niedziela, 27 czerwca 2021

neolokata Zysk na 0,8% czy energolokata 0,9% czyli niejasne oferty w neo

Sądząc po komentarzach, mimo iż lokaty w zasadzie zniknęły z rynku, w dalszym ciągu cieszą się zainteresowaniem. Dajecie znać praktycznie o każdej ofercie, która się pojawia, nawet jeśli dotyczy lokalnych banków spółdzielczych.

Nic dziwnego, skoro banki komercyjne praktycznie wyrzuciły je do kosza w dobie zerowych stóp. Jest jednak jeszcze dobrze nam znany neoGANG, który wysłał mi ostatnio maila z ofertą lokaty neoZysk.

 


Lokaty w neoBANKu zakładałem 10 lat temu. Wówczas był to bank bezkonkurencyjny, bo dawał 9% jako wabik i 8,50% bez limitu. Idylla trwała w zasadzie dość długo, bo udało mi się nawet przedłużyć część kończących się lokat o kolejny kwartał zanim bank zorientował się w swoim błędzie i poblokował możliwość odnawiania promocyjnych lokat.

Odtąd przez wiele nadchodzących lat każda kolejna oferta promocyjna była obwarowana hasłem tylko dla nowych. Raz tylko zdarzyło się, że bank zaoferował dla wszystkich w miarę ciekawe lokaty, które skusiły mnie do założenia tutaj konta technicznego, ale zanim zdążyłem przelać kasę oferta się skończyła. A zareagowałem niemal natychmiast.

Od tamtej pory minęło tyle czasu, że bank sam z siebie zamknął mi konto techniczne z braku korzystania z niego. Owszem dostawałem newlettery o kolejnych promocjach, zawsze jednak w Idea bank było coś lepszego lub przynajmniej równoważnego co z uwagi na pełną darmowość niebieskich pozostawiało neoBank w tyle.

W tym tygodniu dostałem po długiej przerwie kolejny newsletter o lokacie neoZysk. O tyle ciekawy, że konkurencji nie ma już żadnej. Problem w tym, że neo darmowy nie jest, bo o ile pamiętam tutaj przelewy nigdy darmowe nie były. W dobie wysokich stawek, które dodatkowo omijały podatek Belki te koszta były nieistotne, ale gdy zyski są mikre każdy dodatkowy koszt jest już istotny.


 

Nowa oferta z hasłem na nowe środki a nie dla nowego klienta (wreszcie) ma stawkę 0,80% ale nie jest na oczekiwany kwartał do czego przywykliśmy, lecz tylko na 2 miesiące i jak znam życie po tym terminie nie będzie czego tutaj szukać.


 

Zaciekawiło mnie jednak co innego. Po wejściu na stronę widzę lokatę na 0,9% i według informacji tam dostępnych jest to lokata na 3 miesiące dostępna przez 5 dni od momentu złożenia wniosku o portfel depozytowy.

Tutaj zatem nasuwa się pytania dlaczego bank kusi gorszą ofertą na 0,8% dla klienta któremu zamknął portfel depozytowy, zamiast przedstawić propozycję z 0,9%. Czyżby tutaj znów były jakieś hocki klocki z niby zamkniętym, ale wciąż działającym portfelem co niejeden z nas doświadczył już wielokrotnie? 

Nigdy nie zdarzyło mi się by bank sam zamknął mi konto. Neo jest w tym przypadku pionierem i nie wiadomo czego się tutaj spodziewać, nie zdziwiłbym się, gdyby po założeniu/odnowieniu portfela oferta niknęłaby ze strony, lub bank poinformował, że portfel mimo wszystko nie został zamknięty.


Na pewno nie mam szans na energoLOKATĘ  Wysoki Procent ze stawką 1,1%, ta bowiem zarezerwowana jest - a jakże, dla nowych. Ale stawka 0,9% wygląda już całkiem dobrze jak na obecne czasy. Stąd pytanie dla czytelników czy komuś, udało się założyć tę lokatę, jeśli bank zamknął wam wcześniej portfel?


23 komentarze:

 1. Polcan napisał: "Nowa oferta z hasłem na nowe środki a nie dla nowego klienta (wreszcie) ma stawkę 0,80% ale nie jest na oczekiwany kwartał do czego przywykliśmy, lecz tylko na 2 miesiące i jak znam życie po tym terminie nie będzie czego tutaj szukać."

  Ta lokata jest na 3 m-ce:
  https://www.neobank.pl/n_neobank/lokaty_internetowe=dc_lokaty_internetowe=4015474729

  Na 2 m-ce jest ta najnowsza, tylko dla nowych - na 1,1% i niestety tylko do 10k zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem z danych z maila i faktycznie jest tam 3 miesiące. W dalszym ciągu pozostaje pytanie dlaczego dostałem ofertę na 0,8% skoro w teorii mam prawo do tej na 0,9% .

