czwartek, 12 listopada 2020

300 zł premii z kontem Paribas, czyli promocja dla szlachetnych ludzi

Pośród innych ofert umknęła nam niecodzienna promocja konta Paribas. Na skorzystanie z niej zostało wprawdzie niewiele dni, ale osoby, chętnie na pewno zdążą. W promocji możemy otrzymać 300 zł premii. Ale tym razem, bank zachęca, aby premią podzielić się z potrzebującymi, a dokładniej aby część lub całość nagrody oddać dla rodzin ze Szlachetnej Paczki. Oczywiście to tylko sugestia i nikt nie zmusi nas do oddania ani złotówki, więc to już pozostanie kwestia naszej decyzji.


Tutaj zgarniesz 300 zł dla siebie lub na cele charytatywne 

Kto może z tego skorzystać?  W tej promocji karencja znów wynosi 15 miesięcy.  Jak wspomniałem promocja potrwa już niedługo, bo datę zakończenia promocji ustawiono na 16 listopada 2020 r.  Pula wniosków została ograniczona do 3000 sztuk. 

A co trzeba zrobić by zgarnąć premię i jak ewentualnie się nią podzielić?

W formularzu rejestracyjnym zaznaczamy, jaką część nagrody chcemy przeznaczyć na cel charytatywny. Kwota, którą zaznaczymy zostanie odliczona od puli nagrody jaką mieliśmy dostać na konto. 

Aby darowizna, odliczona z naszej premii, została przekazana na szczytny cel wystarczy otworzyć konto, nadać pin do karty i zapewnić wpływ min. 1000 zł do 4 grudnia 2020 r. Bank obiecuje dorzucić od siebie po 1000 zł do każdej paczki, która zostanie przygotowana.

Jeśli część nagrody zachowamy dla siebie, i chcemy ją otrzymać na konto, musimy spełnić dodatkowe warunki:

w grudniu 2020 r. musimy wykonać  transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł oraz zrobić min. 2 przelewy za pomocą bankowości elektronicznej (GOonline lub Aplikacja mobilna GOmobile), natomiast w styczniu 2020 r. ( to zapis z regulaminu, w którym ewidentnie wkradł się błąd, gdyż w styczniu będziemy mieć już rok 2021 r.) wykona min. 5 transakcji BLIK-iem oraz otrzymamy wpływ na łączną kwotę min. 1000 zł.

Oczywiście jeśli w formularzu rejestracyjnym zaznaczymy, że nie przekazujemy darowizny, nie musimy spełniać warunku otrzymania wpływu do 4 grudnia 2020 r. Wysokość nagrody którą otrzymamy po spełnieniu wymaganych warunków będzie wynosić 300 zł. Nagrodę otrzymamy najpóźniej do dnia 28 lutego 2021 r.

Decyzja o przekazaniu chociażby złotówki na cel dobroczynny, zależy wyłącznie od nas samych. Być może mamy inny cel równie ważny i bliski naszemu sercu, na który możemy przekazać część premii, którą otrzymamy na konto. Niekoniecznie musimy wspierać cel wybrany przez bank. Pomagać można na wiele sposobów.

Regulamin promocji

PS. Z uwagi na niecodzienny charakter oferty, i skoro już nawet bank zachęca nas do gestów prosto z serca, zostawiam link do zbiórki na leczenie małego kociaka. Bezdomnego zwierzaka czeka amputacja oczka. Zwierzoluby, którzy chcą wesprzeć fundację w walce o jego życie i zdrowie, mogą dorzucić cegiełkę do zbiórki. Oczywiście, tylko jeśli macie na to ochotę.

Tutaj dorzucisz parę groszy na leczenie kotka.

40 komentarzy:

 1. Korzystał ktoś kiedyś z wniosku będącego zapytaniem o rachunki spadkodawcy? Zastanawiam się czy niektóre banki mogą bezkarnie sobie nie udzielić odpowiedzi w takim wypadku, mi się tak zdarzyło i zastanawiam się co mogę z tym zrobić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś czytałem, że miała powstać ogromna baza danych i do któregokolwiek banku by się nie poszło - to miały się wyświetlić wszystkie banki, w których dana osoba miała rachunki (chodziło o spadkobierców). Nie wiem czy w końcu taka baza powstała. Może ktoś z Was to wie?

   Usuń
  2. Taki system mają, ale na razie komornicy i US-y, obecnie jest tak że w ciagu mimut można zająć w czasie sesji Elixir wszystkie konta w Polsce. Wiem też , że w ministerstwie pracują nad tym aby mieć wgląd w salda kont. Jak się domyślacie, tylko u nas coś takiego. Moim zdaniem - chore. Gimbaza się cieszy że gotówki nie bedzie, ale jak tylko coś siądzie gospodarczo w kraju, pamiętajcie jesteśmy bez środków. Przy czym popieram cyfryzacje, ale nie do takich celów jak przezroczysty obywatel.

