środa, 12 czerwca 2024

6,30% na KO dalej w Velo + 650 zł na start

Od dziś mamy nową edycję KO w Velo i znów jest to bardzo krótko trwająca promocja. W praktyce wszystko jest bez zmian, jedynie zmieniły się stosowne terminy, więc nie jest źle. Nowi oczywiście dalej mogą liczyć na 650 zł na start


Dla przypomnienia nowi dalej mogą liczyć na 7% do kwoty 100k. Jeśli chcą wpakować więcej niż stówkę wtedy nadwyżki nad tę kwotę będą oprocentowane na 6,30% do 300k. Na takie dwie stawki można liczyć tylko przez dwa najbliższe tygodnie do 25 czerwca 2024.

Tutaj założysz KO na nowej, dzielonej stawce 7%/6,30% w Velo

Wisienkowcy czyli stali czytelnicy bloga, też mają bez zmian, a więc stawkę do 6,30%. oraz limit do 300k. Nie spełnił się jeszcze czarny scenariusz, który sugerują stawki na lokatach, które oscylują już wokół 4,60% jak piszecie w komentarzach.

Nowe środki tym razem bank liczy względem 6 czerwca więc bank znów cofa się o niecały tydzień celem zbadania stanu naszego salda. Trzeba więc zerować saldo jakiś tydzień przed startem nowej promocji a obrcna potrwa tylko do 25 czerwca. Po tej dacie możemy się spodziewać dalszych zmian...


2) 600 zł na start dla nowych klientów

Konto osobiste też niedawno przeszło z ofertą na start dla nowych. Przyznam szczerze, że w związku z tą modyfikacją spodziewałem się także zmiany definicji nowego klienta. Niestety nic z tego w dalszym ciągu do premii uprawnieni są tylko osoby, które nie miały tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Tutaj zgarniesz 650 zł na start oraz KO ze stawką do 7%

Nowa promocja standardowo potrwa przez kolejny kwartał. Koniec pierwszej edycji Startuj z Velokontem przewidziano na 31 lipca 2024, więc jak sądzę od sierpnia nowe warunki pozostaną nie zmienione.

Co zatem się zmieniło?

1) 60 zł na start za założenie Velo skarbonki

Początek już wprowadza nowe zmiany, których nie było dotąd. Od tego miesiąca Velo wprowadza dziwny warunek, który od lat ma mBank, zaś niedawno wprowadził także Millennium. Mowa o krótkim terminie do 14 dni od otwarcia Velokonta na:

 • otwarcie VeloSkarbownki
 • wyrazić zgody na marketing
 • zalogować się do bankowości mobilnej

Warunki jak widać nietrudne i można je uznać za zmianę na plus. Przypomina to częściowo praktyki stosowane przez Paribas z zachętą premii na start.


2) 540 zł cashback

Druga część premii to zwykła premia za aktywność na koncie czyli przelew + zakupy. W dalszym ciągu można kupować cokolwiek, ale zmieniła się długość oraz wysokość premii. Do tej pory bank premiował tylko zwroty za zakupy w wysokości do 100 zł miesięcznie przez pół roku. Tym razem maksymalna premia została zmniejszona do 60 zł na miesiąc zaś udział w promocji został wydłużony do 9 miesięcy.


Od teraz bank daje nam 5% cashback . Łatwo policzyć, że aby zgarnąć całą premię 60 zł musimy wydać nieco więcej bo 1200 zł miesięcznie. Oferta jest zatem nieco mniej korzystna niż dotąd. Podsumujmy zatem co trzeba zrobić:

 • przelew na 2000 zł
 • zakupy kartą lub Blikiem - zwrot wynosi 5%

W regulaminie, który jak zwykle znajdziecie na końcu artykułu bank podaje liczne graficzne rozpiski jak ten który widać powyżej. Dla wytrawnego wisienkowicza nie są one jednak konieczne, bo warunki są raczej jasne i klarowne.


3) 50 zł za skorzystanie z polecenia

Zyski z zakupów można podkręcić korzystając polecenia. Jest to osobna promocja, która potrwa do 31 maja 2024 - to co prawda jeszcze tylko 3 dni, ale od czerwca jak sądzę bank przedłuży tę promocję. Chociaż czas trwania powyższych dwóch promocji jest różny, to karencja dla obu jest identyczna, nie można mieć tutaj konta po 31 grudnia 2022.

