wtorek, 5 stycznia 2016

Jak podwyższyć sobie zysk powyżej 3% po ewakuacji z Raiffeisen


Za nami gorący dzień przelewów z Raiffeisen rodem z 2012, gdy warto jeszcze było rozczłonkowywać przelewy ze względu na optymalizację zysków. Tym razem jednak rozczłonkowanie przelewów było podyktowane brakiem dobrych ofert na poziomie 4%.

Czekałem do ostatniego momentu na pojawienie się czegoś ciekawego. Niestety Raiffeisen nie tylko nie zaoferował nic ciekawego, ba opisaną w ubiegły czwartek Lokatę Video wręcz zmodyfikował tuż po publikacji obniżając oprocentowanie o 0,25pp.

Co ciekawe obiecany kontakt Doradcy "tak szybko jak to będzie możliwe" miał miejsce dopiero w poniedziałek po południu, gdy już zdążyłem wyzerować konto w Raiffeisen. A przecież zgłoszenie miało miejsce w środę po południu. To się nazywa express.

Gdzie wybrać te lokaty widziane w bankowości Raiffeisen???

Raiff idzie zatem do odstrzału. Przez praktycznie cały ubiegły tydzień dyskutowaliście o przenosinach środków do Idea bank. Niestety jak wiadomo lokaty, szczególnie długoterminowe, blokują środki całkowicie, co pozbawia nas udziału w przyszłych potencjalnych fajnych akcjach specjalnych, promocjach bankowych i innych okazjach.


Wygląda na to, że to ostatnia okazja na 3,00% na koncie

Co innego z kontem oszczędnościowym. Tutaj raz w miesiącu mamy darmowy dostęp do swoich środków, dzięki czemu mamy możliwość udziału w każdej okazji jaka może się nadarzyć. Bez wątpienia dziś najciekawszy jest w tym względzie Millennium, gwarantujący ciągle jeszcze 3% przez 3 miesiące.

Wszystko wskazuje jednak na to, że trzeba się spieszyć. Raz, że oferta gwarancji 3% jest tylko do 9 stycznia, a więc jeszcze tylko kilka dni, dwa, że reklamy konta nie ma już na stronie głównej, jakby bank szykował się do rezygnacji z trójki.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Banku Millennium na 3,00% 

Powyższy link prowadzi co prawda do wniosku o konto 360 stopni, ale wraz z nim uruchomione zostaje także konto oszczędnościowe. Sprawdziłem to na swoim przykładzie Mało tego, można od razu jako przelew inicjalizujący wysłać choćby i 100 tysięcy. Bank zaksięguje wówczas 99.999,99 gdyż grosz zostanie zwrócony na konto z którego dokonujemy przelewu.

W momencie gdy Raiff zaproponował 4% bez limitu, warto było zamknąć niepotrzebne konto w Millennium. Teraz zaś oferta z szybko topniejącymi 3,00% jest jak znalazł. Co ciekawe zmieniła się nieco forma weryfikacji przelewem zamiast kuriera.

Do niedawna przelew weryfikacyjny był na symboliczną złotówkę, którą bank zwracał na konto z którego dokonano przelewu. Tutaj mamy prośbę o przelew na kwotę minimum 10 zł, a więc nic nie stoi na przeszkodzie by przelać od razu nawet i 100.000 zł, które obejmuje promocja.Inaczej też jest przyznawany dostęp do konta. Login dostajemy na maila, zaś hasło przychodzi... w tytule przelewu zwrotnego. Zwiększa to w pewien sposób bezpieczeństwo krytykowanego sposobu otwierania nowego konta przelewem.

Ta oferta lokaty na 3,50% też będzie zapewne czasowa

Warto przypomnieć, że zysk 3,00% można podnieść wykorzystując nową promocję lokaty mobilnej z wykorzystaniem Augmented Reality. Opisywałem to w artykule Rzeczywistość Rozszerzona podnosi stawkę lokaty mobilnej do 3,50%.  Warto to wykorzystać póki jest jeszcze w ofercie.

W ten sposób można przelać 110 tys do Millennium i cieszyć się zyskiem przekraczającym 3,00%. Resztę zaś rozdysponować według swojego uznania.

55 komentarzy:

 1. Milenium scina procent do 2.50

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hehe do0kładnie jak to pisał to płakał

   Usuń
  2. Potwierdzam. Napisali tak w komentarzu na Twitterze

   Usuń
  3. Możesz podesłać konkretny link?
   Działa to dopiero od kilku dni, ale tego wpisu nie znalazłem:
   https://twitter.com/BankMillennium_

   Usuń
  4. Obecnie jest 2,70%, zgodnie z nowym regulaminem tej promocji obowiązującym od dzisiaj

   Usuń
  5. Było do przewidzenia, że będzie obniżka. Więc jednak artykuł się przydał niektórym czytelnikom:)

   Usuń
 2. Zamiast 3% na 3m do 100K wolę 3% na 6m bez limitu (Power w Idei).