   Usuń
  3. Mogę potwierdzić, że taka baza istnieje, bo skorzystałem z niej jakieś 2-3 lata temu. Nie wiem jak działa to teraz, ale wtedy wyglądało to tak, iż trzeba było udać się do jakiegokolwiek - najlepiej jednak ogólnopolskiego - banku (jak skorzystałem - o ile dobrze pamiętam - Eurobanku) i złożyć odpowiedni wniosek. Oczywiście trzeba było za złożenie wniosku zapłacić. Każdy bank miał inne stawki, a Eurobank miał jedną z najniższych stawek (jakieś 20 lub 30 złotych). Po mniej więcej dwóch tygodniach otrzymałem pismo z wykazem banków, które sprawdziły czy u nich spadkodawca miał jakiekolwiek rachunki, ale też była całkiem spora lista banków (głównie spółdzielczych, ale również kilka komercyjnych, ogólnopolskich), które nie udzieliły żadnej odpowiedzi. Być może teraz to działa lepiej i każda poproszona instytucja bankowa musi udzielić odpowiedzi, ale tego niestety już nie wiem.

   Usuń
  4. Jak to działa? Każdy może sobie sprawdzić np. gdzie Polcan ma konta? ;)
   No bo chyba nieboszczyk na łożu śierci nie musi się pod tym podpisać, aby sprawdzić jego konta?

   Usuń
  5. > Po mniej więcej dwóch tygodniach otrzymałem pismo z wykazem banków, które sprawdziły czy u nich spadkodawca miał jakiekolwiek rachunki, ale też była całkiem spora lista banków (głównie spółdzielczych, ale również kilka komercyjnych, ogólnopolskich), które nie udzieliły żadnej odpowiedzi.

   Dokładnie tak było również w moim wypadku, tyle że ja złożyłem ten płatny wniosek (25zł) w PKO BP. I teraz się dowiaduję, że spadkodawca miał w jednym z tych banków (nie jakiś wiejski bank, komercyjny, duży) które nie udzieliły odpowiedzi jakiś rachunek, na którym są środki. Wiem to stąd, że przysłali na adres zmarłego już parę ładnych lat temu spadkodawcy teraz info, że będą zamykać rachunek przez brak obrotów od długiego czasu, a są na nim jakieś środki, i żeby zmarły wskazał numer konta na jaki mają przelać.

   Usuń
  6. Oczywiście,że nie mógłbyś sprawdzić gdzie Polcan ma rachunki, bo Polcan jest osobą żyjącą:)
   Po drugie - ma miejsce identyfikacja osoby zmarłej, o którą pytamy : na pewno trzeba znać jej pesel i - tutaj moja pamięć może mnie wprowadzić w błąd - o ile czegoś nie mylę - trzeba dostarczyć akt zgonu tej osoby. Chodzi właśnie o wyeliminowanie poszukujących osób z ulicy, które chciałyby dowiedzieć się np. ile kasy miał zmarły sąsiad;)

   Usuń
  7. @Anonimowy13 listopada 2020 16:13
   A dokładnie to trzeba być spadkobiorcą takiej osoby, o której konta się pytasz. Trzeba mieć wyrok sądu lub notarialne poświadczenie dziedziczenia. Bez tego nikt nie udzieli ci żadnej informacji.

   Usuń
  8. Ja sprawdzałem siebie na początku działania tej usługi. Wtedy Bzwbk oferował ją za free. Przyszedł pełen wykaz z wszystkimi moimi kontami nawet w bankach spółdzielczych i byłem zdziwiony i trochę niezadowolony,że wszystko o mnie wiedzą :)

   Usuń
  9. https://www.centralnainformacja.pl/

   Usuń
 2. Jak to... w jednym banku panienka miałaby dostęp do rachunków klienta/nieboszczyka w innych bankach? toż to absurd...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest absurd. Wolałbyś dziedziczyć kasę po jakiejś swojej dalekiej rodzinie (jeśli byłbyś np. jedynym spadkobiercą) czy zostawić to jakiemuś bankowi? Może mało znanemu - spółdzielczemu, w którym ta rodzina trzymała kasę? Właśnie po to miał być wdrożony ten system.

   Usuń
  2. Ustawa Prawo Bankowe, art 92.

   Usuń
  3. Ta "panienka z okienka" nie ma (a przynajmniej tak było) żadnego dostępu do tejże bazy danych. Po przyjęciu wniosku bank wysyła go do specjalnej instytucji (nazwy niestety nie pamiętam), która administruje tą bazą i to stamtąd wraca odpowiedź.

