wtorek, 13 listopada 2018

3,2% na lokacie Wielki Procent w IDEA Banku!

Tak jak można się było spodziewać po porannej aferze z KNF-em i Panem Czarneckim w roli głównej opisanej dziś na PP4 - IDEA Bank podnosi oprocentowanie swojej hitowej lokaty! 

Po wprowadzeniu przez Ideę KO na 3,2% i wydłużeniu okresu trwania do 3 m-cy najlepszej lokaty dla "starych" klientów na 3% - w tym banku niewiele się działo. Za żadne skarby bank nie chciał przekroczyć magicznej cyfry "3" w oprocentowaniu lokat - na co wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy ;)
Stało się to dopiero ostatniego dnia października, ale też nie na lokacie. Bank wprowadził wówczas nowość - KO na 3,2% do kwoty 20-tu tys. zł. Jest ono do teraz w ofercie i można założyć 3 takie rachunki - co daje 60 tys. na 3,2%. Aktualnie niestety tylko na niecałe dwa m-ce, gdyż promocja potrwa do końca roku. Jego mankamentem są jednak owe limity, których nie ma na lokacie widocznej na obrazku poniżej.

Można pakować kasę pod sam korek BFG, ale czy teraz warto?
Dzisiaj jednak bank podwyższył oprocentowanie obecnej w ofercie Lokaty Wielki Procent z 3 do 3,2% - czym zrównał je z oprocentowaniem swojego KO. Co ważne jest to wersja bez "+", a więc mogą ją zakładać również osoby nie posiadające w IDEA Banku konta!
Minusem zakładania tej lokaty jest na pewno blokowanie kasy aż na 3 m-ce. Kto wie czy nie pojawi się w ofercie lokata właśnie z plusem na lepszy procent? Tego właśnie nie wiemy - bo wydarzenia z dzisiejszego poranka mogą być dopiero początkiem. 

Pewnie wielu z Was ma teraz dylemat czy przerzucać kasę z KO na właśnie tą lokatę żeby zrobić miejsce na tą, która dopiero Wam wpłynie? Napiszcie proszę w komentarzach czy jest się czym ekscytować odnośnie tej podwyżki, czy lepiej poczekać na lepszą okazję? A może w ogóle uciekać z Idei? Ja na pewno nie panikuję i nie zrywam już założonych lokat. Żałuję tylko, że mogą mi przejść koło nosa naprawdę ciekawe oferty, które moim zdaniem na pewno się jeszcze pokażą ;)

Oczywiście jeśli do tej pory nie mieliście do czynienia z tytułowym IDEA Bankiem i nie martwicie się o jego przyszłość ;) - to najlepszym wyborem będzie zacząć od założenia lokaty HAPPY aż na 4%, która niestety jest dostępna tylko dla nowych klientów tego banku.


Tutaj założysz Lokatę HAPPY aż na 4% w IDEA Banku - będąc nowym klientemRegulamin Lokaty Wielki Procent

51 komentarzy:

 1. Nie panikuję ale lokaty nie założę choćby dawali 5%.
  Uciekajcie z Idei bo to problematyczny bank.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już bym się nie pchał w nowe lokaty. Te banki i tak prędzej czy później zostaną wchłonięte przez zewnętrzne podmioty. Może 4% jeszcze by mnie zachęciło, ale wizja obsługi wypłat z BFG w przypadku tak dużych banków jak Getin i IB napawa mnie przerażeniem. To nie regionalny skok. Nie zapominajmy że oba banki mają oddziały za granicą i depozyty tamtejszych klientów tez obsługuje krajowy polski BFG choć biorąc pod uwagę różnice stóp to tych depozytów ukraińskich jest tyle co kot napłakał. Dla mnie te 0.3% nad standardowe lokaty to na razie różnica nieistotna. choć w sumie niewielka kwotę mam wolną do zagospodarowania, ale to za mało aby odczuć jakiś realny zysk na różnicy 0.5% w skali roku.
  Reasumując: od dziś dużo się zmieniło i dopóki nie poznam reakcji KNF i stosunku do stajni banków LC to raczej będę unikał. jeśli bedzie wojna miedzy nimi to nic dobrego z tego nie wyniknie. na razie mam lokaty i nie uciekam, ale nowych nie mam ochoty na razie zakładać choć LC zarzekał się w nagraniu że jesli chodzi o IB to niema zadnego kłopotu - tyle że to było przed getbackiem.
  MM

