wtorek, 23 grudnia 2014

Kolejna Lokata Wielki Powrót na 4% czyli wpadka Idea bank


Tego jeszcze na lokatach nie było. Na początku grudnia pisałem o pojawieniu się Lokaty Wielki Powrót w Idea banku na 4%, gdyż info o niej zostawił czytelnik w komentarzach do rankingu lokat grudniowych.

Kilka dni później sam ją zobaczyłem w bankowości internetowej. Lokatę tę widzą tylko niektórzy, jak się okazuje losowo wybrani klienci Idea bank. A jak dają, to się bierze, założyłem ją więc czym prędzej i napisałem o tym artykuł na PP1.

4% bez dodatkowych warunków to dziś dużo, więc ofertę Idea banku należy uznać za dodatkową premię za lojalność. Jakież było moje zdumienie, gdy wczoraj po raz drugi zobaczyłem lokatę Wielki Powrót na 4%! Dowód niżej.

Lokata Wielki Powrót 2?

To już zakrawa na absurd. Dwie dobre oferty w jednym banku dla jednego klienta, to rzecz niecodzienna. Ale podobno jak dają to się bierze. Założyłem więc rano lokatę wielki powrót II, wieczorem zaś zalogowałem się by dodatkowo założyć Ping Ponga.

I BUM! Lokata nie została założona. Zamiast tego zobaczyłem coś takiego.


Po 10 godzinach wniosek nie został zrealizowany

Telefon do banku nic nie dał. Usłyszałem jedynie: nasi konsultanci są do państwa dyspozycji od godziny 9:00 do 17:00. Dość nietypowe godziny jak na infolinię w banku. Sprawdziłem zatem szczegóły.


Wniosek złożony, ale lokata nie została założona

W Idea bank lokata nie zakłada się od razu. Wystarczy jednak kliknąć dowolną zakładkę i wrócić na zakładkę lokaty by zobaczyć, że nowo założona jest już aktywna. Tym razem tak nie było. Klikologia okazywała się na nic, a lokata jakby zaklęta jakimiś czarami i tak nie chciała się założyć

Nawet ponowne zalogowanie okazywało się bezcelowe: środki na koncie wystarczające na założenie lokaty, a mimo to wniosek stale złożony, zaś lokata stale oczekująca. A więc ofertę dostałem pewnie przez pomyłkę. W końcu robi to jakiś automat i nikt tego nie kontroluje, ale dwóch lokat Wieli Powrót założyć się nie da.

Morał z tego prosty. Sprawdźcie swoje lokaty czy faktycznie są założone. Jak widać nie zawsze złożenie wniosku jest równoznaczne z jej założeniem, nawet jeśli na koncie ror macie odpowiednią ilość środków.

Miał ktoś z was dwie oferty tej lokaty? Udało się komuś z powodzeniem założyć dwie lokaty wielki powrót, czy też to po prostu wpadka Idea bank?

EPILOG:
Rozmawiałem kilkakrotnie z konsultantem Idea banku w tej sprawie, który kontaktował się z działem technicznym. Jest to błąd techniczny, Idea bank przeprasza za wpadkę i... nijak tego nie zrekompensuje tym co stracili, ufając że lokata się założy. 

Kasę trzeba ewakuować z Idea bank, bo lokata choć oczekuje nie zostanie założona. Kto tę informację przeczyta dopiero po południu niech przeleje chociaż na konto oszczędnościowe, które tutaj daje tyle ile maksymalnie jest w stanie dać PKO dla wołominiaków.

39 komentarzy:

 1. A ja dwa tygodnie temu na koncie żony, z którego nie korzystaliśmy ze dwa lata zrobiłem ten numer i się udało - mamy dwie lokaty Wielki Powrót :) Co prawda na maila nie ma potwierdzenia ale po zalogowaniu widnieją dwie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zdradź jak ci się to udało? Wczoraj czekałem do godziny 20:50 i lokata się nie założyła, a jak wiadomo Ping Ponga trzeba zakładać do 21:00

   Dziś środki wróciły z Ping Ponga na konto, a lokata dalej czeka na założenie. Pytanie jak?

   Usuń
  2. Zaraz jak znalazłem info u Ciebie przypomniało mi się o dawno nie używanym koncie żony. Zalogowałem się kliknąłem na wniosek i założyłem pierwszą lokatę na podstawie wytycznych w mailu. Na drugi dzień, gdy dostała powiadomienie na maila o założeniu pierwszej lokaty zalogowałem się i znów mogłem kliknąć wniosek o założenie lokaty wielki powrót. Na maila znów dostałem dane do przelewu... W ten sposób są 2 lokaty. Trzeciej nie udało się założyć :).

