czwartek, 4 czerwca 2015

4% na nowej lokacie-wabiku w Alior banku


Jak się okazuje stare dobre czwórki jeszcze nie wymarły w bankach. Od czerwca 4%, a nawet więcej zaoferował Eurobank o czym pisałem dwa dni temu. Teraz kolejne 4,00% dokłada... Alior bank. 

Od kilku dni oficjalnie wiadomo, że Alior idzie na sprzedaż. Nazywa się to szumnie repolonizacją banków, bowiem przejmującym ma być krajowy PZU. A skoro ma być przejęcie to i można spodziewać się lepszej oferty.

I już jest. Mowa o nowej lokacie wabiku na 4,00%. Do tej pory wabiki były dostępne tylko w kilku bankach, nigdy jednak nie oferował go Alior. Być może melonik przekonał się na przykładzie Meritum jak dużą siłę przebicia ma taki wabik, że wprowadził go teraz u siebie.

Jak na wabika przystało jest to krótki depozyt bo tylko dwumiesięczny. I oczywiście jest tutaj ograniczenie kwotowe do 10.000 zł znane z innych banków. Wabik wymaga dodatkowo posiadanie wybranego konta.


Ukryta lokat na 4% w Alior

Chociaż Alior zwykle reklamuje trzy swoje konta, które szczegółowo opisałem tutaj, to w najnowszej promocji z lokatą biorą udział tylko dwa konta. Są to konto rozsądne dające także 3% cashback, oraz Konto Wyższej Jakości z gwarancją niezmienności. W obu przypadkach oferta obowiązuje tyko dla rachunków otwartych od 2 czerwca 2015.

Z tego prosty wniosek, że kto miał już otwarte konto wcześniej w Alior banku, nie ma prawa do tej lokaty. Stąd też nazwa lokaty-wabik, ma w końcu zwabić nowego klienta, łasego na lepszą lokatę, chociażby jednorazową.

1. Konto rozsądne
Dla przypomnienia, można tutaj dostać co prawda do 50 zł cashback, ale karta jest płatna i kosztuje 5 zł. Jeśli nie ma przelewu wynagrodzenia, wtedy bank pobiera opłatę aż 8 zł za samo konto.

Link do konta rozsądnego z 3% cashback.

Jak zwykle czas na założenie tej lokaty jest ograniczony. Alior wymaga, by lokatę założyć w terminie do 30 dni od daty założenia wybranego konta


2. Konto Wyższej Jakości
Reklamowane Konto Wyższej Jakości wydaje się lepszą alternatywą. Wymaga jedynie przelewu na kwotę 2500 zł, by było darmowe. Darmowe są bankomaty na całym świecie, a nawet przelewy natychmiastowe. Przez 5 lat melonik gwarantuje niezmienność też warunków na tym koncie.

Link do konta Wyższej Jakości z 5 letnią gwarancją niezmienności.

Także i tutaj czas na założenie lokaty na 4% jest ograniczony. Alior wymaga, by lokatę założyć w terminie do 30 dni od daty założenia wybranego konta. Do tej pory melonik słynął raczej z marnych lokat i żadnego wabika tutaj nie było. Jak widać jak się chce to można, bo zwolenników wabików u nas nie brakuje.

5 komentarzy:

 1. Czy coś wiadomo do kiedy jest oferta? Pytam bo trochę środków będę miał na początku lipca i niewiem czy się na tą czwórkę załapię.
  Sławek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to typowa oferta wabikowa, to pewnie będzie długo. Ale z Aliorem nigdy nic nie wiadomo...

   Usuń
 2. chyba naprawdę ich pogięło, albo uważają klientów za wyjątkowo pazernych idiotów. 4% to 1pp więcej niż stawka normalnego konta oszczędnościowego w wielu bankach. Z 10 tys. 1% w okresie 2 miesięcy daje nam netto 13,50 zł. Kto rozsądny będzie zakładał konta dla 13 zł :) Niech sobie kasa odpoczywa na oszczędnościowych i czeka na rozsądną ofertę

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy łączy się to z promocją polecania konta?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...