czwartek, 25 listopada 2021

Liście spadają a nagrody wpadają czyli 500 zł za kolory jesieni w Paribas

W poniedziałek informowałem o fajnej promocji w Paribasie dedykowanej na trwający właśnie Black Week, w której można zgarnąć nawet 535 zł co jest rekordem w tym banku. Jednocześnie trwa inna promocja z łatwiejszymi warunkami, w której też można zgarnąć niemało bo 500 zł.

Obie promocje różni jeszcze inna rzecz: Black Week to coroczne promocje w sklepach, więc nic dziwnego że nagrody są dedykowane do wybranych trzech sklepów. Zaś w równolegle trwającej promocji o fajnym haśle Liście spadają, nagrody wpadają prawie całość nagrody dostaniemy w postaci przelewy na konto.


 

Kto może z tego skorzystać? To wiadomo nawet bez pytania, bo tutaj Paribas nie majstruje nic, a nawet nie robi sztywnej, wydłużającej się wciąż daty, Karencja jest tutaj dynamiczna i ciągle wynosi 12 miesięcy, co jest najlepszym warunkiem spośród wszystkich banków jakie działają u nas. 

A jednak nie, jednak warto patrzeć do regulaminu bo czasem promocja może być jeszcze krótsza i tak jest tym razem! W tej promocji bank wymaga tylko... 9 miesięcy przerwy w posiadaniu konta czyli jest jeszcze lepiej:)

Tutaj łatwo zgarniesz 500 zł w promocji Kolory jesieni w Paribas

Promocja ta potrwa tylko o jeden dzień dłużej aniżeli równoległą z Black Week czyli do 30 listopada 2021. Czasu jest bardzo mało bo tylko 5 dni, ale najlepsze promocje są zawsze bardzo krótkie, więc to akurat nie powinno dziwić.


 

Co trzeba zrobić dokładnie by zgarnąć 500 zł?

1) 50 zł do Biedronki na start

Na początek właściwie nic, trudno bowiem za warunek uznać nadanie własnego numeru PIN do karty. Wszak to coś co robimy praktycznie w każdym banku za darmo, a tutaj mamy premię w postaci 50 zł do popularnej Biedronki, Jedyna nagroda w postaci kodu a nie kasy na konto, które pojawią się w każdym kolejnym punkcie.


 

2) 100 zł na konto za drobne czynności w styczniu

Właściwe warunki zaczynają się dopiero od nowego roku. W styczniu na start należy wykonać trzy drobne czynności do których należą:

 • jeden przelew obojętnie czy z apki czy z kompa
 • dwie transakcje Google Play lub Apple Pay
 • dokonać wpływu na konto na 1000 zł

Słowem nic szczególnego, przelewy w te i we wte oraz dwie płatności to z pewnością coś co warto zrobić za stówkę. Kasa rzecz jasna wpłynie do nas w lutym.


3)  150 zł na konto za mniej drobnych czynności w lutym

W lutym robi się ciekawie i bardzo nietypowo bo łatwiej i to za większą kasę. Bank wymaga by:

 • dokonać  3 transakcji Google Pay lub Apple Pay
 • dokonać wpływu na konto na 1000 zł

Nie trzeba tutaj robić żadnego przelewu na zewnątrz, za to o jedną transakcję Google Pay (chyba, że ktoś preferuje jabłka) za co w marcu dostajemy 150 zł


 

4) 200 zł na konto za czynności w marcu

W ostatnim miesiącu czyli w marcu czeka na nas największa nagroda bo aż 200 zł. I znów wbrew pozorom nie trzeba robić żadnych ilościowych transakcji kartą, bank wymaga bowiem aby:

 • dokonać 4 transakcji Google Pay lub Apple Pay
 • dokonać wpływu na konto na 1000 zł

I to wszystko. Prosto łatwo i przyjemnie, z premią która dotrze oczywiście w kwietniu. Paribas jakoś nigdy nie daje więcej warunków niż 4 przy czym pierwszy z nich jest tak banalny, że w zasadzie trudno go uważać za warunek.

