niedziela, 18 czerwca 2023

7% na KO do 400k + wakacyjna oferta z 450 zł w gotówce na start

W tym tygodniu dość nieoczekiwanie, zamiast spodziewanego pogarszania oferty, Alior podrasował swoje konto oszczędnościowe. Co więcej mamy także tutaj nową, wakacyjną ofertę konta z 450 zł na start, więc warto omówić obie nowości jednocześnie.

 


Zaczynamy standardowo od KO, gdzie co prawda dalej mamy 7% ale już nie odchudzone do limitu 100k jak pamiętamy z czerwcowego rankingu kont. Od tego tygodnia u melonika można wpakować nawet całe 400k  Mamy zatem teraz  aż 4x większy limit co na pewno jest zmianą na plus.

W dalszym ciągu jednak trzeba wykonać 5x płatność kartą by dostać stawkę 7%, bez tego bowiem bank daje zaledwie 5%. To proceder, który zapoczątkował Millennium, który podchwycił Getin, a jako ostatni zaoferował Alior. 


Nowa oferta konta potrwa jeszcze równy miesiąc do 18 lipca, a więc do daty zbliżonej do nowej oferty Velo. Być może od tego co zrobi następca Getina zależy jaki ruch wykona melonik. Póki co jak zwykle promocyjną stawką objęte są nowe środki, te zaś Alior liczy względem 9 czerwca

Poza odświeżeniem oferty KO, Alior podrasował także ofertę konta osobistego, gdzie nie tylko do zgarnięcia jest 450 zł, ale także przez pierwsze 3 miesiące wszystko jest kompletnie za darmo, wraz z 11 korzyściami. W standardzie tylko 2 korzyści są darmowe.


Kto może z tego skorzystać? Tutaj niestety czeka nas niemiła niespodzianka. Jak pamiętamy w poprzednich edycjach bank dynamicznie zmieniał karencję utrzymując na poziomie 2 lat, ale od tej edycji karencja uległa wydłużeniu i teraz wynosi 3 lata.

Tutaj zgarniesz 450 zł na start oraz 7,00% na KO w Alior bank

Terminy przystąpienia są dość nietypowe mamy bowiem dwie równoległe oferty. Do oferty wakacyjnej, czyli wspomniana wyżej pełna darmowość przez 3 miesiące, można przystąpić do końca wakacji a więc do 31 sierpnia 2023. Natomiast do oferty z 450 zł można przystąpić do 30 września 2023.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 450 zł?


1) 400 zł za ilościowe płatności kartą

Druga część pozostaje bez zmian. Wystarczy, że raz w miesiącu:

 • wykonamy 5 transakcji kartą na dowolną kwotę
 • zalogujemy się do apki

i to wszystko. Za wykonanie powyższych dwóch czynności dostajemy 50 zł i można to powtarzać przez 8 miesięcy. W sumie więc do zgarnięcia jest w ten sposób tytułowe 400 zł. To  z pewnością jedna z najprostszych promocji na rynku.


 
2) 50 zł za otwarcie konta przez selfie

W dalszym ciągu standardowe 400 zł na start można podrasować o dodatkowe 50 zł przez założenie konta poprzez VideoSelfie. Jak to zrobić można zobaczyć na filmiku, który można odtworzyć korzystając z poniższego linku.

Tutaj zgarniesz 450 zł na start oraz 7,00% na KO w Alior bank

Podsumowując nowe oferty wywołują mieszane uczucia. Fajnie, że limit na KO wzrósł do 400k, bowiem rozstrzelanie tej kwoty do 4 banków dla nowej mody na 100k jest dość upierdliwe. Z drugiej strony dalej 450 zł w gotówce można łatwo zgarnąć, ale niestety wydłuża nam się o rok czekanie na powrót...

 

Regulamin KO w Alior do 400k - edycja 36 do 18 lipca

Regulamin oferty specjalnej konto wakacyjne

28 komentarzy:

 1. Do niedawna, aby uzyskać wyższe premiowe oprocentowanie, należało przelać raz w miesiącu co najmniej 2.000 zł (jednorazowo). Obecnie, zamiast powyższego, trzeba wykonać przynajmniej 5 transakcji kartą. Dla osób, które nie mają w Alior karty debetowej, to może być problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby wystarczy 5 płatności, ale jednocześnie trzeba tą kartą wydać minimum 300 żeby za nią nie płacić.

   Usuń
  2. Ja nie mam (i nie chcę mieć) karty Aliora. Przelewanie 2 tys. miesięcznie nie stanowiło żadnego problemu. No i jeszcze, żeby ta karta była darmowa, trzeba wydać 300 zł. Czyli warunek goni warunek. Na takie oprocentowanie wolę w innym banku założyć lokatę i nie bawić się w kolejne "widzimisię" Aliora.

   Usuń
  3. Być może system Aliora akceptuje płatności alternatywne jak blikiem czy telefonem, testował ktoś?

   Usuń
  4. Ale musi to byc w regulaminie KMO, a jak sie nie myle, wyraznie "stoi" platnosc karta, wiec bliki odpadaja. Platnosc telefonem typu google wymaga posiadania karty fizycznej.

   Usuń
  5. do polcan18 czerwca 2023 21:00 Na pewno można płacić kartą Alior przez Internet. Nie trzeba fizycznie - w sklepie. Mimo to i tak tę kartę trzeba mieć i wydać miesięcznie co najmniej 300 zł (w przeciwnym razie opłata 5 zł).