  OdpowiedzUsuń
 3. Narazie mam 3 KO na 3,2% a resztę kasy trzymam na 3% w Getinie. Czekam na mininum 3,5% i wtedy może coś przekieruję do IB

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W getiniepowiadasz? Rzecz w tym że cała ta taśma to jest właśnie o Getinie a nie o IB więc jak już to wolałbym byc w IB a nie w Getinie
   MM
   ps. szef KNF podaje się do dymisji. 1:0 dla LC. Pytanie jak dalej mecz bedzie wyglądał. Prawdopodobnie KNF będzie miało związane ręce i nie bedzie juz mogło mocno pogrywać z getinem bo depozyty to depozyty. Wystraszą ludzi i nieszczęście gotowe więc prawdopodobnie będzie rozgrywanie sprawy na miękko bo upadłośc ktoregoś z banku pójdzie na konto PIS w tej atmosferze

   Usuń
 4. Czekamy raczej na minimum 3,50 procent. Sytuacja LC jest bardzo zła i jego banki potrzebują każdej złotówki inaczej bank zostanie upaństwowiony. Tak więc ja czekam. Akcje pikują, ratingi obniżone do BB-. Leszek musi solidnie zadziałać a te 3,20 to pozorowanie sukcesu. Zobaczymy jeszcze 4 z przodu, już pod koniec roku. Gimbaza z IB znowu wydzwania po owieczkach, ja im mówie sami inwestujcie w wasze pseudo inwestycje , a mi dawajcie 4 z przodu. Rządzi na rynku ten co ma wolne środki i ideowa gimbaza o tym wie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czekamy raczej na minimum 3,50 procent."
   Moim zdaniem to bardzo prawdopodobne. Dawali już taki % wcześniej - nawet przed "tymi ciekawostkami" z dzisiaj rana ;)

   Usuń
  2. Zgadzam się. 3,20% jest na KO więc ruszyć je można tylko na wypadek wyższej stawki. Najlepiej oczywiście w wariancie miesięcznym.

   Usuń
 5. Szef KNF właśnie złożył dymisję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Macie zdolności do wywierania presji,ale raczej 3,5% nie zobaczycie.Choć ja bym chętnie założył tak oprocentowaną lokatę nawet na 6 miesięcy.Sprawa jest dla mnie prosta:nie będzie żadnej upadłości,czyli jest bezpiecznie.Jeśli się dobrze zastanowicie,to zrozumiecie dlaczego.Nie reprezentuję Banku i nie mam żadnego interesu,żeby pisać o nim dobrze,czego zresztą nie czynię.Mam wiele zastrzeżeń,co do jego funkcjonowania.Ale nie widzę powodu,dla którego nie miałbym wykorzystać takiej okazji,mając wolne środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Macie zdolności do wywierania presji,ale raczej 3,5% nie zobaczycie"
   Jeszcze się okaże... ;)

   Usuń
  2. Słowo "raczej" to nie synonim słowa "na pewno" :-)

   Usuń
  3. jeśli chodzi o IB to pewnie jest bezpiecznie choć to podmioty powiązane. Natomiast obserwując rentownosci obligacji Getina to już nie jestem taki pewien czy to wszystko da się posklejać. Przyjdzie czas spłaty , jakis poślizg, panika i może ruszyć lawina.

   Usuń
 7. Móc załadować pod korek na 3,2% na 3 miesiące,to dla kogoś,kto zakłada lokaty na kilkaset tysięcy,bez porównanie lepszy interes,niż 3,2% na kontach Idealnie Prostych do max 60 tysięcy.Jak dadzą w najbliższych dniach więcej niż 3,2%,to się,oczywiście,nie obrażę

  OdpowiedzUsuń
 8. niech dają 50% na lokacie do gwarancji bfg. Jak ten Zdzicho z taśmy zobaczy jakie koszty będzie musiał ponosić bfg to zaraz porządek w systemie bankowym się zrobi
  MM

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli te 3,5% ma być na 1 miesiąc,po upływie którego,Bank miałby nie zaoferować niczego ponad 3%,to wolę 3,2% na 3 miesiące.Ja nie mam 117 rachunków w 27 bankach i interesują mnie atrakcyjne oferty bez limitów.Jak dadzą 3,5% na 3 miesiące,to jeszcze lepiej.Ale jutro,pojutrze,za kilka dni,a nie za,powiedzmy,1,5 miesiąca.Trzymanie forsy na np.2,7% przez długi czas,i wskoczenie na chwilę,bo dają 3,5% jest nieracjonalne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżeli problemem Banku jest między innymi to,że ma zbyt wiele krótkoterminowych depozytów,to postuluję wprowadzenie oferty lokaty na 6 miesięcy na 3,5%.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo proszę Idea o lokatę „KNF” na 3,6% na 1 miesiąc. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jak "Lokata KNF" to na 1 % :)

