czwartek, 17 sierpnia 2023

Nowa promocja z 7% na KO w Pekao oraz 200 zł na start z nową karencją

Na ten dzień czekaliśmy, bowiem Pekao rzadko wznawia oferty, co pozwala spojrzeć dość mocno wprzód i wiedzieć z góry czego można się spodziewać. Dziś ruszyła nowa podwójna promocja w Pekao: nową edycję ma zarówno konto oszczędnościowe jak i osobiste. Co ciekawe, bank wreszcie skrócił karencję dopuszczając do łatwej promocji byłych klientów Idea bank.


Zaczniemy od konta oszczędnościowego, te bowiem od lat interesują nas najbardziej. Pekao stawia na długie oferty i nie inaczej jest tym razem, nowa oferta potrwa aż do 2 listopada 2023 i do tego dnia nie będzie tutaj mniej niż 7%.

Tutaj założysz konto na 7% oraz zgarniesz 200 zł na start

Stawka 7% do kwoty 100k pozostała bez zmian, ale niestety po raz pierwszy bank skrócił czas trwania tej stawki dla tych, którzy ją uruchomią. Do tej pory Pekao gwarantował rekordowe pół roku, ale od dziś stawka 7% będzie obowiązywała tylko przez 5 miesięcy, a ściślej 152 dni. Dalej jest to rekord, ale tendencja skracająca może być kontynuowana w następnych edycjach.

Według banku oferta jest skierowana dla nowych jak i dla obecnych klientów. Czy to oznacza, że można tutaj odnawiać konto jak w innych bankach? Niestety nie bardzo, bowiem warunkiem przystąpienia do promocji jest to by średniomiesięczne saldo między 1 stycznia a 31 lipca 2023 wynosiło nie więcej niż 2000 zł.

Dla większości czytelników jest to nierealne, bowiem w przypadku konta Premium, które pozwala na dwa razy większy limit niż konto standardowe, średniomiesięczne saldo musi wynosić 200k. Innymi słowy konto jest raczej do zamknięcia, dla tych, którym powoli się kończy pół roku ze starą stawką 8%.

Co do promocji konta osobistego, to wreszcie zmieniła się karencja, już nie 1 styczeń 2021 jak to było od kilku lat tak by wykluczyć klientów przejętych z Idea bank. Od teraz jest nowa data dla nowego klienta i bank ustawił ją na 1 maja 2021.

 

Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł?

Od dziś ruszyła nowa edycja promocji konta, w której znów można zgarnąć 200 zł. Podobnie jak w promocji KO również i promocja z premią potrwa do 2 listopada 2023.

a) 50 zł za założenie konta

Początek jest niezwykle banalny - bank zapłaci nam 50 zł za samo założenie konta wraz z kartą oraz apką PeoPay. Premię dostaniemy do 20 dnia kolejnego miesiąca następującego po tym w którym zostaliśmy klientami Pekao.


b) 150 zł za płatności ilościowe

kolejne 50 zł można zdobyć spełniając dwa banalne warunki

 • zalogować się do apki
 • wykonać 5x płatność kartą lub apką na dowolną kwotę

warunek powyższy powinniśmy spełniać przez 3 kolejne miesiące, za każdy miesiąc dostaniemy po 50 zł premii, więc w sumie do zgarnięcia jest 150 zł oraz na koniec 50 zł z punktu a. Słowem 200 zł dostaniemy bez problemu.

Tutaj założysz konto na 7% oraz zgarniesz 200 zł na start

Podsumowując wreszcie jest przesunięcie daty odsiadki dla nowego klienta, więc były klient Idea, który nie skorzystał z 8% a jest łowcą promocji może skorzystać z łatwej premii na start. Pozostali wiedzą, że do początku listopada będziemy mieli dalej stawkę 7%, a to jest dobra wiadomość.


