wtorek, 28 września 2021

Darmowe 1,5% na KO z kodami rabatowymi w Aion

Jak większość z was ostatnimi czasy zastanawiałem się co zrobić z kasą po zakończeniu promocji w Getin. Promocja zakończyła mi się wczoraj i choć różne propozycje padały w komentarzach, ostatecznie zdecydowałem się na najwyższą stawkę na rynku w przypadku KO, a przy okazji dowiedziałem się czegoś nowego o Getin.

 

O starcie nowego banku Aion pisałem już na początku sierpnia, jak tylko nowy bank oficjalnie zaprezentował nową ofertę. Jego promocja nie przekonała mnie jednak ze względu na płatne warianty dla lepszych stawek. Tym bardziej, że już we wrześniu planowana była duża inwestycja.

Inwestor jednak przełożył start na listopad. Czekająca kasa z Getin gdzieś musi pofrunąć na dwa miesiące, a w Aion, przez dokładnie taki okres można liczyć na rekordową stawkę na rynku czyli 1,50% bez jakichkolwiek limitów i to za darmo


 

Co prawda w omawianym artykule gdzie była mowa o 3 planach do wyboru widniała informacja oo tym, że pierwszy miesiąc jest darmowy co widzimy na powyższym screenie. Jednak jest możliwość wydłużenia darmowego okresu o dodatkowy miesiąc jeśli użyjemy kodu. Zdobyłem takie kody i jeśli ktoś chciałby z nich skorzystać może śmiało pisać na marszr1@gmail.com a udostępnię Ci taki kod.

Tutaj założysz konto w Aion bank dla stawki do 1,50% na KO

Do wyboru są dwa rodzaje kodów: 2 miesięczne oraz 6 miesięczne. Te pierwsze dają konta w planach Smart oraz All-inclusive za darmo, te drugie oferują obniżkę o połowę opłaty za konto. Druga opcja nie wchodzi jednak w rachubę, bo jakoś nie lubię płacić bankom za cokolwiek, a fajne stawki na KO i tak są gwarantowane tylko do końca roku.

Jak wygląda założenie takiego konta, które jak wiemy dedykowane jest tylko do komórek, co zniechęciło mnie na start najbardziej. Konto ma jednak służyć do wpłaty i zapomnienia do momentu ewakuacji, gdy będę chciał zamknąć je całkowicie i pożegnać się z tym dziwnym tworem, więc na dwa miechy można jakoś przeboleć.


 

1 Ściągnięcie apki na smartfona

Nie ryzykowałem korzystania z powyższego linku z kompa, skoro i tak trzeba tutaj podać numer telefonu. Założyłem go więc korzystając ze swojego smartfona, ściągając najpierw aplikację. Na kompie jak podejrzewam mogą być z tym jakieś problemy, a z komórki poszło bez problemów.


 

Część wypełniania wniosku, który jak widzimy na powyższym screenie składa się z 4 etapów, jest w języku angielskim co dla niektórych może być utrudnieniem. Nowatorski jest etap drugi już po ściągnięciu apki na naszego smartfona czyli potwierdzenie swojej tożsamości cyfrowo.

2 Potwierdzenie tożsamości cyfrowo

Apka poprosi nas o zeskanowanie dowodu osobistego lub paszportu. Dowód skanujemy oczywiście z obu stron, po czym jesteśmy proszeni o nagranie kilkusekundowego filmiku. Automatycznie włącza nam się kamera i wyświetlają się trzy cyfry, które musimy odczytać na głos, po czym odwrócić głowę w prawo.

Nagrany filmik możemy przed wysłaniem do banku obejrzeć i jeśli uznamy że nagrał się źle, bo na przykład obróciliśmy głowę w lewo, możemy go skasować i nagrać ponownie. Gdy uznamy filmik za gotowy klikamy dalej i możemy przejść do trzeciego kroku.

