piątek, 7 lipca 2023

8,25% na KO, 8,60% na lokacie oraz 400 zł na start w wakacyjnej promocji z Nest

Nest bank zmodyfikował swoją ofertę konta na tyle, że warto omówić ją w osobnym artykule. Dalej mamy tutaj 8,25% na KO ale już z o wiele wyższym limitem, a na dodatek niemało, bo nawet 400 zł na start. Jakby tego było mało, podrasowano nawet lokatę na start.


Jedyny problem to fakt, że jest to oferta dedykowana dla nowych klientów. Dla Nest nowy, to osoba, która nie miała tutaj konta po 1 stycznia 2021. Innymi słowy karencja w tym banku wynosi nieco ponad 2,5 roku, a to dość długo.

Tutaj zgarniesz 400 zł w Nest bank oraz założysz KO na 8,25% i lokatę na 8,60%

Mimo iż nowa promocja z kontem nazywana jest wakacyjną, to potrwa dłużej aniżeli wakacje. Koniec przewidziano na 30 września 2023, chociaż bank w regulaminie zastrzega sobie prawo do wcześniejszego jej zakończenia, więc warto nie czekać do końca. Tym bardziej, że stawki na KO i lokacie są naprawdę atrakcyjne.

Jak zgarnąć premię?

 

1) 400 zł za cashback 

Warunki są proste: bank zwraca 5% za zakupy, czyli promocja jest podobna do znanej nam z T-mobile. W jednym miesiącu można zgarnąć do 50 zł, więc jak łatwo policzyć aby zgarnąć całą pulę należy wydać 1000 zł miesięcznie, co jest do zrobienia. Podobną promocję ma przecież Velo.

Ponieważ do zgarnięcia jest 400 zł, wniosek prosty, że promocja będzie trwać przez 8 miesięcy. Podobnie zresztą jest w Alior banku. Można się domyślać, że Nest bacznie obserwuje rynek i w nowej ofercie połączył to co najlepsze od innych banków.

Na koniec jeszcze jeszcze jedna ważna rzecz: bank wymaga by co miesiąc przelewać sobie 2000 zł. To jednak nie jest żaden problem, tym bardziej, że kasy nie trzeba zwracać sobie do innego banku, lecz można przelać sobie na KO, o którym więcej niżej.

 

2) 8,25% na KO do 200k

Oferta konta oszczędnościowego też została podrasowana. Już nie tylko do 50k, lecz 4x więcej do 200k można tutaj pakować. Bez zmian pozostaje możliwość darmowych przelewów wewnętrznych. To też duży atut, nie trzeba się bowiem martwić czy wykorzystaliśmy już darmowy przelew czy nie, można sobie wypłacać za free tyle razy ile uznamy za stosowne.

Co ciekawe nie trzeba tutaj już kombinować kiedy najbardziej opłaca się wejść, by korzystać z fajnej stawki jak najdłużej. Teraz bank na sztywno ustawia czas trwania promocji na 90 dni czyli tak jak to ma najczęściej miejsce w innych bankach.

 


3) Lokata na 8,60% do 50k

Jakby tego było mało, na deser mamy jeszcze więcej bo nawet 8,60% na sztandarowej lokacie Witaj. Do wyboru są co prawda 2 lokaty, tutaj jednak skupimy się tylko na ofercie półrocznej, bo tylko ta jest atrakcyjna. Wersja kwartalna daje tylko 6%, więc nie ma sensu tego zakładać,jeśli i tak z ror będziemy aktywnie korzystać przez 8 miesięcy.

Warto tutaj jednak przypomnieć, że 8,60% zostanie nam przyznane za spełnienie dodatkowych warunków. Powinniśmy:

 • przelewać sobie 2000 zł co miesiąc
 • wykonać 3 transakcje kartą/blik lub wykonać 3 przelewy

Skoro bank ma promocje z cashback, to w zasadzie warunki dla lokaty spełnią się same

Tutaj zgarniesz 400 zł w Nest bank oraz założysz KO na 8,25% i lokatę na 8,60%

Podsumowując Nest zrobił fajną ofertę na start. Pomyśleć, że rok temu skusiłem się tylko na lokatę Witaj, a po drodze skorzystałem tylko z KO na 8,25%...