Jedyne co musi zrobić polecony to wpisać kod od polecającego, wyrazić odpowiednie zgody i zrobić 3 przelewy po 2000 zł każdy przez kolejne 3 miesiące. Jednym słowem warunki są banalne, nic dziwnego że od wielu lat najwięcej chętnych zgłaszających się do mnie po kod jest wśród klientów Velo.

Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com. Chociaż polecam wiele kont, Velo zdecydowanie jest najczęściej wybierane przez was. Nic dziwnego bo to bardzo fajne konto z darmowymi przelewami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.

Podsumowując martwią krótkie terminy kolejnych promocji. Z jednej strony to dobrze, bowiem niektórym pozwala na szybki powrót, w moim przypadku jednak tak różowo nie jest, bowiem obecna moja promocja skończy się tuż po starcie kolejnej 8 edycji, a ta może już być niżej oprocentowana.

 

Regulamin 7/2024 edycji KO w Velo na 7%/6,30% do 25 czerwca 2024

Regulamin promocji Startuj z Velokontem i zgarnij 600 zł ważne do 31 lipca.2024

Regulamin programu poleceń Velo - edycja nr 5 do 31 maja 2024

30 komentarzy:

 1. czy jak się złoży wypowiedzenie to dzwonią z velo z jakąś ofertą retencyjną? jeśli tak to po jakim czasie mniej więcej i co proponują.
  kilka dni temu złożyłam wypowiedzenie i teraz się zastanawiam bo może lepiej trzymać niż czekać na kolejne promocje i zakładać od nowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwonią dają na koncie oszczędnościowym 7 procent. Czekać trzeba

   Usuń
  2. Kumpel złożył w tym miesiącu wypowiedzenie via apka. Po 2 dniach zadzwonili z ofertą depozytową która mu nie zaimponowała i olał sprawę definitywnie.

   Usuń
  3. Dzwonią szybko. Pani pytała dlaczego rezygunuję więc powiedziałem, że było fajnie, skorzystałem jeszcze z zatrzymania (3x100 zł na Skarbonkę) ale teraz wypowiadam umowę ostatecznie i na tym zakończyliśmy rozmowę.

   Usuń
  4. Kontaktowałem się z infolinią Velo. Kiedy włączyłem opcję wypowiedzenia kont pojawiła się informacja aby przed złożeniem wniosku skontaktować się z Velo aby sprawdzić jaką mają dla mnie ofertę. Aktualnie mam 6,3% na EKO ale nie dali 7% na zatrzymanie informując mnie, że obecnie korzystam z oferty promocyjnej.
   W związku z powyższym rozumiem, że 7% mogą zaproponować jak skończy się termin na 6,3%?

   Usuń
 2. Są już statystyki sprzedaży majowych Obligów na Bankier.pl Tak jak było do przewidzenia najlepiej (ponad połowa) rozeszły się TOS-y.

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Mocna-sprzedaz-obligacji-skarbowych-W-narodzie-maleje-strach-przed-inflacja-8763835.html

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ktoś jeszcze kupuje obligi ? Jeśli tak, to po co ?

   Usuń
  2. "Czy ktoś jeszcze kupuje obligi ?"

   W linku masz odpowiedź. Kupiono ich w maju za niecałe 6 mld zł.

   TomTom

   Usuń
  3. Rozdawnictwo idzie pelna para, takze inflacja dokona odbicia, szczegolnie po wzroscie cen gazu i energii. Zmienne kupony od 2025 znow dadza lepiej zarobic niz TOS. Co sie tyczy kolejnych lat, to trudno powiedziec, wszystko zalezy od determinacji RPP, wg mnie, jak chca zbijac inflacje do celu, to bedzie podwyzka stop w 2025, wiec na poczatku 2025 najlepszym wyborem moga okazac sie papiery powiazane ze zmienna stopa NBP.
   Nie ma specjalnie alternatywy dla lokowania wiekszych kwot, bo w bankach oferta jest tylko czasowa i limitowana kwotowo. Obligacje rzadowe sa najlepszym rozwiazaniem i to niezaleznie od waluty. W bankach po pandemii odeszlismy totalnie od lokat tzw." negocjowalnych", gdzie wczesniej moglismy otrzymywac stopy zblizone do kwotowan na rynku miedzybankowym i to dla duzych kwot i w roznych walutach.

   Usuń
 3. 7% na EKO to dobra propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na ile miesięcy dają 7%?

  OdpowiedzUsuń
 5. Który bank proponuje 7% na KO z nieograniczoną darmową ilością przelewów wewnętrznych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto Przekorzystne.