   Usuń
  2. Wysłanie do Ciebie tego maila jest dziwne - ponieważ jak mówisz zamknęli Ci konto (portfel depozytowy), a bez niego nie da się założyć lokaty NnŚ na 0,8%. Niestety nie masz prawa do lokaty na 0,9% - bo zarezerwowana jest ona tylko dla nowych klientów, a nowym dla neo od lat jest tylko ktoś - kto nie miał z nimi nigdy do czynienia. Chyba, że coś się w tej kwestii zmieniło.

   Usuń
  3. Skoro byłeś klientem neobanku to niestety nie możesz skorzystać z oferty 0.9%. Jest to oferta wyłącznie dla nowych klientów którzy nigdy nie mieli związku z neobankiem.

   Usuń
  4. Teraz sobie przypominam z rankingów lokat, że lokata z nazwą 'energo' była zawsze dla nowych z limitem do miliona. Więc pozostają nam alternatywa 'na nowe środki'. Pytanie czy warto wchodzić na jeden raz, bo w IB była gwarancja notoryczności, a tutaj jest jednorazowość i kto wie czy kolejna oferta lepsza od Getin pojawi się dopiero w okolicach 2030 roku.

   Usuń
 2. Polcan. Ta lokata do 5 dni na 0,9 ma w dodatkowych informacjach zapis, że jest dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy BFG gwarantuje zwrot środków w lokacie neoBANKu o 100 000 EUR ?
  Jaka kwota lokaty, ile procent ? czy tylko przez internet ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy do neokonta muszę brać kartę? Bo wg TOiP samo neokonto jest bezpłatne tak jak portfel depozytowy. Ale przelew kosztuje 0,5 zł, a w portfelu 1 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie chce mi się "studiować" ich TOiP bo wiem,że na razie do nich nie wrócę. Lata temu przy koncie technicznym przelew kosztował 0,20gr, więc nie miało to większego znaczenia.

   Usuń
 5. A badanie salda Profit Milenium to kiedy się odbywa aktualnie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Nestbank sam nam (mnie i mężowi) pozamykał konta po długim czasie nieaktywności, tak więc Neo nie jest tu pionierem.
  W Neo mąż założył lokatę na 0,9%, bo nie był nigdy klientem tego banku, ja musiałam się zadowolić 0,7% (poprzednia edycja), ponieważ kiedyś miałam tam lokaty i chociaż po ich zakończeniu "się wypisałam" całkowicie, to nowym już nigdy internetowo nie będę. Jeśli oferta się utrzyma, to dosypię jeszcze na maksa pod koniec lipca na 0,8%.
  Karty w tym banku nie trzeba mieć.
  Żeby nie ponosić kosztów wielokrotnych przelewów można ustalić limit "z górką", chociaż dla bezpieczeństwa sugerują 50.000,00. Ale podobna kasa ma wracać na rachunek, z którego została wysłana, więc teoretycznie nic złego nie powinno się stać. Ja zrobiłam tak, jak mi rozum podpowiedział:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba tydzień temu bank pocztowy przysłał mi wypowiedzenie "umowy o prowadzenie terminowych lokat oszczędnościowych" zawartej na początku 2009 roku. Zdążyłem już zapomnieć o takim incydencie. To były czasy. Lokaty zakładało się tam w setkach sztuk. Były chyba tygodniowe i był niski limit kwotowy pojedynczej lokaty. Dobrze że przez te 12 lat nie naliczyli żadnych opłat.

   Usuń
 7. GB na zawrotnych proponuje już 0,5% na 2 albo 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
 8. Podobno Alior przedłużył korzyść na 1% na KO do końca września

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cos wiecej napiszesz? Do jakiej kwoty? Dla starych tez jest?

   Usuń
 9. Mi konto zamknął pocztowy a teraz dostałem list z inteligo,że mi zamykaja z powodu braku obrotów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ktoś robił dzisiaj przelew z Getin banku? Ja rano zleciłem do Santander bank i jeszcze nie doszedł. Getin mówi że od nich wyszedł,Santander mówi że nie mają żadnych problemów z księgowaniem. A kasy nie ma

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem ten sam problem z Santa w dniu wczorajszym. Zlecenie w piątek wieczorem z ING, a w Santa pojawiło się dziwnie bo po 20tej dopiero.

   Usuń
  2. U mnie się pojawiły wczoraj po 18-tej

   Usuń
 11. A mi dziady z Idei nie chcą zamknąć konta mimo że od grudnia zero na koncie. Regulamin mówi jasno że bank może zamknąć to konto ale nie mogę się doprosić. Tych aneksów do umowy z Pekao też nie mam
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie przez internet bez problemu poszlo.

   Usuń
  2. Wroc, przez telefon mialo byc, nie internet.

   Usuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...