wtorek, 12 stycznia 2016

Tablet lub smartfon za założenie darmowej karty w Citi Handlowym


Czy 2016 będzie również obfitować w liczne promocje co rok ubiegły? Spodziewamy się raczej gorszych ofert, ale początek roku jak na razie wcale tego nie zapowiada. Najpierw mBank podwyższył możliwą premię za konto z 300 do 450 zł.

Teraz jako drugi stały oferent pojawia się Citi, ze swoją wszędobylską kartą kredytową, którą na pewno warto mieć w swoim portfelu. Co więcej na amnestię mogą liczyć wszystkie osoby, które miały kartę Citi w 2013 roku:)

Do tej pory Citi ostro traktował posiadaczy kredytówek i pozbawiał udziału w promocji wszystkich, co mieli karty od 1 stycznia 2013 roku. Od niniejszej oferty mogą brać udział osoby nie posiadające karty kredytowej od 1 stycznia 2014.

Tym razem do zgarnięcia jest albo tablet Lenovo Tab 2 A7-30, albo smartfon Samsung Galaxy J1 (Dual SIM). Zdaniem banku oba produkty są warte 449 zł. Co ciekawe nie jesteśmy skazani z góry na jakąś określoną kartę lecz mamy wybór.
Tym razem jest fajna karta Citi Simplicity:)

To bardo duży plus mamy bowiem do wyboru albo mało ciekawą kartę World MasterCard z całkowicie niepotrzebną miesięczną opłatą w wysokości 18 zł, albo całkowicie darmową Citi Simplicity. Więc wybór wydaje się tutaj oczywisty, chyba że ktoś lubi zabawę w punktomanię, ale to przecież można spotkać na każdym kroku.

Wybór jest raczej oczywisty
  Zresztą w 2015 karta Citi Simpicity właśnie za swoją darmowość nie wymagała zachęty w postaci dodatkowego gadżetu. Opisałem ją w osobnym artykule i cieszyła się zasłużoną popularnością. Wszak mamy tutaj, jak na każdej karcie kredytowej, darmowy okres grace period co jest dla nas darmowym kredytem.

Teraz dodatkowo do atrakcyjnej karty mamy możliwość zdobycia tabletu lub samsunga Wyboru dokonujemy na samym początku:

Tutaj wybierzesz sobie tablet lub smarfon przy zakładaniu wniosku o kartę w Citi


Dla przypomnienia warunki przy karcie są łatwe do spełnienia. Wystarczy, że mamy minimum 21 lat i dostajemy 1200 zł przez 3 miesiące od naszego pracodawcy. Jeżeli zaś sami się zatrudniamy, to wymagania są wyższe: minimum 25 lat, zaś działalność musi trwać 2 lata. 

Co trzeba zrobić zatem by zgarnąć tablet względnie smartfona za zgodę na darmową kartę? Warunki są jak zwykle tylko dwa:
 • płatność kartą na kwotę 3000 zł w ciągu 3 miesięcy
 • jedno logowanie do bankowości w ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy
Drugi warunek jest rozbrajający, w końcu to karta kredytowa, więc logowanie się do bankowości jest rozumiane samo przez się. Tym bardziej, że karty kredytowe Citi mają świetną funkcjonalność, dają bowiem możliwość opłacania za darmo rachunków typu prąd, gaz itd. Więc z definicji logować się warto wielokrotnie by z tego skorzystać.

Słowem bardzo dobra oferta, szczególnie dla osób planujących większe wydatki. Nie dość że mamy bardzo dobrą kartę kredytową i to darmową z możliwością darmowych przelewów za rachunki, to jeszcze możliwość zdobycia fajnego gadżetu.

Cieszy też nareszcie zmiana co do długości odsiadki, czego wciąż nie robi ING. Jak za rok znów zmieni się okres karencji, będę mógł się znów załapać na kartę w Citi. Bo w przeciwieństwie do innych promocji bankowych rezygnacja z karty w Citi raczej nie jest dobrym pomysłem.