3 Wybór planu i wpisanie kodu

W trzecim kroku zostaniemy poproszeni o wpisanie kilku informacji o nas jak np. adres zamieszkania. Po czym pojawiaj się trzy plany do wyrobu, gdzie stawki na KO wynoszą odpowiednio 1% - 1,25% oraz 1,50%. Wybieramy ten który nas interesuje.

Dopiero na tym etapie jest możliwość wpisania kodu. Wpisujemy zatem uzyskany kod, który możecie otrzymać pisząc np. na mojego maila. Na koniec pojawia się komunikat, że kod jest prawidłowy i koniec. Możemy się logować i używać.

 Tutaj założysz konto w Aion bank dla stawki do 1,50% na KO

Na początek pierwsze zaskoczenie. Skoro nie robimy żadnego przelewu weryfikacyjnego, bo sami się zweryfikowaliśmy skanując swój dokument oraz nagrywając filmik, to po zalogowaniu na konto zobaczymy saldo 0 zł.

Chciałem zatem sprawdzić jak przychodzą testowo środki na konto robiąc przelew natychmiastowy z Aliora. I tu przykra niespodzianka - nie da się robić takich przelewów. mało tego Alior daje możliwość wysłania przelewu natychmiastowego, ale typu Sorbnet, który kosztuje aż 35 zł!:( Nie ma to więc najmniejszego sensu.

Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość i przelać środki w sposób klasyczny. Na koniec warto pamiętać o tym, że środki na koncie nie pracują. Na koniec trzeba założyć sobie Konto oszczędnościowe po zalogowaniu na apki i przelać na nie środki z ror.


 

Na marginesie ciekawe spostrzeżenie dotyczące Getin o którym wspominałem na początku. Otóż wczoraj podczas przelewu do Aion dostałem ofertę widoczną powyżej. Były to tylko oferty lokat, dziś jednak robiłem kolejne przelewy, bo jak wiemy limit dzienny w tym banku to tylko 200k i o dziwo pojawiła się trzecia propozycja KO.

Tego nie wiedziałem. Myślałem, że w Getin trzeba poczekać na kolejną edycję tak by było wyzerowane salda na dzień badania środków. Tymczasem już dzień po zakończeniu bank oferuje nową ofertę. Nie sprawdzałem szczegółów, bo i tak zdecydowany byłem na Aion.

Na koniec pytanie do czytelników, którzy korzystają już z Aion. Pytanie dotyczy raczej przyszłości, ale mam nadzieję, że ktoś wrócić do tego artykułu w październiku i da radę dla innych. Pyteni brzmi: jak wygląda zamykania tutaj konta po zakończeniu 2 miesięcznego oprocentowania na najwyższej stawce. Bo jakoś nie wierzę w możliwość zmiany planu na darmowy.

36 komentarzy:

 1. Mnie ten parabank zupełnie nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też nie, dlatego wybrałem najkrótszy wariant z najwyższą stawką po czym zamykam tu konto.

   Usuń
  2. Mnie również nie przekonuje. Jak najdalej od dziwolągów.

   Usuń
 2. Od kiedy kierujemy się odczuciem, przekonaniem a nie wiedzą o ofercie? Jak ktoś ma oprócz PLN waluty lub chce je wymienić bez spreadu to nie ma lepszej oferty. Zmiana planu jest bezproblemowa ale po co jak najdroższy jest najlepszy. Do tego karta płatnicza i do wypłat z bankomatów na cały świat lepsza od revoluta. No i po co przelew natychmiastowy jak konto zasila się karta za darmo i szybko
  - nawet kredytową a limit pracuje na procent. Przelewy natychmiastowe w Euro dla inwestujących na świecie to wisienka. Faktycznie dla prostego ciułania można szukać konkurencji ale dla bardziej wymagających i aktywnych to petarda. Oby jak najdłużej. Bo Sobieraj zaczął fajnie z aliorem a potem spowszedniało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd wiesz że zmiana jest bezproblemowa? W górę z gorszego planu w lepszy pewnie problemu nie będzie ale w dół z płatnego na bezpłatny nie sądzę.

