wykonywać jeden z zawodów wymienionych tutaj.

Omawiana dziś lokata prestige dawała do niedawna jeszcze więcej, bo zaczynała się od 4,05%. Zwykle na reklamie widzimy coś wręcz przeciwnego i reklamuje się górną granicę, zaś przy oprocentowaniu widzimy przyimek do.

Nie ma tutaj wyboru czasu trwania. Lokata trwa 4 miesiące i jak praktycznie każda lokata w jaskini lwa wymaga jako minimum 100.000 zł. Możemy też śmiało twierdzić, że do jej założenia będzie potrzebna wizyta w oddziale, na którą zostaniemy zaproszeni po zostawieniu swoich danych. 

Co więc tak naprawdę oznacza słowo 'od'? Lion's bank sprytnie lepsze oprocentowanie rezerwuje sobie dla magicznej kwoty pół miliona. Dla osób które będą chciały ulokować od 500.000 zł, bank doda kolejne 0,05 pp. Ale jak dobre wiemy taka kwota nie będzie już objęta w całości gwarancjami BFG i pewnie stąd ta dodatkowa premia.

Jedyne czego dowiadujemy się z podanej strony, to fakt że oprocentowanie dotyczy wariantu odnawialnego. Dla wariantu nieodnawialnego oprocentowanie jest o 0,05 pp niższe. To jednak raczej problemem być nie powinno. Lokata po czterech miesiącach odnowi się mniej korzystnych warunkach jako lokata BON APPETIT, ale wówczas po prostu będzie można ją zerwać i założyć lepszą.

Na koniec zostawiam link da osób zainteresowanych założeniem lokaty Prestige

Warto znów przypomnieć, że jeżeli nie skorzystałeś jeszcze z oferty Lion's Banku, lepiej skorzystać z flagowego produktu czyli Lokaty Bonjour, która daje zarobić więcej na start bo 5,00%. Tyle, że w tym przypadku kwota minimalna wynosi 200.000 zł.

Link dla zainteresowanyh Lokata Bonjour na 5,00%


UWAGA: 
Banki lubią wprowadzać ciągle zmiany do swojej oferty. Chociaż reklama 4,05% wciąż jest dostępna na internecie, to jednak, jak dowiedziałem się przed chwilą, rzeczywiste oprocentowanie obniżono o 0,25pp jak widzimy na poniższym obrazku:
 
Rzeczywiste oprocentowanie jest w granicach 3,75-3,85%
 

7 komentarzy:

 1. Przedwczoraj byłem u doradcy LB i dowiedziałem się, że oferta odnośnie tej lokaty jest już nieaktualna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info. Wprowadziłem korektę do artykułu.

   Usuń
 2. Polecając lokatę Bonjour warto podkreślać, że jest ona dla kwoty minimalnej 200 tys. zł ! Czyli nie jest dla przeciętnego "zjadacza chleba"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, dodałem to info do artykułu.

   Usuń
 3. przy klonach banków Czarneckiego istotna jest informacja czy jesteś już klientem czegokolwiek z grupy. Z tego co widzę to klienci IdeaBank są pozbawiani możliwości założenia lokaty w tym lions z definicji, od razu i bez zbędnego owijania w bawełnę -niech hołota spada na drzewo . "Niniejsza Lokata musi być pierwszą Lokatą Klienta założoną w Idea Bank S.A."
  banksterswo jak widać ściemnia i oszukuje obecnie przy każdej "ofercie" lokowania pieniędzy
  JEST TO JAWNA DYSKRYMINACJA, ALE KNFy, pismaki. politycy mają to gdzieś.
  W
  każdym normalnym kraju banksterzy mieliby za coś takiego sprawę sądową i posypały by się milionowe odszkodowania, no ale lepiej "płakać" i biadolić że wołomin nie działa przez maile....
  FX

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bycie klientem Idea banku, nie powoduje możliwości lokaty na początek w Lion's.
   Sprawdzone.

   jest małe ale??? czy BFG będzie działało do tych klonów osobno - Idea bank, Lion's Bank ??, czy trzeba środki złożone w klonach sumować, tak aby nie przelroczyły 100 tys E ?

   ma ktoś wiedzę, lub wykładnię KNF ?

   Usuń
 4. Lions bank to marka, podmiotem prawnym jest Idea Bank, więc gwarancje BFG dzialają dla Idea Bank (czyli sumuje się lokaty założone w Idea właściwym i w Lions)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...