sobota, 8 grudnia 2018

Zgarnij sobie dodatkowy 10% cashback w niestandardowej ofercie


Zgarnąć premię na wejściu i wyjściu to rzecz ze wszech miar pożądana. Zwykle zgarniamy bonus na start i rzadko się zdarza by bank starał się zatrzymać klienta na tyle, by zaproponować dodatkową kasę.

Według relacji czytelników od dawna jest tak w Citi i wczoraj przetestowałem tę opcję. I mogę potwierdzić, że nadal jest aktywna. Citibank przy rezygnacji z karty oferuje 10% cashback, więc to coś na wzór lokaty zawrotnej:)

Najlepsza oferta na dziś

Karta kredytowa to rzecz obowiązkowa w arsenale wisienkowicza. Zwykle jednak wystarczy jedna, lecz liczne promocje kart zachęcają do zakładania kolejnych. Obecnie trwa świetna promocja, w której łatwo można zgarnąć 300 do Biedronki co omówiłem szczegółowo tutaj.


Tutaj zgarniesz 300 zł do Biedronki za kartę w Paribas

Promocja potrwa do 31 stycznia 2019, ale jest limitowana więc może się skończyć wcześniej. O dziwo Citibank, który bombardował nas licznymi promocjami swoich kredytówek, teraz ma oferty, których opisywanie sobie podarowałem.

Przejdźmy jednak do głównego tematu wpisu czyli promocji na zatrzymanie klienta. Dzwoniłem w piątek z zamiarem zamknięcia karty, bowiem premię już zgarnąłem. W ramach zatrzymania klienta bank zaoferował:

Uruchomienie dodatkowej promocji w moim przypadku potrwa od 10 grudnia do 31 marca przy czym wypłata premii nastąpi najpóźniej do 15 kwietnia 2019. Do zgarnięcia jest 100 zł w postaci 10% zwrotu za dowolne płatności.

Innymi słowy wydać warto 1000 zł przy czym nie ma bata w postaci terminów. Jeśli więc płacimy kredytówką w T-mobile i wydajemy 500 zł co miesiąc, to potem można płacić kredytówką Citi. Za obie płatności zgarniemy premię.

Jak widać promocja nie uruchamia się od razu jak to byłoby w przypadku Millennium. Bank nie podaje regulaminu bo nie jest to standardowa promocja, ale z powyższych wskazówek wnioskuję, że trwa 3 miesiące z hakiem.

Kredytówka Citi jest całkowicie darmowa, więc nie przeszkadza mi, że na premię muszę poczekać do wiosny. Potem jednak od razu planuję ją zamknąć, bo nie da się trzymać tylu kredytówek w swoim portfelu ile mamy kont, nawet jeśli mamy nowe promocja tak jak wspomniana wyżej w Biedrze.

Jak dla mnie nieśmiertelna karta w T-mobile

A jakie inne promocje trwają? Najważniejsza to oczywiście od lat kredytówka w T-mobile która pozostaje moją główną kartą kredytową przez zwrot 5% na dowolne płatności. W zależności od posiadanego konta możecie zgarniać 180 lub 300 zł rocznie.

Tutaj zgarniesz 5% za płatności do kont Freemium lub Premium

Oferta T-mobile jest o tyle nietypowa, że trwa już od wielu lat co jest ewenementem na rynku ofert z premią.  Udało się więc już zgarnąć grubo powyżej 1000 zł, a na dodatek nie trzeba mieć kasy na koncie, lepiej niech pracuje na 3,90% na beztroskiej:)

A co z bohaterem dnia, który do niedawna miał wiele ofert kart z premią, że trudno było wybrać najlepszą? Zamiast kasy czy bonów do marketów czy wybranego sklepu teraz oferuje inne mniej ciekawe 'okazje'.

Możecie je sobie podejrzeć na własną rękę, bowiem raczej nie będą omawiane w osobnych artykułach na blogu. Obecnie proponują ofertę Priceless Special z 15000 punktów zamienialnych na 18 biletów do kina, którą podejrzeć można sobie tutaj.Do wyboru jest też zwrot 4% na płatności na booking.com więc podróżnicy korzystający z tej platformy do zabukowania swoich planów wyjazdowych mają możliwość tańszego zakupy wybranej przez siebie oferty.

Tutaj zgarniesz 4% zwrot za płatności dokonywane na booking.com

Warto tutaj jednak nadmienić, że wyższy bo 5% zwrot na booking.com oferuje karta Diners Club. Do tego dochodzą inne bonusy, ale w tym przypadku warto porównać wymagania samej karty. W Citi karta jest całkowicie darmowa zaś w Diners być może są jakieś opłaty.

Tutaj zgarniesz 5% zwrotu za płatności dokonywane na booking.com

Wpis zakończymy prezentacją w jaką stronę podąża teraz Citi. Obecnie karty w Citi skupiają się nie na zwracaniu kasy czy oferowaniu smartfonów LG lecz na zachęcaniu do skorzystania z rat RRSO 0% co można podejrzeć tutaj.

