czwartek, 1 czerwca 2023

10% na lokacie urodzinowej w PKO na pół roku + do 250 zł na start

Kolejne megazaskoczenie w PKO. Na tyle duże, że udałem się do banku z zapytaniem o szczegóły i tam też nie wierzyli w to co mówię. Konsultantki same dzwoniły na infolinię do centrali by się upewnić, że to co mówię to prawda. Tak, bank ma lokatę urodzinową na 10% i właśnie zrobiłem przelew do PKO by późnym wieczorem jeszcze dziś ją uruchomić. Wszak to lokata urodzinowa, a urodziny trwają tylko jeden dzień!


Dziwna to sytuacja, miała bowiem miejsce w dniu, gdy praktycznie wszystkie lokaty poleciały w dół o cały punkt procentowy, zaś sztandarowa lokata na 8% dedykowana dla nowych klientów zniknęła z oferty całkowicie. Tymczasem w zamian dostajemy coś lepszego i zgoła nieoczekiwanego: lokatę na 10% dostępną dla każdego z limitem do 50k.

Tutaj założysz konto w PKO  umożliwiające założyć lokata urodzinowa na 10%

Są co prawda tutaj warunki i to dość zaporowe, ale wśród nich jest jeden jak najbardziej akceptowalny spójrzmy:

 • kupisz w aplikacji IKO jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI
 • kupisz w aplikacji IKO nowe ubezpieczenie PKO TU 
 • ustanowisz w aplikacji IKO dowolne zlecenie stałe

Pierwsze dwa punkty raczej odpadają z marszu (gwoli ścisłości punkt pierwszy pozwala na dokupienie funduszy jeśli się je posiada). W fundusze nie bawię się już od lat, bowiem na lokatach wychodzi się dużo lepiej, do ubezpieczeń też podchodzę z rezerwą..

Jednak punkt ostatni jest o dziwo zupełnie innego kalibru i jak najbardziej akceptowalny, bowiem bank akceptuje nawet zlecenie stałe dotyczące przelewu za czynsz, który nigdzie nie jest premiowany. Co więcej na spełnienie dodatkowego warunku mamy czas do... 31 października.


Innymi słowy możemy dziś założyć lokatę, która będzie oprocentowana na 5%  i zrobić zlecenie stałe dopiero w październiku. Bank obiecuje za to podwyższyć stawkę do 10%. Mało logiczne, ale takie są fakty.

Sam dyrektor oddziału zasugerował mi, że prawdopodobnie zlecenie stałe będzie dotyczyć zlecenia połączonego z dopłatami do funduszu. Jednak po kontakcie z infolinią banku okazuje się, że może to być czynsz. 

Ten ostatni punkt wydaje się być za łatwy by był prawdziwy i jak sądzę albo zostanie skorygowany w najbliższej przyszłości.albo oferta niesamowitej lokaty szybko zniknie. Jest i tak atrakcyjna nawet jeśli oferuje stawkę tylko do 50k.


2) Do 250 zł za założenie konta z polecenia

Lokata jest dostępna po zalogowaniu do aplikacji IKO. Wymaga też konta skoro mamy robić zlecenie stałe. A skoro zakładamy konto, to warto przy okazji skorzystać z polecenia za co można zgarnąć do 250 zł na start w zależności od tego jakie konto chcemy założyć. Pełna lista jest widoczna na powyższym screenie.

Warunki dla poleconego

Nie sądzę jednak by zmieniły się warunki zgarnięcia premii na start. Przypomnę więc, że dla zdobycia stówki wystarczy w ciągu 30 dni od założenia konta:

 • wykonać 3x płatność kartą na dowolną kwotę (1x jeśli jest to konto dla młodych)
 • wykonać 3x płatność BLIK

jak widać warunek jest banalny jak na premię. Rozszalał nam się ostatnio PKO, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Oby tak dalej. 

 


3) KO na 7,50%

Dla przypomnienia mamy tutaj jeszcze KO na 7,50% co jak na dziś jest dość dobrą stawką. Niestety oferta jest dostępna tylko do dziś, więc jak sądzę od jutra może ona ulec zmianie...