   Usuń
  4. Ja to bym chciała dziedziczyć po jakimś dalekim krewnym:). Tylko czy w ogóle wiedziałabym o jego śmierci? Jak na razie w gronie najbliższych (ja, mąż i bardzo dorosłe dziecko) spadkobierców po prostu wiemy, gdzie w razie czego szukać zasobów. Podobnie z nieruchomościami - czyli konkretne numery ksiąg wieczystych. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że i tak wszystkich sytuacji nie da się przewidzieć. Dwa razy w życiu musiałam się porządnie nagimnastykować (i do końca nie byłam pewna finału), mimo że sytuacje z pozoru wydawały się bardzo łatwe.

   Usuń
 3. Wielokrotnie tu na forum pisałem abyście dbali na bieżąco o udzielanie pełnomocnictw do swoich środków. Niestety te pełnomocnictwa również na bieżąco czyli minimum raz na rok trzeba sprawdzać czy są aktywne.
  Wystarczy, że bank zmieni system obsługi rachunków i pełnomocnictwo może stać się nieaktywne.
  Na przykład w Getinie ale też w innych bankach wprowadzili tzw. "modulo" co spowodowało, że w Getinie do swojego konta musiałem udzielić 5 niezależnych pisemnych pełnomocnictw dla jednej osoby upoważnionej bo każdy rachunek był pod innym "modulo" i wymagał odrębnego pełnomocnictwa.
  Jak się ma rodziców i dzieci czy kawalerskie rodzeństwo to ważne aby dbać o pełnomocnictwa.
  Sam dostęp do obsługi internetowej to za mało aby zdążyć uciec z kasą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy ty wiesz, że korzystanie z pełnomocnictwa po śmierci właściciela konta jest przestępstwem?

   Usuń
 4. Anonimowy13 listopada 2020 20:34 - Tylko że pełnomocnictwo wygasa w chwili śmierci. Oczywiście można i wtedy działać, ale jednak jest to przestępstwo.
  Poza tym obecnie trzymamy/przerzucamy środki między wieloma bankami, a czasem - jak sam piszesz- do każdej lokaty potrzebne jest odrębne upoważnienie, czyli wiele zachodu, a i tak może się okazać, że coś nie wypali.
  Ja jednak wolę poświadczone notarialnie dziedziczenie - nawet jeśli przy okazji utraci się część (na dzisiaj niewielkich) odsetek.

  OdpowiedzUsuń
 5. >Sam dostęp do obsługi internetowej to za mało aby zdążyć uciec z kasą<

  Nie bardzo rozumiem, co ma oznaczać ta "ucieczka" - przelew na inne (na przykład swoje) konto czy wypłata gotówki? No i w jakiej sytuacji, bo po śmierci żadne pełnomocnictwa już nie działają.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1. Z tym "przestępstwem" to bez przesady. Bank może jedynie zwrócić się z żądaniem zwrotu wypłaconych środków i tyle...
  2. W czasach pandemii ale nie tylko każdy właściciel rachunku bankowego może trafić w jednej chwili do szpitala i TYLKO pełnomocnictwo pozwala pełnomocnikowi legalnie uciec z pieniędzmi.
  3 Wszelkie dziedziczenia itp po śmierci wiążą się z sądową batalią i podziałem środków wśród wszystkich spadkobierców. Jak znam życie żaden spadkobierca łapki nie cofnie, nawet jak mu moralnie się spuścizna nie należy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy14 listopada 2020 12:05"
   ...i TYLKO pełnomocnictwo pozwala pełnomocnikowi legalnie uciec z pieniędzmi."

   Legalnie? Po śmierci właściciela? Żartujesz.

   Usuń
 7. https://ofin.pl/kto-powiadamia-bank-smierci-wlasciciela-konta

  """""""""""""""""Co grozi za wypłacenie pieniędzy z konta po śmierci właściciela?

  To dość delikatna sprawa. W przypadku posiadania pełnomocnictwa lub upoważnienia do rachunku bankowego, to po śmierci właściciela nie mamy teoretycznie prawa wypłacić z niego pieniędzy. Pełnomocnictwo w pełni wygasa wraz z śmiercią osoby, która je wydała i pełnomocnik nie może zamknąć rachunku zmarłej osoby.

  Przez podjęcie pieniędzy z konta zmarłej osoby, przed poinformowaniem o tym fakcie banku narażamy się na zarzut kradzieży bądź wyłudzenia. Jednak jeśli działamy w dobrej wierze i na wypłatę wyrażają zgodę wszyscy spadkobiercy, to jest wątpliwe czy bank samodzielnie będzie sprawdzał kiedy konkretnie nastąpił zgon właściciela konta, a kiedy ostatni raz wypłacono z niego pieniądze. Zabraknie w tym przypadku osoby, która byłaby poszkodowana naszym działaniem.""""""""""""""""""

