piątek, 2 czerwca 2023

Nieoczekiwane 8,50% na KO w PKO oraz do 250 zł na start

A jednak. Po wczorajszej mocno zaskakującej ofercie z 10% na lokacie urodzinowej, od dziś mamy zapowiedziane wczoraj 8,50% na koncie oszczędnościowym w tym samym banku, co jest tegorocznym rekordem. Mało tego, to zdecydowanie ruch pod prąd co jest ewenementem w przypadku największego banku w Polsce.


Czy są jakieś haczyki? Wczoraj były, chociaż na szczęście akceptowalne, więc tego samego spodziewałem się i po KO. I tak, i nie. Nie ma jeśli porównać ofertę do innego banku, są jeśli porównać ją do poprzedniej edycji KO.

Tutaj założysz konto w PKO z KO na 8,50% i lokata na 10%

Po raz pierwszy bank podaje limit kwotowy. Do tej pory bank nie podawał takiej informacji, więc można było pakować do woli, w granicach BFG lub nawet więcej jeśli ktoś wychodzi założenia, że to zbyt duży bank by upadł. W najnowszej edycji bank daje od razu mały limit 100k do którego zjechało już większość banków.

Oferta jest jednak bardzo krótko dostępna bo tylko do 29 czerwca. Kto załapie się w tym terminie może liczyć na bardzo fajną stawkę przez 60 dni. To co prawda jedna z najkrócej trwających promocji, ale tutaj akurat bank nie mieszał, bo tyle trwa każda kolejna edycja. 


Na koniec przypomnę, że kto nie posiada tutaj jeszcze konta może na start zgarnąć do 250 zł. Stawka jaką można zgarnąć zależy od rodzaju konta według zasad opisanych na powyższym screenie. Warunkiem jest skorzystanie z polecenia, a jeśli nie posiadasz kodu polecającego, możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com a udostępnię Ci taki kod.

2) Do 250 zł za założenie konta z polecenia

Warunki dla poleconego

Nie sądzę jednak by zmieniły się warunki zgarnięcia premii na start. Przypomnę więc, że dla zdobycia stówki wystarczy w ciągu 30 dni od założenia konta:

 • wykonać 3x płatność kartą na dowolną kwotę (1x jeśli jest to konto dla młodych)
 • wykonać 3x płatność BLIK

jak widać warunek jest banalny jak na premię. Nowa IX już edycja Programu poleceń potrwa do 30 czerwca 2023.

Gdyby pokusić się o porównanie ofert bankowych w ciągu ostatniego roku, to PKO miażdży wręcz rywali, bo od września dzieje się tutaj naprawdę sporo. Ciekaw jestem czy w przypadku KO to tylko jednorazowa akcja i pod koniec tego miesiąca bank wróci do normalnych stawek. Póki co mogę tylko pozazdrościć tym, którzy mogą z takiej oferty skorzystać... 


Regulamin KO ze stawką 8,50% w PKO

Regulamin IX edycji programu poleceń w PKO

32 komentarze:

 1. Jakie najlepiej konto otworzyć. PKO to dla mnie ciemna magia. Miłem tam konto kilka lat ale zamknąłem w 2005 r. i od tego czasu nie miałem tam nic. Ta lokata jeszcze jest ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie sprawdziłem i o dziwo jeszcze jest.

   Usuń
  2. Natomiast co do konta, to osobiście polecam Aurum, które sam posiadam. Za przelew na 9k co miesiąc masz wszystko za free.
   Inne konta jak Bez Granic jest płatne, Za zero wymaga płatności kartą by było faktycznie darmowe. Platinum jest z wyższej półki niż Aurum, ale złote wystarczy w zupełności, bo też jest traktowane jako Bankowość Osobista.

   Usuń
  3. ok a czy za Aurum jest jakaś nagroda na start bo link przenosi do Konta za zero ?

   Usuń
  4. Za Aurum jest 200 zł, niestety bank nie udostępnia blogerom linku do tego konta, tylko dla tych z dolnej półki, dlatego wstawiłem Konto za zero.

   Usuń
  5. Jest jeszcze taki warunek dla Aurum:

   Aby otrzymać nagrodę za otwarcie konta Aurum lub Platinium II, muszą zostać spełnione wszystkie warunki promocji. Jednym z nich jest warunek, aby osoba polecająca korzystała z naszej Bankowości Osobistej od min. 90 dni.