   Usuń
 2. Mam pytanie co do przelewów na lini KO - ror. Czy likwidacja KO, na którym zrobiło się już jeden darmowy przelew w miesiącu, jest płatna? System przelewa chyba z automatu środki z takiego KO na ror, więc jest to traktowane jako drugi przelew?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamykasz w Aliorze KO czy KMO? Nie testowalem tego, mam stare KO, ale nie ma potrzeby ich likwidowania, sa bezplatne i tak sobie juz leza nascie lat. Dla swietego spokoju zlikwiduj sobie KO, po tym jak masz saldo zerowe, ale wydaje mi sie, ze oplaty nie powinno byc, bo to nie wyplata a likwidacja.

   Usuń
  2. Nie, pytam raczej pod kątem Santandera, tutaj 29 czerwca kończy się promocja na KO więc siostra będzie zamykać konto, ale nie wie czy ma czekać z przelewem do 1 lipca czy może zlikwidować już 29 czerwca.
   Ja konta nie zamykam, bo nie mam Konta jakie chce, które ma mieć jakieś dodatkowe opłaty od lipca.

   Usuń
  3. Jak dobrze pamietam, odsetki w Santander zobaczysz dopiero 1-lipca, liczone na 30-06. Lepiek chyba likwidowac 1-lipca wyplacajac owe odsetki za czerwiec. Za jeden dzien (odsetki od odsetek beda znikome) i one nalicza sie przy likwidacji KO. I tak wg mnie zaplaci za konto w lipcu, ale najpozniej trzeba zamykac 1 lipca, zeby nie wskoczyc z terminem wypowiedzenia na sierpien, bo bedzie kolejny miesiac platny.

   Usuń
  4. Poradziłem by zamykać już, przecież i tak obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia. Dzięki temu uniknie się spełniania warunków w lipcu.

   Usuń
  5. O jakich warunkach do spełnienia mowa?

   Usuń
  6. Zadne 30 dniowe wypowiedzenie - wystarczy zglosic sprzeciw wobec nowych taryf i konta zamknie sie automatycznie w nocy z 30.06/01.07.2023

   Usuń
 3. Ja tam mam płatne konta jedno 12 zl wpływ 2500 zl musi być. Drugie konto 10 zl nie da opłaty obejść

  OdpowiedzUsuń
 4. krzysztofp109@gmail.com18 czerwca 2023 21:50
  Kto trzyma płatne konta, które nie da się obejść, nie chcę nikogo obrażać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są to konta osobiste Starego typu wszystkie przelewy w oddziale za darmo

   Usuń
 5. Santander - zmiany od lipca 2023:
  -obecne Konto Jakie Chcę --> zmieni nazwę na Konto Santander (i będzie za darmo jesli wydam 300zł)
  -obecne Konto Max Oszczednosciowe --> na jakie konto sie zmieni i ile bedzie płatne?
  -obecna Karta Dopasowana Mastercard.

  Rozumiem, że skoro to zmiana produktowa, to wypowiedzenie umowy o produkty mogę złożyć natychmiastowo, bez okresu wypowiedzenia?
  Czyli jeśli zrezygnuję z Konta Max Oszczednosciowego 29.06.2023, to powinni je jeszcze w czerwcu zamknac?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jarzę dlaczego macie takie ciśnienie na pozbycie się konta oszczędnościowego Max potem Multi jeśli warunki prowadzenia rachunku od 1 lipca nie ulegną zmianie? Skąd niby płatne?

   Usuń
  2. Konto Max zmieni nazwę na Konto Multi Oszczędnościowe. O ile dobrze się orientuję to takie konta są bezpłatne. Natomiast płaci się dychę za drugą i następne wypłaty.

   Usuń
 6. Czyli już nie trzeba przelewać 2000zł?
  Wystarczy 5 razy płatność kartą na minimum 300zł dla bezpłatności konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby nie płacić za KJO należy otrzymać wpływ na 1500 zł, aby nie płacić za kartę należy wykonać transakcje na 300 zł, aby mieć podwyższone oprocentowanie na KMO należy wykonać 5 transakcji kartą.

   Usuń
  2. Pięknie napisane - waruneczki jak po łańcuszku, aż chce się je spełniać:).

   Usuń
  3. Warunki banalne wszak klient dostaje jakieś pieniądze na konto, zakupy musi robić za więcej niż 3 stówy. Nie widzę problemu chyba, że klient skika jak małpa na sznurku po bankach to wtedy musi się napocić i wyedy jest to upierdliwe do wykonania i ogarnięcia.

   Usuń
  4. Alior nie jest moim podstawowym bankiem, więc jak ta przytoczona przez Ciebie małpa, kiedy jeszcze nie zaczęli wymyślać listy życzeń, czasem tam sobie wskoczyłam. A dlaczego? No bo trzeba robić dywersyfikację i oczywiście szukać najlepszych opcji. Bo dlaczego nie? Pozdrawiam - Małpa (w większym gronie pobratymców).

   Usuń
  5. Zgadzam się z Anonimową 20 czerwca 2023 16:26.
   Alior nie jest moim podstawowym bankiem, więc nie zamierzam "skikać" jak przytoczona wyżej małpka, aby otrzymać oszałamiające 7% na ich KMO. Pozdrawiam całe nasze finansowe zoo ;)

   TomTom

   Usuń
 7. Ja też małpa, ale Alior to na razie nie moje drzewa i liany. Po pierwsze tylko 7 i w dodatku waruneczki. Jak już to przyjaźniejsze Millennium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też małpa i to skacząca po lianach również rozwieszonych przez melonik, ale w innej części tej dżungli;) tam gdzie nie ma KO.

   Usuń
 8. ktoś pamięta z głowy ile kosztuje kolejny przelew z KO na ROR ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...