  OdpowiedzUsuń
 3. nadal jest 3 i 2,7% skąd to info?

  OdpowiedzUsuń
 4. Właśnie założyłem lokatę mobilną z rozszerzonej rzeczywistości na 3,50%. Jest trochę roboty, ale zabawa fajna, bowiem zakłada się to bez problemu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj też założyłem 2 lokaty mobilne na siebie i żonę, w rozszerzonej rzeczywistości Banku Millenium. Wspaniała zabawa, jak paczka zbliża się w aparacie telefonu i w drodze zaczyna się rozpakowywać, a następnie powiększa się stopniowo oprocentowanie do 3,5%.

   Usuń
  2. Zrobione bardzo pomysłowo, ale i tak najbardziej cieszy końcówka jak początkowe 3,25% zaczyna się kręcić na 3,26% potem 3,27% i wiruje aż do 3,50%:)

   Usuń
 5. autorze dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Twój link nie prowadzi- mimo napisu:Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Banku Millennium na 3,00% - do założenia konta oszczędnościowego, ale jakiegoś konta 360. Po jakiego grzyba zakładać mi kolejne konto, aby mieć dodatkowo marnie oprocentowane oszczędnościowe, przecież lokat na 3% jest spory wybór.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteś w błędzie. Podany link prowadzi do założenia konta 360 stopni wraz z kontem oszczędnościowym. Sam z niego skorzystałem wczoraj i od razu przelałem maksymalną kwotę inicjalizacyjną o czym zresztą informuję w tekście.

   Podobny wizualnie wniosek o konto zakłada tylko konto osobiste, bez oszczędnościowego. Wymusza to potem konnieczność udania się do oddziału celem uruchomienia konta oszczędnościowego (lub uruchomienia go w bankowości internetowej celem jego uruchomienia). Tak miała siostra przy okazji skorzystania jednej z ubiegłorocznych promocji.

   Usuń
  2. Podmieniłem linki na konto oszczędnościowe w Millenniu, żeby nie było wątpliwości że można mieć 3%.

   Usuń
 6. @autor: Dlaczego konto w Millenium warto było zamykać? To jest oferta dla wszystkich klientów (również obecnych), więc zamykanie było tylko stratą czasu (swojego i doradców), energii, a może i pieniędzy... Nie rozumiem logiki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bowiem liczyłem na jesienną ofertę z bonusem, adresowaną tylko dla nowych klientów. Konto zamknąłem w maju ubiegłego roku. Nie spodziewałem się, że Millennium wprowadzi karencję z datą wsteczną na 1 kwietnia.

   Jeśli jest możliwość kasowania konta, robi się to jak najszybciej, bowiem tylko jako nowy klient możesz liczyć na więcej. Tak jest w 95% przypadków. Gdy pojawiła się oferta w Raifie z 4%, nie było już żadnego sensu trzymać konta w Millennium.

   Usuń
 7. Kombinujecie niczym konie pod górkę z tymi lokatkami, Panie i Panowie a tymczasem dolar wciąż na topie. A mówiłem - kupować dolce bo na lokaty szkoda czasu i atłasu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeszcze jest fajna oferta Neobanku dla nowych klientów. Lokata 3,1% na 3 miesiące do 1 mln zł. Nie trzeba zakładać konta. Wystarczy rachunek techniczny do obsługi lokat. Bank ma gwarancję BFG. Jeśli są jakieś haczyki, minusy w tej ofercie proszę o komentarz ponieważ chciałbym założyć w tym banku lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. minus jest jeden.. TRZEBA BYĆ NOWYM KLIENTEM !, co dla 99% czytelników tego bloga jest nie do przeskoczenia :)

   Usuń
  2. Jak zwykle dopiszę: wyrok jest tutaj dożywotni.
   I zawsze przypomina się drugi minus - płatność za przelewy. Nie wiem jednak czy dotyczy to rachunku technicznego, bo miałem tutaj zwykłe neoKonto.

   Usuń
  3. Dla starych klientów lokata 3% w oddziale

   Usuń
 9. Jako aneks do artykułu. Założenie konta oszczędnościowego wraz lokatą mobilną na 3,50% da się bez problemu zrobić w ciągu jednego dnia, nie tracąc dzięki temu na odsetkach.
  Tymczasem konsultant z banku dopiero na drugi dzień dzwoni z pytaniem jak może pomóc z uruchomieniem konta:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzisiaj w Neobanku energoLOKATA 3M PLUS spadła z 3,1% na 3% Wciąż zatem jest to niezła oferta dla nowych klientów ale nadal utrzymuje się trend spadkowy lokat.

