No i proszę, w dalszym ciągu na koncie oszczędnościowym w ING mamy bardzo fajne oprocentowanie na poziomie 5,50%. Nie spodziewałem się, że tak długo ta atrakcyjna oferta będzie dostępna, Bank Śląski potrafi jednak zaskakiwać pozytywnie już od dłuższego czasu. Jest jednak także jedna zła wiadomość.
Ba nawet limit nie został zmieniony i na OKO bonus dalej można pakować środki nawet do 400k. Jedyny niepokojący nowy trend to krótszy niż zwykle czas trwania nowej oferty, potrwa tylko do 1 czerwca 2026 czyli raptem tylko 3 tygodnie.
Tutaj zyskasz do 700 zł za otwarcie konta i OKO na 5,00% w ING
Warto za każdym razem przypomnieć, że dwa konta oszczędnościowe działają nieco inaczej aniżeli w innych bankach. Warto się jednak przestawić na to inne działanie i czerpać z tego korzyści. Dla przypomnienia można założyć dwa różne konta oszczędnościowe:
Bonus na start dalej można założyć bez problemu, jeśli zamknęliśmy to konto po skończeniu po poprzedniej promocji. Jeśli tego nie zrobimy bank będzie sprawdzać czy nasze saldo przez ostatni rok nie było większe niż 10 zł oraz nie było na nim aktywności. Można tu liczyć na stawkę 5,50% do kwoty 400k. Co do odsetek bank wypłaca nam podstawowe odsetki, a na koniec promocyjne.
OKO Bonus to dodatkowe konto na którym można podkręcić zyski ale już tylko do poziomu 4,50% o kolejne 400k. Mamy zatem obniżkę o 0,5pp co jest złą wiadomością. W przypadku tego konta liczą się jednak nowe środki. Obecnie badane jest saldo na dzień 7 maja 2026 czyli tylko o 5 dni przed startem obecnej promocji. Warto pamiętać, że w przypadku tego konta wypłat odsetek następuje dopiero na koniec, więc działa ono raczej jako lokata z możliwością dostępu do gotówki.
Oba konta w dalszym ciągu umożliwiają wpłatę kwot po 400k czyli w sumie do 800k, należy jednak pamiętać by wykonać warunek 15 płatności np. Blik. Nowa oferta KO potrwa tym razem mniej niż miesiąc do 1 czerwca 2026.
Uwaga: Należy pamiętać, że gwarantami objęte są środki do kwoty tylko 100 tysięcy euro czyli w przybliżeniu 420k. Bank pozwala na 800k, ale w razie problemów banku, mamy prawo tylko do sumy gwarantowej przez BFG.
2) 600 zł za aktywność
Osobną promocją jest możliwość łatwego zgarnięcia 500 zł. Warunkiem uczestnictwa w tej promocji jest brak posiadania konta po 1 stycznia 2025, a więc karencja nie jest zbyt i długa i wynosi zaledwie 15 miesięcy.
Do obecnej promocji można przystąpić jeszcze przez dwa miesiące do 10 czerwca 2026. Wymagane jest tutaj także otwarcie konta oszczędnościowego, ale to raczej nie jest problemem, bo jest ono fajnie oprocentowane, zaś wszystkie przelewy wewnętrzne są darmowe.
Jakie są warunki?
Premia w wysokości 500 zł zostanie przyznana za spełnienie następujących warunków w ciągu 3 miesięcy od momentu założenia konta wraz z kartą metodą selfie.
- wpływ do banku na kwotę 1000 zł przez 2 z dowolnych miesięcy
- 15 płatności w dowolny sposób:(karta, blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay)
- pobrać aplikację Moje ING i zalogować się do niej 3x
Zniknął tym razem wymóg płatności przez telefon blik, więc o premię jest jeszcze łatwiej. Jeżeli chodzi o płatności to można je wykonać kartą, blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay) czyli jak kto lubi. Bez względu jednak na to jak płacimy bank i tak wymaga posiadania karty oraz posiadania konta oszczędnościowego.
Uwaga ważne: dodatkowy wymóg dla premii 600 zł:
W okresie 3 września - 10 października należy posiadać na OKO saldo bieżące w wysokości minimum 600 zł przez min. 1 dzień
3) 100 zł za skorzystanie z polecenia
Premię na start można podkręcić o 100 zł jeśli skorzysta się z polecenia i nie ma znaczenia jakie konto zakładamy czy dla klienta detalicznego czy firmowego. Jeszcze wczoraj prosiliście mnie o taki kod, ale niestety bank miał małą przerwę ale po niemal trzech tygodniach bonus za polecenie wreszcie wraca.