W Diners Club cashback wyższy niż w Citi!


Tej oferty nie opisywałem bo propozycja skierowana dla osób, które mają już zadłużenie i chcieliby przenieść je do Citi. Jak widać zbyt dużo wisienkowiczów zgarnęło premię, a 400 zł jakie zgarnąłem ostatnio było ostatnią tego typu.

Nie wiadomo czy wrócą tłuste lata kart w Citi. W każdym razie kto ma świetną kartę w Citi ma z pewnością możliwość zgarnięcia dodatkowej stówki za sam zamiar jej zamknięcia, a z tego warto na pewno skorzystać.

31 komentarzy:

 1. Jak w T-Mobile da się uzyskać 500zl rocznie za płatności karta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korekta: 300 zł rocznie dla konta Premium (pomyliłem z płatnościami 500 zł/m-c).
   Wszystkie oferty bieżące masz na zakładce nie przegap. 300 zł rocznie jest w sekcji Konta z premią dziś pod nr 9 (numeru mogą się zmieniać).
   Ofertę opisywałem wielokrotnie i chociaż link prowadzi do artykułu z... hoho lipca 2016 to cały czas jest aktualny:)
   http://polakcandwa.blogspot.com/2016/07/5-cashback-w-nowej-wersji-na-dwoch.html

   Jedyne co się zmieniło to fakt, że teraz trzeba robić płatności kredytówką by był zwrot, a to zmiana na lepsze:)

   Usuń
  2. W T-mobile U.B. w marcu 2019 roku kończy mi się 2 letni okres zwolnienia z opłaty za kartę kredytową. Za wznowienie trzeba zapłacić 70 zł. Trzeba będzie ją zamknąć i wypowiedzieć rachunek karty kredytowej. Szkoda, ale co robić?

   Usuń
  3. Przecież nawet jak zapłacisz to już po 3 miechach jesteś do przodu.
   Inna sprawa to sprawdź jakie obroty na karcie zwalniają z opłaty. Ja płacę kartą np. za wycieczki zagraniczne, więc na pewno spełniam warunek obrotów.
   Chciałem większe rachunki płacić kartami Citi, ale tam są kary za nadpłaty, więc taka opcja odpada i wolę to robić kartami T-mobile, gdzie można wpłacić za darmo dowolną kwotę.
   Z początku były problemy bo standardowo nie można płacić rachunki większe niż limit karty. Można jednak zdefiniować telefonicznie nowe limity płatności przekraczające limity karty na szczęście da się to zrobić.

   Usuń
  4. Niestety ja takich obrotów nie wykonuję kk.
   - 0 zł (pod warunkiem rozliczenia transakcji
   na łączną kwotę min. 15 000 zł
   w ciągu ostatnich 12 miesięcy)
   - 35 zł (pod warunkiem rozliczenia transakcji
   na łączną kwotę min. 7 500 zł w ciągu
   ostatnich 12 miesięcy)
   W pozostałych przypadkach -70 zł

   Usuń
  5. Spełniając minimum czyli wydając 500 zł miesięcznie wydamy 6000 zł więc faktycznie to trochę za mało.
   Nie próbowałeś robić płatności dla innych ludzi, którzy boją się internetu? Wiele jest takich, co wiedzą, że na necie jest taniej i chętnie by zapłacili Tobie byś im opłacił to i owo. Ten sposób się dość dobrze sprawdza.

   Usuń
 2. Aktualnie w T-mobile korzystam z limitu w koncie. Później chyba wezmę kk. Jakie są opłaty i jak ich uniknąć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłaci ci się limit w koncie? No chyba że go nie używasz, a tylko służy do zwrotu 5%. Ja go miałem tylko kilka dni, jak się okazało, że nie da się go przenieść za darmo do Millennium to go zerwałem.

   Co do opłat to niestety nie wiem. Ciągle są jakieś zwolnienia z opłaty, ale nie kontroluję tego.
   Inna sprawa, to fakt że mam bardzo duże obroty na karcie. Przychodzą do mnie którzy nie używają netu do płatności i proszą o płatność kartą np. za bilet lotniczy a za płatność z karty płacą mi do ręki. Ja zaś korzystam z darmowego okresu grace period, zdobyta kasa pracuje na 3,9% w Idea bank, a T-mobile zwalnia mnie z automatu z opłaty bo osiągam wymagane obroty.

   Usuń
  2. "Ja zaś korzystam z darmowego okresu grace period, zdobyta kasa pracuje na 3,9% w Idea bank, a T-mobile zwalnia mnie z automatu z opłaty bo osiągam wymagane obroty."