Tutaj łatwo zgarniesz 500 zł w promocji Kolory jesieni w Paribas

Gdybym nie miał tutaj przymusowej odsiadki bez zastanowienia wziąłbym udział w tej akcji. Niestety konto zamykałem w Paribasie w marcu po zgarnięciu 400 zł, więc dopiero od kwietnia będę mógł przyglądać się kolejnym ofertom w tym banku i wybierać najciekawszą.

Regulamin promocji 500 zł za kolory jesieni w Paribas

 

49 komentarzy:

 1. Karencja wynosi tym razem nie 12 lecz 9 miesięcy;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, masz całkowitą rację:) oczywiście dopisałem korektę do artykułu, dzięki za zwrócenie uwagi na ten jakże istotny fakt.

   Usuń
 2. A czy banicja nie wynosi przypadkiem 9 miesięcy a nie 12?

  OdpowiedzUsuń
 3. W Nest Bank konto oszczędnościowe 1,6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoniłem na infolinie i mówiła pani że tylko do 10000 tys. Konto stare z smart banku.

   Usuń
  2. https://nestbank.pl/wspolne/dokumenty-aktualne/tabele/tabela-oprocentowania-oferta-rachunkow-i-lokat
   Przeczytac, date otwarcia swojego KO w systemie i sprawdzic z tabela, jakie sie ma oprocentowanie i nie wypisywac glupot, stare Smart beda mialy 1,6% lub 1,1% bez limitu, ale decyduje data otwarcia, str.3, patrz tabela.

   Usuń
 4. Nie w temacie. Wczoraj złożyłem w Getinie wnioski o zamknięcie tam kont. Dziś zadzwoniła do mnie pani z banku z propozycją na pozostanie z nimi. Było to 5% zwrotu za płatności kartą. Odmówiłem i konta zostaną zamknięte za 30 dni. Pytanie do Was - tj. osób, które też złożyły wypowiedzenia kont w Getin. Czy otrzymaliście taką propozycję, a może jakąś inną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mozna wiedziec ile max. zwrot/mies i przez jaki okres?

   Usuń
  2. My rodzinnie (trzy konta w Getinie) składamy wnioski o zamknięcie w niedzielę. Jeżeli będą jakieś propozycje telefoniczne ze strony banku, to napiszę. Nas zwrot za zakupy też nie interesuje, tylko darmowość konta na dotychczasowych zasadach lub bezwarunkowa.

   Usuń
  3. do mnie też dzwonili na drugi dzień po złożeniu dyspozycji (mam ich numer w książce tel), ale strasznie wkurz mnie jak mam czekać na konsultanta. jakiś mało refleksyjny ten konsultant, bo nie odezwał sie do 3 ekund i zwyczajnie sie rozłączyłem. Ale dobrze wiedzieć co proponują TT :)

   Usuń
  4. "Mozna wiedziec ile max. zwrot/mies i przez jaki okres?"

   Była o tym mowa, ale z racji że nie byłem zainteresowany tą ofertą - nie zapamiętałem tego. Nie wiem czy nie 30zł m-ąc, ale naprawdę nie chcę Was wprowadzać w błąd. Na pewno ktoś jeszcze dostanie taką propozycję - to niech się tu podzieli info i uzupełni tą kwestię.
   Fakt faktem, że szykuje się im prawdziwy exodus z Getina pod koniec roku.

   Usuń
  5. "My rodzinnie (trzy konta w Getinie) składamy wnioski o zamknięcie w niedzielę."

   Moja reszta rodziny robi to zaraz po zakończeniu ich lokat w Getin. Swoją drogą należy tylko pogratulować decydentom banku - za "wspaniały" pomysł wymogu 5 płatności kartą. Pomysłodawcy należy się chyba jakaś premia na koniec roku za wyczyszczenie martwych (...i nie tylko) kont w banku ;)

   Usuń
  6. I taka ciekawostka dla tych - co dopiero będą składać wypowiedzenia kont. Jeśli macie aktywną ofertę "zatrzymaniową" na EKO - to przy wypowiadaniu umowy o rachunki - pojawi się tylko KPZ. Aktywna oferta zmienia nazwę EKO na KO i powoduje, że ten rachunek nie wyświetla się w Waszych dostępnych we wniosku o zamknięcie. Dopiero wczoraj - jak zakończyła mi się promocja i jego nazwa wróciła do normalnego EKO - pojawił się we wniosku i tak zrobiłem. Jak ktoś nie chce się bawić w oczekiwanie na jakąś ofertę ze strony banku - może pozamykać konta ze skutkiem natychmiastowym (na następny dzień) - dzwoniąc na infolinię i nie zgadzając się na zmiany TOiP. Można niby także i w tej wersji pozostawić sobie Bankowość elektroniczną - do ewentualnego zakładania już samych lokat w przyszłości.

