czwartek, 21 grudnia 2023

Nowa edycja KO w Alior na 6% oraz 500 zł na start

W tym tygodniu nową edycję konta oszczędnościowego uruchomił Alior. W przeciwieństwie do omawianych ostatnio ING, który podniósł stawkę oraz Millennium, gdzie tendencja jest odwrotna u melonika wszystko jest bez zmian. Dawno jednak nie omawialiśmy jednak tego banku, więc warto będzie dziś przypomnieć co tutaj mają poza KO w dalszym ciągu bowiem można zgarnąć tutaj bonus w wysokości 500 zł na start.


W nowej 42 już edycji KO praktycznie wszystko jest bez zmian. Mamy zatem stawkę  6% do których mamy dostęp w dowolnym momencie, bowiem bank pozwala na nieograniczoną ilość darmowych przelewów wewnętrznych, co jest z pewnością dużym plusem.

Na minus jest jednak fakt, że dla zagwarantowania stawki 6% musimy wykonać 5 płatności kartą. Niby niewiele, ale wymaga posiadania karty, zaś karta by była darmowa wymaga wykonania płatności na kwotę 300 zł co miesiąc.

Czas trwania promocji jest standardowy i wynosi 3 miesiące. Tak jak poprzednio limit ustawiono na 200k, dotyczy to jednak jak zwykle nowych środków. Te zaś obecnie liczą się względem 13 grudnia 2023.

40 edycja potrwa nieco ponad miesiąc i skończy się 22 stycznia 2024. Co będzie po tej dacie zależy oczywiście of ruchów konkurencji co obserwujemy tutaj z uwagą. A tutaj spodziewamy się niestety obniżek w najbliższym czasie, PKO zjechał bowiem już nawet do 5,25%. 2) 500 zł na start

Obok nowej edycji KO mamy warto przypomnieć o trwającej promocji konta w której zgarnąć można 500 zł. Kto może z tego skorzystać? Oferta adresowana jest dla osób, które nie miały tutaj konta od 3 lat czyli tak jak poprzednio.

Tutaj zgarniesz 500 zł na start oraz 6,o0% na KO w Alior bank

Czas trwania tej oferty jest dość długi, można do niej przystąpić przez ponad do 31 stycznia 2024. Nie sądzę by skończyła się przed czasem, bowiem karencja jest dość długa, zaś samo konto po założeniu warto trzymać na dłużej, jest tutaj dużo więcej korzyści aniżeli sama promocja na start.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 500 zł? Promocja jest w zasadzie niemal identyczna z poprzednią, w której do zgarnięcia było 450 zł. Dodatkowe 50 zł jest w zasadzie dodatkowym bonusem w praktyce za nic.


1) 50 zł za wyrażenie zgód + wybór korzyści

Bonus na start wymaga jedynie wyrażenia zgód na etapie składania wniosku oraz uruchomienia dwóch korzyści na konta w terminie 30 dni. Może to być np. darmowe przelewy natychmiastowe oraz lepsza stawka na KO. Korzyści można zmieniać w kolejnych miesiącach, a fragment z nich widzimy na powyższym screenie.

2) 400 zł za ilościowe płatności kartą

Druga część, która daje najwięcej zysku, ma jedno dodatkowe wymaganie. Wystarczy, że raz w miesiącu:

 • wykonamy 5 transakcji kartą na dowolną kwotę
 • przelejemy tutaj 1000 zł 
 • zalogujemy się do apki

i to wszystko. Nowością jest tutaj wymóg wpływu na konto w wysokości 1000 zł, co na pewno nie jest zbyt wymagającym warunkiem. Za wykonanie powyższych trzech czynności dostajemy 50 zł i można to powtarzać przez 8 miesięcy. W sumie więc do zgarnięcia jest w ten sposób tytułowe 400 zł. To  z pewnością jedna z najprostszych promocji na rynku.


 
2) 50 zł za otwarcie konta przez selfie

W dalszym ciągu 450 zł na start można podrasować o dodatkowe 50 zł przez założenie konta poprzez VideoSelfie. Jak to zrobić można zobaczyć na filmiku, który można odtworzyć korzystając z poniższego linku.

Tutaj zgarniesz 500 zł na start oraz 6,00% na KO w Alior bank

Podsumowując mamy fajną niespodziankę w postaci dodatkowych 50 zł za banalny warunek wyrażenia zgód i wyboru korzyści. Druga nowość czyli KO jest zgodna z naszymi oczekiwaniami, melonik od lat jest w czołówce rankingu, chociaż nieco w tyle za liderami czyli Velo oraz Millennium.

