czwartek, 23 września 2021

Już druga podwyżka we wrześniu na lokatach w Inbank

A to niespodzianka. Na początku września pisałem o podwyżkach na lokatach w Inbanku, które zdarzają się tutaj dość rzadko. Miesiąc jeszcze trwa, a my już mamy kolejną podwyżkę i to większą aniżeli odnawianie tutaj, które dodaje z tego tytułu 0,10pp.

 


Jakie więc stawki mamy obecnie tutaj? Wszystkie stawki w podniesiono o 0,20pp w efekcie już żadna lokata nie ma 1% lecz stawki zaczynają się od 1,20% i rosną. Ba, pojawiła się nawet na 1 miesiąc, która mi idealnie pasuje!

 • 1 miesiąc: 1,00%
 • 3 miesiące:  1,20%
 • 6 miesięcy: 1,40%
 • 12 miesięcy: 1,60%

Inbank pozwala lokować także na dłuższe okresy, ale takie raczej już nas nie interesują. W dalszym ciągu zresztą stawka dla lokat 2 czy 3 letnich nie ulega zmianie. Rośnie nieznacznie dopiero przy okresie 4 i 5 lat, a w bankowości taki okres to już praktycznie lata świetlne, wszystko bowiem może się wydarzyć do tego czasu.

Tutaj założysz lokatę na 1,60% w Inbank

W tym momencie Inbank przebija zatem Aion w wersji max która jest płatna i to niemało. W Inbank nie ponosimy oczywiście żadnych opłat, mało tego po zakończeniu lokaty możemy liczyć na podwyższenie stawki nowej lokaty o 0,10pp. Co prawda względem aktualnej stawki, ale zawsze jest to więcej.

 


Inbank wyrasta nam na lidera i to zdecydowanego, bo SKOKów nie bierzemy już na poważnie. Dawno nie widzieliśmy już takich stawek i miło się na nie patrzy. Tym bardziej ze nie są to jakieś wabiki z ograniczeniami kwotowymi.

 

24 komentarze:

 1. Jest nawet 1-miesięczna na 1%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O faktycznie i super! Promocyjna stawka w Getin kończy mi się w poniedziałek. Mój inwestor przełożył początek nowej inwestycji o dwa miesiąe na listopad, więc pasuje mi to idealnie:)

   Usuń
 2. Do jakiej kwoty można lokować środki ?
  Czy tylko przez internet ? A jak z gwarancją BFG ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile mi wiadomo nie ma tutaj limitów. Zaś gwarancje daje estoński fundusz gwarancyjny z takim samym limitem gwarancyjnym jak BFG czyli 100.000 euro, więc nie ma to praktycznie żadnej różnicy.

   Usuń
  2. Maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta to 400.000 zł.Maksymalna wartość pojedynczej lokaty to 50.000 zł.

   Usuń
  3. Do Anonimowy 23 września 2021 10:17

   Cytat z ich tabeli %-owej:

   Warunki lokaty standardowej:
   • Minimalna kwota lokaty standardowej to 5.000 zł.
   • Maksymalna kwota lokaty standardowej to 50.000 zł.
   • Maksymalne saldo na wszystkich lokatach jednego Klienta to 400.000 zł.
   • Kwoty maksymalne mogą zostać przekroczona w przypadku automatycznego odnowienia lokaty wraz z
   odsetkami.

   Usuń
 3. Jakie są wasze przewidywania odnośnie % inflacji w grudniu jeśli Glapa podniesie stopy w listopadzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 23 września 2021 10:33

   Wiem, że to pytanie-prowokacja, ale odpowiem ci na nie. Ja obstawiam, że inflacja w grudniu wyniesie około 6%. Co do Gapcia - to nie ma on zamiaru podnosić stopy procentowej do końca roku, a najchętniej nie zrobiłby tego i w całym 22-gim (jeśli wybiorą go na 2-gą kadencję). Na szczęście presja rynku i innych członków RPP może go do tego zmusić. Inna sprawa - to ta, że zmiana stopy procentowej w danym miesiącu - nie ma przełożenia na parametry inflacji zaraz w następnym miesiącu, ale to taki szczegół ;)

