piątek, 11 sierpnia 2023

Nowa edycja z 7,90% na KO w ING oraz 300 zł na start

Dobre wieści z obozu ING. Dziś ruszyła kolejna edycja konta oszczędnościowego w tym banku i co ważniejsze tutaj nic nie ulega zmianie, a więc dalej można liczyć na 7,9%. Na dodatek do zgarnięcia jest 250 zł na start oraz podrasować ten zysk o dodatkowe 50 zł, jeśli poda się kod polecającego, który zwyczajowo udostępniam po napisaniu na marszr1@gmail.com. Więc jednak jest już jakaś alternatywa do kończącego się powoli KO z 8% w Pekao.

 


Zaczynamy od ruszającej dziś nowej edycji konta oszczędnościowego Bonus na start online. Przez 3 miesiące bank obiecuje podnieść standardową stawkę o 6,40% czyli do 7,90%. Stawka dotyczy środków do 200k. Warto tutaj przypomnieć, że w ING mamy nieograniczoną ilość darmowych przelewów wewnętrznych co jest dużą zaletą KO.

Tutaj zyskasz do 300 zł za otwarcie konta i KO na 7,90% w ING

Nowa edycja potrwa równo miesiąc do 11 września 2023. tym razem jest to jednak wystarczająca ilość czasu by przetransferować połowę środków z kończącego się na początku września KO z Pekao, gdzie nie ma co liczyć na taką stawkę jaka jest w Banku Śląskim

Warto tutaj podkreślić, że ING ma dwie oferty KO godne uwagi: 

 • Bonus na start ze stawką 7,90% do 200k (dla nowych klientów)
 • OKO BOnus ze stawką 7,00% do 200k (nowe środki)

Obie oferty mają osobne regulaminy, które podlinkowałem pod koniec tego artykułu. Obie oferty różną się tym, że 7,90% dedykowane jest dla klientów, którzy jeszcze nie korzystali z oszczędzania w ING, a jak sądzę większość czytelników FpG oszczędza raczej w innych bankach. Szczegóły na poniższym screenie.

 

Kto może z oferty  250 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 kwietnia 2022 czyli kolejny raz została przesunięta o 3 miesiące w porównaniu do poprzedniej edycji. Karencja wynosząca 5 kwartałów to całkiem fajna możliwość szybkiego powrotu po nową premię.

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 29 wrzenia 2023., a więc potrwa krócej aniżeli standardowy kwartał. I zapewne od początku października ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 250 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. Niestety według regulaminu kartę musimy założyć najpóźniej do 28 września  posiadać ją do momentu wydania nagrody co bank w regulaminie określił terminem Ważne.

Jak wspomniałem wyżej kartą jednak płacić nie musimy, zaś wymagane zakupy zrobić blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 31 grudnia 2023. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

2) 130 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Nowa promocja to praktycznie kopia poprzedniej. Tak jak w promocji w pierwszym kwartale dodatkowe 130 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik na internecie
 • wpływy na konto na 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2 lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 130 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Nagrodę otrzymamy na konto OKO do 16 stycznia 2024 i wtedy też można zamknąć tutaj konto,. Można także oczywiście korzystać z ofert konta oszczędnościowego, które krótko omawiam poniżej.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 


3) 50 zł za skorzystanie z polecenia 

Powyższą premię można podkręcić jeśli skorzystamy z polecenia i przy składaniu wniosku o konto wpiszemy kod polecający. Jeśli nie masz takiego kodu możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod, z którego sam na pewno skorzystam przy powrocie do ING. Ta tej promocji można przystąpić do 7 listopada.

Dla zgarnięcia dodatkowej premii warunek jest prosty: w 2 dowolnych miesiącach promocji wystarczy zrobić transakcje bezgotówkowe na kwotę 300 zł. I to wszystko. Tak naprawdę jednak nie trzeba robić nic ekstra, bo promocje się łączą, więc spełniając warunki z punktów 1 i 2 zarazem spełniamy także warunek 3. Warto więc darmowo mieć więcej za to samo.

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej chociaż terminy są takie same.

.

4) 120 zł za 2warunki

Duże zmiany zaszły w warunkach dla młodych. Poprzednio mieli tylko jeden warunek, ale w najnowszej wersji został on podzielony tak samo jak wyżej na dwie części z identycznym podziałem. Warunki są jednak inne.

 • do 28 września 2023 założą konto konto wraz z kartą i... OKO
 • do 30 listopada 2023 wykonają 10 transakcji bezgotówkowych (karta/blik)

zwróćcie uwagę, że wymagane jest otwarcie konta oszczędnościowego, czego w innych bankach nie ma. O wyrażonych zgodach chyba nie muszę przypominać, bo to już w zasadzie kanon.