   Usuń
  7. Ja dostałam tę proopozycję. Przysyłają potwierdzenie z regulaminem promocji. 6 m-cy, maks. zwrot 30 zł za miesiąc. Wykluczenia niektórych kodów MCC.

   Usuń
  8. @TomTom
   Interesuje mnie na jakiej podstawie Getin przerywa promocje na kontach Oszcz. czy to w PLN czy walucie przy zlozeniu wypowiedzenia z okresem 30-d. W regulaminie jest wyraznie uzyte "zamkniecie" konta osobistego lub walutowego, zlozenie wypowiedzenia, nie powoduje zamkniecia konta w trybie natychmiastowym, wiec skad takie rozwiazanie?

   Usuń
  9. TomTom z 26 listopada 2021 06:51 - Ale przecież EKO nie może istnieć bez konta podstawowego. Jeśli więc zamkniemy to drugie, to jakby "z automatu" powinno przestać funkcjonować i EKO.

   Usuń
  10. TomTom z 26 listopada 2021 06:51 - c.d. Poza tym - o ile pamiętam - przy "zatrzymaniówce" to konto zmienia właśnie nazwę na KO, chociaż numer zostaje taki sam.

   Usuń
  11. Do Anonimowy 26 listopada 2021 13:28

   Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co pytasz. Czy chodzi Ci o to - żeby zamknąć sam ROR, a KO jeszcze zostało z aktywną promocją?

   Usuń
  12. Do Anonimowy 26 listopada 2021 16:41 i 16:50

   EKO - jest powiązany z KPZ, ale to osobny rachunek do zamknięcia i tak jak pisałem powyżej jeśli jest w zwykłej promocji na EKO (nie tej "zawrotnej", która przerabia jego nazwę na KO) - to przy składaniu wniosku o zamknięcie rachunku - pojawia się pod KPZ do "odhaczenia ptaszkiem" jako również do zamknięcia.
   Jeśli zaś trwa na nim promocja "zatrzymaniowa" (nie ta Na nowe środki EKO) to pojawia się to konto do zamknięcia - dopiero po ustaniu na nim promocji i konwersji nazwy na zwykłe EKO. Ja tak miałem i musiałem złożyć wniosek jego zamknięcia osobno (dzień później niż KPZ) bo wtedy zakończyła się mi indywidualna oferta promocyjna.

   Usuń
  13. @TomTom
   Dokladnie to chodzi mi o rach oszcz np. w USD z aktywna promocja. Skladam wypowiedzenie rach. biez. USD pod koniec grudnia, ale nie widze zadnych przeszkod, zeby promocja na koncie oszcz. USD trwala nadal do konca stycznia (dokladnie do dnia kiedy konto biezace USD zostanie zamkniete).
   Chodzi mi o to, ze jezeli wypowiadam konta biezace w PLN czy walutach a na KO sa promocje na nowe srodki, to samo zlozenie wypowiedzenia nie stopuje promocji.
   Generalnie konta oszczednosciowe mozna zamknac juz w styczniu, gdyz one nie sa oblozone oplatami, natomiast typu biezacego winny byc wypowiedziane z okresem 30-d do konca grudnia, zeby uniknac oplat zgodnie z nowa taryfa.

   Usuń
  14. "Chodzi mi o to, ze jezeli wypowiadam konta biezace w PLN czy walutach a na KO sa promocje na nowe srodki, to samo zlozenie wypowiedzenia nie stopuje promocji."