   Usuń
  2. Plan możesz zmienić w dowolnym momencie prowadzenia konta poprzez kliknięcie ikonki osoby w prawym górnym rogu ekranu startowego, a następnie wybranie -> "Plan" -> "Zmień plan".
   Zmiana Planu "w dół":   Zmiana Planu z All Inclusive->Smart, All Inclusive->Light, Smart->Light rozpocznie się wraz z końcem miesięcznego okresu rozliczeniowego za Plan wyższy. Przejście z Planu wyższego na niższy jest możliwe tylko wtedy, gdy usługi, dostępne wyłącznie dla klientów w Planie wyższym, zostały rozliczone i zamknięte.

   Usuń
  3. Uwierzę dopiero wtedy jak się uda. Nie ufam z reguły bankom, bo te są miłe tylko dla klienta na start. Potwierdzają to zresztą osoby piszące do mnie na maila po kod.
   Oczywiście kod nie wydłuża darmowo o miesiąc, bo dotyczy tylko nowych klientów i potwierdzają to odpowiedzi osób, które nie mają jak kodu wykorzystać. Ten jest dostępny tylko dla nowych. Więc to że opcje są, nie znaczy że będzie można z nich darmowo skorzystać. Skorzystać pewnie tak, ale jak sądzę za opłatą. Stąd pytanie na końcu artykułu jak to wygląda w praktyce. A tego nie wie jeszcze nikt, bo ten bank nie istnieje 2 miesiące, więc nikt nie miał możliwości tego zweryfikować.

   Usuń
  4. Zbyt malo osob w pelni z tego skorzystalo, moze z czasem ktos sie podzieli informacjami:
   1 Czy kursy wymiany sa korzystniejsze niz np. w kantorze Aliora?
   2. Czy jest mozliwa wymiana po crossach np. GBP/USD?
   3. Czy mozliwe jest inwestowanie w obligacje zagraniczne rzadow innych panstw czy tylko fundusze?

   Z Aliorem to trudno porownywac, bo Alior przy starcie mial pelna oferte depozytowa, tutaj brak lokat terminowych w roznych walutach.

   Usuń
  5. w momencie próby zmiany planu na niższy będziesz musiał zamknąć konto oszczędnościowe. I nie założysz nowego zanim nie wybije dzień rozwiazania planu wyższego. Czyli: wypowiedzenie planu w możliwie najbliższym terminie upływu 2 miesięcy. w przeciwnym wypadku kasa leży na rorze.

   Usuń
  6. Odp. polcan - stąd wiem bo zapoznałem się z ofertą, pisałem z supportem. Inni komentujący pokazali Ci mechanizm - nigdzie nie ma bezproblemowych wyjść. Plan najdroższy jest najlepszy dla kapitału około 70k PLN. Na innych forach było to już wielokrotnie dyskutowane. Nie jestem naganiaczem aiona (chyba nie robią marketingu szeptanego) ale na tle mizerii bankowej i aroganckiego Getinu (vide właściciel) nie ma czego porównywać. Każdy robi jak chce. Ja wszedłem i na razie nie płacę za najlepszy plan a już mam bonusy przekraczające te nienaliczane opłaty (spready na walucie, wysyłki kasy na giełdy światowe - pomijam lepszy procent). I tyle..