Z ostatniej chwili: Właśnie się dowiedziałem, że od jutra stawka na KO ma wynieść... 8,50%!! To byłby rekord bo jeśli to prawda, to stawka będzie wyższa aniżeli na KO w Nest. Oferta zostanie opisana pod tym linkiem.

 

Opłaty związane z obsługą lokaty na 10%

Regulamin IX edycji programu poleceń w PKO

41 komentarzy:

 1. A można zrobić zlecenie stałe na abonament za telefon ? Czy założenie lokaty z konta oszczędnościowego zabiera 1 darmowy przelew ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zlecenie może być podobno na cokolwiek, natomiast przelew darmowy zachowuję sobie na przyszłość. Jak sądzę zmarnujesz go przelewając na lokatę.
   Kasę na lokatę przelałem z KO w Pekao, by właśnie nie marnować jednego darmowego, który mi się przyda na przyszłość, bo miesiąc dopiero się zaczyna...

   Usuń
  2. No właśnie o tym samym myślę czy nie przelać z Pekao. Tylko skąd wiesz czy jutro ta lokata będzie nadal dostępna ?

   Usuń
  3. Tego to nie wiem, dlatego zostawiłem sobie darmowy przelew, by przenocować środki na KO, gdyby oferta nagle zniknęła. Mam jednak nadzieję, że w godzinach wieczornych jeszcze będzie dostępna, a środki z Pekao już dotrą. Pasjonujący jest taki wyścig z czasem:)

   Usuń
  4. Ja jednak otworzyłem z konta oszczędnościowego z PKO BP. Przeboleję te 10 zł bo 19.06 się ewakuuję.

   Usuń
 2. Przed chwilą byłem u dyrektora PKO na rozmowie, który już ją założył. Zobaczyłem, że nawet bez spełnienia jakiegokolwiek warunku spośród trzech podanych widać 10% w szczegółach lokaty. Bank obniży stawkę do 5% jeśli warunek nie zostanie spełniony.

  OdpowiedzUsuń
 3. A czy zleceniem stałym może być po prostu przelew na inne swoje konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Warunkach piszą "dowolne", byle założyć je w IKO PO założeniu lokaty, no i chyba lepiej je zostawić do końca lokaty

   Usuń
 4. Tak się zastanawiam czy ta oferta nie będzie ważna tylko dziś. Wszak urodziny trwają tylko jeden dzień...

  OdpowiedzUsuń
 5. W Velo obecnie nie mogę zrobić żadnego przelewu zewnętrznego (wewnętrzny przeszedł, także limit transakcji dało się zmienić). Na stronie startowej i w sekcji "Finanse" zamiast danych tylko szare paski. Po jakimś czasie pojawia się komunikat typu: "Przepraszamy, coś poszło nie tak, nie możemy wyświetlić danych". Pierwszy raz takie coś mnie spotyka. Inne banki działają bez zarzutu. Czy mógłby ktoś sprawdzić, czy to ogólna awaria tego banku, czy to tylko u mnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mają w VB awarię systemu. Od rana.

   Usuń
  2. Awarie, albo i nie awarie. Za dużo przelewów wychodzi...

   Usuń
  3. No, w końcu się udało (w Velo). Ale dwie godziny stracone na próby i (ich) błędy. Mam nadzieję, że awaria się nie powtórzy, bo przede mną jeszcze nocne przelewy z tego banku.
   Dziękuję za reakcję na moje pytanie - - oczywiście uspokoiło mnie to, że coś się sypie u nich, a nie u mnie, ale "obracanie" finansami robi się zdecydowanie zbyt żmudne.

   Usuń
 6. Do jakiej kwoty na lokacie urodzinowej- 10 % ? do jakiej kwoty na KO - 8,5 % ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście chodzi o PKO BP.

   Usuń
  2. Do 50k. Właśnie ją założyłem przy czym oferta nie znika z automatu i system pozwala założyć kolejną.
   Nie ryzykuję jednak, bo można założyć tylko jedną. To pewnie błąd systemu, chociaż być może niektórzy będą próbować założyć więcej.

   Usuń
  3. Nie widzę by w pko bp było konto oszczednosciowe na 8,5%. Wyjaśnisz proszę? (Dziś dopiero założyłem tu konto więc może czegoś nie widzę)

   Usuń
  4. System jedynie wyświetla, że można założyć kolejna, ale w trakcie zatwierdzania wyświetla info, że już masz jedna aktywna.