  OdpowiedzUsuń
 11. wzór podpisu wysyłasz tylko wtedy gdy poza przelewami z konta technicznego na konto zdefiniowane (czyli te z którego, przyszedł pierwszy przelew kontrolny), pragniesz wykonywać również przelewy na konta dowolne, akurat dla mnie nie jest to niezbędne, przynajmniej na razie

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam
  Czy dobrze rozumuję założenie konta 360 daje:
  -konto oszczednosciowe 3% do 100tyś (3M od przelania dowolnej kwoty byle do 9 stycznia)
  -lokatę mobilną do 10tyś na 3,5%
  pytanie czy można to wszystko mieć bez karty debetowej (złożyć wniosek o same te konta ?)
  pozdr.paweł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze rozumiesz.
   Ale dam ci dodatkowo radę, nie rezygnuj z karty. Bank wymaga tylko jednej płatności na dowolną kwotę, by konto było darmowe. Jak tego nie zrobisz dostaniesz opłatę za konto w wysokości 8 zł.

   Usuń
  2. A co z wpływami ? wystarczy dowolny przelew z innego konta ? czy musi byc wynagrodzenie od pracodawcy ?

   Usuń
  3. Wystarczy przelew z dowolnego konta, przejdzie nawet wpłata w kasie:) I to tylko tysiąc zł.

   Usuń
  4. Właśnie chciałem założyć sobie lokatę mobilną i ...3,25. Kiedy oni to obcięli? Ile mam czasu na założenie tej lokaty po uruchomieniu aplikacji mobilnej?

   Usuń
  5. A zrobiłeś trick opisany w artykule o rozszerzonej rzeczywistości?
   3,25‰ jest standardową stawką na lokacie mobilnej, ale jak nakierujesz smartfona na paczkę, to ta się rozpakuje, a oprocentowanie skoczy do 3,50%. Taka stawka dalej widnieje na stronie banku.

   Usuń
 13. gdzieś wyczytałem że te 3% można mieć jako nowe środki ? Czyli przejdzie numer z wycofywaniem i powrotem ? Jak to wygląda w praktyce?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o tym na PP3, bo ten trick działa nieco inaczej niż w Optimie:
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/05/optymalizacja-oprocentowania-czyli-jak.html

   Usuń
 14. Dzięki Marcinie za próby znalezienia czegoś powyżej 3% w tych trudnych dla "lokatowców" czasach :)
  Mam pytanie - czy ten 1000 to mogę sam sobie wpłacić do Millenium "na chwilę" a potem z powrotem przelać na inne konto ?
  Czy do tego konta na 3% to mogę sobie dopłacać w dowolnym momencie pieniądze do kwoty 100K ?


  Wczoraj skończyła mi się lokata 9M na 4% w skoku Rafineria. Poszedłem więc po swoje pieniądze i okazało się, że ... trzeba awizować z przynajmniej z 24h wyprzedzeniem chęć dokonania przelewu powyżej 50k ! Paranoja - jutro znów robię drugie podejście po swoją kasę, mam nadzieję że tym razem skuteczne !


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam szukałem czegoś powyżej 3%, więc podzieliłem się tym z czytelnikami.
   Co do pytania to tak, możesz zrobić sobie ping ponga klasycznego czyli rano przelać kasę do mili i w południe odesłać je z powrotem.

   Z drugiej strony, jeśli zamierasz dopłacać, to nie lepiej zastosować trick z raifa? Wpłacasz tysiaka na 360 stopni, po czym przelewasz je na konto oszczędnościowe i po problemie.

   Jak będziesz wpłacać bezpośrednio na KO, to bank tego nie uzna jako wpływ na ror.

   Usuń
  2. W Millenium nie da się dalej zrobić przelewu bezpośrednio na konto oszczędnościowe, a jedynie na ROR. Przynajmniej tak było jeszcze 2 lata temu. Przelew z zewnątrz po prostu nie był księgowany i wracał do adresata.