Regulamin promocji 7% na KO ważny od 17 sierpnia 2023

Regulamin promocji  200 zł z Pekao ważny do 11 listopada 2023

23 komentarze:

 1. 7% jest malo ciekawe w porownaniu do obligacji 4-letnich z identyczna stawka za 1 rok. Po roku inflacja nie spadnie zbyt mocno, bo o to "dba" NBP szykujac obnizki na jesieni. Juz dawno o tym pisze, ze jezeli ktos oszczedza kase na troche dluzej, to nie ma juz sensu rolowanie ofert bankowych na 7%.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzwonili z Toyoty. W poniedziałek kończy mi się jedna z lokat półrocznych. Proponowali przedłużenie na warunkach o 0,15% więcej niż w tabeli oprocentowania. Czyli 3m 7,15%, lub 6m 6,95%. Cieniutko, podziękowałem. Wniosek z tego że chyba potrzebują kasy. Może coś podniosą niedługo?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe jaki % będzie na EKO w Velo od 21.08., myślicie że utrzymają 8% czy obniżą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kup sobie szklana kulę. Albo jak mieszkasz niedaleko Krakowa to idź do Błaszkowej, mieszka na Parkowej.

   Usuń
  2. Moga lekko sciac, ale i 8% moze pozostac, bo Velo musi przyciagac nowego klienta (bank do sprzedazy do wiosny 2024). To tylko zalezy ile srodkow maja na marketing, bo 8% zawsze lepiej wyglada w reklamie niz takie 7,9% z ING.

   Usuń
  3. Velo bank nowa edycja oprocentowanie 7.5 do 300000.00zl

   Usuń
  4. A gdzie pisze ? Oprócz tego, że pisze to jeszcze trzeba umieć czytać ! Ot, co !

   Usuń
 4. Tak jest, ósma edycja do 8 września. Uruchamiać jeszcze w niedzielę starą wersję kto sie wahał.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie martwić się rzucą emerytom 14 po 2200 i we wrześniu znowu inflacja pójdzie w górę to za miesiąc znów będzie 8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale zdajesz sobie sprawę, że oprocentowanie lokat NIE jest zależne od inflacji?

   Usuń
  2. Dokladnie tak, oprocentowanie lokat ma sie nijak do inflacji. Jezeli RPP obnizy nawet o symboliczne 25pb we wrzesniu, to juz nie wrocimy do 8%. Lepszym rozwiazaniem dla oszczedzajacych na dluzej jest kupno COI/EDO, bo juz niewiele tracimy w I-roku w stosunku do KO, albo nawet zyskamy, bo z kolejnymi edycjami KO beda w przedziale 6-7% na jesieni. Jezeli inflacja odbije, to bedziemy to dyskontowac wlasnie przez COI/EDO a nie przez lokaty/KO bankowe.

   Usuń
  3. 8 - 10 lat temu rzucano emerytom podwyżki emerytur 0 m3- 7 zł. I było dobrze ? To były czasy !

   Usuń
  4. Ja dostałam od Tuska i Rostowskiego podwyżkę renty o 4,6 PLN. Do dziś jestem im wdzięczna.

   Usuń
  5. jest być za co wdzięczną. Taka szczodrość z ich strony 4, 60 PLN/miesięcznie. A afery z VAT ? Miliardy w kieszeniach aferzystów. Dobrze było !

   Usuń
  6. A ja dostałam od Tuska i Rostowskiego podwyżkę renty o 3, 80 PLN. Do dziś jestem im za to wdzięczna. Nigdy im tego nie zapomnę. Zwłaszcza przy głosowaniu. Tym razem ja się z nimi policzę.

   Usuń
  7. A czy jesteś świadoma tego, że podwyżka emerytury uzależniona jest od wysokości inflacji? Wnioski wyciągnij sobie sama:dlaczego za Tuska rewaloryzacja emerytur była niska, a teraz jest dużo wyższa

   Usuń
  8. Nieprawda. Podwyżka emerytur zależy nie tylko od inflacji ale też od wzrostu płac w okresie poprzedniego roku. Za nierządów Tuska ten drugi składnik był świadomie i z premedytacją pomijany, ignorowany aby nie dać nic emerytom. Dla aferzystów piniędze były. Miliardy !

   Usuń
  9. To prawda ! Takie są fakty.

   Usuń
  10. @ Anonimowy27 sierpnia 2023 20:11

   Lepiej się czujesz jak sam sobie odpowiadasz i potwierdzasz - to co napisałeś w komentarzu wyżej??

   Usuń
 6. Sami złodzieje poprzednio rządzili, a super szeryf Ziobro, i prawi i sprawiedliwi nikogo nie ukarali przez 8 lat, dziwne...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...