Jeśli nie masz takiej możliwości zdobycia kodu możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod. Do obecnej promocji z poleceniem można przystąpić do 12 sierpnia 2026. Warunki nie są jakoś szczególnie trudne. Wystarczy po wpisaniu kodu polecającego oraz wyrażeniu zgód:
- do 11 października 2026 wykonać 10 transakcji bezgotówkowych bez wymogu kwotowego może to być blik lub karta (również dodana do portfela mobilnego)
- do 12 października 2026 posiadać saldo bieżące w wysokości 600 zł w co najmniej jednym dniu (na koniec dnia) na jednym z kont otwartych w ramach promocji
Jak widać warunki nie są trudne więc warto pokusić się o zdobycie dodatkowej stówki.
Tutaj zyskasz do 700 zł za otwarcie konta i OKO na 5,50% w ING
Podsumowując zupełnie się tego nie spodziewałem, że bank utrzyma stawkę na KO wraz z wysokim limitem. Niestety są już pierwsze sygnały obniżek, bo drugie OKO ma już stawkę niższą. Krótki czas trwania też każe spodziewać się, że będzie gorzej od czerwca więc korzystajmy póki nie jest jeszcze źle.
Regulamin OKO w ofercie Bonus na start ważny do 1 czerwca 2026
Regulamin oferty OKO Bonus ważny do 1 czerwca 2026
Regulamin promocji Mobilni zyskują 500 zł do 10 czerwca 2026





To jest dla mnie bank końcowego wyboru ale ostatnio coraz częściej trzymam tu najwięcej kasy. Końcowego z powodu historycznych przygód - i tu Polcan prośba do Ciebie. Wszystko ładnie opisałeś ale jakbyś mógł z łaski swojej uwypuklić co się stanie jak przekroczysz 400k (np. dopiszą Ci niepromocyjne odsetki po pierwszym zakonczonym miesiącu klendarzowym) i będziesz miał np. po 2 dniach 400.020,00 zł na koncie. To konto to taka quasi lokata a dobry % możesz dostać wyłącznie na koniec okresu. Możesz go też nie dostać bo będziesz myślał, że dotrzymałeś warunki a bank wyciągnie mały druczek. O tyle się w tym banku poprawiło, że jasno można znaleźć ile zaliczyli Ci transakcji czy logowań. Co do limitu ja u nich zawszę dla bezpieczeństwa trzymam poniżej.
OdpowiedzUsuńJa zawsze trzymam równe 400k bo po prostu nie lubię sum typu 399,99. Jak bank dopisuje odsetki na koniec miesiąca to prostu przelewam je na ror i ewakuuje do innego banku tak by nigdy nie było więcej niż 400. Stąd nie wiem co by było, gdyby kwota była większa, ale jak sądzę nadwyżka będzie oprocentowana standardowo. Dla pewności trzeba zajrzeć do regulaminu, bo bardziej czepialskiego banku od ING nie znam.
Usuń'Oprocentowanie naliczamy dla kwoty poniżej 400 000 PLN, przez 3 miesiące, licząc od dnia w którym założysz OKO" czyli 400.000 zł to na pewno jest za dużo. W regulaminie nic nie znalazłem a w aplikacyjce jest napisane, że dla środków od 400k jest 0,8 % co w przypadku tego banku dalej nie jest jednoznaczne. Inne skale są "dla środków poniżej 400k". Umiem pisać i czytać ze zrozumieniem co jest dość rzadką umiejętnością ale z powodu przygód z tym bankiem nie mam 100% pewności co mają na myśli. Nie jest mowa o saldzie konta tylko o wysokości środków więc uczciwie i zgodnie z zasadami współżycia społecznego w RP do 399999,99 zł 5,5% od 400000,00 zł 0,8% jestem ciekaw co ma na myśli bank.
Usuń@Polcan
UsuńSadze, ze masz saldo przez 1 dzien powyzej 400K, bo odsetki ING nalicza na koniec miesiaca, czyli ostatnie 30.04 liczac zgodnie z zasada do dnia poprzedzajacego czyli do 29.04 wlacznie i dopisujac je do salda 30.04, ale ksieguje je dopiero 1.05. Mozesz sprawdzic swoje ostatnie odsetki sa naliczone poprawnie co do grosza, ale tzw. data waluty, ktorej nie widzisz jest na 30.04 a data ksiegowania 1.05.2026. 30 kwietnia miales saldo powyzej 400K i nadwyzka juz nie jest oprocentowana promocyjnie, choc nie sa to duze roznice.
