czwartek, 4 listopada 2021

350 zł lub 450 zł do zgarnięcia w ofercie Aktywni mają więcej w Paribas

No i mamy oczekiwany wzrost stóp, tym razem 3x większy za jednym zamachem aniżeli spadki jakie kiedyś tu omawialiśmy. Na skutki trzeba będzie jednak nieco poczekać, bo w przeciwieństwie do spadków, wzrosty nie mają natychmiastowego działania.

W międzyczasie z nową propozycją konta wyskoczył Paribas. Choć kończy się już bodaj najlepsza tegoroczna oferta z 400 zł, którą we wtorek przypomniałem na PP4, to już jest dostępna nowa. .Tym razem mamy do wyboru dwie opcje: 350 zł lub 450 zł premii. I druga opcja jest rekordem wśród bonusów w Paribas!


 

Kto może z tego skorzystać? Wiadomo od razu bo to Paribas: 12 miesięcy przerwy w byciu klientem banku wystarczy by wracać po premię. To się dalej nie zmienia, zaś czas do namysłu mamy do końca miesiąca a więc do 30 listopada.

Tutaj zagarniesz 350 zł lub 450 zł w zależności od wyboru

Regulamin znów mówi o limicie 3000 sztuk wniosków, ale zaczynam podejrzewać, że nie ma to znaczenia. Ostatnio link przestał być aktywny, jakby limit wniosków został wyczerpany, po czym dostałem informację, że jest problem ze strony banku. Po kilkunastu minutach link był znów aktywny, jakby bank odnotował sobie po jakim czasie limit został osiągnięty po czym licznik poszedł dalej.

Czy to jednorazowa taka próba? Czas pokaże, przyjrzyjmy się jednak w jaki sposób można zgarnąć premię. Bank tym razem daje nam wybór premii: 350 zł w formie przelewu na konto lub 450 zł w formie ekodów do decathlon. Wyboru dokonujemy oczywiście na etapie rejestracji promocji.


 

1) 50 zł w gotówce lub 100 zł do Decathlon 

Początki są jak zwykle łatwe: w ostatnim miesiącu tego roku czyli w grudniu dla pierwszej premii musimy wykonać dwie banalne czynności:

 • jedną płatność BLIK
 • jeden przelew na zewnątrz obojętnie czy z kompa czy z apki

Premia na start jest różna: 50 zł w formie przelewu lub 2x więcej w formie e-kodu do sklepu Decathlon. Dostaniemy ją już na początku przyszłego roku w styczniu na dobry start.


2) 100 zł w gotówce lub 150 zł do Decathlon

W styczniu jest niewiele trudniej, wystarczy bowiem

 • dwie transakcje na dowolną kwotę Google Pay lub Apple Pay
 • przelew z innego banku do Paribas na kwotę 500 zł

I znów premia jaką dostaniemy za to w lutym będzie się różnić, przy czym za wybór kodów do Decathlon dostaniemy o 50 zł więcej.

 

3) 150 zł premii w obu opcjach

Najtrudniej jest rzecz jasna na koniec w ostatnim warunku jakie przyjdzie nam wykonać w lutym przyszłego roku. Tym razem należy:

 • wydać kartą do konta 500 zł
 • przelać sobie na konto w Paribasie z zewnątrz 500 zł

I za te najtrudniejsze warunki nie ma premii większej lub mniejszej. Bez względu na to co wybierzemy dostajemy po 150 zł.


 

Spośród 3 kart do wyboru do konta wybieramy rzecz jasna Kartę otwartą na dzisiaj. To jedyha opcja by uniknąć opłaty za kartę i w tym celu należy wykonać 3 płatności kartą na dowolną kwotę. Warto o tym pamiętać by uniknąć jakichkolwiek niepotrzebnych opłat.

Tutaj zagarniesz 350 zł lub 450 zł w zależności od wyboru

Podsumowując mamy rekordową premię, która do tej pory wynosiła 420 zł, a teraz została podkręcona do 450 zł. Problem w tym, że jest to w opcji mniej lubianej bo w formie e-kodów. Bank jak widać testuje tym razem jakiego wyboru dokonujemy, bo wybór nie jest łatwy. Sam nie robię zbyt często zakupów w Decathlon, ale zawsze to stówka więcej... 

Jeśli ktoś woli gotówkę to do 7 listopada ma lepszy wybór. Zgarnąć można w łatwy sposób 400 zł w gotówce, a warunki są łatwiejsze niż opisane wyżej. Kto przegapił ma jeszcze 4 dni na lepszy wybór o czym przypomniałem na PP4 tutaj.