  OdpowiedzUsuń
 13. No i stało się. Idea wylądowała dziś na liście ostrzeżeń KNF: prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych, a także doradztwa inwestycyjnego.
  Czyli misselling w tym wypadku najprawdopodobniej
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "No i stało się. Idea wylądowała dziś na liście ostrzeżeń KNF..."
   To naprawdę żenująca zagrywka skompromitowanego KNF-u i byłego już jego szefa. Przeczytajcie jak na swojej stronie tłumaczą się z zamieszczenia IDEA Banku na liście ostrzeżeń:
   https://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty?articleId=63722&p_id=18
   Przecież to najnormalniejszy w świecie odwet za to co wypłynęło dziś rano! Wiadomo też, że ludzie nie zwrócą uwagi na to, że ostrzeżenie to dotyczy działalności maklerskiej - a całości działalności banku. W końcu bank IB pojawia się na liście ostrzeżeń. Czy ci ludzie z KNF-u wiedzą, że igrają z ogniem? Przecież mogą się przyczynić tym komunikatem do run-u na bank i naprawdę poważnych tarapatów w całym systemie bankowym, a wtedy już nikomu nie będzie wesoło!

   Usuń
 14. Zgadza się , jest: Zawiadomienie z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 5 i 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Zawiadomienie kierowane przez UKNF.

  OdpowiedzUsuń
 15. Sporo tu w postach panikowania i straszenia jednych przez drugich. Koncert życzeń, ile to IB miałaby dać procent na miesiąc czy trzy, aby rozgorączkowani ciułacze mogli powierzyć bankowi kasę. Nie jest to mądre, a w zasadzie jest głupie. Czytam te śmieszne życzenia z zażenowaniem. Chciwość i niezdrowe emocje odbierają niektórym rozum. Przydałoby się uspokoić rozpalone głowy, wziąć głęboki oddech i zimny prysznic. Moim zdaniem trwa burza w szklance wody. Co do mnie: lokaty w IB mam i nie zamierzam ich zrywać. No ale kolejnych bym tam obecnie nie zakładał. Pozdrawiam czytających.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja wlasnie zaloze, tylko dopiero jak zaproponuja naprawde cos ekstra, a nie to co juz do tej pory mieli. Czuje, ze po dzisiejszych doniesieniach mediowych troszke kasy odplynie z IB i beda potrzebowali to szybko zalatac.

   Usuń
 16. Oczywiście zdrowo myślący i bez nadmiernych emocji zarobią jeszcze na tym w postaci wyższego oprocentowania

  OdpowiedzUsuń
 17. Idea Bank daje juz 3,5% dla osob posiadajacych konto i chcacych wycofac finanse do innego banku.

  OdpowiedzUsuń
 18. Ponoć zwrotna teraz na 3,5% - nie mam jak zweryfikować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro rano to zweryfikuję i dam znać co i jak:)

   Usuń
 19. "Idea Bank daje juz 3,5% dla osob posiadajacych konto i chcacych wycofac finanse do innego banku."
  A kwota musi być też większa lub równa 10 tys. zł jak dotychczas?

  OdpowiedzUsuń
 20. "Macie zdolności do wywierania presji,ale raczej 3,5% nie zobaczycie"

  Na ten cytat Anonimowego odpowiedziałem tak: Jeszcze się okaże... ;) - było to o godz. 15:36 a teraz informujecie, że 3,5% już jest dostępne. Nie sądziłem, że tak szybko spełnią się moje słowa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałem tą wypowiedź i nie wiedziałem, że tak szybko się spełni.

   Usuń
  2. "Widziałem tą wypowiedź i nie wiedziałem, że tak szybko się spełni."
   Tak szczerze mówiąc ja też - bo pisząc to bardziej obstawiałem horyzont kilkudniowy ;)

   Usuń
 21. Potwierdzam istnienie lokaty zawrotnej, przy próbie przelewu do Aliora wyskakuje propozycja, do Toyoty nie pokazało się.

  1. Oprocentowanie Lokaty jest stałe i wynosi 3,50% w skali roku.
  2. Minimalna kwota Lokaty wynosi 10 000 PLN.
  3. Maksymalna kwota Lokaty wynosi 1 000 000 PLN.