   Usuń
  3. Nie wiem jak w przypadku przelewów w innych banków, ale przed chwila zrobiłem bezpośredni przelew z mojego konta w Millenium na konto oszczędnościowe żony w tym samym banku. System zaksięgował środki bez protestu

   Usuń
  4. Owszem mogę potwierdzić, kiedyś tak się działo, że przelewy na KO były zwracane i nie dało się ich zaksięgować.
   Na szczęście teraz się to zmieniło. Dziś zrobiłem testowo przelew bezpośrednio na KO i środki poprawnie się zaksięgowały:)

   Usuń
 15. Właśnie złożyłem wniosek o otwarcie konta z Twojego linku. Po podaniu danych miałem do wyboru oddział i kuriera ! Wybrałem oddział bo mam go 100 m od domu i ... wyskoczyło powiadomienie

  Dziękujemy za złożenie wniosku o otwarcie konta

  Kolejne kroki:
  1. Odwiedź oddział Banku Millennium i podpisz umowę
  2. Dostarczymy kartę debetową
  W ciągu maksymalnie 14 dni od podpisania umowy.

  Co dalej - kiedy mogę zrobić ten przelew ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Arek, ja składałem wniosek z poprzedniego linku o konto osobiste powiązane z KO, skrytykowanego wyżej przez Anonimowego 5 stycznia 14:12. Wtedy na koniec pojawił się numer konta do przelewu, na który od razu przelałem 100k, celem aktywacji. Zaksięgował się na ror, a skoro już było KO, wystarczyło poczekać na przelew zwrotny do Raifa by móc się logować do bankowości Millennium. Wszystko zrobiłem w ciągu jednego dnia.

   Na prośbę czytelnika zmieniłem wniosek na konto oszczędnościowe. Nie dostałeś tam numeru konta do przelewu?

   Usuń
 16. No nie ma właśnie żadnego numeru konta... Na maila dostałem tylko zaproszenie do Banku. Mam nadzieję, że jutro zdążę załatwić otwarcie w placówce, ale na pewno jutro nie przeleję kasy bo w banku mogę być przed 17.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli jednak pierwszy wniosek był lepszy. Trzymam kciuki by Ci się wszystko udało i daj znać jak Ci poszło.
   Chociaż ja na twoim miejscu zadzwoniłbym do oddziału, jeśli masz taką możliwość.

   Usuń
 17. Właśnie przelewam kasę do t-mobile. Tam mam 10 darmowych przelewów ekspresowych więc zasilę założone jutro konto w millenium. Teoretycznie powinno się udać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaki w tym sens jak od jutra 2.5% w milenium ?

   Usuń
  2. jesteś pracownikiem millenium że to wiesz na 100%?

   Usuń
  3. @Anonimowy 7:54
   I co z tego, że jutro 2,50%? Artykuł jest napisany właśnie na taką ewentualność, by załapać się jeszcze na ostatnie gwarantowane 3% na KO oraz 3,50% na lokacie. Zrobiłem tak sam i podzieliłem się tą informacją z czytelnikami.

   Usuń
  4. KNF zawiesiła działalność SKOK Kujawiak i wystąpiła z wnioskiem o jego upadłość.

   http://stooq.pl/n/?f=1016822

   Usuń
 18. czym tu sie jarac? 3mc na 3.5% jak w IDEI jest 3% na 14 i 24mc ? Przecież za 3mc to będziecie marzyc o ofertach wabikach 3% a co dopiero za rok

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie chce pakować całej kastę jedno miejsce na 6 lub 9 M. Do tego w lutym kończy mi się lokata i do milenium będę mógł dopłacić kasę do tych 3%. A jak Brdzie w przyszłości z tymi 3% to zobaczymy. W bankach może być cieżko ale podobno skoki nie bedą opodatkowane wiec może tam pojawia się lepsze oferty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dla mnie dostęp do gotówki musi być w dowolnej chwili bo nigdy nie wiadomo jaka oferta pojawi się jutro. To zaś zapewnia tylko konto.

   Usuń
 20. Mam pytanko. Skusiłem sie na 3 mies nieoprpcentowany kredyt odnawialny w smart banku, minął kolejny miesiąc bez promocji i bank nie nalicza odsetek, nie chce dzwonić do nich bo może coś się zacięło.Czy coś wiadomo?

  OdpowiedzUsuń
 21. Ekspresowe to Millennium. W poniedziałek założone konto, środki od razu pracują, od wtorku pracuje lokata mobilna z RR, a już dziś przyszła pocztą karta do konta:)

  OdpowiedzUsuń
 22. A jak z wyprowadzaniem środków z millennium? Bo tam jest chyba limit 50k więc jak się ma więcej to może być problem, pobiorą opłatę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo jak w Raifie. Przelewasz jednorazowo całość na ror i wybierasz partiami. Podobno można 90k na dzień.
   50k przelew + 30k telefon + 10k karta.

   Usuń
 23. Raiffi wypłaca już podwojone odsetki! :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...