Regulamin promocji Sportowo z kontem w Paribas

31 komentarzy:

 1. Ile się czeka od podwyższenia stóp procentowych do wzrostu lokat bankowych i ile można przewidywać że teraz lokaty będą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zmowa banków, aby jak najdłużej przetrzymać oferty na 0,01%. Poprawa według niektórych ekonomistów ma nastąpić dopiero za 1-2 lata:

   https://www.money.pl/banki/zyski-z-lokat-bankowych-zapomnij-eksperci-prognozuja-skutki-decyzji-rpp-6701134402374624a.html

   Usuń
 2. 9.17 Proszę bardzo. Czekaj 2-3 tygodnie do miesiąca. Lokaty w pko bp na poziomie 0.5, konta promocyjne w innych bankach na 0.8 - 1.0. W getinie może powyżej 1, lokalne promocje w drobnych bankach na poziomie 1,5. Lokaty na wabika nawet na poziomie 2 do limitu 10000. Citi da na koncie 1.5% dla 400000. Pewne info z tajnej narady banksterów wczoraj pod Warszawą. Choć Stypułkowski dał oficjalnie sygnał by się nie wychylać bo banki zawalone kasą. A tak na poważnie to sądzisz, że ktoś Ci tu da rzetelną odpowiedź?

  OdpowiedzUsuń
 3. FED nic nie zmienił w stopach. Zmniejszył trochę tempo dodruku i teraz dolar w gorszej relacji inflacja-stopy od złotego. Nadal waluciarze obstawiacie zielone w sienniku? Nie ma bezpiecznej waluty na świecie. Zresztą to nigdy nie był dobry pomysł trzymać gotówkę w walutach. Skutek - znów górka na papierach i wartość portfela cieszy oczy. Aż prosi się by skonsumować zyski ale w co śmieciowe bilety bankowe włożyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @10:33
   Jeszcze przez najblizsze pare miesiecy bedziemy mieli oslabienie PLN, tak sie dzieje, jak swiat ucieka do USD, glownie widac to na walutach rynkow wschodzacych. Po wczorajszej podwyzce NBP powinno byc silne umocnienie PLN a mamy oslabienie. Trend umacniania USD jest bardziej decydujacy dla PLN niz czynniki krajowe. Nie jest to zacheta do kupowania USD, ale ze sprzedaza USD jeszcze lepiej sie troche wstrzymac, przynajmnie 2, 3-kwartaly.

   Usuń
 4. W formie e-kodow to slaby wybor. I tak musze czekac az do polowy nastepnego roku, bo jednak w Paribasie nie ma co sie rzucac na kazda oferte,gdyz obowiazuje nas 12-m karencji od zamkniecia konta.
  W CA jest niezla oferta 3% zwrotu od wydatkow karta rozlozone na 18-m, mozna zgarnac 50 zl na start oraz po 25zl/mies (835zl wydane karta w min 10 transakcjach), co daje 500zl calkowity bonus.
  835zl nie jest wygorowana kwota, bo niestety ceny rosna i na spozywke wydaje sie coraz wiecej. Jeszcze wymog przelewu 1000zl z obcego konta, ale w rodzinie, to nie trudno zrobic wplyw z innej osoby.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale opcja z 400 zł to dobry wybór. Przyjrzymy się niebawem temu co piszesz, chociaż teraz jest oczekiwanie na nową akcję...

   Usuń
 5. Czesi to dopiero walczą z inflacją (na poziomie 4,9%). Po raz czwarty z rzędu podnieśli stopy procentowe i to o tyle - ile dziś wynosi nasza referencyjna (1,25 pp). Aktualnie u nich to 2,75 proc. Dla odmiany FED pozostawił stopy bez zmian.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podnoszenie stóp procentowych tylko aby zbić inflację prowadzi do ograniczenia popytu na kredyty czyli przyduszenia gospodarki.
  Jedyne racjonalne rozwiązanie to ograniczenie rozdawnictwa i zaciskanie pasa przez rozpasane polskie społeczeństwo.
  Czesi jak pół świata idą na spidzie ze skrajności w skrajność, a i tak za wszelkie nerwowe ruchy zapłaci obywatel i tu i tam.
  Ci co mają dużo będą mieli jeszcze więcej, a ci którzy na nich głosują będą bidę klepać dopóki...
  czarny człowiek nie wejdzie do UE z drzwiami, przez zasieki i mury. Tylko kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rozpasane polskie społeczeństwo ??? Rzeczywiście: rozpasane to mogą być tylko tzw."elity" (elyty). Im wolno. Społeczeństwu NIE !