   Usuń
 2. Skok Nike likwiduje lokatę na 4,3%. Na tą chwilę zniknęła całkowicie ze strony www. Z uzyskanych informacji na infolinii wynika, że będzie ona dostępna max do końca roku, czyli jeszcze kilka dni.
  Przyczyna - niespodziewana popularność tej lokaty ...
  Kurcze - wczoraj założyłem pierwszą lokatę. W styczniu planowałem przelać drugą część oszczędności i teraz pokrzyżowali mi plany :(

  OdpowiedzUsuń
 3. A w Plus Banku eLokata 3m na 4% na dowolną kwotę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W piątek o 16 wysłałem przelew (pieniądze z Wołomina)
   do tej pory żadnego zwrotnego maila o założeniu lokaty!
   Dodzwonić się do nich w żaden sposób nie można. Chyba popełniłem duży błąd.

   Usuń
  2. Jestem w tej samej sytuacji.

   Usuń
  3. Ja wczoraj o 7:00 wykonałem przelew, również nie ma jeszcze potwierdzenia.

   Usuń
  4. Podejrzewam, że jest za duży wysyp wniosków zdeterminowanch klientów SKOK Wołomin. Plus Bank nie może tego ogarnąć.

   Usuń
  5. No to dziś już chyba dupa z potwierdzenia może jutro wyślą

   Usuń
  6. Przed chwilą tj o godz. 18.59 otrzymałem potwierdzenie lokaty internetowej z Plus Bank.

   Usuń
  7. 23.12. o 17:50 jest potwierdzenie.Nawet w Idei trwa to szybciej.

   Usuń
 4. Od niechcenia kliknąłem na lokaty w Getinie a tam widnieje napis W dniach 6-9.11.2014 r. "Lokata Bumerang II" jest niedostępna. Możliwość zakładania lokaty zostanie przywrócona od 10.11.2014 r. Wciąż jednak jej nie ma i dłuższego czasu nie było. Polcan wiadomo Ci coś na ten temat, oficjalnie Getin wycofał tę lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamknąłem bumeranga jak tylko spadł poniżej 4%, ale od dłuższego czasu nie ma już tego w ofercie o czym pisali użytkownicy bumeranga.
   Lokatę już jakiś czas temu usunąłem też z rankingu i nikt nie zgłaszał zastrzeżeń, więc jak przypuszczam jest na stale wycofana.

   Usuń
 5. U mnie też pojawił się 2-krotny Wielki Powrót z dokładnie takimi samymi datami jak Twoje (data założ, term ważności).
  Jednak ja wczoraj nie założyłem Ping Ponga, żeby nie dać pretekstu bankowi, że nie ma środków na koncie, gdy zdecydują się zrealizować wniosek.
  Napisałem za to maila z zapytaniem, kiedy uruchomią lokatę.
  W odpowiedzi kazali mi zasilić lokatę przelewem (???).
  Dzisiaj poszedł kolejny mój mail z pyt jak to zrobić skoro nie podają nigdzie numeru rachunku lokaty, a pieniądze potrzebne na jej założenie leżą na RORze.
  MD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie dzwonił do mnie już dwukrotnie konsultant Idea banku. Najpierw rozpoznał problem i powiedział, że lokata wielki powrót dwukrotnie nie może być założona.

   Potem zadzwonił po raz drugi z gwarancją dyrektora, że lokata dziś będzie założona. Po 15 minutach rozmowy, lokata dalej czeka na założenie. Pytam dlaczego, odpowiedź bo trzeba przelać środki, a skąd? Nie wiadomo...

   Sprawa utknęła w martwym punkcie, bo zakomunikowałem, że środki mają być przelane z automaty z ror, tak jak to było za pierwszym razem. Odpowiedź... no tak, i czekać muszę na dalsze rozpatrywanie sprawy.

   Niby lokata, najprostszy produkt z możliwych, a problemów co niemiara:)

   Usuń
 6. w mbanku lokata na 30 dni 3,33% bravo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tę lokatę to chyba zakłada sam Pan Zarządca SKOK Wołomin Waldemar Stawski.

   Rozwalił razem z kolesiami z KNF-u Kasę i teraz zachęca do inwestowania w "bezpiecznych" bankach...

   Usuń
  2. teraz co chwila nowe oferty z banków komercyjnych - szlak człowieka trafia jak nas członków SW mafia z KNF zrobiła dziadów proszących sie o procenty

   Usuń
  3. dokładnie też tak myślę

   a jak ktoś miał kwotę pow. sumy gwarantowanej to dopiero wyszedł na dziada - teraz pewnie prosi o litość tych mafiosów, by odzyskać swoje pieniądze...

   Usuń
 7. Wczoraj mialem to samo, wchodze a to Wielki Powrot kusi 4% no to ciach zakladam........teraz wchodze i widze ze wniosek dalej wisi ale juz nie mam mozliwosci zalozenia kolejnej takiej samej lokaty

  OdpowiedzUsuń
 8. Lokata na 1 miesiąc FM Bank 4,40% do 10 tys. zł.