   Usuń
  7. Do 9.43. Ad 1 i 2 - możesz otworzyć konta w USD CHF EUR GBP i CHF a wymiana to przelewy między tymi kontami po aktualnych kursach średnich międzybankowych bez spreadu. Więc jak w aliorze masz spread 3 grosze czyli około 0.7% to w Aion masz zero procent. Wymieniając ok 10000euro w obie strony jesteś około 70 Euro do przodu - 300pln. A maksymalna opłata za miesiąc 50. Teraz 6 miesięcy za pół ceny. I co ważne sprawdź spread w Alior w weekend i w nocy. Wtedy masz kilka procent i jak coś fiknie jesteś z ręką w nocniku. A w Aion masz bez spreadu 7/24. Ad. 3 Nie masz dostępu do giełd ale do portfeli opartych na etf - między innymi ishares czy vanguarda ale poprzez kilka profili inwestycyjnych. Inwestycje bez prowizji w obu płatnych planach. Dla początkujących w zasadzie ok (ludzie przecież piali z zachwytu nad finax czy etfmatic ) bardziej aktywni wola samemu mieszać w etf czy akcjach a nie zostawiać to robotom. Tym Aion daje korzystne źródło walut i można je słać do swoich brokerów. Przelew natychmiastowy krajowy i na świat w cenie pakietu najlepszego - choć jeszcze nie działa w pełnej opcji ale support pisze, że walczą.

   Usuń
 3. Ciekawy artykuł. Niby wszystko fajnie brzmi i kaska się zgadza, ale to jednak parabank. Lubię zwiększać zyski, ale wolę jak wszystko jest jasne i przejrzyste :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parabank?? Ty wiesz co piszesz? Normalny światowy bank z gwarancjami 100 tysięcy euro. Jak niejasne to faktycznie problem ale raczej nie z bankiem z klientem, który nie poświęcił czasu by ogarniać warunki regulaminów.

   Usuń
 4. Na obronę Aiona powiem ze właściwie każdy bank w Polsce dziś to parabank. Jedyny bank wyplacalny (jeszcze) to NBP.
  Zauważcie, że w trakcie pandemii powrowadzali jakieś limity wypłat z sufitu np Pekao, wypłacisz tylko 2000 usd/chf/eur.
  Co to nam mówi?
  Że nie mają fizycznie walut, od ręki.
  To bardzo niepokojące, bo złotówki to włączają sobie drukarkę i drukują. A waluty muszą kupić. Jak ich nie mają, to dlaczego? Bo nie mają środków płynnych. Nasze stany konta to tylko cyferki, jak w Excelu. Przy najmniejszym kryzysie, po prostu nasze depozyty zostaną zamrożone, jak w Grecji, Turcji itd itp
  Więc chyba najlepiej nie mieć oszczędności w tym kraju, dochodzę do wniosku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem jest pewnie taki, ze tej gotowki walutowej w PL jest bardzo malo, wiekszosc to zapisy elektroniczne a samo NBP ma rezerwy walutowe ale tez w zapisie elektronicznym a nie w fizycznej postaci, taki juz swiat. W PRL tez przerabialismy okresy zamrozenie kont walutowych ale potem mozna bylo wybrac walute i tylko ona przetrwala po 1989r. Takze zawsze lepszy zapis w banku USD niz PLN jak cos sie wydarzy. Poki nie ma wojny czy jakiejs innej katastrofy, to ja bym tak nie panikowal; wszystko obecnie to zapisy elektroniczne, nikt fizycznie na swiecie nie drukuje tej masy gotowki wprowadzanej przez banki centralne, przybywa tylko zer w komputerach.

   Usuń
 5. Oficjalnie do TomTom
  Dziś mocno przeholowałeś z wpisami i obrażaniem innych i niestety odtąd jakiekolwiek komentarze polityczne z Twojej strony będą usuwane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No w końcu:)

   Usuń
  2. TomToma wypowiedzi "polityczne" po prostu przewijam, przewijam...:))

   Usuń
  3. ja też wszelkie polityczne, nie tylko Toma ignoruję, nie czytam, przewijam, eliminuję...

   Usuń
  4. Nareszcie !!!

   Usuń
  5. Tom Tom-owi dziękujemy i nie prosimy o jeszcze.