   Usuń
  5. @Anonimowy18:51
   Bo ma być dopiero od jutra

   Usuń
  6. Polcan użyj swych wpływów i dowiedz się do jakiej kwoty będzie to KO na 8,5% ? Bardzo proszę.

   Usuń
  7. Kontakt mam co najwyżej w godzinach pracy, a nie po. Nie dopytywałem, bo też sam z tej oferty nie skorzystam, skoro używam obecnej stawki 7,50%.
   Zastanawiam się raczej jakie będą dodatkowe warunki, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest możliwy taki ruch pod prąd jak dzisiejszy z lokatą.

   Usuń
 7. Jest jeszcze inny absurd. Podobno można ustanowić dowolne zlecenie stałe, ale nie wykonywać go.
  Robił ktoś w ten sposób?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeciez warunek mowi o ustanowieniu zlecenia i nic więcej. Po ustanowieniu mozesz je skasować. Nie ma warunku utrzymywania aktywnego zlecenia.

   Usuń
 8. Czy jest gdzieś dostępny regulamin tej "lokaty urodzinowej" przed jej założeniem? Wolałbym to przeczytać aby nie było zdziwienia po pół roku, że obiecanki cacanki a wyjdzie to wszystko na 5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noe ma regulaminu, wszystko jest opisane w tabeli oprocentowania.

   Usuń
 9. Zadam bardzo głupie pytanie. Czy aplikację można wgrać na jakikolwiek telefon i z niego założyć tę lokatę, czy musi to być aparat z numerem podanym w PKO BP? Środki na koncie już mam, telefon sąsiada z aplikacją też i tylko nie wiem, czy w ogóle podchodzić do sprawy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby aktywować aplikacje musisz bardzo szybko przepisać otrzymany kod. Najlepiej włóż swoja kartę SIM na czas aktywacji

   Usuń
 10. Ile jest czasu na opłacenie lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie Idea bank, założenie następuje od razu. Jak jest brak środków, to lokata nie zostanie założona.

   Usuń
 11. Velo Eko jednak 8% do 300k. Edycja do 17 lipca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ptoku a skąd posiadłeś o tym wiedzę już o 4 rano skoro dalej na stronie stara promka wisi ?

   Usuń
  2. Mam nawet regulamin 6 edycji. Od 2.06. do17.07. 8% do 300k, 6% od 300 do 400k, Data badania salda 29 maj. Zeby nie było czasem jak ze słynną edycja na 8,2% która trwała jeden dzięń i została sciągnięta ze strony.

   Usuń
  3. @Ptok zapodaj linka, bo na stronie cały czas wisi oferta do 01.06

   Usuń
  4. ok tylko nie napisałeś skąd to wziąłeś :) ale już wiem :). Wszystko jest we wnioskach

   Usuń
  5. Tylko spokój może Nas uratować , pewnie już poprawiają ofertę a może ktoś pogroził im palcem ?

   Usuń
  6. Na stronie "velobank.pl" jest "Centrum Dokumentów"(na dole strony).Tam są wszystkie regulaminy i tabele(pliki PDF).Disiaj,tuż po północy,był tam regulamin aktualnej promocji.Zawsze sprawdzam chwilę po północy.Zleciłem przelew w nocy z innego banku i już mam aktywną promocję.