Nie jestem aż tak drobiazgowy i w przypadku ING sprawdzam czy na koniec bank wypłaca zapowiadana stawkę za pełne 3 miesiace. Jak dotąd to się z grubsza zgadzało chociaż nie sprawdzałem co do dnia. Odsetki były niższe niż powinny,ale to przez fakt, że co miesiąc bank wypłaca standardowe odsetki, więc do kwoty ostatniej należy doliczyć trzy wypłaty standardowe. Dodatkowo bank wypłaca odsetki za zamknięcie konta według upływu dni. Zakręcone jak cały ING.
UsuńZrobiłem też ostatnio błąd, że drugie konto OKO założyłem 3 dni później. Ale dzięki temu zrozumiałem już dokładnie jak działają te dwa konta i że zawsze, ale to zawsze należy je zakładać tego samego dnia. Pisał już o tym Ptok, ale jak powtarzam od wieku wieków nic tak nie uczy jak własne doświadczenie.
UsuńNigdy nie pisałem że należy jednego dnia zakładać OKO i OKO bonus. Najlepszy dowód że obecnie mam OKO założone 18 marca i OKO bonus założone 8 kwietnia. I wszystko gra i buczy :) Chodzi o to żeby obydwa OKA zakładać w jednej edycji.Ponieważ mam bardzo dobrą pamięć powiem Ci jak było.
UsuńZałożyłeś OKO na start na koniec edycji promocji, a OKO bonus kilka dni później już w następnej edycji promocji.
I byłeś zdziwiony że dla OKO bonus masz saldo początkowe 200k ponieważ data badania salda była na styk z początkiem promocji OKO bonus.
To tak jakbyś założył OKO na start np 7 maja (5 dni temu) w starej edycji wrzucając tam 400k i chciał zalożyć dziś OKO Bonus w nowej edycji. I byłbyś zdziwiony że saldo początkowe OKO bonus (dzień badania salda na koniec dnia 7.05) masz 400k, więc wszystko na OKO Bonus masz oprocentowane standardowo a nie promocyjnie.
Mam nadzieję że teraz "jasność widzisz jasność" :)
@Polcan
UsuńChyba przesadzasz z tym zakladaniem tego samego dnia. Wazne, zeby bylo w jednej promocji, bo dla okreslonej edycji jest badanie salda poczatkowego. Gdybys mial OKO z jednej edycji i bonus z nastepnej to bylby problem, bo wtedy saldo poczatkowe bonusa uwzglednialoby saldo pierwszego KO z poprzedniej edycji. Jedyna niedogodnoscia jest pozostawienie OKO, zeby splynal na niego OKO bonus, gdyby zostal otwarty kilka dni pozniej w tej samej edycji.
@Ptok
UsuńPodziwiam twoja pamięć. Faktycznie tak miałem w poprzedniej edycji. Teraz udało mi się załapać z obu kontami na jednej edycji.
Pierwsze założyłem szybciej niż chciałem tylko dlatego, by skorzystać z promocji 100 zł za wpłatę 200 zł. Po trzech dniach zorientowałem się jednak, że w czerwcu skończy mi się promocja w Velo i nie będzie gdzie ewakuować części środków, więc założyłem drugie OKO. To jednak powoduje, że będę musiał w przyszłości niepotrzebnie trzymać otwarte i wyzerowane pierwsze OKO tylko po to by spłynęły tam środki z drugiego OKO co potencjalnie może zaburzyć udział w nowej promocji nie znamy bowiem terminów jakie będą obowiązywały pod koniec lipca. Suma summarum bezpieczniej jest zakładać oba OKA jednocześnie by nie narobić sobie balaganu na przyszłość.
Oczywiście można też zrobić tak jak napisałeś, wszystko zależy jednak od tego jak rozdysponowujesz swoimi środkami. Nie ma jednak jednej idealnej metody przerzucania środków, bo są różne limity w rożnych bankach i różne terminy i co jednemu będzie pasowało drugiemu niekoniecznie.
a trzeba miec fizyczna karte zeby zdobyc bonus 700 zl i zeby konto na 5,5% bylo. Bo czytam ze wystarcza transakcje blik
OdpowiedzUsuńZgadza się, nie mam karty, a wszystkie płatności dla promocyjnej stawki oraz dla premii za polecanie wykonuję blikiem. Chociaż jak widzę bank zlicza je z dość dużym opoźnieniem, ale jednak zlicza.