   Usuń
  6. TomTom tak trzymać

   Usuń
 6. Wczoraj w Warszawie testowałem zakup 1000Euro. W Alior Kantorze w sprzedaży 1Eur oscylował w przedziale 4,62-4,63. W tym czasie zajrzałem do kilku powiedzmy "najtańszych" kantorów w centrum Warszawy i w sprzedaży 1Eur był 4,64-4,66. Ostatecznie kupiłem w Alior Kantorze po 4,632 i był to kurs minimalnie lepszy o 1-2grosze od sprzedaży kantorowej.
  Zmierzam do tego, że Alior Kantor ma w sumie sprzedaż walut na poziomie najlepszych warszawskich kantorów i wolę w kapciach wymienić sprzed ekranu komputera niż bujać się po kantorach tym bardziej, że od razu płaciłem kartą Alior Kantoru za towar w UE.
  Oczywiście jak ktoś potrzebuje waluty w gotówce to musi bujnąć się do kasy oddziału Aliora albo bezkosztowo przelać na rachunek w innym banku np. Getinie i bujnąć się do kasy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie będę bronił Aion Banku - każdy robo co chce. Założyłem tam konto od razu jak się pojawił. Te kody z darmowymi miesiącami są ogólnostypne na każdy, portalu/blogu finansowym.
  Jestem bardzo zadowolony. Wymieniałem dość dużo EUR w tym miesiącu. Kurs jest nie tylko lepszy od Kantoru Alior ale jest także lepszy od Revoluta.
  Konto można sobie doładować np. KK z innego banku. Zamówiłem bezpłatnie 5 kart debetowych (z czego 3 poprosiłem o wysyłkę kart fizycznych). Wyciągałem kasę w Portugalii - żadnych prowizji nikt nie ściągnął, a się obawiałem, bo limit w bankomacie wynosił 200 EUR, a potrzebowałem wyciągnąć 1400 EUR czyli 7x.
  A co do stwierdzenie "parabank". Bardziej ufam Ion bankowi niż ZEN lub Revo !

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę kolega ściemnia z kursem wymiany lepszym w Aion Banku niż w Alior Kantorze bo np...
  aktualne kursy w Alior Kantorze:
  EUR / PLN. 4,6122. 4,6429.
  USD / PLN. 3,9560. 3,9824.
  CHF / PLN. 4,2580. 4,2865.
  Niech mi kolega powie jak przy widełkach 3grosze/EURO i 2,6grosza/$US Aion może dać lepszy kurs?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tez mi sie zdaje, ze Aion cos musi zarobic, to nie handel na forexie, obstawiam, ze roznica nie bedzie duza.
   Aion jak na razie to nie jest bank z pelna oferta, stad podtrzymuje moje wczesniejsze opinie, ze jak pokaza oferte depozytowa terminowa w roznych walutach, to wtedy moze zmienie zdanie. On generalnie chce sie koncentrowac na posrednictwie finansowym a nie oferowac "full wypas" w tradycyjnych depozytach bankowych.
   Dla wiekszosci osob placenie 600zl rocznie jest zbyt drogie, zeby uzyskac wyplate EUR za granica, czy kurs wymiany min lepszy od Aliora. Czas pokaze czy jest wielu chetnych na placenie abonamentu jak nie bedzie wiekszej roznicy na depozytach miedzy Aionem a naszymi bankami. Czytajac wypowiedzi na tym forum, wiekszosc przelicza ile zarobi wiecej na depozycie po odliczeniu abonamentu, zyski z tych innych uslug w stosunku do abonamentu sa iluzoryczne dla wiekszosci uzytkownikow.

   Usuń
  2. Niezbyt rozumiem o jakiej pełnej ofercie depozytowej mówimy w obecnych czasach? Od 1 miesiąca do 3 lat na 0.01% do 0.2%. takie są dziś realia więc po co sprzedawać karykaturę. Oczywiście mam obawy, że oferta aion to haczyk na złapanie klienta. Ale póki dają to brać a jak osłabną warunki to adieu. Kropka. Tak się zjada każdą wisienkę a pestki się potem wypluwa.

