środa, 1 września 2021

Od dziś podwyżki na lokatach w Inbank

Jak widzieliśmy w poprzednim wpisie pod względem lokat SKOKi możemy sobie podarować bez względu na to jakie będą tutaj stawki. Za to od dziś nieoczekiwanie mamy podwyżki lokat w Inbanku, gdzie nie spodziewamy się takich cyrków co w kasach. Nie ma tu już zera z przodu nawet dla najkrótszych okresów.


Jakie więc stawki mamy obecnie tutaj? Całkiem przyzwoite jak na obecne czasy i to już dla krótkich okresów!

 • 3 miesiące:  1%
 • 6 miesięcy: 1,20%
 • 12 miesięcy: 1,40%

Inbank pozwala lokować także na dłuższe okresy, ale takie raczej już nas nie interesują. Tym bardziej, że stawka dla lokat 2 czy 3 letnich nie ulega zmianie. Rośnie nieznacznie dopiero przy okresie 4 i 5 lat, a w bankowości taki okres to już praktycznie lata świetlne, wszystko bowiem może się wydarzyć do tego czasu.

Tutaj założysz lokatę na 1,40% w Inbank

Inbank wyrasta więc na całkiem sympatyczny bank, na małą namiastkę po Idea bank, można tu bowiem liczyć na w miarę przyzwoite stawki przez długi okres. W przeciwieństwie do niebieskich są tu jednak pewne limity.


Minimum na lokacie to 5.000 zł a nie tysiak do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jednak nas zwykle interesują górne limity, a limit to 50.000 zł. Dotyczy to jednak tylko jednej lokaty, a tych można mieć więcej. Ważne, że łącznie można mieć 400 tysięcy, a to już jest jakaś konkretna kwota.

Co ciekawe te limity wcale nie są ustalone na sztywno. Kto wybierze sobie wariant z przedłużaniem lokaty, może liczyć na to, że bank nie będzie uważał odsetek jako część do wycięcia. Odsetki będą traktowane jako dodatkowy limit, który będzie pracować na naszą korzyść w przypadku kolejnych lokat.

Mało tego, w przypadku odnowienia lokaty bank premiuje taką decyzję w postaci podwyższenia oprocentowania, a takiego ruchu nie robi praktycznie żaden bank! Dostaniemy o 0,1pp więcej niż poprzednio.

To powoduje, że warto być z Inbank na dłużej. Mało dziś spotykana rzecz, bo zwykle w bankach warto wejść, zgarnąć premię i zmykać, bo nowy klient liczy się tylko na start. Zawsze jednak jest miło jak bank premiuje klienta nie za to że jest nowym, ale sam fakt, że jest i nie chce uciekać.


17 komentarzy:

 1. Czy dostał już ktoś smsa lub maila od Toyoty w sprawie stówki w promocji "Moto lokata z premią"?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś wzrósł Wibor 3m i 6m. Rynek obstawia podwyżki stóp. Ja dalej nie wierzę.W RPP siedzą pospolici wariaci chwalący Erdogana i teorii ż podwyzki wywołają wzrost inflacji.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tęż nie wierzę w szybkie podwyżki stop przez Pis, jeśli nie zawali się PLN względem walut. A co super dziwne na to nie zanosi się.

   Usuń
 3. Waluty ostro w dół. Także efekt oczekiwań rynku. Brać na dołku i pakować w papiery światowe. Degiro Aion czy inne roboty. I nie straszna inflacja

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje obligacje ROD 1031 opr.7,4% jak za starych czasów w Getin bank

  OdpowiedzUsuń
 5. Co lepiej wybrać na 1% na 3 miesiące? Aion czy Inbank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie. Oto jest pytanie, ktoś poradzi?

   Usuń
  2. To zależy na co stawiasz. Jeśli krótkoterminowo, to Aion wydaje się lepszy, raz że jest to KO więc masz dostęp do kasy, ale to konto do szybkiego odstrzału, bo promocja od nowego roku już się zmieni i raczej wiadomo jak.
   Z drugiej strony Inbank stawia na dłuższą relację i tutaj po 3 miesiącach masz dodatkową korzyść, że lokata odnowi się na 1,1% i nawet jak zerwiesz ją później, to naliczone i odnowione odsetki się nie kasują.

   Usuń
  3. Odnowi się na 1,1% tylko wtedy jeżeli nadal w ofercie będzie na 1%.Jeżeli ją później zerwiesz to oczywiście naliczone odsetki ze starej lokaty się nie kasują ale te nowe niestety się kasują.

   Usuń
 6. Dostał ktoś odsetki na konto oszczędnościowe w Aion ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki wypłacane są co miesiąc bezpośrednio na konto oszczędnościowe. Dokładna data wypłaty zależy od dnia zasilenia konta oszczędnościowego i ma miejsce tego samego dnia następnego miesiąca.

   Usuń
  2. Podobno w tym banku odsetki wpływają po miesiącu od założenia konta. Tak, więc każdy ma swój indywidualny dzień ich wpływu. Bardzo nietypowe jak dla banku i trochę dziwne.

   Usuń
 7. Mam do Was pytanie z innej beczki. Próbuję od rana otworzyć w mBanku promocyjny rachunek: moje cele na 1,7% bezpośrednio ze strony banku. Wciskam przycisk "otwórz cel", który powinien przekierować mnie na stronę logowania do banku, po czym mieli i mieli i wyskakuje błąd :( Tak samo jest na kilku komputerach i telefonach. Infolinia twierdzi, że u nich wszystko działa ok. Czy może ktoś z Was tylko sprawdzić czy też tak macie jak ja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbezpieczniej będzie na czacie mbanku poprosić o link do promocji. Jak coś nie będzie działać, niech pomagają.

   Usuń
  2. Do Anonimowy 3 września 2021 23:02
   Dzięki za podpowiedź, ale już otworzyłem na mLinii. Pozdrawiam

   Usuń
 8. Jak wiadomo lokata odnawia się ze zwiększonym oprocentowaniem. Jak było na początku 1% to po odnowieniu mamy 1,1%. I teraz pytanie czy taka sama zasada działa dalej? Czy po ponownym odnowieniu tej lokaty będzie już 1,2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tak to działa niestety.Dostajesz plus 0,1% ale nie do tego co miałeś na początku tylko do tego co jest w danej chwili w ofercie. Jeżeli będzie np. 0,5% to odnowi Ci się na 0,6% a nie na 1,1%.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...