 

Regulamin KO w Alior do 200k - edycja 40 do 22 stycznia 2024

Regulamin promocji Bankuj mobilnie edycja X - ważna do 28 lutego 2024

40 komentarzy:

 1. Tymczasem styczniowa emisja Obligacji SP lekko w dół.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje TT. Waśnie się zastanawiałem nad tym bo wkrótce kończy mi się dobry procent w Mille. 100K 29.12 poleci na TOS1226

   Usuń
  2. Do Arek

   Ja właśnie mam dylemat. Do końca stycznia jeszcze mam 7% w Mille, ale co potem? Obligi mogą jeszcze spaść, a obecna seria TOS - to jeszcze ok 7,05% w skali roku. Styczniowe już schodzą poniżej 7% :(

   TomTom

   Usuń
  3. Do Arek

   Pamiętaj, że w piątek 29 grudnia odbędą się tylko dwie sesje rozliczeniowe (o godzinie 9:30 i 13:30). Dlatego przelewy, które zlecisz po godzinie 13:30 trafią na konta dopiero we wtorek - 2 stycznia 2024 roku.

   TomTom

   Usuń
  4. Czy jestescie tak naiwni z tymi obligacjami staloprocentowymi TOS? Jest tyle czynnikow, ktore moga spowodowac, ze stopy beda rosly w okresie 3-lat. Chociazby to, ze NBP moze sciagnac 140mld z rynku poprzez wpuszczenie obligacji SP z okresu pandemii.

   Usuń
  5. Anonimowy z 23 grudnia 2023 01:13, może po prostu nadal dobrze pamiętamy, że takie oprocentowanie pod 7% przez ostatnią dekadę przed 2022 to było marzenie.

   Usuń
  6. Do Anonimowy 23 grudnia 2023 01:13

   Nie mam szklanej kuli aby wywróżyć co będzie. Odnoszę jednak wrażenie, że szczyt inflacji mamy już za sobą - zatem sugeruję się tylko i wyłącznie przewidywaniami ekonomistów. Zdaję sobie sprawę, że one bardzo często mijają się z prawdą, ale nic innego nie pozostaje. Zacytuję Money.pl:

   "KE przewiduje, że inflacja w Polsce w 2023 roku ma wynieść 11,1 proc. rok do roku, w 2024 r. 6,2 proc., a w 2025 r. 3,8 proc. To dane nieco odmienne od tych, które zaprezentował Narodowy Bank Polski. W projekcji inflacyjnej NBP stwierdził bowiem, że inflacja w 2023 roku wyniesie 11,4 proc. Prognoza na 2024 wskazuje na wartość 4,6 proc. W 2025 roku ma wynieść 3,7 proc."

   Zatem wszystkie znaki na niebie wskazują jednak spadek inflacji w najbliższych latach. Tu wkracza matematyka i moje wyliczenia własne, że to jednak TOS-y, a nie COI wypadną minimalnie, ale trochę lepiej. Dlatego mój wybór padł na nie. Wszystko się jednak może zdarzyć - dlatego zakupiłem też próbnie symbolicznie COI żeby zobaczyć w przyszłości - czy mój wybór był słuszny ;)

   TomTom

   Usuń
  7. Dzięki TT za słuszną uwagę co do piątkowych przelewów. Dopilnuje pierwszej sesji wychodzącej ;).
   Co do „naiwności” odnoście TOS to raczej jest to pewna „dywersyfikacja ” inwestycji i w obligacje ulokuje około 30% kapitału.

   Usuń
  8. "może po prostu nadal dobrze pamiętamy, że takie oprocentowanie pod 7% przez ostatnią dekadę przed 2022 to było marzenie."
   No wlasnie swiat sie zmienia, deglobalizuje i juz nie wrocimy do bardzo niskich inflacji znanych z historii, to jest blad w mysleniu, historia sie tak szybko nie powtarza. Ja tam kupuje tylko EDO/COI, w koncu kazdy obstawia dany scenariusz wlasnymi pieniedzmi i nie zamierzam nikogo przekonywac.

   Usuń
 2. Jest info co do obligacji na styczeń. Co do tych najbardziej mnie interesujących, 3-latki i 4-latki: lekki spadek oprocentowania, 0.1pp.

  OdpowiedzUsuń
 3. W styczniu kończą mi się COI, lepiej je przedłużyć z 6,65% z dyskontem 0,1zl czy lepiej jeszcze w grudniu kupić na 6,75% ale bez żadnego dyskonta obecną emisje? Jak to obliczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Matematycznie minimalnie jest lepiej w styczniu, bo te 0,1zl dostajesz od tej obligacji juz w styczniu (dyskonto) a 6,65zl minus podatek za rok, dla biezacej 6,75zl minus podatek za rok. Roznica na + dla stycznia jest ok. 2gr oraz odsetki jakie uzyskasz w banku od 0,1zl (dyskonto, ktore ci pozostanie) przez rok. Reasumujac dla 100 tys roznica bedzie dla stycznia ok. 20zl. Istotniejsza rzecza jest wskaznik inflacji za rok za pazdz. albo listopad i to jest ruletka, bo to trudno przewidziec. Zrobisz co wygodniejsze, bo roznica jest znikoma.

