poniedziałek, 26 marca 2018

Ranking lokat walutowych w dolarach


Czas na drugą część rankingu walutowego, dającego pojęcie czego możemy się spodziewać przynosząc do banku środki inne niż złotówki. Wielu z nas ma wolne środki czy to z podróży czy też z pracy za granicą, warto więc wiedzieć czego się spodziewać.

Przed tygodniem opublikowałem ranking lokat walutowych w euro. Nie wyglądało to zbyt ciekawie, czas więc porównać go z walutami w dolarach. Kierunki egzotyczne są coraz bardziej popularne, a poza Europą bardziej popularne są z pewnością zielone.

Ranking lokat w Euro został zdominowany przez Getin. O dziwo w dolarach mamy innego lidera a jest nim... Eurobank. Tego się nie spodziewałem, bowiem ten bank rzadko kiedy pojawia się w rankingach depozytów złotowych, a jeśli już to w dolnych jego granicach.

Minimalna kwota to Franklin
Jak pamiętamy w euro dolną granicą było 0,30%. W dolarach stawki są lepsze, przez co najniższą stawką w zestawieniu jest 0,50%.


Tabela depozytów walutowych w Eurobanku

Ciekawe są ograniczenia. Spójrzmy na tabelę depozytów u zwycięzcy. Po przekroczeniu kwoty 30.000$ oprocentowanie spada drastycznie do 0,01%. Nikt chyba jednak nie lokuje większych kwot w walucie obcej. Tutaj wciąż króluje złoty:)


3 miesiące
1. Idea bank - Lokata walutowa 0,65% min. 100$
    Eurobank - Lokata terminowa w walutach obcych 0,65% min. 500$
3. mBank - Lokata walutowa 0,60% min. 500$
4. Getin bank - Lokata walutowa 0,55%  - min. 100$

6 miesięcy
1. Eurobank - Lokata terminowa w walutach obcych 0,80% min. 500$
2. Getin bank - Lokata walutowa 0,75% - min. 100$
3. Idea bank - Lokata walutowa 0,70% - min. 100$
    mBank - Lokata walutowa 0,70% min. 500$

12 miesięcy
1. Eurobank - Lokata terminowa w walutach obcych 1,05% min. 500$
2. Getin bank - Lokata walutowa 1,00% min. 100$
3. Idea bank - Lokata walutowa 0,80% min. 100$
    mBank - Lokata walutowa 0,80% min. 500$
5. Millennium - Lokata Millenet 0,70% min. 2᷾00$
    BOŚ Bank - EKOlokata 0,70% min. 250$
7. Millennium - Lokata Millennium 0,60% min. 2᷾00$
8. Bank BPS - e-Lokata 365 0,55% - min. 1.000$
    Bank BPS - Lokata 365 0,55% - min. 5.000$ 
10. Credit Agricole - Lokata terminowa w walucie obcej 0,50% min. 100$
     Bank BPS - Lokata 365 0,50% - min. 1.000$

20 komentarzy:

  1. Stopy procentowe w USA będą rosły więc jak już to lokaty krotkoterminowe. Poza tym już teraz stopy w USA są na poziomie 1.25 do 1.5 więc ta oferta jest kiepska.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dolara to się teraz shortuje a nie upycha po lokatach. jak spadnie do 3.20 to można odkupić i wtedy lokata, ale jest szansa ze spadnie jeszcze niżej wiec trzymanie dolara na razie jest bez sensu

    OdpowiedzUsuń
  3. Ciekawy ranking, ale jak to zazwyczaj bywa - nie przyda mi się, bo obecnie nie działam na tej płaszczyźnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To tylko ciekawostka w rodzaju co by było gdybym trzymał kasę w dolarach i zdecydował się wrzucić to na lokatę.
      Chociaż w moim przypadku miałoby to sens. Po powrocie z Dominikany zostało mi ponad 200 dolarów, które przeleżały w szufladzie przed kolejnym wyjazdem. Mogło to leżeć na jakiejś lokacie...

