piątek, 2 kwietnia 2021

Do 300 zł z kontem w Pekao

Wczoraj ruszyła promocja konta Pekao. I to nie primaaprilisowy żart, ale też trudno było by pomyśleć że tak jest bo oferta nie sprawiła, że nas zatkało z wrażenia. Mimo tego, można zgarnąć całkiem niezłą kasę, za spełnienie jasnych warunków. A że bonusowe 300 zł na pewno będzie mile widziane na naszym koncie, warto przyjrzeć się ofercie.

                                        

Tutaj założysz konto, by zyskać do 300 zł

Kto może skorzystać z oferty?  Osoby, które w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 marca 2021 roku nie były posiadaczami konta w Pekao. Karencja wynosi ponad 2,5 roku, to całkiem sporo niestety. Oferta potrwa do 31 maja 2021 r.

Co należy zrobić aby zgarnąć bonus? Konto musimy otworzyć wraz z karta oraz apką PeoPay.

Pierwszą część nagrody, czyli 100 zł otrzymamy za spełnienie w każdym z trzech miesięcy dwóch warunków:

 • wpływ min 500 zł
 • min. 4 transakcje bezgotówkowe kartą do konta         
                                       
Oczywiście do wpływów nie zostaną nam zaliczone wpłaty gotówkowe, kasa z tytułu rozliczenia pożyczek czy kredytów, a także przelewy wewnętrzne.

Musimy pamiętać, że otwierając konto online musimy zweryfikować swoją tożsamość w oddziale banku. W zależności kiedy założymy konto, w takim terminie musimy się zmieścić. Osoby, które otworzą konto w kwietniu mają czas na weryfikację do końca lipca, natomiast osoby, które założą konto w maju musza zdążyć przed 31 sierpnia 2021 r.

Konto i obsługa będą darmowe, pod warunkiem, że wykonamy min. 1 transakcję kartą oraz zapewnimy wpływ min. 500 zł. To akurat żadne warunki, skoro i tak musimy wykonać te kroki, aby odebrać nagrodę.Ale została nam do zgarnięcia jeszcze druga część bonusu, czyli 200 zł
Do tego niezbędne jest założenie karty kredytowej. 200 zł zostanie nam wypłacone jeśli
wykonamy w każdym z 3 miesięcy min. 4 transakcje kartą kredytową.


Równocześnie aktywna jest promocja konta dla młodych. Młodzi mają się nieco lepiej, gdyż wymagania dla zdobycia 100 zł za otwarcie konta są nieco mniejsze. Wystarczy zrobić 4 transakcje kartą w każdym z trzech miesięcy od otwarcia konta z apką PeoPay.


Tutaj założysz konto, by zyskać do 300 zł

Dodatkowo płacąc apką albo kartą, możemy liczyć na zniżki u partnerów banku nawet do 30%. Firmy biorące udział w promocji są z wielu dziedzin: motoryzacja, uroda, książki, dom więc każdy znajdzie coś dla siebie.

26 komentarzy:

 1. Czy osoby, które miały konto w Idea Banku i zamknęły je poprzez infolinię Banku PEKAO kwalifikują się to tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę. W artykule jest info o 2,5 rocznej karencji, a my od 1 stycznia 2021 przymusowo zostaliśmy klientami Pekao. Sam jestem w okresie wypowiedzenia, więc na kolejną okazję do zgarnięcia premii przyjdzie mi długo poczekać.

   Usuń
  2. Wczoraj o 23.58 przyszły mi aż 3 smsy z Pekao SA. Że zablokowany dostęp do bankowości internetowej, zablokowany kanał dostępu bankowość internetowa, zablokowany dostęp bankowość telefoniczna. Środek nocy, na początku nie skumałem. Przecież nie mam dawno konta w Pekao SA. O co chodzi? Dopiero za chwilę sobie przypomniałem, że 2 marca składałem telefonicznie wypowiedzenie w Idei. Czyli wypowiedzenie zadziałało. Dziś sprawdzałem, nie mogę się już zalogować.