   Usuń
 4. Czy banki państwowe są teraz bezpieczne? Bo Tusk likwidowanie państwowej instytucji robi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. krzysztofp109@gmail.com21 grudnia 2023 23:52 Zanim coś napiszesz, upewnij się, czy to prawda! Przypomnij sobie, co mówił Mark Twain!

   Usuń
  2. Gesso22 grudnia 2023 19:03
   Krzysztof po prostu ma obawy. Widzi bezprawne zajęcie TVP, a za jakiś czas bezprawnie mogą być zajęte jego pieniądze. I nie widzę w tym nic dziwnego.

   Usuń
  3. @12:56, Dokladnie jak piszesz.
   Sytuacja moze wymknac sie spod kontroli a pieniadze lubia spokoj.
   Mamy coraz wieksze mozliwosci lokowania w bankach i produktach poza Polska, takze tzw. dywersyfikacja geograficzna inwestycji jest zawsze wskazana.

   Usuń
  4. Anonim z g. 14.31 sytuacja geologiczna, a nie geograficzna! Część zakop w ogródku u siebie, część u teściowej. I to jest geologia

   Usuń
 5. Korzysta ktoś teraz z promocyjnego oprocentowania w PKO na Rachunek Oszczędnościowy Plus? Wyświetla wam się dobre oprocenotwanie? Bo mi póki co 1%, wczoraj tam przelałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja korzystam (z KO w PKO BP), ale w jednej z poprzednich edycji. Pokazuje prawidłowo - 6,5%. U Ciebie pewnie będzie widoczne po "nocnym przetwarzaniu". Nie zawsze jest to zaraz po 24.00.

   Usuń
 6. Ponawiam pytanie (które zostało bez odpowiedzi). W jaki sposób można włożyć do ING 400 tys. na 6%? Konta nie mam tam od wielu lat. "Bonus" na start mnie nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była już o tym mowa przy okazji artykułów o ING. Jeśli Bonus na start Cię nie interesuje, to nie wpakujesz tu 400k, a tylko 200k na zwykłej promocji.
   Jak rozumiem Ptok miał na myśli powrót do ING jako nowy klient, bo zamknął tutaj konto. Ale o ile pamiętam jest tu jakaś karencja...

   Usuń
  2. Zakladasz konto oszczędnościowe (200 tys) a potem do niego konto bonus (200 tys)

   Usuń
 7. PKO BP dziś zawrotną lokata na 6 procent przy przelewie do anion

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miales na mysli Aion Bank. A on jeszcze dziala w PL? Wiele miesiecy temu pisalem tu sporo, ze z taka oferta to oni rynku nie zdobeda i sprawdza sie to, bo chyba juz wiekszosc uslug/produktow "zwineli". Nie bedziemy kopac lezacego, wiec nie ma co wznawiac dyskusji na temat Aiona.

   Usuń
  2. 14.43. To po co zamieszczasz wpis i na dodatek gledzisz? Ja tam trzymam aiona. Ma on swoje zalety. Ale nie dla ograniczonych w przenośni i dosłownie bo ograniczonych do rynku PL ciułaczy. Aion nie mógł się udać bo dominujący na tej stronie i na innych podobnych target to proste lokaty, ko czy obligacje detaliczne. Nawet tutejszy folklor Krzysiu znalazł jednak zalety aiona. Nie głupio ci mądralo?

   Usuń
  3. Pytel wszedł do Aiona? Nieźle. Ja wszystkie BFFy, Aiony, Raiffaiseny, InBanki ignoruje. Natomiast nowość jedna weszła, w IKZE wsadziłem kasę pierwszy raz w tym roku. W sumie optymalnie bo wcześniej nie miałem nic dochodu ponad próg 32% a teraz już tak.

   Usuń
  4. Mnie mocno do IKZE zachęca doradca osobisty z PKO i zaprasza po świętach do siebie by zyskać na podatku. Nie planuje jednak raczej wizyty, chociaż będę przechodzić koło tego banku.

   Usuń
  5. polcan, dla mnie sprawa prosta: dochód roczny przekracza o co najmniej 10k drugi próg to warto, inaczej - szkoda prądu
   no i tak bym każdemu polecał, pewnie jakoś cię tutaj nie uświadomiłem bo przypuszczam że to wiesz, no ale... Wesołych Świąt!

   Usuń
  6. Wiem, ale ja znalazłem inny sposób. Wesołych!

   Usuń
  7. O, coś opowiesz? :)

   Usuń
  8. Nie ma zbytnio co. Po prostu można płacić ryczałt według wyznaczonego z góry stalego terminu, który deklaruje się na początku roku, liczony jest on osobno i według innego PIT niż podstawowy.

