poniedziałek, 22 czerwca 2015

Nietypowy fajny cashback w BZ WBK ale tylko dla wybrańców


BZ WBK nie przestaje wciąż zadziwiać. Gdyby zrobić konkurs najbardziej innowacyjnego banku w kategorii promocje i bonusy dla klientów, byłby to zapewne jeden z głównych pretendentów do wygranej.

Większość czytelników pewnie wie o kończącym się, a dość licznym pakiecie kumulacji promocji omawianym niedawno na PP3. Teraz mamy kolejną kolejną promocję noszącą nazwę Dziękuje, że masz kartę kredytową.

Nazwa w zasadzie zdradza wszystko. Skierowana jest do posiadaczy kart kredytowych, których bank postanowił teraz dodatkowo nagradzać miłym bonusem. Za płatności kartą będzie dopłacać do interesu:)


Zasada jest banalna: wystarczy po prostu zapłacić kartą, a bank dopłaci nam złotówkę. Coś jak okrojona wersja sławetnego zaokrąglania w Credit Agricole, gdzie bank za płacenie drobnymi kwotami dopłacał różnicę do 5 zł. 

Jedna z ciekawszych promocji na rynku

Promocja ma tylko jedną wadę: nagradzana jest tylko jedna transakcja na dzień, a więc nie da się rozbijać zakupów na sztuki. Wyżej widzicie przykład, w którym bank zaznacza, iż druga płatność nie jest nagradzana, została bowiem dokonana tego samego dnia.

A więc w zasadzie, do zgarnięcia jest 31 zł w miesiącach wakacyjnych, jeśli będziemy codziennie dokupować coś na kartę. Nikt z czytelników nie zrobi chyba przelewu, który zaznaczyłem na czerwono. Bank co prawda także i taką czynność nagrodzi złotówką, ale zgarnie za to minimum 5 zł, lub 3% jeśli zrobimy przelew na od mniej więcej 170 zł w górę.

Szkoda, że takiego podziękowania banki nie robią za posiadanie konta i płacenie kartą debetową. W takim przypadku nawet drobne opłaty za kartę byłyby do zaakceptowania, łatwo bowiem dałoby się wyjść na plus w takim przypadku.

Przy okazji przypominam o możliwości zgarnięcia bonusów za założenie konta godnego polecenia, co opisywałem szczegółowo w artykule Kumulacja promocji w BZ WBK w programie zyskaj potrójnie. Potrójna promocja potrwa tylko do końca czerwca.

Tutaj założysz konto godne polecenia w BZ WBK i zgarniesz 150 zł.

Promocja płatności kartą kredytową potrwa aż do 30 września 2015, a więc do zgarnięcia jest jeszcze dużo ponad 100 zł:) Niestety promocja nie jest dostępna dla każdego. Według regulaminu nie można składać wniosku, lecz trzeba czekać na... sms z informacją o promocji od banku

To nie pierwszy raz, kiedy bank zachodni kieruje swoją ofertę tylko do wybrańców, według sobie tylko znanych kryteriów przyznawania nagród. Dostał ktoś z was coś takiego?

Na deser regulamin promocji Dziękuję, że masz kartę kredytową.

6 komentarzy:

 1. Przekombinowali z tym ograniczeniem, ze tylko 1 transakcja jest premiowana. Mając w portfelu kilka kart, praktycznie niewykonalne by wyrwać jakąś zauważalną kwotę. Nawet mi sie nie chce czytać regulaminu i jakoś z utęsknieniem nie będę czekał na SMSa z zaproszeniem do promocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest inny sposób. Sami zadzwonią. Wystarczy złożyć w oddziale dyspozycję zamknięcia karty kredytowej. Pani w oddziale dała mi nr telefonu do banku i powiedziała, że jak się bank nie odezwie to można zadzwonić. Ja nie wytrzymałem i sam zadzwoniłem i w zamian za zostawieni karty dostałem, zwolnienie z opłaty za kartę na 1/2 roku oraz opisana wyżej promocję.
  Co ciekawe była tez alternatywna propozycja: półroczne zwolnienie z opłaty i 3 miesięczne zwolnienie z opłat za przelew z karty.
  Ps: Konsultantka mówiła też, że przez telefon można też na 1 (lub 2-?) miesiące (na wakacyjny wyjazd) dostać zwolnienie z opłaty za przewalutowanie.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokata w Idea Bank do 4,75% na 12 miesięcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hola, przecież to się nie kwalifikuje nawet na drugą ligę. W najlepszym wariancie daje w końcu zaledwie 2,65%...

   Usuń
  2. Warto się pośmiać. Jak z tego cuda w PKO

   Usuń
  3. To była mała prowokacja :) Napisane językiem banksterskim, więc nikt nie zarzuci niepoprawności.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...