   Oczywiście, że nie stopuje promocji. Ona sobie trwa nadal i będzie tak do fizycznego zamknięcia tego konta. Jednak w Getinie nie da się wyznaczyć konta do zwrotu środków, które na zamykanym koncie zostaną. Nie wiem czy może zostać samo KO - bez ROR-u, ale pewnie tak. Jeśli nie, to zostaje wycieczka do oddziału i ich odbiór w fizycznej placówce na początku stycznia, a tego każdy z nas próbuje uniknąć ;)

   Usuń
  15. do mnie też dzwonili, zgodziłem się 5% 30zł/mc przez 180 dni, nazywa sie to „ZATRZYMAJ KONTO - 5% ZWROTU
   NA PROSTYCH ZASADACH – EDYCJA XI” Warunek - zasilenie konta trochę wyższe bo 2K + założenie konta skarbonka, bo tam będą zwroty. Ale nie dopytałem, czy transakcje muszą być tylko stacjonarnie, czy wliczają się również zakupy w necie... Ktoś coś wie? Bo nie mogę doczytać sie w regulaminie tej promocji.

   Usuń
  16. Mowa jest o "transakcjach bezgotówkowych" bez podziału na stacjonarne czy internetowe, a więc powinno przejść wszystko. Nie wiem, po co ta Skarbonka (mi też kazali założyć), bo w regulaminie jest mowa o zwrocie na konto ROR. W grudniu pierwszy zwrot zobaczymy gdzie przyjdzie.

   Usuń
  17. Czy ktoś sprawdzał czy transakcja zasilenia konta do aiona jest identyfikowana w Getin jako płatność kartą zaliczana do promocji? Bo jeśli tak to oferta zatrzymania to samograj. 2k na miesiąc podzielone na 5 zasilań do aiona i warunki darmowego konta i cashback spełnione.

   Usuń
  18. Złożyłem wypowiedzenie w Getinie 1 grudnia i zaskoczę Was bo do dzisiaj nie dzwonili do mnie z żadną ofertą zatrzymaniową mimo że nie miałem aktywnej tej nowej promocji na EKO

   Usuń
 5. Czy jeśli w Getinie nie mam żadnego konta, to muszę zasilić lokatę z jakiegoś mojego w innym banku, czy z jakiegokolwiek (na przykład żony)? I gdzie po zakończeniu tej lokaty (zakładanej jako nieodnawialna)
  spłyną pieniążki? Dziękuję za wszelkie wskazówki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasilenie powinno byc z twojego rachunku i na niego splynie lokata po zamknieciu. Raczej odrzuca przelew jak bedzie z innego konta, taka jest generalnie praktyka w roznych bankach, jak obecnie robi Getin, tego nie potwierdze, bo mam konto i z niego zasilam lokaty.

   Usuń
  2. Też mam konto w innym banku, a pytanie zadałem, bo najbliższa lokata spłynie na rachunek żony. Chciałem się upewnić, czy muszę najpierw te pieniądze przerzucić do siebie i dopiero potem zasilić lokatę w Getinie. Widać, że tak, ale nawet nie mam o to pretensji, bo taki wymóg banku to większe bezpieczeństwo, a ja najwyżej stracę jeden dzień oprocentowania (a może nawet nie, jeśli konsultant odezwie się szybko i zatwierdzi ten małżeński przelew).

   Usuń
 6. Santander daje 10 procent w takim przypadku

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli likwiduję konto (ROR) w Getin, to i karta jest automatycznie zamykana? Wolę się upewnić, żeby nie było niespodzianek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. karta debetowa, jak sama nazwa wskazuje, jest powiazana z kontem, nie ma konta, nie ma kary.
   Z chwila uplywu terminu wypowiedzenia, karta przestaje istniec.

   Usuń
 8. Santander dał raz oferta utrzymaniowe na 10 procent zwrotu a później z konta net zamienił na konto jakie chce

  OdpowiedzUsuń
 9. Wraz z żoną zamykaliśmy w oddziale (bez okresu wypowiedzenia) ROR, konto oszczędnościowe i walutowe. Żadnej propozycji nie było (pewnie dlatego, że ten oddział to franczyzna). Co ciekawe konta żony (ROR i KO) zostały zlikwidowane od razu i po kilku dniach przyszły pisma z podsumowaniem. Natomiast o likwidację konta walutowego musiał się dodatkowo upomnieć i dopiero po mojej interwencji zostało zamknięte. Została mi tylko do czerwca lokata $ a potem bye-bye

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak zwykle nie w temacie...