      Usuń
  4. Lokata lokatą a w PKO BP na koncie oszczednościowym oprocentowanie $ jest 0,75%

    OdpowiedzUsuń
  5. Jak ktos dysponuje kwota wieksza niz 5tys waluty, to tylko negocjowalne w USD, Alior przez autodealing ponad 2% dla ok. 6-m. Standardowe lokaty w USD nie maja sensu. PKOBP daje negocjowalne od 25tys. USD i tez stawki juz przebily 2%, pozazywanie Eurobanku, nijak ma sie do rzeczywistosci stawek rynkowych. Te stawki standardowe sa dobre dla EUR, gdzie stopa rynkowa jest ujemna, ale nie dla USD.
    Pod koniec roku depozyty "rynkowe" w USD beda lepiej oprocentowane niz w PLN i spodziewam sie stawki ok 3%. Patrzcie na WIBOR i LIBOR dla USD 12-m, to wszystko wyjasni. Dla PLN mamy 1,82% dla USD 2,66%, to pokazuje juz roznice dla stawek na rynku miedzybankowym.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. mamy absurdalną sytuację gdzie papiery usa i np zbankrutowanej np grecji dzieli niewiele więcej niż 3pp. Koszt pożyczania pieniądza dla osoby zarabiającej w USD jest wyższy niż osoby zarabiającej w Polsce w dość, powiedzmy oględnie, mało stabilnej dotąd walucie. To pokazuje absurd do jakiego doprowadziły działania wielkich banków centralnych. Jak to wszystko kiedyś...ebnie to ne będzie czego zbierać. Tak sie kończy emitowanie długów w orientalnej walucie (Euro) przez kraje które nie powinny jej posiadać (Grecja). I to bedzie tak trwało dopóki amunicja się nie skończy lub przestanie działać. natomiast codo dolara to moze spaść nawet do 3.10 i jeśli przebije opory to nawet i dalej, ale kto to wie??? na razie zapowiada się umacnianie Euro a więc i PLN
      MM

      Usuń
    2. Mógłbyś coś więcej napisać o platformie Aliora autodealing? Jakie są koszty prowadzenia itp. Ten produkt jest chyba skierowany tylko do klienta biznesowego?

      Usuń
    3. Moze i zejdziemy jeszcze nizej USD, ale cykl, zawsze sie powtarza i trwa kilka lat. Na koncu cyklu USD silnie drozeje, bo kapital wraca do Ameryki.EUR to waluta "polityczna" i wystarczy wywrotka UE i pojdzie masowa panika. Wybory w Nieczech w 2021 i jak AFD wygra wybory, to EUR przestanie istniec. Kryzysy musza byc, bo wtedy wielcy sporo zarabiaja.

      Usuń
    4. Autodealing jest za 7zl/mies dla kazdego. Ewentualnie zawsze mozna te "negocjowalnosc" zrobic w oddziale, jak niezbyt czesto zakladamy takie lokaty.

      Usuń
    5. Jak się patrzy na wykres to USD/EUR zaczął rajd w dół dokładni w momencie wygranej trumpa. Do tego dochodzi kończenie programów qe które też wpływ na osłabienie zielonego. jest wieleczynnikow które będa kształtować cene € - w tym cena Juana.Jeśli Chińczycy zdecydują się zdewaluować Juana to będziemy mieli eksport deflacji z CHin co pogłębi nasze lokatowe problemy bo stopy NBP obniżą się jeszcze bardziej.
      Natomiast na wywrotkę UE w najbliższychlatach bym nie liczył, ale są kwestie mogące to ułatwić. DeutscheBank od miesiaca znów zdradza objawy chorego pacjenta i rośnie prawdopodobieństwo bankructwa. Drug problem to oczywście Grecja - ofiara własnej głupoty. Dalej ma 170mld długu w obcej walucie. Problem w zasadzie nierozwiązywalny. W USA mamy Wells Fargo z rosnąca ilością śmieciowych kredytów samochodowych

      Usuń
    6. A co z przelewami SWIFT w USD? Lokatę trzeba zasilić, a taki przelew może kosztować tyle, co narosłe odsetki.