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest jeszcze sprawa podatku od spadku, a US na pewno sprawdzi kiedy wypłacono środki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spadkobiercy z zerowej grupy nie płacą żadnego podatku. Wystarczy, że ten fakt zgłoszony będzie w US.

   Usuń
 9. Ja sprawdzałem siebie na początku działania tej usługi. Wtedy Bzwbk oferował ją za free. Przyszedł pełen wykaz z wszystkimi moimi kontami nawet w bankach spółdzielczych i byłem zdziwiony i trochę niezadowolony,że wszystko o mnie wiedzą :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zawsze bądźcie ostrożni z tymi pełnomocnictwami. Opiszę wam mój przypadek. Zmarł mój brat. Ponieważ był już z żoną na etapie rozwodu, a chciał być dodatkowo pochowany w rodzinnym grobie w rodzinnym mieście, pochówkiem zająłem się ja. Oprócz standardowego zwrotu kosztów z ZUSu w kwocie 4k, dwa tygodnie po pogrzebie zgłosiłem się do banku w którym brat posiadał konto z aktem zgonu i fakturami za pogrzeb na 8k wystawionymi na mnie celem zwrotu kosztów pogrzebu na podstawie art. 55 ustawy prawo bankowe. Zwrot należy się z konta zmarłego pod warunkiem, że taka kwota tam jest. Jego żona nie miała zamiaru zajmować sie pochówkiem ani partycypować w kosztach. Okazało się, ze brat zapomniał chyba wycofać jej pełnomocnictwo i ta opróżniła konto po jego śmierci nie informując oczywiście banku o śmierci swojego męża. To bank zgłosił sprawę do prokuratury i musiała zwrócić wszystkie pieniądze, i w dodatku dostała jakiś wyrok w zawiasach. Choc była jedynym spadkobiercą to niestety się przewiozła. W ogóle nie miała pojęcia, ze ja mogę się ubiegać o zwrot kosztów pogrzebu, w głowie jej sie to nie mieściło. Myślała ze ja zapłacę całe koszty pogrzebu, a ona zakosi kasę z konta. Moze to trochę niefajne, ale na jej chciwości ja jeszcze "wyszedłem do przodu". Dostałem cały zwrot kosztów z banku (bez kosztów księdza) i jeszcze 4k z ZUSu. Wszystko zgodnie z prawem, gdyż kwota z ZUS w 1 grupie pokrewieństwa jest zasiłkiem zawsze w wysokości 4k bez wzgledu na wysokość kosztów pogrzebu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno to może nieboszczyka sprawdzić czy żyje...
  Jaki ma interes USk skoro w I grupie podatkowej nie ma podatku od spadków i darowizn?
  Nie doszukujcie się problemów po, tylko zadbajcie przed ustanawiając pełnomocnictwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszej grupie nie ma podatków od darowizn i spadków pod warunkiem że się zgłosi do US. W przeciwnym wypadku jak urząd się dowie to jest "domiar". Poczytaj trochę. W dodatku darowizna musi być udokumentowana przelewem.

   Usuń
 12. Czy dostaliście już cash back za październik w T-Mobile Usługi Bankowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, trzeba liczyć na poniedziałek i jest to zgodne z regulaminem. Do tej pory zawsze wypłacali 14-tego, a raz 13-tego.

   Usuń
  2. A czy te promo zostanie po przeniesieniu do aliora? Czy konto do odstrzalu?

   Usuń
  3. Konto zostanie przeniesione do Aliora, a promocja zachowana, do kiedy?

   Usuń
  4. Tmobile U.B. na koniec leci w kulki, godz 16.37, a premii 25 zł na koncie brak. Trzeba pisać jak najszybciej Reklamację.

   Usuń
  5. Przed 18-tą 16-tego wypłacili.

   Usuń
 13. Regularna weryfikacja pełnomocnictw jest niezwykle ważna. Nie z powodu "ucieczki po śmierci" ani rozgrywek między spadkobiercami, ale w celu dostępu do środków za życia właściciela, który np. leży nieprzytomny i podłączony do aparatury. Taki stan może trwać miesiącami, a środki bywają wtedy potrzebne szybko, a nie po wieloletnich (w naszych realiach) procedurach sądowych.

  OdpowiedzUsuń
 14. Millenium Konto Oszczędnościowe Profit tylko 0,01%.
  https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/2/latest

  OdpowiedzUsuń
 15. Zauważyliście, że Mille nie odpalił dziś nowej promocji na KO Ptofit? Ciekawe czy jutro ruszy, a jak tak - to z jakim limitem i na jaki %?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio też z kilkudniowym opóźnieniem była uruchomiona. Co do millenium lokata urodzinowa do 10 tysięcy na 1%.

   Usuń
  2. Jakoś mnie nie intrygują te kolejne "promocje" w Mille.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...