  OdpowiedzUsuń
 11. A ja wchodzę właśnie do Getin banku. To teraz najlepszy bank. A jakie będą ciekawe promocje już w poniedziałek 29 listopada !

  OdpowiedzUsuń
 12. Wczoraj otworzyłem online konto w Paribasie przez link z premią z dostawą umowy kurierem. Wszystko zostało zaakceptowane OK. Dzisiaj zadzwoniła z banku Ukrainka i poinformowała mnie, że skoro w dowodzie osobistym nie mam meldunku to konto mogę otworzyć TYLKO w stacjonarnym salonie Paribasa.
  Szukają haka aby premii nie wypłacić... bo jaka różnica gdzie otworzę konto skoro meldunku i tak i tak nie mam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze słyszę. W żadnym dowodzie teraz nie ma adresów.

   Usuń
 13. To Getin Bank ma oferty utrzymaniowe po jakim czasie?

  OdpowiedzUsuń
 14. Posiadam dowód osobisty ważny do X2022 i w moim dowodzie jest jeszcze miejsce na adres zameldowania, którego nie mam od 10 lat.
  Pierwszy raz założyłem w Paribasie konto z 5 lat temu i nikomu nie przeszkadzał brak meldunku w dowodzie. Konto zamknąłem w 2019 roku i od tej pory ze trzy razy próbowałem założyć ponownie konto online i zawsze jest ten sam powód odrzucenia wniosku - brak meldunku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz banki wynajdują wiele sposobów, żeby nam utrudnić życie. Ale... karta może się odwrócić. I my to zapamiętamy. Kiedy wrócą czasy, że to one będą potrzebowały naszych pieniędzy - będziemy wybierali wyłącznie te przyjazne klientowi. Mam takich co najmniej trzy.

   Usuń
  2. To "zgub" dowód i wyrób nowy, i tak za chwilę Cię to czeka...

   Usuń
 15. Mój przelew z PKO BP (na bardzo dużą kwotę) też zatwierdzał pan z akcentem zbliżonym do ukraińskiego. W pierwszej chwili zaczęłam się zastanawiać, czy to nie jakieś oszustwo, ale ponieważ szło to do mojego innego banku, numer rachunku się zgadzał i żadnych dodatkowych poleceń/pytań ze strony konsultanta nie było, więc uznałam, ze wszystko jest w porządku. I było - pieniądze dotarły tam, gdzie miały. Ale jednak w pierwszej chwili jednak mały szok. Mam w rodzinie Ukraińca (wżeniony), więc sposób mówienia "po polsku" poznaję.

  OdpowiedzUsuń
 16. To lokaty kapitał PKO bp SA już oprocentowane tam jest WIBOR minus 50 procent

  OdpowiedzUsuń
 17. Da się w Getin wypowiedziec konto w bankowości mobilnej lub internetowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Wybierasz zakładkę "oferta i wnioski" i masz do wyboru "wypowiedzeniu umowy rachunku".

   Usuń
 18. Da się zamknąć konto bankowe

  OdpowiedzUsuń
 19. Revolut daje 0.3 na koncie oszczędnościowym ktoś coś y

  OdpowiedzUsuń
 20. Podobno tę ofertę zatrzymaniową ze zwrotami 5% dawali tylko do końca listopada, jak do kogoś dzwonili z tym już w grudniu to dajcie proszę znać

  OdpowiedzUsuń
 21. Już są z nimi problemy . Prawdopodobnie nie są w stanie zweryfikować płatności dokonanych w apce Google Pay i twierdzą , że ich nie ma . Trzeba przesyłać im potwierdzenia płatności o czym nie było raczej w regulaminie promocji .
  Problem w tym , że w Google Pay widzę tylko w historii 10 ostatnich płatności . Wysłałem prośbę o przesłanie całej historii i mam nadzieję , że mi ją prześlą . W przeciwnym razie sądzę , że bank nie wypłaci mi nagrody .

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...