      W PKO przy negocjowalnej lokacie środki przelewają bezpłatnie?

      Usuń
    7. zachęcony przez kolegę wyżej niestety doszedłem do ściany ws. autodealingu w Aliorze (jako emigrant - osoba fizyczna).
      wygląda na to, że faktycznie stawki na dolary mają zacne, ale tylko dla firm - chyba również jednoosobowych działalności... niemniej, jak podałem też w innym wątku, przy kwocie rzędu kupno małego mieszkania w większym polskim mieście stawki na lokatach negocjowanych dla osób prywantych w wakacje były zacne - prawie na poziomie obecnych PLN - teraz przypuszczam mogą być jeszcze wyższe... dam znać jeśli tylko będzie okazja

      Usuń
  6. Czy prześwietlona została kwestia przelewów w USD? Bo przelew SWIFT do tanich nie należy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. kiedyś badałem temat i nikt mi nic mąðrego nie mógł powiedzieć (a jestem sknera i swoich kilku usd nie chciałęm ryzykować) - ale w obrębie jednego banku powinno być spoko.. ew. jeśli poitrzebujesz małą kwotę przelać to próbuj może przez jakąś giełdę typu cinkciarz, walutomat - jeśli tam tylko jest możliwość zrobienia wychodzącego na nieswoje konto

      Usuń
  7. czy mozna liczyc na jakis nowy wpis z tej serii?
    pewna strona z lokatami publikowala fajne oferty z bankow spoldzielczych, a teraz zostala sama reklama (w sensie szablon z money.pl czy skads tam...)

    oraz, czy mozna szczegoly ws. tych lokat walutowych z komentarzy, jesli jeszcze ktos tu zaglada.. [2% w USD? SUPER!!]

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Takie wpisy będą tylko okazjonalnie.

      Lokaty w bankach spółdzielczych kiedyś tutaj się pojawiały, ale wspólnie z czytelnikami stwierdziliśmy, że nie ma to już sensu, podobnie jak z lokatami w skokach.

      Usuń
    2. ok!

      konkretnie to mi chodzilo o walutowki w spoldzielczych, bo zwykly placic lepiej, sprawdz np. te wycofane z oferty:

      https://sanbank.pl/pobierz/828/
      24m USD 4,25%!!! Sam zalapalem sie na koncowke 3m USD@1,75... i tak zacnie.

      SKOKi maja chyba swoj wlasny BFG, a czemu spoldzielcze niet, jesli moge spytac?

      Usuń
    3. Jeszcze kontynuujac temat, gdybys szukal tez porownania w CHF, w tej chwili bezkonkurencyjny BOS:


      3M – 0,30%
      6M – 0,60%
      12M – 1,00%
      24M – 1,30%
      36M – 1,50%

      https://bosbank.pl/klienci-indywidualni/twoje-bezpieczenstwo-finansowe/oszczednosci/ekolokata-z-frankiem

      w GBP bylo ciekawie w tym sanbanku, ale juz tam nie jest ciekawie... innych walut w karju chyba nie uswiadczymy (chyba ze jakies resztki NOK w PKOBP po Nordei?)

      Usuń
    4. sorry że znowu robię wykopalisko..
      ale wygląda na to, że jakkolwiek powyższe nadal aktualne (te CHF - osobiście polecam wersję 36m), to poza negocjowanymi USD w Aliorze (w PKOBP polecanym w innym wątku nie byłem) gdzie stawki przebiją chyba co najmniej 2% przy parudzsiesięciu tysiącach, nie ma w tej chwili nic innego ciekawego

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...