  OdpowiedzUsuń
 9. Wielki Powrót wg pani w infolinii banku :
  tylko dla posiadaczy kont, których saldo w dniu 28 listopada 2014 wynosiło zero złotych.
  jeśli w dniu 28. posiadałem środki na ror, lokatę, koncie oszczędnościowym to "wielki powrót" mnie nie obejmuje ;(

  no i mi się nie wyświetla :(

  pozdrawiam, Efeke

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż z ciekawości sprawdziłem, czy faktycznie przez przypadek miałem wyzerowane saldo w Idea banku w dniu 28.11.2014.

   I odpowiedź jest przecząca. W tym dniu skończył mi się Ping Pong, zrobiłem dwa przelewy i założyłem znów Ping Ponga z pozostałych środków, więc coś tu nie gra. Kolejne wyjaśnienie Idea banku można włożyć między bajki:)

   Usuń
  2. Ja założyłem dzisiaj saldo od kilku miesięcy to samo 0,28zł

   Usuń
 10. Polcan ---trzeba było zrobić najpiej przelew kontrolowany w IDEA BANK na 0.01 gr
  Po skok wołomin KNF sie śmieje jak żebramy procenty w bankach komercyjnych .

  OdpowiedzUsuń
 11. Polcan odpisz szybko ile jest czasu na przelanie środków po założeniu wniosku o Wielki Powrót!?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałem sprawdzić, ale Idea bank jest dziś zabanowana na amen.
   Miało być czynne od 11.00 rano tymczasem po 2,5 godzinach dalej zalogowanie do bankowości jest niemożliwe...

   Usuń
  2. 14dni, i drugie pytanie, jest możliwość zmiany zadeklarowanej kwoty lokaty?

   Usuń
  3. Tym się nie martw. Nawet jeśli zadeklarowałeś 1000 zł to możesz wpłacić 10.000 zł. Robiłem tak niejednokrotnie kilka lat temu i działało.

   Usuń
  4. Czy wtedy zaktualizowana jest kwota lokaty?

   Usuń
  5. Nie, w szczegółach lokaty będą widniały dwie różne pozycje, pozycja deklarowana i pozycja wpłacona. Kiedyś mnie to dziwiło jak sprawdzałem po kilku miesiącach, że tak jest.
   Nie ma to jednak znaczenia przy odsetkach, bank przyzna Ci odsetki od wpłaconej kwoty, a nie zdeklarowanej.

   Usuń
  6. A gdyby ktoś wpłacił więcej niż można. Np. zamiast 10tys to przelew na 100tys?

   Usuń
  7. Nie testowałem. Podejrzewam, że byłby zwrot na konto z którego dokonałeś przelew. Bo wątpię czy przyjęliby 10.000, a 90 tys zwrócil

   Ja już mam lokatę Wielki Powrót, drugi wniosek czeka na realizację od 22 grudnia i będzie czekać do 5 stycznia i wtedy pewnie zniknie, mimo iż kasa na założenie jest codziennie na koncie:(

   Usuń
  8. U mnie podobnie - też kasa codziennie dostępna i bank nie tylko nie zakłada lokaty, ale nie raczy też udzielić jakiegokolwiek wyjaśnienia ani mailowego, ani na swojej stronie.
   Ale przecież do arogancji i olewania klienta już jesteśmy przyzwyczajeni...
   Ciekawe czy, gdyby komuś chciało się szarpać, to dostałby jakąś rekompensatę za pozostawione na nieoprocentowanym koncie środki na poczet przyjętego przez bank wniosku o lokatę i braku jakiejkolwiek decyzji przez tyle dni.
   MD

   Usuń
  9. wybierać trzeba zakładanie lokaty z innego konta w innym banku, wtedy samemu się robi przelew na podstawie email a później edytuje by wróciło na konto ror w idea

   Usuń
 12. Czytajcie umowy. "$3[...]W razie wpłaty przez Posiadacza Rachunku kwoty w wysokości niższej niż kwota minimalna lub wyższej niż kwota maksymalna Bank nie założy Posiadaczowi Rachunku Lokaty oraz zwróci otrzymane środki na rachunek bankowy, z którego zostały przelane."

  Z tego wynika, że można deklarować 5000 a wpłacić minimum lub maksimum bo regulamin nic innego nie określa.

  OdpowiedzUsuń
 13. Dzisiaj jest 7.01
  Polcan czy udało ci się założyć drugą lokatę Wielki Powrót.
  Wniosek czekał do 5-01
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie.
   Wniosek czekał do 5 stycznia i zniknął w dzień później.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...