Regulamin nowej promocji karty z Citi z tabletem/smartfonem do wyboru

21 komentarzy:

 1. Witam, podzielę się z Wami informacją, że ciągle czekam na info z banku odnośnie promocji z TV. Jeszcze kilka dni i składam reklamację. W związku z tym mam pytanie czy ktoś z Was już otrzymał jakieś info od Citi o przyznaniu nagrody gwarantowanej w postaci TV? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. No to zgodnie z zapowiedzią seria pytań bo wątpliwości i niejasności wciąż są:
  1. Proces zakładania i likwidacji karty jak wygląda. On line czy konieczne deptanie do banku?
  2. czy konieczne są jakieś zaświadczenia z pracy o dochodach?
  3. Czy zarobki w przypadku małżeństwa sumują się na dwie osoby?
  4. Nie pomyliłeś się z tym 3000 na 3 mies. nie powinno być 1000 na mies przez 3 mies. ?
  5. Czy w ramach tych 1000 zł wchodzi w gre rachunki czynsz gaz itp coś o tym wspomniałeś
  6 spłata zadłużenia jak wygląda? Bank przysyła (jak,mail?) info że do dnia tego i tego tyle i tyle, robimy przelew z dowolnego banku i finito?
  7. Pewnie coś jeszcze przyjdzie mi do głowy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Ja wszystko zamykam w oddziale, karta jest darmowa, więc nie gra roli kiedy to się stanie. Co prawda u mnie już nie ma oddziału Citi, ale zrobiłem to przy okazji pobytu w Warszawie.
   2. Tak. W moim przypadku telefonicznie pytano o telefon do pracy.
   3. Pytanie do czytelników
   4. 3000 zł na 3 miesiące oznacza np. to co napisałeś: 1000 zł co miesiąc przez 3 miesiące. Nie ma różnicy. Możesz też kupić coś za 3 tys i mieć warunek spełniony od razu
   5. Nie wchodzą rachunki w grę, muszą to być zakupy. To by było za dobrze, przecież samo płacenie za rachunki to już korzyść
   6. Spłata zadłużenia polega na zmieszczeniu się ze spłatą kredytu w darmowym grace period. Bank podaje w bankowości internetowej termin do spłaty. Wystarczy dopilnować by zrobić przelew, tak by bank nie naliczył odsetek karnych.

   Ważne - nie warto patrzeć na spłatę kwoty minimalnej. Spłacaj zawsze całą kwotę by bank nie wziął od ciebie ani jednej złotówki ekstra.

   Usuń
 3. Z mapy Google wynika że masz oddział u siebie no ale to Google. A sam proces otwierania to jak przebiega, droga przez mękę? Nie ma czegoś takiego jak oddział banku a nie główna siedziba
  Załóżmy że kartę otrzymam 18.01 to te 3000 od tego dnia czy od 1.02 (nowego miesiąca)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddziały Citi są likwidowane. U mnie był i to nawet na rynku, więc korzystałem z darmowego CitiPhone często (numery do darmowych przelewów rachunków trzeba zgłaszać lub modyfikować telefonicznie), ale od roku 2014 oddziału już nie ma.
   Proces otwierania odbywa się telefonicznie, trwa pół godziny, ale jest kompleksowe.
   Daty są nieregularne, będą rozpisane w bankowości internetowej. Miesiąc karty nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym.

   Usuń
 4. A tak dmuchając na zimne nie jest dobrym pomysłem że ja sam np raz na miesiąc po np zrobieniu zakupów na 300 zł od razu spłacam nie czekając aż bank mnie powiadomi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież po to masz kartę kredytową, żeby się wcale nie kłopotać czy masz kasę wolną czy nie. Jest przecież na karcie kredytowej, więc żyjesz stale z kasy banku, a całość środków jakimi dysponujesz możesz trzymać na oprocentowanym koncie oszczędnościowym czy też oprocentowanym ror.

   Dzięki karcie kredytowej nie marnujesz ani złotówki na jakimś nieoprocentowanym ror, wszystko jedzie pełną parą, ty zaś możesz spłacać cały dług jednym przelewem w ostatnim możliwym terminie. Przynajmniej ja tak robiłem jak miałem kartę.