   Usuń
  3. To samo miałem 10 dni temu:)

   Usuń
 2. Niech podniesie rękę ten kto w ciągu ostatnich 2,5 roku nie był klientem Idea Banku!!!
  Swoja droga Pekao dostał masę tłustych lodów z Idea Banku, to po co im jeszcze nowi klienci? Jeszcze im mało?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie byłam klientką tego banku przez 67 lat, czyli przez całe życie i nadal nie mam zamiaru. Przymusowych przenosin z Idei nie liczę, bo nikt mnie o zgodę nie pytał. Zresztą ja również jestem "w okresie wypowiedzenia".

   Usuń
  2. Swoja droga Pekao dostał masę tłustych lodów z Idea Banku, to po co im jeszcze nowi klienci? Jeszcze im mało?

   Z tych lodów to mam nadzieję, że zostaną im tylko patyczki :) !

   Usuń
  3. Anonimowa 3 kwietnia 2021 15:48
   łojjj,to słaba z Ciebie finansistka :)
   A jak za komuny trzymałaś walutę? Ja miałem w PeKaO konto, bo to był jedyny bank,w którym mogłaś mieć prawdziwe pieniądze (nie bilety)... Konto A i B, udokumentowanie [na procent] i te lewe [bez procentu] :). Gdyby nie tamte konta, to dziś nie miałbym legalnych milionów do dyspozycji... ps. jestem w podobnym wieku :)

   Usuń
 3. Dzisiaj z ciekawości dokonałem porównania zakupu walut w Alior kantorze w lipcu 2020r w stosunku do dzisiejszych kursów walut, gdybym chciał te same waluty odsprzedać.
  --- CHF kupowałem po 4,11-4,12 a dzisiaj sprzedałbym po podobnym kursie, czyli wyszedłbym na 0% zysku.
  --- GBP kupowałem po 4,86 a dzisiaj sprzedałbym po kursie 5,32 czyli zysk ok. 10%.
  --- USD kupowałem po 3,77-3,83 a dzisiaj sprzedałbym po kursie 3,86 czyli zysk ok 2%
  Średnio zatem zyskałem ok. 4% przy założeniu zakupu tych walut w równych proporcjach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Waluty trzymasz w alior kantor? Czy gdzieś indziej?

   Usuń
  2. Nie patrz na kursy walut w dni wolne, ponieważ kurs sprzedaży jest zaniżony, natomiast kurs kupna jest zawyżony. Więc przewalutowanie jest nieopłacalne. W piątek przed zamknięciem notowań dolar stał 3,92 przy sprzedaży, więc podobnie tutaj jak przy innych walutach masz większy zysk.

   Usuń
  3. """"""""""Waluty trzymasz w alior kantor? Czy gdzieś indziej?"""""""""""""
   Po co trzymać w alior kanorze skoro tam nie są oprocentowane, a narażone na upadek alior banku?
   45tysiecy PLN zamieniłem na waluty w lipcu 2020r w alior kantorze ale trzymam w sienniku na czarną godzinę, aby wszystkiego nie pakować do banków bo i tak nie płacą.

   Usuń
  4. Masz rację z zawyżonymi/zaniżonymi kursami w weekendy choć odwróciłeś proporcje. To tak dla zabawy porównałem bo generalnie niespecjalnie się tym podniecam bo za 9M może być odwrotnie 4% w plecy.

   Usuń
 4. Dziś przy ucieczce z ostatnią kasą z IDEI pojawiła się taka oferta:
  Lokata powitalna STANDARD PLUS - 1% w skali roku na 2 miesiące na kwotę od 500 zł do 100 000 zł. Podnieśli o połowę swoją poprzednią propozycję na tej bez PLUS-a, ale zarazem o 1 m-ąc skrócili jej okres trwania. Nie skorzystałem bo mam jeszcze 0,9% na KO w Getinie, ale może komuś z Was się przyda. Podaję link do jej parametrów i warunków do spełnienia:

  https://www.pekao.com.pl/info/idealne-rozwiazania/lokata-standard.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety osoby, które zamknęły już konto w dawnym Idea Banku poprzez infolinię Banku Pekao nie mogą założyć tej lokaty...