Regulamin promocji Wakacyjna promocja z 400 zł z Nest

Regulamin promocji Nest lokata Witaj na 8,60%

27 komentarzy:

 1. Na razie się pozapychałem po innych bankach. Ale dobrze, że potrwa do 30 września, jak nie zetną wcześniej to może skorzystam za prawie 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lokata wakacyjne w Santander właśnie otworzył z konta Multi oszczednosciowego był duży odpływ w Santander

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda Krzysiu, na pewno ta "Waakacyjna" na oszałamiające 6% ten odpływ zatrzyma ;)

   TomTom

   Usuń
  2. Tylko 1200 zl otworzył bo Santander okazuje depozyty wycofane z oferty 0. 01

   Usuń
  3. Kto to jest ten pan Krzysztof?
   Ktoś chyba jaja sobie robi!!!

   Usuń
 3. Czy w Nest można założyć konto na przelew weryfikacyjny?
  Czy to idzie gładko?

  OdpowiedzUsuń
 4. Chłopaki, może jakiś artykuł z komentarzem do tego co ruszą od jutra? https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/konto-mieszkaniowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dotyczy to tylko osob, ktore nie dorobily sie niczego wlasnego (wlasnego mieszkania), wiec nie dotyczy to wszystkich czytelnikow tego bloga a smiem twierdzic, ze Ci co lokuja nadwyzki i czytaja, gdzie zlowic korzystna oferte lokaty czy KO maja juz swoje 4 katy. Poza tym jest to pewne powielenie IKE, tylko dla okreslonych osob i z celem wydatku na mieszkanie. Znajac zlodziejskie praktyki naszych bankow, konta bedziesz mial symbolicznie oprocentowane a odsetki bedzie stanowic premia zalezna od inflacji badz wzrostu ceny metra2, ktora wyplaci panstwo i wszystko bedzie nieobelkowane. Reasumujac bedzie to IKEbis dla mlodego pokolenia, ktore nic na razie nie posiada i moze zbierac kase z przeznaczniem na mieszkanie a nie emeryture.

   Usuń
  2. Anonimowy9 lipca 2023 13:05
   Zgadzam się z tym co napisałeś, ale dzisiejsze IKE poza 10-latkami obligacyjnymi to o kant h... rozbić, a jeszcze gorzej IKZE, jak podatek był 18%, czy 17%, to odliczenie z US było w miarę przyzwoite. Teraz 12%, to zysk tylko 2%, gdyż 10% na koniec oszczędzania z całego salda trzeba oddać US. Wszedłem w IKZE w 2014 roku, więc do 65 lat muszę to ciągnąć. Na początku był dobry zysk i dobre odliczenie, ale teraz to szkoda sobie tyłka zawracać.

   Usuń
  3. Fakt, spadek z 17 do 12% zrobił niedżwiedzią przysługę jeśli chodzi o IKZE. Nadal jak się wpada w 2. próg to się oplaca. Jednak o ile pamiętam trzeba oszczędzać 5 lat (i to chyba nie po kolei) a potem można zaniechać płatności na to konto. Ktoś też proponował (z rządu lu opozycji), żeby obniżyć tę wypłatę 10% do niższego poziomu, właśnie ze względu na spadek podatku do 12%

   Usuń
  4. Ciekawostka. W zeszłym roku zlikwidowałem IKZE nie płacąc ani grosza podatku . Tak namieszał "polski ład." Gdybym oszczędzał conajmniej 5 lat i skończył 65 lat to zapłaciłbym te promocyjne10%. A ja zapłaciłem podatek bez ulgi wg skali podatkowej, czyli 0%, a odliczyłem rok wcześniej od podatku 32%.

   Usuń
 5. https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/konto-mieszkaniowe

  OdpowiedzUsuń
 6. Z innej mańki, taka drobna sprawa, W paribasie w promocji na 500 zł, gdzie Polcan uczestniczysz, jest jednak miesięczna opłata za kartę 2 zł jeśli wykonasz min 3 płatności kartą, a jeśli nie wykonasz to 7 zł,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem, wiem. Wróciłem do Polski na kilka dni tylko po to by wykonać 3 płatności kartą w Paribas, 5 w Velo, 1 w Mille i 500 zł w T-mobile. Wszystko zrobione w jeden dzień, więc można ruszać dalej. Jutro wylot więc znów będą opóźnienia w publikowaniu komentarzy. Tym bardziej, że będę w mocno przesuniętej strefie czasowej. Ale oczywiście wszystkie fajne komentarze, których tutaj nie brakuje, będą opublikowane.