   Usuń
 12. Lokatę (zwaną przez prezesa prezesów 'wkładem') wprowadzono na życzenie Nowogrodzkiej. Oczywiście obwarowano ja warunkami o których spełnieniu nie ma co myśleć przeciętny zjadacz chleba w okienku PKO bo już stałe zlecenie to jakaś duża dla niego przeszkoda a co dopiero surfowanie i zakładanie lokat przez apke i płacenie blikiem w celu zgarnięcia premii za konto. No de facto jest to 5% w pół roku. jakaś atrakcja jest ale limit śmieszny w zasadzie bo 50k. nie spowoduje to rewolucji w ofercie lokat chyba że to jakiś początek ekspansji 'wkładowej' prezesa PIS.
  Natomiast zastanawia mnie stwierdzenie że na lokatach wychodzi sie lepiej niż na funduszach. istnieją fundusze niskiego ryzyka które od 2000r mają stopę zwrotu ponad 20%. owszem... ostatnie lata były kiepskie ze wzgl na niskie stopy i konieczność ich podnoszenia, ale to się skończyło. Już nie mówię o funduszach wysokiego ryzyka które porobiły niesamowite wyniki w ostatniej dekadzie. Oczywiście musi być to dobry fundusz (mam bardzo kiepską opinię o funduszach dłużnych PKO i ich funduszach akcji GPW choć w dłużnych ostatnio się poprawiło. W akcyjnych wręcz przeciwnie) i kupiony bezprowizyjnie (czego nie da się uniknąć w PKO poza niezależnymi dystrybutorami). Więc tu jak chodzi o warunek kupienia funduszu jest kiepsko. No chyba że chodzi regulaminowo o jakąkolwiek kwotę a w PKO kwota wejścia w fundusz to min 100 złotych polskich wiec kupić sobie można za 100zł fundusz Gamma Plus lub Obligacji Skarbowych (najniższego ryzyka) i można o tym zapomnieć bo i tak w te 6mc coś zarobi. Tylko pytanie czy to musi być kupowane w okienku PKO czy można cokolwiek kupić u dystrybutora. I czy posiadacze funduszy muszą dokupywać czy wystarczy to co już mają. Fundusze niskiego ryzyka zarobią. Zwłaszcza jak Glapa zacznie ciąć stopy. A jest to bardzo prawdopodobne bo Obajtek zacznie obniżać ceny paliw i gazu przed wyborami i inflacja spadnie nawet w okolice 8% jeśli nie będzie niespodzianek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawka - są fundusze niskiego ryzyka które mają od 2000r mają stopę zwrotu ponad 200% a nie 20 jak napisałem.

   Usuń
  2. Możesz podać jakie to konkretnie fundusze ?

   Usuń
  3. no te które mają tak długą historię ;-). Np Generali Korona Dochodowy. To fundusz niskiego ryzyka, ale nie pozbawiony ryzyka. Jak widać co parę lat ryzyko się materializuje, ale nie przeszkadza to dobrze zarabiać w długim okresie. Zagrożeniem dla tego typu funduszy są inflacja i niskie stopy oraz ryzyka kredytowo-polityczne. inflacja bo realnie można przegrać z ta inflacją a niskie stopy bo w warunkach niskich stop istnieje duże ryzyko ich podniesienia co zawsze będzie przeszkadzać tym funduszom. Do tego zmaterializowało się ryzyko polityczne wraz z wybuchem wojny bo okazało się że ten fundusz miał ekspozycję na papiery naftowych firm . Co prawda formalnie nierosyjskich, ale faktycznie rosyjskich. No i okazało się że sankcje zablokowały handel tymi obligacjami mimo że firma dalej funkcjonuje i wypłaca odsetki, ale papiery fundusz musiał odpisać bo nie był w stanie ich sprzedać za odpowiednią cenę wiec poszło z dużą stratą.
   Nawet najbardziej konserwatywny fundusz NN Konserwatywny wyciagnął od 1999r 190% brutto bez żadnych przygód po drodze.
   No trzeba pamietać że to były lata spadających stóp co sprzyjało funduszom. Rosnące stopy sprzyjają lokatom, ale jak bedzie w przyszłosci tego nikt nie wie. i tak najlepszą inwestycją są akcje po prostu. Historycznie dają 8% (SP500) rocznie ponad inflację. Amerykańską rzecz jasna.
   Dla funduszy dłużnych masakryczne były ostatnie 3 lata, ale takiego rajdu stóp w takim czasie rynki nigdy w historii nie doświadczyły i stąd te straty. Ten bajzel stworzyły po prostu bankierzy centralni tnąc stopy de zera. W polsce jeden przyznał się że robiąc to ze świadomością że robi błąd. To sprawa dla prokuratora.
   Natomiast przy tej polityce NBP i rządu powtórzenie tych wyników , przyznam, będzie zadaniem ambitnym

   Usuń
 13. Aurum- wniosek można złożyć on-line, podpisanie umowy- tylko kurier.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...