   Usuń
  2. Pekao S.A. z apką ;)

   TomTom

   Usuń
  3. Załóż sobie konto przekorzystne przez apkę na selfie to załapiesz się na 200 zł premii i 7% na KO. Oferta do 13.6

   Usuń
  4. Zgadza się, odpisywalem szczegóły tutaj
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2024/04/nowa-edycja-7-na-ko-w-pekao-oraz-200-z.html

   Usuń
  5. Z tą apką i selfie to jaja nieprzeciętne. Mordowałem się z tym godzinę aż się poddałem i zadzwoniłem na infolinię. Tam mnie poinformowano, że skoro lata temu byłem ich klientem to ta opcja nie przejdzie tym sposobem. Należy się udać do oddziału i przedstawić sprawę aby załapać się na 2 stówy premii.

   Usuń
  6. Tych 7% tylko dla nowych klientów, a więc nie zaklinajmy rzeczywistości. Jak komuś teściowe i dziadkowie się nie pokończyli (choć z różnych powodów i tu trzeba się dobrze zastanowić), to opcja tylko dla "Absolute Beginners".

   Usuń
 6. Na moim stacjonarnym kompie nie otwiera się strona VELO Banku. Na żadnej przeglądarce i tylko ta strona, inne śmigają. Wyczyszczone ciasteczka itp. O co chodzi ???

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie się otwiera. Edge. Też stacjonarny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wczoraj złożyłem wypowiedzenie w Velo i dzisiaj kobitka zadzwoniła z bardzo mętnymi i nieciekawymi propozycjami. Była bardzo namolna, no męczybuła normalnie, więc z tym większą przyjemnością podtrzymałem stanowisko wypowiedzenia umowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczyło powiedzieć, że wyjeżdżasz za granicę na dłużej i szybciutko byś się pozbył "męczybuły".

   Usuń
  2. Na pewno nie. Kiedy tłumaczyłem jak krowie przy rowie, że definitywnie podtrzymuję swą decyzję to ta zaczęła nawijkę o karcie którą mogę wznowić, a gdybym się rozmyślił to mogę wrócić. Powiedziałem tak: dajcie porządne oprocentowanie, sprawną apkę to wtedy mogę rozważyć powrót bo tymczasem konkurencja ma dla mnie lepszą ofertę.

   Usuń
  3. Olać Velo. Teraz Paribas ma fajną ofertę.

   Usuń
  4. Przeprowadzamy się na trzy miesiące z Velo do Paribas.

   Usuń
  5. A co ciekawego jest na 3 miesiące w Paribas?

   Usuń
  6. Pewnie świetna oferta konta z 620 zł:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2024/06/zap-atwa-fale-nagrod-czyli-620-z-w.html
   Nie tak dobra jak w City, ale też godna uwagi. Niestety ja czekam jeszcze z karencja do września.

   Usuń
 9. moze ktos skorzysta, ja juz dzis sciagłam apke ING:

  Dzień dobry,

  zachęcamy Cię do korzystania z naszej aplikacji. Masz teraz dodatkowy powód: 100 zł w promocji „100 zł za apkę”. Wystarczy, że spełnisz 5 prostych warunków.

  Pobierz i aktywuj aplikację Moje ING (lub tylko aktywuj, jeśli masz już aplikację Moje ING na telefonie).
  Wykonaj w aplikacji przynajmniej jedną z poniższych czynności:

  kup bilet komunikacji miejskiej przez usługę „Bilety komunikacyjne”,
  opłać postój na parkingu przez usługę „Parkingi”,
  opłać przejazd autostradą przez usługę „Autostrady”,
  zrób przelew na telefon BLIK,
  zrób transakcję kodem BLIK.

  3. Wyraź zgodę na weryfikację behawioralną, o ile nie wyraziłaś tej zgody wcześniej.

  4. Do dnia wypłaty nagrody miej aktywną aplikację Moje ING oraz konto osobiste.
  5. Na 31 sierpnia miej przynajmniej 120 zł na koncie.

  Jeśli spełnisz te warunki, nagrodę 100 zł wypłacimy Ci do 30 września 2024 r. na Twoje konto osobiste.

  Zapoznaj się ze szczegółami i regulaminem promocji „100 zł za apkę”. Znajdziesz go tutaj oraz w Elektronicznym systemie doręczania korespondencji. Powodzenia 😊


  Z pozdrowieniami
  Zespół ING Banku Śląskiego

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...