   Usuń
  2. Marcinie - czy koszty powrotu do Polski nie okazały się kilkaset razy większe, od oszczędności które wygenerowały te płatności :)?
   Swoją drogą od listopada 2020 roku nie ma już T-m...

   Usuń
  3. Nie przyjechałem tylko dla płatności. Po prostu krótki wypad na Gibraltar był okazjonalny i prawie darmowy. Tak planowałem główny wyjazd wakacyjny, by przyjechać zrobić obowiązkowy przegląd samochodu i porobić płatności wymagane co miesiąc w bankach.
   Chciałem wyjechać w sierpniu, ale najtańsza wersja w tym samym pakiecie okazała się właśnie na już.
   T-m może już nie ma, ale na karcie płatniczej, ważnej jeszcze rok, widnieje takie właśnie logo.

   Usuń
 7. Info dla Paribasowców. Wszystkie warunki spełniłem, wszystkie zgody zaznaczyłem, a jednak bank i tak naliczył opłatę 2 zł za kartę.
  Dziś poszła reklamacja, zdaniem banku nie wyraziłem zgody na 'profilowanie oferty'. Jak widać zaznaczenie wszystkich zgód dostępnych we wniosku to nie wszystkie jakie są wymagane.
  Zdaniem konsultantki będzie zwrot, dam znać czy faktycznie tak jest. Też tak macie, czy też przeglądarka Firefox coś domyślnie blokuje podczas składania wniosku?

  OdpowiedzUsuń
 8. Był dziś konto mieszkaniowe otworzyć w pekao Ale pracownicy nic nie wiedzą na temat Konto mieszkaniowego w ogóle dziwne zachowanie tam żeby coś załatwić to trzeba umówić na terminy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Od dnia startu oferty na każdym założonym Koncie Mieszkaniowym będzie obowiązywało promocyjne oprocentowanie 5,0% przez 6 miesięcy od dnia otwarcia rachunku – z tej promocji będzie można skorzystać do 31 października 2023r.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolejny telefon do Citi i kolejne przedłużenie oferty zatrzymaniowej. Konsultant już ze śmiechem sprawdza czy dostałem n-tą premię i czy może mi zaoferować kolejny 10% cashback.
  Jeden z nielicznych przypadków, kiedy telefon do banku jest przyjemnością:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A pod jaki nr tel. dzwonisz? Pod ogólny nr infolinii? ja już dawno tej oferty nie miałem, bo jakiś rok temu zrobili wielką łaskę, że ją przyznali...

   Usuń
  2. Pod 22 362 2484.
   Kiedys trzeba bylo odczekac na 3 krotna prosbe o CitiPhone PIN, co znacznie wydłużało czas oczekiwania. Teraz od razu mówią, że PIN nieważny i łączą z konsultantem, a ten przekierowuje do działu zatrzymania.

   Tam już zaś mnie znają, bo dzwonię już od kilku lat po to samo. Od razu pytają czy kolejna taka sama oferta mi wystarczy by mnie zatrzymać.

   Usuń
  3. Dzięki :)

   Usuń
  4. Polcan, dziś dostałem 2zł za kartę Paribas. Dzwoniłem na infolinię i konsultant mówił, że zmieniły się warunki od marca 2023 i teraz za kartę jest 7zł. Jeśli zrobimy trzy transakcje kartą, zalogujemy się do konta i mamy wyrażone zgody, to łaskawie płacimy "tylko" 2zł za kartę.

   Usuń
  5. Napisałem o tym wyżej o 12:11

   Usuń
 11. Czy aby utrzymać oprocentowanie 8,25% w skali roku przez całe 90 dni od otwarcia konta,ten wpływ 2000 zł musi być dokonany na Nest Konto czy na Nest Konto Oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...