   Usuń
  3. Kolego z 21.23. kluczowe w Twojej opinii są słowa: "mi się zdaje" i "obstawiam". Na szczęście można przewidywania zweryfikować i zastąpić słowem "wiem" i wtedy wyrażać zdanie. Sprawdź warunki i tyle. Ewentualnie przeanalizuj to co piszą ci, którzy coś już testowali. Różnica kursów dla tych, którzy przechowują walutę będzie kluczowa. Może w końcu wrócą do złotówki a obecnie 1% spreadu to chyba prawie 1,25% na depozycie rocznym? Czy się mylę?

   Usuń
  4. Z kursami wymiany nie bede polemizowal, bo jak uzytkownicy sprawdzili, ze jest roznica na korzysc Aiona to OK. Trzeba tylko odpowiedziec sobie ile sie wymienia rocznie i jakie ma sie koszty przelewu z obecnego banku do Aiona w przypadku swift.
   Co rozumiem przez pelna oferte bankowa--> depozyty terminowe w roznych walutach, no chociazby USD - w Getinie mam 0,5% dla USD a ile w Aion- 0%.
   Jezeli nie jestes daytraderem i takie USD trzymasz pare lat, to istotny jest %% na depozycie, nie kazdy wymienia corocznie duze ilosci waluty. Stopy centralne nawet w USD w okresie paru lat powedruja w gore, wiec z biegiem czasu oprocentowanie depozytu bedzie duzo wyzsze niz ta korzysc na spreadzie.

   Usuń
 9. 19.15 . Kolego bo w Aionie czy w lewo czy w prawo przelewasz po tym samym kursie. Tym po środku. Aktualnym. Możesz to robić non stop ile razy chcesz. Strata lub zysk zależy od aktualne kursu międzybankowego. Całe życie człowiek się uczy
  . Tak Panie Andrzeju:))

  OdpowiedzUsuń
 10. sprawdzone w tej chwili - sprzedaż 100 EUR
  Aion 463,02
  Alior 461,57
  ZEN 463,01
  Revolur 462,91

  AION i ZEN mają obecnie najlepsze kursy. Na dolarze tak samo

  OdpowiedzUsuń
 11. Kto mi powie, jaki jest status prawny Alior Kantoru?
  Czy środki zdeponowane na rachunku Alior Kantoru są gwarantowane przez FG jako część Alior Banku?

  OdpowiedzUsuń
 12. 20:28. Kolego masz rację, faktycznie zapomniałem o myku Aiona wymieniania w obie strony po środkowym kursie.
  Dla zabawy przeliczyłem, że przy koszcie utrzymania konta w Aionie 600złotych zakładając zysk w granicach 1,5 grosza na 1$/E w stosunku do tradycyjnych spreedowych kantorów trzeba by wymieniać rocznie 40tys waluty aby odbić te 600złotych... czy się mylę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto można mieć darmowe i wymieniać waluty.

   Usuń
  2. Aion niech da jak w innych krajach depozyty w EUR i USD, chyba nie jestesmy w PL krajem II kategorii.

   Usuń
 13. Depozyty w walutach dla długoterminowego oszczędzania?? Ryzykowne. Konto minimalnie mniej oprocentowane nie lepsze? Szczególnie dla nas którzy codzienne wydają złotówki. Konto płatne na każde żądanie pozwala reagować na spadki wzrosty i wtedy ta wymiana 40000 jednostek jest do wykonania szybciej. I czemu 40000 jak są darmowe kody na pół roku z dwoma miesiącami gratis - mi naliczają opłatę dopiero 5.10 a środki pracują już od 06.08.
  Dodaj obecne stawki na ko i możliwość przechowywania limitu z kart kredytowych. Nie Twoje pieniądze pracują w tzw. grace period. Mam spory limit na kilku kartach i przechowując tylko 20000 złotych na 1.5% mam już na prawie połowę abonamentu all inclusive.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...