 

5) 130 zł za dodatkowe 2 warunki 

ponieważ dla drugiej premii też mamy deadline ustawiony na 30 listopada, dochodzą nam tak naprawdę dwa warunki dla ekstra premii są to:

 • 3 spośród wymienionych w punkcie 2 transakcji bezgotówkowych należy wykonać Blikiem w internecie
 • założyć smart savera i odłożyć nań 30 zł

warunki są jak widać banalne. Warto na pewno zrobić 3 płatności blikiem na necie by zgarnąć dodatkowe 130 zł. Nagrodę dostaniemy już 15 grudnia 2023.

Tutaj zyskasz do 300 zł za otwarcie konta i KO na 7,90% w ING

KO w ING warto obserwować bo od niedawna ten bank jest prekursorem w ogólnych stawkach i trendach na rynku. To tutaj zaczęły się szybkie wzrosty do 8% i tu też widzimy pierwsze spadki. Pierwszy raz widzimy też rozjechanie się dwóch ofert, czyli bank przestaje jechać na schematach, za to polepsza swoją ofertę.


Regulamin promocji Bonus na start online 7,90% - do 11 września 2023

Regulamin promocji OKO Bonus 7,00% - do 11 września 2023

Regulamin promocji bonus 100 zł na start - do 9 września 2023

Regulamin promocji do 250 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING do 28 września

Regulamin  promocji do 250 zł za konto Mobi do 26 lat w ING do 28 września 

Regulamin programu poleceń  w ING

20 komentarzy:

 1. Czy te wpływy na konto 1000 zł mogą być ze swojego konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie trochę z innej beczki, ale będę wdzięczny za podpowiedzi.
  Od jakiegoś czasu wydzwania do mnie koleś z OFE. Generalnie pare groszy tam jest, ale nic nie można z tym zrobić. Pytanie więc, jak czytelnicy bloga sobie z tym poradzili lub radzą? Chyba można przekazać na IKE, ale co to jak to? Od czego zacząć?
  Pozdrawiam, Robert.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A o czym chce rozmawiać lub rozmawiacie ? Bo to może jakiś oszust. Tak jak piszesz nic nie można z zebranym kapitałem zrobić. Dopiero w połowie 2024 w oknie transferowym możesz zlecić dalsze przekazywanie składki która idzie do ofe na subkonto w Zus. Zebrany dotąd kapitał musi czekać aż do emerytury.

   Usuń
  2. Z OFE nic nie mozna zrobic, zapowiadana ustawa o likwidacji czyli albo przechodzi pozostale (po grabiezy obligacji przez Tuska) do ZUS albo bierzesz do IKE nie ujrzala swiatla dziennego, skonczylo sie na zapowiedziach a to glownie z powodu mieszania w podatkach oraz braku pomyslu na podaz akcji na GPW, gdyby fundusze byly likwidowane.

   Usuń
  3. "Z OFE nic nie mozna zrobic, zapowiadana ustawa o likwidacji czyli albo przechodzi pozostale (po grabiezy obligacji przez Tuska)"

   Ktoś ci synku proces kiedyś wytoczy za te brednie powtarzane przez pisowską propagandę. Masz konto zusowskie? masz tam subkonto? To sprawdź sobie gdzie są te pieniadze i przestań kłamać bo w koncu kiedyś ktoś się zdenerwuje i zacznie pozywać do sądu za te pisowskie kłamstwa o grabieży.
   jeśli ktoś tu kradnie to ten czynownik z NBP - ciężko zarobione oszczędności. Juz się rwie do obniżek mimo 10% inflacji. Mamy luźniejsza polityke monetarna i fiskalną niż USA i Niemcy. To jest debilizm po prostu.
   A jak ci jeszcze mało to sprawdź sobie waloryzację na tym subkoncie w ZUS i stan tego subkonta i wyniki funduszy dłuznych za ostatnie 4-5 lat. Co się bardziej opłacało i nie bredź więcej.
   MM

   Usuń
  4. MM, przestań bredzić, przestań bredzić, przestań bredzić,

   Usuń
  5. MM ma 100 % racji. Część obligacyjna z OFE za Tuska przeszła na subkonto ZUS. To są tak samo wirtualne pieniądze jak cała reszta w ZUS.

   Usuń
  6. MM dawno się nie wypowiadał, ale jak zawsze mądrze napisał. Te niby "zagrabione" pieniądze z OFE są teraz bezpieczniejsze na subkoncie w ZUS-ie niż wtedy w tych pseudo funduszach. Pamiętam jak mój (przymusowy) najlepszy wtedy na rynku OFE przysyłał mi coroczne zestawienie o "zarobieniu" dla mnie minus 7% - czyli stracie! Wszystko to przy prowizjach za zarządzanie rzędu 10% od każdej mojej składki! A wszystko to w czasach gdy na bezpiecznych lokatach miałem nawet i 10%.