  OdpowiedzUsuń
 22. możecie na ten moment wypłacić kase z IB ? bo jedna osoba napisała w necie, że nie przychodzi jej sms z kodem, także nie wiem na ile to prawdziwa informacja, ale sprawdźcie u siebie jak to wygląda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W IdeaBank jest obecnie zapowiedziana godzinna przerwa w dostępie do bankowości internetowej (do godz. 23)

   Usuń
 23. Witam,
  jako obligatariusz Getback'u (zakup w Lion's) proszę Was o przemyślenie czy na pewno chcecie powierzyć swoje oszczędności IB...? czy naprawdę warto ? tak, wiem, "jest przecież BFG" ale teraz wszystko jest względne i to co wydaje się być oczywistym nagle staje się nieprawdopodobnym...w odróżnieniu od nas bądźcie mądrzy przed szkodą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedz co Ci da jak IB naprawde padnie, oprocz przyslowiowego Schadenfreude. Zaplacimy wtedy za to wszyscy, bo caly system bankowy bedzie musiał zrobić zrzutkę. Mnie też namawiali na obligi. Wydzwaniali , męczyli, molestowali. Nie dałem się. Kwestia charakteru. Jak ktoś mnie do czegoś nachalnie przymusza , to idę w odwrotny kierunek. Odczepili się jak im powiedziałem, że jeśli miałbym stracić kasę, to wole pojechać do Las Vegas bo tam przynajmniej parę dni się pobawię. Idea bank dostanie z nawiązką złą karmę , ale pamietajcie, lepiej aby ktoś go wykupił , niż aby był bank-run bo w ciągu paru dni padnie a Leszek jest i tak w Palm Beach i będzie miał ubaw, popijając drinki.

   Usuń
  2. Władze państwowe nie mogą sobie pozwolić na to aby BFG nie zadziałało - to gwarant funkcjonowania nie tylko banków, ale i Państwa...

   Usuń
 24. PS. Zapomniałem napisać, że okres lokaty to 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 25. A jak jest ze strukturami od IB?Czy one też mają BFK?

  OdpowiedzUsuń
 26. "Niezawisłe sądy" na pewno ze zrozumieniem potraktują kolejny incydent drobnych 40 melonów, chociaż może być trochę zbyt blisko szkodliwego społecznie podjadania batoników. Dzień jak codzień, a wyborcy i tak znów klepną magdalenkowy układ.

  OdpowiedzUsuń
 27. Dzisiaj przy likwidacji lokaty i próbie przelewu do innego banku zaproponowali wysoko oprocentowaną lokatę zawrotną na 3.8 % - chyba odczuwają odpływ po komunikacie w KNF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę, to ja zabieram z tego banku swoje zabawki i uciekam.

   Usuń
 28. Polcan, myślę, że masz już przygotowany artykuł dotyczący obecnej sytuacji naszego "ulubionego" banku w tle z aferą łapówkową i Getback.
  Ciekaw jestem czy nasze wnioski będą zbieżne :)

  Po pierwsze i chyba najważniejsze dla większości zaglądających tu ciułaczy-lokatowców, nie ma na razie podstaw do paniki. W świetle obowiązujących przepisów nasze pieniądze zdeponowane na kontach i lokatach Idei (ale też Getina) są nadal tak samo bezpieczne jak tydzień, miesiąc czy rok temu. Potwierdzenie tego stanu nadal odnajdujemy w obecnie publikowanych dokumentach:
  - w Komunikacie dotyczącym zamieszczenia na Liście ostrzeżeń publicznych KNF wpisu dotyczącego Idea Banku SA z 13-11-2018 czytamy: "podejrzenie naruszenia przez Bank normy karnoprawnej wynikającej z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi leży poza działalnością bankową i w szczególności nie jest w żadnym zakresie związane ani z przyjmowaniem depozytów, ani z udzielaniem kredytów. Działalność bankowa Idea Banku SA nie jest objęta zawiadomieniem do organów ścigania i pozostaje poddana standardowemu, bieżącemu nadzorowi KNF. Idea Bank SA reguluje swoje zobowiązania wobec klientów oraz wypełnia obowiązki ustawowe wobec organu nadzoru."
  - w nowym Regulaminie Lokaty Zawrotnej również z 13-11-2018 nadal odnajdujemy ten sam zapis: "§5pkt2 Środki pieniężne zgromadzone na Lokacie objęte są obowiązkowym systemem gwarantowania na zasadach określonych w Ustawie z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (Dz. U. z 2017 r. poz. 1937 ze zm.)."