   Usuń
  2. Dla mnie nie jest to niestety. Zysk krótkotrwały i nie powala, a wyciąganie stamtąd kasy i w ogóle boksowanie się tym skostniałym bankiem skutecznie zniechęcało mnie do zakładania tam konta. Dlatego nigdy go nie miałam i nie zamierzam.

   Usuń
  3. Pekao liczyło na darmowe środki z IDEA banku i widać się przeliczyło, bo patrząc, że podnieśli swoją ofertę, to odpływ kasy muszą mieć bardzo duży. A jeszcze niedawno prezes tego banku wypowiadał się, że nie ma żadnego, tylko zapomniał dodać, że ludzie jeszcze mieli wtedy lokaty na 3,5%.

   Usuń
 5. W czasie 3 lat trwania pandemii nasze środki finansowe uszczuplą się średnio o około 10% w stosunku do inflacji. Kto zatem przytuli nasze 10% kapitału, przecież się nie rozpłyną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co myślicie o zakupie bitcoinów? Nie mówię od razu, żeby wpakować całość oszczędności, ale jakąś część, patrząc na wieczne straty przy inwestycjach na giełdzie, to perspektywa zakupu kryptowalut wydaje się zdecydowanie lepszym pomysłem...

   Usuń
  2. Prosta odpowiedz...Ci co sie zadluzaja zyskuja, bo oddaja realnie mniej niz pozyczyli. Glownie jest to robione pod zadluzajace sie budzety panstw (glowni beneficjenci) oraz tych co sie kredytuja w bankach, aczkolwiek przy swiezych kredytach banki dodaja coraz wyzsze marze, stad najbardzie zyskuja posiadacze starych kredytow hipotecznych, gdzie marza byla duzo mniejsza.

   Usuń
  3. Weź za całość. Wóz albo przewóz. Podwoisz majątek albo pójdziesz z torbami. Szanse 50/50%. Czego oczekujesz? Krzyża na drogę czy potępienia? Przecież znasz odpowiedź...

   Usuń
 6. Z Aliora dziś. Oferta "Specjalnie dla mnie" - 0,2% na 3 miesiące dla środków z kończącej się promocji (1%) na KO.
  Potem - 0,2% na miesiąc przy przelewie około 20.000,00 oraz 0,1% też na miesiąc przy 80.000,00. Może znaczenie miał tu bank docelowy, ale ponieważ i tak chciałam uciekać, to nie testowałam różnych opcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 9 kwietnia mam 1% Aliorze. Następnie do 5 maja 0,8% w Santandarze. Ale tylko do 100k. Nadwyżkę zostawiam w aliorze i czekam na nową promocję w Getinie. co za czasy :)

   Usuń
  2. W Aliorze właśnie mi się skończyło. Poszło na ROR w banku podstawowym i również czeka, aż będę mogła wrócić do Getina. Z męża Aliora przelałam do dwóch Mille, Getin ma jeszcze aktywny do końca maja, ale tam już pod korek. Perspektywicznie - może część tych środków włożę do dwóch SCB, jeśli w maju powtórzą swoją promocję. Takie czasy...
   Ale jednocześnie popatruję przez okno na inwestycję mieszkaniową w fazie wstępnej i czekam, kiedy pojawi się oferta sprzedaży.

   Usuń
  3. Cały czas jest w Toyota Banki 1%/9M na Motolokacie. Limit to 250K !
   Zakładałem w piątek do drugiego konta.

   Usuń
 7. Dziś dostałem promocję w PKOBP żeby otworzyć lokatę na 3 msc. z super oprocentowaniem 0,01% w skali roku. Czyli kompletnie żaden zysk, to po co oferować takie pseudo lokaty?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...