   TomTom

   Usuń
  7. @MM
   Tusk zwyczajnie kase zwinal do budzetu, bo co to jest umorzenie obligacji, nie trzeba bylo oddawac fizycznej gotowki do funduszy. Zapisy w ZUS sa czysto wirtualne i nie sa fizyczna kasa, ktora trzeba bylo przekazywac do funduszu przy wykupowaniu obligacji. Te subkonta ZUS sa w gestii politykow i przyszlych politycznych decyzji emerytalnych, wiec kompletnie nie wiesz ile te subfundusze beda realnie warte. Nie zamierzam prowadzic dyskusji politycznej, bo ani PiS ani PO, to nie jest moja bajka, ale rzeczy trzeba nazywac po imieniu, takimi, jakie sa. PiS dokladnie jak PO chce likwidacji OFE, ale problem jest w tym, ze czesci "akcyjnej" nie jest tak latwo spieniezyc, nie wywolujac zapasci na GPW, wiec sprawa przesuwana jest na pozniej, bo nie zasili budzetu swiezutka kasiorka, jak w przypadku umorzenia obligacji.

   Usuń
 3. Dzięki za odpowiedzi. Właściwie zbywam gościa, ale jest wytrwały. Nic nie zdążył zaproponować. Tak czy siak dało mi to do myślenia. Jak piszecie, to sytuacja z OFE nie zmieniła się, chociaż były plotki o tych ustawach. Czyli czekam dalej, może coś kiedyś z tego skapnie.
  Ale te telefony.. W ramach długiego weekendu poszperałem po internecie. Koleś przedstawiał się jako PHINANCE SA (może niektórym to już coś mówi, ale ja się właśnie dowiedziałem co to za kolesie:). Kiedyś nazywali się EFECT SA. Nietrudno odkopać ciekawe opinie o tych naciągaczach. W skrócie, na chama szukają frajerów na 'produkty inwestycyjne' i wyciągają numery telefonów do znajomych. Coś pomiędzy sektą a sprzedawcami amuletów. Tak więc nie polecam:) Strzeżcie się:)
  Pozdrawiam, Robert.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wystarczy, ze takiemu kolesiowi powiesz, że życzysz sobie usunięcia Twoich danych z bazy tej firmy i zobaczysz, że uwolnisz się skutecznie od ich telefonów. Proste i skuteczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hasło: nie zgadzam się na nagrywanie rozmowy też rozwiązuje sprawę.

   Usuń
 5. Jaki procent będzie w Pekao po 16.08. na KO ? Ktoś coś już wie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyzszy niz obecnie, raczej bym sie nie spodziewal, wiec zostanie po staremu 7%, rynek szykuje sie na obnizki NBP na jesieni, wiec nie mozemy oczekiwac zbyt wiele.
   Proste "mechanizmy" spadku inflacji powoli sie wyczerpuja, takze dla oszczedzajacych dluterminowo pozostaja 4-,10-latki COI/EDO lub zakup USD przy spadkach (korekcie), bo trend ze spadajacego zmienia sie na wzrostowy. Utrzymywanie wiekszej kasy na KO, ktore na jesieni beda w przedziale 6-7% nie ma juz wiekszego sensu. Ujemna realna stopa na PLN raczej nas nie opusci, wiec rolowanie lokat krotkoterminowych i KO nie jest najlepszym wyborem.

   Usuń
 6. Promocja na 8% w Velo kończy się 20.08 czyli w niedzielę. Jak zrobić żeby aktywować ją nawet złotóweczką w ten ostatni dzień. Z zewnętrznego banku przelew raczej nie przyjdzie a nie wiem czy jak zrobię przelew ze swojego konta ROR w Velo to zostanie to zaliczone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielokrotnie uruchamiałem promocje ze swojego konta

   Usuń
  2. "...a nie wiem czy jak zrobię przelew ze swojego konta ROR w Velo to zostanie to zaliczone?"

   To najszybszy i najprostszy sposób odpalenia tej promocji. Sam robiłem tak już parę razy. Jeśli ktoś jednak - tak jak ja obecnie ma samo EKO (i lubi adrenalinę) to może odpalić ją jeszcze w weekend przelewem express-owym z innego banku. Ja osobiście nie czekam na ostatnią chwilę - tylko uruchomię ją już jutro. Te 3 dni mnie nie zbawią, a właśnie dziś skończyła mi się promocja na KO Profit w Mille.

   TomTom

   Usuń
  3. Z ROR na KO uruchomi promocje albo zasilenie expresselixirem w niedziele.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...