   Usuń
 2. Po otwarciu konta i przelewie na nie pokazuje oprocentowanie 2%

  OdpowiedzUsuń
 3. Polcan a czy mógłbyś użyć swych mocy i postarać się dowiedzieć co na to inne banki czy też nie planują lada chwila jakiś fajerwerków ? Jak to odgórna decyzja to zapewne już coś wiedzą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takich mocy nie mam, owszem od czasu do czasu dostaję informację o tym co banki planują z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale są to raczej pojedyncze przypadki jak wczorajszy o 8.50% czy o promocji z premią, która ruszy w przyszłym tygodniu.
   Jeśli będzie coś ciekawego, to na pewno informacja o tym znajdzie się na blogu.

   Usuń
  2. Ok. dzięki . A co to za promocja z premią, która ruszy w przyszłym tygodniu ? W jakim banku, napisz coś więcej ?

   Usuń
  3. Napisałem ogólnie. Po prostu jako bloger dostaję z góry informacje o nadchodzących promocjach, ale zwykle nie mogę ujawniać ich szczegółów, tylko przygotować artykuł do publikacji. Najczęściej są to konta, które i tak mają długą karencję, więc wykluczają większość potencjalnych odbiorców. Rzadko są to cenne informacje.

   Usuń
  4. To chociaż daj znać czy to w tym banku , bo jeszcze konta nie założyłem ani lokaty to cierpliwie zaczekam może będę na premię się łapał.

   Usuń
 4. Polcan możesz być moim polecającym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej, zgłosiłem się do programu, więc mogę polecać. Kod udostępniam tym, którzy napiszą na maila podanego w artykule.

   Usuń
 5. Do wszystkich korzystających z usłu VeloBanku.
  Na stronie "velobank.pl" znajduje się"Centrum Dokumentów"(na dole strony).Stamtąd można pobrać wszelkie regulaminy i tabele(pliki PDF).Informacja o nowej edycji KO(regulamin) była tam już tuż po północy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie do końca widzę w treści art. adres mailowy...

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan, konto za zero jest chyba bezpłatne, opłata 10 zł jest tylko za kartę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładał ktoś już konto, jest opcja odznaczenia posiadania karty? Wtedy byłoby kompetentnie za darmo 😉

   Usuń
  2. Jest taka opcja

   Usuń
  3. nie dostaniesz wtedy premii bo warunkiem jest brak rezygnacji z konta oraz karty do dnia wypłacenia premii, a więc jeśli nie wybierzesz karty to automatycznie rezygnujesz z premii zgodnie z regulaminem programu poleceń

   Usuń
 8. Od czerwca zmiana w Velo lokata Specjalny procent 7,3% na 2 lub 4 miesiące - w pozostałym zakresie zasady takie jak wcześniej omawialiśmy na Blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W PKO lokata zatrzymaniowa tylko 5,5%. Środki poszły out.

   Usuń
  2. W Velo obecna "promocja" lokat do 12 czerwca (7,5/7% na 2/3 miesiące). Kończą przed czasem czy podajesz z dużym wyprzedzeniem?

   Usuń
  3. Gesso chyba miałeś na myśli „nowe środki”. Jeszcze w tym tygodniu była bo zakładałem na 7,5% w „czarny czwartek” co velo na pół dnia padło w ramach zmian na lepsze. 🤦

   Usuń
  4. do Arek3 czerwca 2023 07:42 Nie, chodzi o lokatę specjalny procent - tak jak napisałem. Za każdym razem, gdy sprawdzam, robię screen.

   Usuń
  5. Ciekawe Gesso. U mnie nie ma takiej lokaty w systemie 🤷

   Usuń
 9. Żenada z tym Velo. W serwisie internetowym na moje zapytanie, dlaczego część usług nie działa, odpisali, że to prace udoskonalające, bo chcą się zmieniać na lepsze. I że pewnie będę zadowolona z tych nowości. Nawet nie potrafią przyznać się do błędu, licząc (jak nasz nie-rząd), że ciemny lud wszelkie ich radosne informacje kupi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Warto zauważyć, że to na nowe środki. Czyli jak mam lokatę w PKO która mi dochodzi na koniec czerwca, to rozumiem iż jeżeli teraz wpłacę środki na KO to jak lokata mi dojdzie to najlepszym rozwiązaniem będzie pełna ewakuacja środków z banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No raczej tak. Tu jest podobnie jak w Getinie, gdzie lokaty bruździły potem w KO.

   Usuń
 11. W PKO BP mam taki problem, że nie wiem, czy badają środki na początek czy na koniec dnia odniesienia. Akurat 1 czerwca wykonywałem sporo operacji i saldo mi się znacznie zmniejszyło (początkowe było bardzo "wygórowane::)). Wcześniej nie zerowałem (zrobiła to u siebie żona), bo po prostu nie spodziewaliśmy się tak drastycznego cięcia limitu i chcieliśmy wszystko wpłacić na jedno konto.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...