wtorek, 29 czerwca 2021

Powrót oferty lokat ze stawką 0,80% i to nie w Getin

Wydawało się, że lokaty odeszły do lamusa. Wiele banków wycofało już te produkty z oferty, co w dobie zerowych stóp nie dziwi i jedyne na co można było liczyć to klasyk w postaci Getin oraz jakieś marginalne banki w postaci banków spółdzielczych.

Getin jednak oferuje podobno zaledwie 0,35% o czym poinformowaliście w komentarzach. Poznański spółdzielczak, który unika tej nazwy i w zamian używa lepiej brzmiącego neoBank, niedawno przedstawił lepszą ofertę od zielonych, którą przedstawiłem dwa dni temu, ale tutaj zawsze należy liczyć się z dodatkowymi kosztami, bo przelewy nie są darmowe. Od dziś mamy nową ofertę w... Santanderze.


Mowa o białym Santanderze czyli tym, który niedawno zaskoczył nas kontem oszczędnościowym na 0,80%. Teraz tyle samo można mieć na lokacie i co ważniejsze bez jakiegoś limitu, a to dla większości z nas jest najważniejsze.

Tutaj założysz lokatę w Santander ze stawkami do 0,80% 

Lokata nosi nazwę na nowe środki, zatem interesuje nas tutaj oczywiście data badania salda. Bank sprawdzi nam stan środków na dzień 7 czerwca 2021. Dolna granica to klasyk w postaci 1000 zł, górna zaś to też klasyczne 400.000 zł.

W przeciwieństwie do innych banków Santander nigdy nie stawiał na krótkoterminowe lokaty. Z tego też powodu nie był zbyt częstym gościem na FpG. Dziś sytuacja się jednak diametralnie zmieniła i szukanie ofert krótkoterminowych nie daje żadnej gwarancji, że po zakończeniu lokaty będzie gdzie przenieść środki.


Z tego powodu zwolennicy wymierających lokat mogą wziąć pod uwagę nową ofertę Santader Consumer Bank. Tutaj mamy do wyboru sześć opcji i stawki rosną wraz z długością trwania, ale sensowne wydają się dziś tylko trzy:

 • 1 rok - 0,50%
 • 2 lata - 0,60%
 • 3 lata - 0,80%

Jest tutaj oczywiście gwarancja BFG, polskiego rzecz jasna co dla niektórych ma niebagatelne znaczenie. Kto ma dość wyczekiwania jakże rzadkich dziś ofert może skorzystać z nowej oferty na nowe środki. Nic bowiem nie wskazuje na to, by Getin zaoferował coś ciekawszego, zaś Alior należy do grupy banków, które olały już lokaty.

Tutaj założysz lokatę w Santander ze stawkami do 0,80%

Dobrze jest, że jeszcze niektóre banki wracają do ofert lokat, które przez długi czas były głównym tematem bloga. I jak sądzę, będą to już tylko czasowe okazje, bo na podwyżki stóp nie ma co liczyć, a nawet gdyby tak się stało, nie przełoży się to na powrót depozytów. Banki bowiem ochoczo obniżają, ale nie kwapią się do podwyżek, co wiemy nie od dziś.

19 komentarzy:

 1. Poważnie? 0,8% na 3 lata? To jest beznadziejna oferta. To milion razy lepszą opcją jest COI.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dwuletnie obligacje sp są na 1 procent, a wy namawiacie na lokatę dwa lata na 0,6 procenta.

  OdpowiedzUsuń
 3. są jakieś plotki, że od 1 lipca będzie ponownie fajna oferta dla KO

  OdpowiedzUsuń
 4. 3 lata to długi okres. W tym czasie możemy potrzebować pieniędzy na różne potrzeby (zerwanie lokaty = utrata odsetek), a i świat ekonomiczny może ulec zmianie - in plus. Nowe potrzeby odkrywamy omal każdego dnia. Pandemia dała asumpt do tego. Mimo to dobrze, że choć nieco ruszyło. Każdy ma różne oczekiwania i daleki jestem od krytyki tych, którzy postępują inaczej niż ja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przy tak wysokiej inflacji i przez to możliwości podwyżki stóp procentowych NBP (wzorem Węgier i Czech), deponowanie środków na tak długi okres byłoby bardzo nierozsądne. W Millennium na rach. oszczędnościowym można otrzymać 0,5%.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy 30 czerwca 2021 04:32 napisał:

  "W Millennium na rach. oszczędnościowym można otrzymać 0,5%."

  W Getinie jeszcze do dziś włącznie również 0,5% i to aż do 400k zł. Pytanie ile i na jakich warunkach będzie na EKO od jutra?

  OdpowiedzUsuń
 7. Robiłem dziś raniutko dwa grube przelewy z Getin do Neobanku. Oczywiście była propozycja lokat na 0,5. Ale później dostałem komunikat, ze muszę przejść do przyszłych przelewów i powtórnie potwierdzić te przelewy. Przy próbie ich powtórnego potwierdzania byłem wylogowywany z banku. I tak w kółko. Pomógł dopiero telefon do banku. Pani ręcznie zatwierdziła obydwa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oferta tych lokat "wisi" tam nie od dzis. Nikt rozsadny nie da im kasy na 3-lata na 0,8%. Wybierajac obligacje indeksowane i zrywajac je po 2-latach (placac oplate dodatkowa) z pewnoscia uzyskamy wiecej niz oferuje Santander. Liczenie na "niedorozwinietych" finansowo. Jak wroci oferta krotkoterminowa KO, to zupelnie co innego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Są jeszcze lokaty w Inbanku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inbank od dzisiaj podniósł oprocentowanie lokaty na 3 miesiące z 0,5% do 1% a rocznej z 1% na 1,5%

   Usuń
  2. A faktycznie, poświęciłem mu zatem osobny wpis:) Dzięki za info
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2021/07/kolejne-podwyzki-na-lokatach-juz-150-na.html

   Usuń
 10. 0.8 % na TRZY lata to beznadziejna oferta. kto wie co będzie za kwartał, pół roku, rok ? a tu 3 lata !

  OdpowiedzUsuń
 11. Wczoraj wpłaciłem pieniądze na KO w Getin i promocja nie została uruchomiona, czy ktoś tak miał? Do tej pory zawsze z rana na następny dzień miałem informację o starcie promocji i zmianę oprocentowania na koncie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Informacja powinna być w kilka minut po wpłynięciu środków na EKO. Ja dziś wpłaciłem i od razu informacja o objęciu podwyższonym oprocentowaniem -10 edycja.

   Usuń
 12. Ja mam w milenium Nowe środki tylko 0.01

  OdpowiedzUsuń
 13. Eko w Getinie bez zmian. Oszczędnościowe w santander consumer bank od lipca nie dali nic ciekawego, do zamknięcia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Lokaty poniżej inflacji a ludzie jarają się marnym procentem który de facto przynosi stratę.

  OdpowiedzUsuń
 15. W In Banku juz duzo lepsze oferty wskoczyly. Na 3 miesiace jest 1%, potem na 6 miesiecy 1,3% i na rok 1,5%. Nie ma BFG, ale jest jakis inny gwarant.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...