   Usuń
  2. Właśnie o to chodzi, aby "przydusić" popyt, bo jest nadmuchany i popyt realizują ludzie, którzy tego popytu by nie mieli gdyby nie rozdawnictwo. Mamy dziś w PL klasyczny nawis inflacyjny i myślę, że nawet Glapa się kapnąl, ze zaczyna mu się złotówka szybko rozjeżdżać. Złotówka trochę odbiła, ale znowu dziś po południu powróciła w kierunku osłabiania się względem Euro/usd/chf
   Tu są potrzebne zdecydowane ruchy o co najmniej 3, czy 4 punkty procentowe a nie lipne zachowawcze 0,75. Inaczej polska gospodarka zaliczy takiego dzwona, ze może być krucho przez dekadę.
   Tak jak mówisz krok nr 1 to skończenie z rozdawnictwem i dawaniem bonów ludziom na każdą okazje i świętego mikolaja za pusta kasę z drukarni NBP.
   Co do ciułaczy czyli nas, tak czy siak nasze środki tracą i tracić będą siłę nabywcza. Niedługo najprostsze nowe auto będzie po 200 tysi a kawalerka to 1 milion w większym mieście. Zakupki to pare bułek szynka i 100 zł nie ma. Mamy naprawdę już drogo w kraju, a będzie drożej. Inflacja sie rozbujała i obawiam się że nic jej nie zatrzyma w perspektywie kilku lat czeka nas sztywna stagflacja i depresja gospodarcza bo polska nic nie produkuje a dużo importujemy. Wtedy wystrzeli też bezrobocie i witamy lata 90 te. Skończa sie, bony, kartki i wszelakie tarcze, jak będzie trzeba spłacać dług ponad 1,7 biliona
   Komuna zawsze kończy się DZWONEM, wystarczy popatrzeć na Grecję Turcję Wenezuele i inne Argentyny.

   Usuń
  3. a to tzw. "rozdawnictwo" to pewnie te tarcze pomocy dla firm i pracowników w czasie pandemii w ubiegłym roku ?
   Lepiej było firmy zagłodzić i ludzi też ? Wtedy wskaźniki byłyby lepsze ? A jakie byłoby teraz bezrobocie ? I kto mógłby wiązać koniec z końcem ? tzw. "elity " ? mafia, ? złodzieje ? spekulanci ? Wiem, że niektórym by się to podobało. I to bardzo ! Niedoczekanie ich !

   Usuń
 7. Jest zmowa banków komercyjnych jak Santander mBank bank BNP Paribas PKO bp i pocztowy lokaty na 3 miesciece i na 0.01 brak lokat że zmianym oprocentowaniem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I po co mają podnosić oprocentowanie skoro są napchane pieniądzem na 0,01%??? A gdzie ludziska uciekną z tych banków jak wszystkie państwowe i komercyjne są w zmowie i płacą tyle samo?

   Usuń
 8. Polacy są rozpasani o czym dobitnie świadczy ciągły wzrost zaciągniętych kredytów i pożyczek.
  Normalny, myślący obywatel unika kredytów jak ognia bo jest tysiąc powodów aby mieć problem z ich spłaceniem.
  Rozdawnictwo przez ostatnie 1,5 roku tzw. wsparcia dla firm spowodowało inflację dobijającą 10%, która odbije się czkawką dającym i biorącym.
  Jeszcze niech Unia wypłaci obiecane miliardy kredytu, to będzie do spłacania więcej niż za komuny.
  Niskie obecnie bezrobocie w PL(3-4%) nie jest zasługą tego czy poprzedniego rządu tylko starzejącego się społeczeństwa, bezzasadnie obniżonego wieku emerytalnego, niezasłużonych przywilejów emerytalnych tzw. służb mundurowych i 2 milionowej emigracji w ostatnich latach.
  Wszyscy tu piszący winą obarczają rządzących/NBP a nikt nawet nie zasugeruje, że generalnie to winni są rozpasani do granic możliwości Polacy w biednym kraju jakim jest PL.
  To co napisałem jest niepopularne ale do bólu prawdziwe.
  Mi nie brakuje niczego ale żyję skromnie lub nawet bardzo skromnie i będąc przygotowany na każdą ekonomiczną zdecydowanie protestuję przeciwko jakiemukolwiek rozdawnictwu i jestem zwolennikiem zaciskania pasa aż do spłacenia ostatniego grosza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a to tzw. "rozdawnictwo" to pewnie te tarcze pomocy dla firm i pracowników w czasie pandemii w ubiegłym roku ?
   Lepiej było firmy zagłodzić i ludzi też ? Wtedy wskaźniki byłyby lepsze ? A jakie byłoby teraz bezrobocie ? I kto mógłby wiązać koniec z końcem ? tzw. "elity " ? mafia, ? złodzieje ? spekulanci ? Wiem, że niektórym by się to podobało. I to bardzo ! Niedoczekanie ich !

