wtorek, 13 czerwca 2023

470 zł do zgarnięcia w nowej promocji w mBank

Nową promocję konta uruchomił także w czerwcu mBank. W przeciwieństwie do opisanego wczoraj Santandera z 480 zł, niemiecki bank rzadko wprowadza nowe promocje, te bowiem trwają bardzo długo. W nowej edycji eKonta do zgarnięcia jest 470 zł w bardzo łatwy sposób oraz KO ze dalej stawką 8%.


Niestety tak samo jak u hiszpańskiego banku tak i tutaj nic się nie zmienia w zakresie karencji. W dalszym ciągu wykluczeni z promocji są klienci, którzy nie mają tutaj konta od 1 stycznia 2020. Innymi słowy odsiadka została przedłużona do 3,5 roku i jestem nią objęty,bo zamykałem tutaj konto na początku pandemii.

Tutaj założysz konto z premią do 470 zł oraz 8% na KO w mBank

Nowa promocja znów potrwa niezwykle długo, bowiem aż do 29 września 2023. Powyższy link promocyjny powinien więc do tego momentu być aktywny, chociaż jak sądzę następnego dnia zostanie podlinkowana tutaj z automatu nowa oferta tak jak się to stało w poprzednim artykule o mBanku z kwietnia.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 470 zł?

 

1) 170 zł na start, jeśli założymy konto przez aplikację

To nowa moda w bankach by przymuszać nas do instalowania od razu apki na smartfona. Osobiście nie lubię używać apek, ale chętnie je instaluję, jeśli bank daje za to premię. W przypadku mBanku dostajemy 170 zł jeśli założymy konto przez aplikację lub e-dowód. 

Ale to nie wszystko, bo premia 170 zł została podzielona na dwie części:

 • 150 zł za dokonanie opisane w punkcie 2 niżej
 • 20 zł za wykonanie 5x płatności kartą/telefonem/blikiem

na drugi punkt mamy dużo czasu, bo aż do końca pełnego miesiąca następującego po tym w którym otworzyliśmy konto. Najlepiej zrobić te 5 płatności za jednym zamachem, co sam robię co miesiąc w przypadku Velo.

 


2) 200 zł za aktywność na koncie

Drugi punkt też muszę podzielić na podpunkty, bowiem następne 200 zł mBank dzieli na 3 części:

a) 100 zł za szybki wpływ i 8 transakcji

Pierwsza stówka to kanon w tym banku, gdzie jak zwykle wymagane jest:

 • wpływ na 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta
 • wykonanie 8x płatności kartą/telefonem/blikiem

Jak widzimy wykonanie powyższej czynności premiowane jest podwójnie. Wszak 8 płatności zawiera w sobie 5 płatności wymaganych w punkcie 1, zaś termin płatności jest identyczny: do końca drugiego miesiąca posiadania konta. 

mBank to jedyny bank na naszym rynku który podwójnie płaci za to samo chociaż dla 100 zł z tego punktu należy wykonać o 3 płatności więcej.

 


b) 2x po 50 zł za wpływ i 8 transakcji w drugim i trzecim miesiącu

Następne warunki są praktycznie identyczne z punktem 1a, czyli 

 • wpływ na 1000 zł
 • wykonanie 8x płatności kartą/telefonem/blikiem

Jedyna różnica jest taka, że nie trzeba wpływu robić szybko, lecz mamy na to pełny miesiąc. Jak widać warunki są banalne i do wykonania w 5 minut.

 


3) 100 zł za założenie konta eJunior 

Ostatnia premia 100 zł w mBanku polega na wpisywania premii dla dzieci do ogólnej puli czego inne banki raczej nie robią lub się z tego powoli wycofują.  W dalszym ciągu w nowej edycji konta mamy tylko premię za konto eJunior, a więc dotyczy ona tylko dzieci do 13 roku życia. Wykluczono zatem na stale konto dla nastolatków z premią.

 


4) 8% na KO - Moje Cele

Istotną korzyścią do premii na start jest rachunek regularnego oszczędzania o nazwie Moje Cele. Wadą jest fakt, że wpakować tutaj możemy tylko 50.000 zł, ale uwaga 8% jest zarezerwowane tylko dla osób, które otworzą konto przez selfie lub e-dowód.

Kto otworzy konto w inny sposób jak np. przez kuriera, będzie mógł liczyć zaledwie na 6,5% co dziś na pewno nie jest zachęcającą stawką. Nie warto też trzymać nadwyżek ponad 50k, gdyż wówczas oprocentowanie spada drastycznie do 0,5%.

Tutaj założysz konto z premią do 470 zł oraz 8% na KO w mBank

Podsumowując mamy dalej to co czego przyzwyczaił nas mBank czyli łatwą premię na start i dobrze oprocentowane KO dla osób, które posiadają mniejsze oszczędności. Łatwe warunki dla premii zachęcają do założenia konta, niestety wydłużania karencji każe dalej czekać aż bank zmieni definicję nowego klienta...

 

Regulamin promocji Zyskaj premię z eKontem - do 29 września 2023 

8 komentarzy:

 1. Ja nie na temat.Chciał bym ostrzec wszystkich o darmowości karty debetowej w PKO BP.Pięć opłat to za mało!Trzeba pilnować okresu rozliczeniowego karty.W tym przypadku jest to 13 każdego miesiąca.Inaczej potrącają 10 zł!!Sprawdzić można w IKO-PRODUKTY-KARTY.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To że ty masz 13 nie znaczy że każdy tak ma. To indywidualna sprawa .

   Usuń
  2. Dzięki za ostrzeżenie. Każdy będzie miał indywidualny cykl. Ja mam do 12, a sugerowałem się, że jest standardowo miesięczny jak dla kart debetowych w innych bankach.

   Usuń
  3. W PKO BP nie jest standardowo - zależy od daty wydania karty (konkretny dzień miesiąca). Mnie się okres rozliczeniowy zaczyna 30-go, więc macham na początku następnego miesiąca, a u męża 10-go, ale ponieważ to jego podstawowa karta płatnicza, to nawet nie liczy, bo używa jej prawie codziennie i to wielokrotnie.

   Usuń
  4. Stad lepiej otwierac np. Aurum, gdzie za "wlanie" 9 tys. jest darmowosc konta bez wykonywania operacji karta.

   Usuń
 2. A po co komu karta w PKO jak można mieć u nich darmowe konto bez karty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam darmowe Aurum z karta, która służy mi głównie do bankomatu bądź wplatomatu.
   Żadnych płatności nie muszę nią robić. Chyba że bank daje promocje wymagające użycia karty dla stałych klientów, co się zdarza w tym banku.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...