środa, 16 sierpnia 2023

Obniżka na KO oraz lokacie Witaj w Nest oraz 400 zł na start

Czekamy na jakieś nowości w bankach z pozytywnymi korektammi, ale póki co korekty co prawda są, ale odwrotne od tych jakie chcielibyśmy widzieć. Jeszcze w lipcu Nest podrasował swoje stawki, ale w tym miesiącu obniżył stawkę na KO oraz na Lokacie Witaj. Dalej za to można zgarnąć tyle samo czyli 400 zł na start.

Zaczynamy jednak od Konta oszczędnościowego, które ze stawką 8,25% w sierpniowym zestawieniu było na 1 miejscu, ale zostało zdegradowane przez powrót oferty z 9,50% w Citi, które omówiłem w osobnym artykule. Mimo utraty fotela lidera zestawienia, Nest i tak obniżył stawkę swojego KO.


1) 8,10% na KO w Nest do 200k

Oprocentowanie konta oszczędnościowego obniżono raczej nieznacznie bo o 0,15 pp do stawki 8,10% czyli i tak wyższej aniżeli mamy obecnie w Velo. Jest tutaj jednak mniejszy limit, który wynosi 200k. Dalej jednak można przelewać za darmo między kontami w Nest tyle razy ile chcemy, co jest niewątpliwą zaletą. Stawka obowiązuje przez kwartał czyli też tyle samo co u zielonych.

Tutaj zgarniesz 400 zł w Nest bank oraz założysz KO na 8,10% i lokatę na 8,10%

 


2) 8,10% także na Lokacie Witaj, ale z wyższym limitem

Nieco większy spadek mamy na lokacie Witaj. Tutaj w sierpniowym rankingu lokat mieliśmy 8,60% na depozycie półrocznym, obniżono go jednak do identycznej stawki jak KO, a więc spadek mamy tutaj większy bo o 0,55 pp. Gdy zakładałem ją rok temu limit wynosił 20k, teraz jednak widzę, że bank pozwala wpakować nawet 50k. To zmiana na plus.

Warto tutaj jednak przypomnieć, że 8,10% za Lokatę Witaj zostanie nam przyznane za spełnienie dodatkowych warunków. Powinniśmy:

 • przelewać sobie 2000 zł co miesiąc
 • wykonać 3 transakcje kartą/blik lub wykonać 3 przelewy

Jednak z uwagi na fakt, że bank ma też promocję konta z cashback, to w zasadzie warunki dla lokaty spełnią się same, więc nie jest to żadne ograniczenie dla nowego klienta:)

 


3) 400 zł na start w wakacyjnej promocji

Na koniec przypomnę trwającą promocję konta, która obecnie jest na półmetku. To wakacyjna promocja konta, w której można zgarnąć nawet 400 zł za robienie zakupów, polega to bowiem na zwykłym cashbacku w wysokości 5%.

Jedyny problem to fakt, że jest to oferta dedykowana dla nowych klientów. Dla Nest nowy, to osoba, która nie miała tutaj konta po 1 stycznia 2021. Innymi słowy karencja w tym banku wynosi nieco ponad 2,5 roku, a to dość długo.

Mimo iż nowa promocja z kontem nazywana jest wakacyjną, to potrwa dłużej aniżeli wakacje. Koniec przewidziano na 30 września 2023, chociaż bank w regulaminie zastrzega sobie prawo do wcześniejszego jej zakończenia, więc warto nie czekać do końca. Tym bardziej, że stawki na KO i lokacie są naprawdę atrakcyjne.

Warunki są proste: bank zwraca 5% za zakupy, czyli promocja jest podobna do znanej nam z T-mobile. W jednym miesiącu można zgarnąć do 50 zł, więc jak łatwo policzyć aby zgarnąć całą pulę należy wydać 1000 zł miesięcznie, co jest do zrobienia. Podobną promocję ma przecież Velo.

Ponieważ do zgarnięcia jest 400 zł, wniosek prosty, że promocja będzie trwać przez 8 miesięcy. Podobnie zresztą jest w Alior banku. Można się domyślać, że Nest bacznie obserwuje rynek i w nowej ofercie połączył to co najlepsze od innych banków.

 

Na koniec jeszcze jeszcze jedna ważna rzecz: bank wymaga by co miesiąc przelewać sobie 2000 zł. To jednak nie jest żaden problem, tym bardziej, że kasy nie trzeba zwracać sobie do innego banku, lecz można przelać sobie na KO, o którym była mowa wyżej.

Tutaj zgarniesz 400 zł w Nest bank oraz założysz KO na 8,10% i lokatę na 8,10%

Podsumowując Nest robi ostrożny zjazd w dół, czekamy teraz na ruch konkurencji, bowiem kończy się już powoli promocja KO w Pekao...


Regulamin promocji Wakacyjna promocja z 400 zł z Nest

Regulamin promocji Nest lokata Witaj na 8,10%

 

7 komentarzy:

 1. Czy konto w Nest można otworzyć całkowicie zdalnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, Nest nie ma dużo oddziałów, więc musi być taka możliwość.

   Usuń
 2. "wykonać 3 transakcje kartą/blik lub wykonać 3 przelewy"
  Czy te 3 przelewy można dokonać w jednym dniu na swoje konto w innym banku? Mam na myśli 3 x 1 zł na ten sam rachunek w innym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę w regulaminie zakazu tego typu, więc jak sądzę można. Chociaż, gdy sam posiadałem tę lokatę, to robiłem dla świętej pewności trzy przelewy za jednym razem, ale do różnych banków.

   Usuń
  2. Zadałem pytanie w bankowości internetowej Nest Banku, zobaczymy jaka będzie ich odpowiedź.

   Usuń
  3. 3 przelewy to 3 przelewy, mozesz jako odbiorce wpisac nawet kubus puchatek, wszytko idzie po nr konta a nie danych wlasciciela w banku odbierajacym.

   Usuń
  4. Otrzymałem odpowiedź w bankowości wewnętrznej Nest Banku w sprawie 3 przelewów - potwierdzono, że tak.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...