   Usuń
 5. Niby tak tyle że przy dzisiejszych procentach to ile z tego wyciągniesz 2-3 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno nie wyciągniesz tyle co kiedyś, bo i stopy procentowe są niższe i stawki kont niższe. Ale przemnóż to sobie przez 12 miesięcy albo i lat.
   Zresztą sama wygoda braku dbałości o to by saldo było dodatnie już jest samo w sobie wartością dodaną.
   Ale oczywiście coś za coś, to oferta dla zdyscyplinowanych bowiem termin terminem, trzeba oddać. Citi nie będzie obchodziło, że przykładowo taki Idea bank blokuje sobie środki na koncie według sobie tylko znanych reguł, co zdarza się tam dość często. Trzeba więc wiedzieć w jakim banku trzymać kasę, żeby nie było problemu ze spłatą.

   Usuń
  2. Z tym Idea to cenna uwaga :)
   Odpowiedz mi raz jeszcze bo wciąż nie jestem pewny. Załóżmy że kartę otrzymam 18.01 to te 3000 od tego dnia czy od 1.02 (nowego miesiąca)?

   Usuń
  3. Od nowego miesiąca. Mówi o tym punkt IV.1.b) regulaminu dostępnego pod koniec artykułu.

   A co do problemów z Idea bank, to ta sama zasada dotyczy wszelkich innych darmowych kredytów jak np. limitu w koncie, co zresztą przerabiałem osobiście w końcówce grudnia. Ratować się musiałem przelewem środków w WBK. Na szczęście już wcześniej przekonałem się, że na Idea bank nie ma co liczyć:)

   Usuń
 6. Czy osoby pobierające emeryturę w odpowiedniej wysokości też mają szansę na promocję czy to musi być bezwarunkowo umowa o pracę? Czy ktoś juz przerabiał podobny przypadek?

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie na temat, ale do przemyślenia.
  Uwaga na BPH.
  Zorientowałem się, że przy braniu debetu do konta (500zł) wyraziłem zgodę na przetwarzanie danych osobowych NIE ZAZNACZAJĄC BRAKU ZGODY. Pozostawienie pustej kratki oznacza zgodę. Pierwszy raz zobaczyłem zgodę domniemaną w bankowości...Sprawdźcie umowy. Poleciałem zamknąć to konto i co? Po miesiącu dalej otwarte, karta aktywna, debet nie zamknięty. Zgubili dyspozycję!!! Muszę iść znowu z kopią dyspozycji, reklamować itp. Nie polecam...

  OdpowiedzUsuń
 8. Dobra informacja. W dniu dzisiejszym Raiffeisen wypłacił podwójne oprocentowanie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Poleciłem kogos 30 grudnia i dopiero dzis zadzwonil Citi do polecanej osoby z informacją, ze oczywiście jesli przejdzie weryfikacje to obie osoby dostaną po 400zł. Teoretycznie wg. regulaminu taka weryfikacja powinna byc zrealizowana do końca grudnia. Bank poszedl na rękę, pewnie z racji sporej liczby zgloszen.

  OdpowiedzUsuń
 10. Polcan 3000zł trzeba wydać na zakupy. może to być zakup np. mebli? opłata za paliwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie powinno być problemu, bank nie interesuje co kupujesz, lecz to byś płacił kartą.
   Ja rok temu kupowałem worki cementu na pęczki i oczywiście się to liczyło:)

   Usuń
 11. Wypełniłem formularz kontaktowy i żadnego odzewu ze strony banku. To trwa już 4 dni. Czy macie takie doświadczenia? Co robić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też, ja czekałem rekordowo długo, straciłem już wszelką nadzieję, gdy w końcu zadzwonili.

   Usuń
 12. Do mnie od razu zadzwonili. Ale niestety nie otrzymam karty. Nie wiem czemu bo dochody netto 1800zł, wydatki na poziomie700zł, umowa o prace, długi okres u pracodawcy, żadnych długów. Pani konsultanka też była zdziwiona że system mnie odrzucił. Powiedziała tylko ze powodem może być ze nie mam żadnej historii kredytowej. Mam internet na abonament i kablówke. Polcan domyslasz się co może być powodem odmowy?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...