  2. Znacznie większe ryzyko dotyczy osób inwestujących w akcje, obligacje, produkty strukturyzowane itp. i to do nich skierowane powinno być ostrzeżenie anonimowego obligatariusza Getback'u z 13-11-2018 21:50. Straszenie wszystkich klientów Idei jest prawie tak samo zasadne jak ogólne ostrzeżenie do klientów wszystkich innych banków.

  3. Wczorajsze doniesienia medialne to efekt polityczno-finansowych rozgrywek szachowych między wielkimi cwaniakami naszego lokalnego świata biznesu.
  Dotychczas jedynie fortuna LC była zagrożona. Być może teraz wysłany został sygnał, że straty wizerunkowo-kapitałowe dotyczyć mogą znacznie szerszego kręgu osób. Im ten krąg szerszy i wyżej sięgający, tym większa szansa sukcesu. Ciekawe tylko czy jest to już jedynie ostatnia próba ratunku topielca, próbującego złapać oddech na grzbietach innych, pociągniętych na dno czy też pozycja naszego biznesmena nadal jest mocna.
  Wszystko zależy od siły posiadanych "argumentów" i determinacji drugiej strony.

  3. Wracając do nas maluczkich, leszczy i płotek ;)
  pamiętać niestety należy, że doświadczenia z historii określają jedynie jakiś przedział prawdopodobieństwa wystąpienia tych samych zdarzeń w przyszłości.
  Każdego z nas nęci chęć skorzystania z okazji zarobienia, ale każdy sam musi ocenić własną sytuację finansową i wynikający z niej poziom akceptowalnego ryzyka.
  Ja sam na pewno nie postawię wszystkich oszczędności na jednego konia, choćby był najczarniejszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 29. Dzisiaj dostałem propozycję lokaty zawrotnej na 3,8%.Ciężko było mi się oprzeć ale jednak nie skorzystałem.To nie na moje nerwy.

  OdpowiedzUsuń
 30. To już są naprawdę kłopoty. Przy przelewie z Idei do Milenium dostałem propozycję 3,8% na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "To już są naprawdę kłopoty. Przy przelewie z Idei do Milenium dostałem propozycję 3,8% na 3 miesiące."
   To na pewno. Tylko banki z problemami dają dobre oprocentowanie i właśnie na tym korzystamy. Ja jednak założyłem zawrotną na 3,8% zrywając tą na 3%.

   Usuń
 31. Ja mam założona lokatę i już mi się nie opłaca zrywać bo musiałbym mieć lokatę na 3.7 żeby w ogóle straty z zerwania odrobić. Poza tym nie chce wydłużać sobie okresu spłaty. Mam do końca stycznia. To jeszcze kawał czasu. Zerwę lokatę w następujących przypadkach
  1. Jakie nagłe tąpnięcie lub coś niespodziewanego co zachwieje bankiem
  2. Zarząd komisaryczny choć tu do upadłości banku będzie pewnie jeszcze kilka miesiecy
  W obu przypadkach liczę się z tym że bank może zablokować możliwosć transakcji w krytycznej sytuacji, ale znajac życie to za kilka dni mało kto będzie pamietał o aferze i bank będzie poddawany restrukturyzacji czyli wszystko się uspokoi. Prezesem jest facet z nazwiskiem i wielkim doświadczeniem więc bank ma przed sobą jeszcze jakąś przyszłość. Nie wolno panikować bo jak wszyscy spanikują to się zacznie lawina.
  Natomiast lokaty w Getinie absolutnie bym nie zakładał na większą sume. Konto jeszcze jak cię mogę, ale ten bank rzeczywiscie został podtopiony
  MM

  OdpowiedzUsuń
 32. Jest w idei nieciekawie. Nie wykonali mi przelewów ekspresowych. Zostały odrzucone. Bez powodu. Czyli... ? Poszły jako zwykłe. Tylko ciekawe kiedy wyjdą i dojdą.

  OdpowiedzUsuń
 33. Powiedzcie mi, bo nie jestem na bieżąco - jak jest w Polsce z implementacją tej dyrektywy BRRD i czy jest jakaś furtka na dobranie się przez bank do depozytów poniżej 100k Euro "na poratowanie zdrowia", bo mam jakieś przeczucie, że w najbliższym czasie będziemy mieli wiele precedensów?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...