UsuńDo bonusu 700 zl za otwarcie konta musisz miec karte, lepiej poczytaj regulamin
UsuńZgadza się, kartę mieć trzeba i wytłuściłem to w artykule (punkt 2.3) owa karta ma tylko leżeć w szufladzie, bo dla wymaganych płatności wystarczy blik (lub karta - punkt 2.5b).
UsuńPolcan napisałeś: "...założenia konta wraz z kartą metodą selfie."
Usuńa potem piszesz, że jej nie trzeba???
Czytaj ze zrozumieniem: karta jest potrzebna dla zdobycia premii, ale nie trzeba jej używać, bo można płacić blikiem. Innymi słowy karta może leżeć cały czas w szufladzie.
UsuńOj nie kompromituj się już więcej Polcan i chociaż nie wprowadzaj swoich czytelników w błąd. Jak ta karta bedzie leżeć w szufladzie to m-c w m-c zapłacisz za nią opłatę! Doczytaj sobie, a potem pouczaj.
Usuńtrade republic na 6% polecacie?
OdpowiedzUsuńWiadomo coś o oprocentowaniu konta Max oszczędnościowego w Aliorze od jutra? Do dzisiaj obowiązuje obecna edycja
OdpowiedzUsuńAilor dalej jedzie z koksem tylko nowe środki na 4.6
UsuńAle czy osoba, która miała rok temu takie konto OKO i nie jest obecnie klientem banku ING może wziąć udział w tej nowej edycji ?
OdpowiedzUsuńTak, na 5,5 proc, i chyba lapiesz sie ewentualnie na promocje za konto, bo tam jest chyba roczna karencja, jak będziesz chciał, tylko trzeba zamknac ebankowosc
UsuńOd 1 czerwca zmiany w „Bezcennych Chwilach”. Już nie będą liczone punkty za zakupy poza partnerami. Będą też i inne zmiany.
OdpowiedzUsuńZobaczymy w praniu jak to będzie funkcjonować.
Żadna większa strata, biorąc pod uwagę beznadziejny przelicznik...Nadal takie płatności mogą się liczyć w ramach promocji
UsuńPraktycznie sensowne punkty sa u partnerow. Ogolnie z perspektywy czasu wiekszosc punktow "wpada" za akcje "specjalne". Ten program jest, bo jest, ale zeby pod niego wydawac to za male sa te gratisy. Zapisanie sie do okreslonej promocji bankowej "za wydatki" karta jest oplacalne niezaleznie czy mamy karte MC czy Visa i czy dostaniemy te ich pkt.
UsuńA czemu na stronie bezcenne chwil brak informacji
Usuń99 proc punktów wpada z ich promocji, a to się na szczęście na razie nie zmieni
UsuńJa złożył wniosek o konto w city w promocji brak reakcji banku
OdpowiedzUsuńCzy ktoś założył konto oszczędnościowe na 6% w Trade Republic ?
OdpowiedzUsuńOtwórz i powiedz czy w polskim obsługują
UsuńPrzestrzegam przed tym brokerem. Pod koniec zeszłego roku założyłem tam konto do handlu akcjami. W krótkim czasie sporo zarobiłem na intensywnym handlu akcjami i prawdopodobnie z tego powodu mam zablokowane tam od pół roku konto bez podania jakichkolwiek wyjaśnień. Na szczęście udało się wypłacić zarobioną kasę, ale akcji wartych 60 tys. zł z powodu nałożonej blokady nie mogę dotąd sprzedać. Od pół roku kontakt z nimi możliwy jedynie przez czat, odpowiadają jakieś boty. Dostaje informację, że sprawa przekazana do właściwego działu i zostanie wkrótce rozwiązana i tak od wielu miesięcy. Złożyłem skargę do niemieckiego regulatora BaFin (odpowiednika KNF) i już wszczął wobec Trade Republic dochodzenie wyjaśniające. Trade Republic ma miesiąc na przesłanie mi wyjaśnień dotyczących blokady konta.
Usuń'Od pół roku kontakt z nimi możliwy jedynie przez czat, odpowiadają jakieś boty. '
UsuńJak się inwestuje przez jakieś śmieciowe platformy to jest jak jest. Ludzie się chyba nigdy nie nauczą. Czy w ogóle inwestujac przez cokolwiek zagranicznego rozumiecie ze w razie klopotów prawnych miejscem rozstrzygania sporów jest inny kraj?
BTW nikt nigdy nie zamknie konta dlatego że ktoś coś zarobił. Albo ktoś pierze pieniadze i nadzór położył na to łapę albo platforma smieciowa.
MM
Czas zamykać konta w VW banku, ING ma spoko ofertę szkoda że nie na rok lub przynajmniej pół roku.
OdpowiedzUsuń