niedziela, 15 stycznia 2012

Finanse po godzinach


Mimo że finanse odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka, każdy podchodzi do nich inaczej. Można je traktować na poważnie wybieramy wtedy jako kierunek studiów bankowość czy inny tego typu, zakładamy firmę albo inwestujemy w sposób przemyślany na giełdzie. Sposobów jest oczywiście więcej ale nie jest to podręcznik więc każdy może sobie sam zrobić ciąg dalszy

Można je traktować w sposób zwykły czyli jako środek potrzebny do życia. Wtedy po prostu oddzielamy życie prywatne od życia zawodowego. W pierwszym przypadku cieszymy się tym co jest w drugim zarabiamy po to żeby się cieszyć a oba światy są wyraźnie rozgraniczone.

Można też robić to w sposób zupełnie amatorski jako hobby. Łapać różne okazje, pracować dorywczo, grać u bukmachera (choć niektórzy włożyliby to do grupy pierwszej), korzystać z różnego rodzaju buxów, blogów i różnego rodzaju nieformalnych dochodów pasywno-aktywnych.


Niniejszy blog obstaje przy opcji trzeciej. Finanse po godzinach to finanse potraktowane w sposób nieformalny. Na blogu Polak potrafi opisuję na poważnie strategie inwestowania, komentuję bieżące wydarzenia czy okazje godne uwagi.

Tutaj chciałbym jednak poeksperymentować w sposób bardziej luźny nad funkcjonalnością bloga i podzielić się różnymi uwagami, które na blogu macierzystym są trochę nie w tonie. Oba będą jednak prawdziwe i rzetelne.

To tak jak człowiek w pracy i w domu. W godzinach pracy jesteśmy inni słuchamy szefa wykonujemy swoje obowiązki - to coś w stylu bloga Polak potrafi. W domu czyli po godzinach jesteśmy bardziej wyluzowani i robimy to na co mamy ochotę – to coś w stylu Finanse po godzinach.

2 komentarze:

  1. No to dzięki Marcinie za te 5 lat dobrej roboty.
    Zdrowia i sil na kolejne lata.
    Nawet nie pomyślałem, ze pod wpisem numer jeden nie ma komentarzy.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...