   Usuń
  9. @10:03
   "Ale nie dla ograniczonych w przenośni i dosłownie bo ograniczonych do rynku PL ciułaczy"
   Zauwaz, ze nie wszyscy ograniczaja sie do PL.
   Dla przykladu mozna otworzyc konto dla inwestowania z malymi prowizjami w dunskim SAXO. Otwieraja bezproblemowo dla Polakow, jest tez polskojezyczna obsluga i serwis ora system inwestycyjny po polsku. Otwierasz sie praktycznie na inwestowanie w wielu walutach i na caly swiat, wiec to tak jakbym porownywal malego fiata do mercedesa. Kazdy znajdzie cos dla siebie od bezpiecznych obligacji skarbowych z roznych panstw, przez ETF-y i inne wynalazki.

   Usuń
  10. 24.12 22.22... i co to za lokowanie produktu? Naczytales się u Sa..ka o Saxo, zupełnie bezużytecznym bo drogim maklerze i bezkrytycznie to wklejasz? Bo ja to wiem i tamto. Brawo. Ale co to wspólnego z Aionem? Akurat Aion to było (bo już nie jest) kiepskie miejsce do inwestowania światowego bo ograniczone profile i własne a nie zindywidualizowane instrumenty.. nie będę kadził Aionowi bo już podupadł ale kilka zalet jeszcze ma.. Tani, atrakcyjnie % i bezpieczny siennik dla wolnych środków, w chwili ich urlopu od inwestycji z możliwością szybkiego ruchu w dowolne miejsce świata w razie potrzeby. I bez limitów 200k 400k czy tp. A Twój Saxo nim go zasilisz, nim dojdzie Twój Sepa lub nie daj Boże zrobisz przelew w PLN
   i dasz się skroić na spreadzie i później na prowizjach to nieporozumienie.. już chyba tu reklamowales maklera PKO czy innego Pekao. Taki sam gniot. Więc pisz o Aion a nie o naciagaczach albo zamilcz..

   Usuń
  11. @20:39
   Mam potrzebe kupic obligacje skarbowe USA, takich uslug nie znajdziesz w wiekszosci biur maklerskich w PL (znam tylko 2, ktore to robia), natomiast w Saxo mozesz to zrobic z duzo nizsza prowizja oraz srodki sa oprocentowane zanim dokonasz transakcji w odpowiednim momencie. Takich uslug nie znajdziesz w Aion; nie ma sensu rozwijac tej dyskusji. Zanim cos napiszesz o Saxo, to sprawdz tabele oplat, przy zakupie obligacji zagranicznych polskie banki pobieraja 0,5% oraz oplate roczna za przechowywanie 0,1-0,15% rocznie, w Saxo masz 0,2% oraz brak oplaty za przechowywanie, dla mnie jest to wystarczajaco atrakcyjne w porownaniu do polskiej konkurencji. Przelew swift USD nie rozni sie w niczym, czy puszczasz go do banku w PL czy w Danii, czasy transferu roznia sie tylko w zaleznosci od rodzaju przelewu express, na jutro czy standardowo za 2 dni, nie ma to nic wspolnego z krajem banku.

   Usuń
  12. A ten znów nagania.. to już nie kupujesz obligacji amerykańskich u naszych maklerów?:)) wyjaśniałem, że Aion to była kiedyś platforma do inwestowania ale bardzo ułomna. A jak chcesz rekinie inwestować i reagować na skoki na rynkach z przelewem idącym dwa dni.. brawo. I porównanie polskich banków do Saxo mnie powaliło. A czemu nie do bialoruskich? Są prawie darmowi maklerzy na świecie. I tyle w temacie twojego Saxo. Po co jest Aion pisałem wyżej..

   Usuń
 8. W Saxo bank trzeba mieć kupą kasy tam mieć i dają 4 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem dokladnie o czym piszesz Krzysiu. Oprocentowania sa rozne w zaleznosci od waluty i wielkosci srodkow. Nie mniej jednak, nasze banki nie oprocentowuja USD nawet na lokatach tyle ile daje Saxo na a'vista. Saxo to generalnie platforma do zakupow papierow w tym tych bezpiecznych skarbowych a nie konta oszczednosciowe, ale fajnie, ze zanim dokonasz odpowiedniej inwestycji srodki sa oprocentowane. Zakup obligacji skarbowych, nawet rocznych EUR, GBP, USD daje wieksze rentownosci niz trzymanie kasy na rach. bankowych (lokatach).

   Usuń
 9. Przy przelewie do Velo propozycja KO na 5%

  OdpowiedzUsuń
 10. Skąd? Z meritum banku czy z dominetu?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja stawiam na Fortis Bank, albo open finanse.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...