   Nie powiem, sprytne zagranie ;)

   Usuń
  3. TomTom jest wiele innych sprytnych sposobów na zdobywanie kasy z kredytówki. Ostatnio płaciłem za koryto, gdzie deska kosztuje 100 zł. Płacisz kartą, oddajesz deskę zaś kasę dostajesz do ręki. U mnie nie ma z tym problemu.
   Jeśli potrzebujesz większej gotówki, to możesz korzystać z innego myku by płacić za imprezy w pracy. Współpracownicy płacą Tobie, zaś ty płacisz kartą. Dla nich to przecież jedno czy kasę dają Tobie czy nie, zaś Ty wyrabiasz duże kwoty. Sposoby można mnożyć: zakupy dla sąsiadki, znajomych itd.
   Przy okazji za duże obroty masz dużo punktów w programie Priceless Special do którego podpięta jest karta, a to przekłada się na dodatkowe bonusy...

   Usuń
 3. Limit mam tylko dla zwrotów, jak będzie zbliżać się rocznica (koniec darmowości), wówczas podejmę decyzję co dalej.
  Odnośnie wyrabiania płatności, to troszkę za dużo kart w portfelu, którymi muszę je wyrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy mając kk w T-Mobile wystarczy nią robić transakcje, aby otrzymać zwroty? Wówczas najlepiej zamknąć kartę do konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Debetówka jest zupełnie zbędna

   Usuń
 5. Mnie CitiBank zabrał 20 zł za nadwyżkę 200 zł na koncie karty kredytowej.Czy jest zgodne z przepisami bankowymi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Citi zmodyfikował sobie swoje regulaminy. Gdy pytałem dlaczego tak jest stwierdzili, że karta kredytowa to nie konto, więc nie wolno tu niby wpłacać kasy. Na karcie w T-mobile jest to oczywiście możliwe bezpłatnie.

   Powoduje to oczywiście kłopoty. Mój limit na kk w Citi to 4400 zł więc dla płatności już w granicach np. 4500 zł nie da się uregulować rachunku. Na szczęście da się rachunki rozbić na dwie części.

   Usuń
  2. Do 200 zł można nadpłacić powyżej limitu bezpłatnie

   Usuń
 6. Czy ktoś wie, co dzieje się w Idea Cloud nie można się zalogować? Błąd strony.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy też macie problem z zalogowaniem się dziś do Mille?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Mille nie próbowałem, za to Idea najpierw muliła okrutnie, a chwilę po 12:00 wyskakuje komunikat o przerwie technicznej.

   Usuń
  2. Idea już śmiga

   Usuń
  3. Przed chwilą zalogowałem się do millenium, ale system muli.

   Usuń
  4. U mnie Millennium śmiga, ale o dziwo nie zaksięgowano tutaj wczorajszego przelewu z PKO.
   Rano wykonałem przelew do Millennium z Idea bank i dotarł, więc coś jest nie tak z PKO. Do tej pory wszystko było ok z tym bankiem...

   Usuń
  5. "U mnie Millennium śmiga, ale o dziwo nie zaksięgowano tutaj wczorajszego przelewu z PKO."

   Przez ponad godzinę od 11-ej nie dało się do Mille zalogować. Podobnie do Idei. Był jakiś większy problem w kilku bankach:
   https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/awaria-w-pekao-sa-i-banku-millennium/ybczsnv

   Usuń
  6. Pekao24 od kilku godzin w ogóle nie działa, strona się nie otwiera, nie można zalogować się przez apke...

   Usuń
  7. W Idea bank rano lokaty założyły się ekspresowo, obecnie nie pomaga nawet 10 odświeżenie strony.

   Usuń
  8. Kolo poludnia nie dzialal tez BGZ BNP Paribas - na www bylo info o pracach serwisowych

   Usuń
 8. Tak. Wygląda na tzw. problemy techniczne. Ogólnie bardzo wolno działa.
  www.

  OdpowiedzUsuń
 9. A pro po:
  Przy rezygnacji z konta Priority (promocja 400zł przy założeniu) otrzymałem telefon z propozycją -
  5% cashback za płatności kartą debetową do maks 30zł/miesiąc na okres 6 miesięcy, oraz konieczność wpływu 2000zł zamiast 5000zł miesięcznie celem zniesienia opłaty za konto.
  Może kogoś zainteresuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi dali 5 x 30 zł za wpływ 2000 zł i jedna transakcja kartą

   Usuń
 10. Witam.Mam pytanie posiadam konto oszczędnościowe w Alior
  Banku na 3% założone 12.2017r. Promocyjne oprocentowanie
  do 12-2018.Po tej dacie uciekać z tego konta,a może zostało przedłużone oprocentowanie na 2019r.
  proszę o odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tak samo jak Ty. Konto jest oprocentowane 3% do 12.2019 r. Ale wymiksuję się z Alioru z 2 powodów: nie cierpię tego banku, wywalam wszystko do Idei na 3,9%.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...