   Usuń
  2. No dokładnie, brak bezrobocia to tylko kwestia demografii, niczego innego.
   Rozdawać socjal można pod warunkiem, że się ma nadwyżkę.
   U nas nie ma, więc grubas w NBP drukuje puste złotówki.
   Efekt? Inflacja?
   Aha. To rozdajmy kolejne bony.
   Tarcze inflacyjne.
   Po prostu musimy się pogodzić, że przy takich kadrach w NBP będzie drożej, zdecydowanie drożej.
   Jak już tu powiedziano podwyżka stop owszem była, ale za niska, są już dziś artykuły mówiące, że po decyzji CNB w Czechach nasze RPP będzie zmuszone znowu zadziałać i to szybko, inaczej złotówka zaliczy 5 zł za euro i franka.
   Na co się to przełoży?
   Zgadza się, na jeszcze wyższa inflację i drożyznę.
   Otworzyła się inflacyjna puszka Pandory.
   Śmiał się grubas z inflacji w RPP, to inflacja zasmiala sie z grubasa. Najgorszy szef banku centralnego, który nie pojmuje, ze powinien od dawna był bronić swojej waluty przed zakusami zewnętrznymi i wewnętrznymi.
   Rachunek za te błędy NBP zapłacą rodziny, które wzięły teraz kredyty bo Grubas będzie musiał coraz bardziej zaskakiwać rynek, aby wyhamować presję na złotówkę. Myślę że następnym razem podbije stopy o 1,5 pnkt procentowego. Tak więc tylko żadne obligacje, ludzie. Obligi 4 latki dopiero wtedy jak zapłacą 8, czy 10 %.
   Teraz to parodia przy tej inflacji. I jeszcze trąbią, że jest dobrze, bo nie zmienili warunków. Ehhhh

   Usuń
  3. Do Anonimowy5 listopada 2021 09:51

   Napisałeś: "Jak już tu powiedziano podwyżka stop owszem była, ale za niska, są już dziś artykuły mówiące, że po decyzji CNB w Czechach nasze RPP będzie zmuszone znowu zadziałać i to szybko.."

   Tylko, że nasz złotousty Adaś stwierdził, że ta co u nas była jest wystarczająca i nie trzeba dalej podnosić stóp - bo inflacja będzie spadać ;)

   https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-prezes-nbp-wszystko-wskazuje-ze-inflacja-bedzie-spadac-i-nie,nId,5626804

   Usuń
 9. Dziś w Millennium podczas przelewu propozycja specjalna (tzw. zawrotna) - lokata na 0,5% do 50 tys. na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. rzeczywiście propozycja zawrotna !!! Można dostać zawrotu głowy !

   Usuń
 10. mBank robi kpinę z ludzi lokaty nowe środki na 0.01 to co nowe środki nie da założyć standardowej lokaty?

  OdpowiedzUsuń
 11. Każde rozdawnictwo, kredyt czy pożyczkę trzeba będzie spłacić. A dług gospodarstw prywatnych i dług publiczny gigantycznie narasta. Bawmy się dalej za pożyczone.

  OdpowiedzUsuń
 12. alior--- konto mega oszczędnościowe 1,5% na 3 miesiące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dalej ekscytacja śmieciowymi ofertami i śladowym oprocentowaniu. Wszystko co poniżej inflacji to kpina z ludzi.

   Usuń
 13. Alior, 1,5% na mega oszczędnościowym. Na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 14. Alior Bank 1,5 % na KMO niepotrzebnie zamykałem tam konta.

  OdpowiedzUsuń
 15. W Alior bank promocja 1% i 1.5% dla obecnych i nowych klient -ów na konto mega oszczednosciowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki chłopaki za info, napisałem już o tym osobny artykuł. Ważne że jest już gdzie przelewać kasę z aion:)

   Usuń
  2. Jeżeli do 100k to 4 konta potrzebne będą na ewakuacje kasy z Aion:). Ale robi się ciekawie i do stycznia może będzie tylko lepiej!

   Usuń
 16. Od dziś jest 1,5% na koncie mega oszczędnościowym w Aliorze na nowe środki względem 25 październikia do 100000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 17. A nie od wczoraj jest inflacja 6,8% ta gusowska a realna prawdziwa znacznie wyższa. 1,5% to kpina z ludzi i uznanie ich za idiotow Lokaty powinny być od stawki inflacja w górę

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...