   Usuń
 4. Inflacja, wysoka 5,5 - 6 % a realnie 25 procent będzie niezależnie od tego co zrobi Glapa w listopadzie, jest napędzana przez wysoki popyt na mieszkania i eksplodujące ceny nośników energii, żywności i surowców. Wg mnie inflacja solidnie przyspieszy w 2022r, nie mamijmy sie, ze Glapa coś zrobi - musiałby podnieść tak naprawdę skokowo stopy proc o 2, 3 procent, a tego nie zrobi, bo zabije gospodarkę. Złotówka będzie więc coraz słabsza.
  W sumie zabawne, że u nas ludek nie widzi co się dzieje. Znam szereg ludzi w ratownictwie, służbie zdrowia i pensje szaraków w budżetówce powinny urosnąć ze dwa razy inaczej żyć nie można z marnych zarobków, bo 3500zl dziś to jak 1500zl kiedyś. To jest realna inflacja.

  OdpowiedzUsuń
 5. Norwegia podnosi stopy procentowe:

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Norwegia-rozpoczela-podwyzki-stop-procentowych-8192799.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Miła niespodzianka. Od dziś dla nowych środków do 200k zł 0,7% na KO w Santander Consumer Bank (nie mylić z Santander Bank):
  https://www.santanderconsumer.pl/konto-oszczednosciowe/oprocentowanie-rachunku-oszczednosciowego,2.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Santander Consumer na KO podwyża do 0,7% do 200 tys na 4 m-ce

  OdpowiedzUsuń
 8. Inbank jest nadzorowany przez KNF?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddział Inbank w Polsce nadzorowany jest przez Finantsinspektsioon i nie jest nadzorowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, z zastrzeżeniem środków nadzorczych przewidzianych dla KNF w art. 141a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe.

   Usuń
  2. I całe szczęście, że nie jest:)

   Usuń
 9. Czyli nie ma żadnej gwarancji jak w Polsce (BFG)...Nigdy nie ryzykowałabym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Depozyty założone w Inbank gwarantowane są przez estoński fundusz gwarancyjny Tagatisfond, Roosikrantsi 2, 10119 Tallinn, Estonia. Fundusz ten jest odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Gwarancją objęte są depozyty wraz z odsetkami do pełnej wysokości, maksymalnie do 100.000 euro w stosunku do pojedynczego deponenta.

   Usuń
  2. Jak to nie ma. Jest estoński odpowiednik. Tylko jak to może się skończyć to moze lepiej przesledzić przypadek Holenderskich i brytyjskich ciułaczy którzy wsadzili pieniadze do islandzkich banków w 2008. Islandia nie dała rady obsłużyć roszczeń ze swojego BFG i w pierwszej kolejności wypłacała własnym obywatelom.
   Tu jest sytuacja identyczna z tą różnicą ze Islandia ma za sobą EBC, ale czy to cos zmienia to nie mm pojęcia. Sprawa skończyła si tak ze depozyty swoim obywatelom w końcu wypłaciły fundusze gwarancyjne UK i Holandii.
   Historia lubi się powtarzać, ale nie musi.
   Zresztą... niewykluczone ze za chwilę zobaczymy i 10% inflacji wiec po co wy się meczycie z lokatami na 1%?
   MM

   Usuń
  3. Nie ma co porównywać ponieważ Islandia nie jest w UE więc nie działa tam system gwarancji depozytów Unii Europejskiej.

   Usuń
  4. Europejski system gwarantowania depozytów to pojcie zbiorcze. kazdy kraj prowadzi taki system osobno więc w istocie niewiele się różni ta sytuacja od Islandii. Tam okazało się że islandia jest za mała żeby obsłużyć takie zobowiązania
   MM

   Usuń
  5. No nie do końca tak https://www.ecb.europa.eu/explainers/tell-me-more/html/deposit_guarantee.pl.html

   Usuń
 10. Ciekawostką statystyczną jest to, że w lipcu/sierpniu Estonia miała najwyższą inflację w UE! Czy to coś znaczy dla ich problemów gospodarczych? Tego nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 11. A ktoś wie jaki kapitał zakładowy ma ten bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kapitał zakładowy i wpłacony: 961 053,00 EUR

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...