wtorek, 2 czerwca 2015

Lokata procentująca w wariantach na 4,00% lub 4,50% w Eurobanku


Ależ promocję przygotował Eurobank. Niespodzianki są miłe tylko te przyjemne, a do takich przyzwyczaił nas ewenement na mapie bankowości. Nie zdarza mi się często chwalić jakiś bank, gdyż generalnie nie mam o nich dobrego zdania.

Ale zawsze zdarza się jakiś wyjątek od reguły, a od dobrych kilku lat jest nim z pewnością Eurobank. Od wczoraj w ofercie czerwonych pojawiło się coś, co wyróżnia się w sposób szczególny na rynku. I z marszu zostaje włączone na szczyty pierwszej ligi lokat.

Mowa o nowej ofercie lokaty procentującej. Żeby nie było zbyt cukierkowo, trzeba wytknąć jej największą wadę: jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla nowych klientów. A to źle wróży na przyszłość.

Co zatem mamy w ofercie. Mamy lokatę progresywną, ale zaczynającą się od... 4,00%! A dziś przecież nawet  3,15% elektryzuje lokatowców, co pokazała ostatnia oferta lokaty bezkarnej w Idea bank

Reklamuje się tylko 4%, choć można podkręcić do 4,50%


Tymczasem Eurobank daje nam superwabika, bowiem lokata potrwa trzy miesiące, po których odnowi się na kolejne trzy, czyli w sumie potrwa aż pół roku. Mamy tutaj jednak wiele wariantów.

1 Wariant najlepszy: oprocentowanie 4,50%
W pierwszym, najlepszym wariancie można wyciągnąć nawet 4,50%, ponieważ bank gwarantuje przez
 • pierwszy kwartał - 4%
 • drugi kwartał - 5%
co przebija obecnego lidera czyli Avivę, gdzie mamy 4,40% ale na polisolokacie, co sprawia, że realny zysk będzie niższy ze względu na poślizg w dostępie do środków. Ale aby dostać 5% w drugim kwartale trzeba spełnić dość ostry warunek przelewania wynagrodzenia do banku.

Inna sprawa, że wymagania co do samego przelewu są minimalne. Dla banku wystarzy, że będzie to zaledwie 500 zł nieważne czy na podstawie umowy o pracę, emeryturę/rentę czy też umowę cywilnoprawną.

Ale jak przystało na wabika mamy tutaj ograniczenie kwotowe do 10.000 zł. Można w zasadzie ulokować nawet 50.000 zł, ale niestety wtedy oprocentowanie spadnie do 3,00% co już nie jest atrakcyjne. Wszak tyle daje Optima czy Millennium na koncie, co można sprawdzić w dzisiejszym rankingu na PP3.

Szczegóły lokaty

2 Wariant średni: oprocentowanie 4,00%
W drugim wariancie można liczyć na stawki
 • pierwszy kwartał - 4,00%
 • drugi kwartał - 4,00%
co i tak jest godne uwagi. Tutaj nie trzeba przelewać wynagrodzenia, za to są wymagane transakcje kartą. Trzeba wydać dość sporo bo aż 600 zł, przy czym wymagane jest minimum 9 płatności. I co ważne, warunek transakcji kartą jest sprawdzany na 5 dni przed dniem pierwszego odnowienia lokaty.


3) Wariant najsłabszy: oprocentowanie zależne
Kto nie będzie przelewać wynagrodzenia, ani płacić kartą, nie może liczyć na dobre odnowienie lokaty w drugim kwartale. Taka osoba dostanie to co będzie w standardzie po  miesiącach. A standard nigdy nie jest ciekawy.

Podsumowując mamy całkiem przyzwoitą kombinację lokat, którą można uznać za najlepszą na rynku, przy w sumie niewygórowanych warunkach. Niepokoi jednak fakt, że Eurobank zaczyna wchodzić na ścieżki do tej pory zarezerwowane dla bankowych kombinatorów typu Getin i getinopochodnych.

Poprzednia, lutowa akcja gwarantująca do końca roku 4,00% dla obecnych klientów, z czego natychmiast skorzystałem, była prawdziwą, miłą niespodzianką. Teraz mamy ofertę bardzo dobrą, ale zaplanowaną jako sieć na nowego klienta. Czy to oznacza znów zwiększanie bazy do przyszłego przetargu?

Na zakończenie zostawiam jak zwykle regulamin dla zainteresowanych.

15 komentarzy:

 1. Polcan jak jest weryfikowany przelew z tytułu zatrudnienia, jakie są wymagania co do takiego przelewu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akurat właśnie tutaj mam przelewane wynagrodzenie. Więc u mnie wszystko się zgadza, nie wiem jak to jest w przypadku osób, które robią inaczej by mieć 4% na koncie.

   Usuń
 2. Skoro są wymagane płatności kartą, to rozumiem, że trzeba jednocześnie założyć konto. Jakie są opłaty za kartę i prowadzenie rachunku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy od konta. W moim przypadku jest to konto Prestige, gdzie przelew na 3.000 zł zwalnia z wszelkich opłat, za to daje 4% do 3 tys. Karty nie posiadam, gdyż używam tej z bhp.

   Natomiast karta posiadaj opłatę bodaj na 3,95 zł. Bank jednak zwraca tę kwotę, jeśli zrobisz zakupy na 200 zł. Dodatkowo karta daje 5% cashback na sport, restauracje, kina itp.

   Usuń
 3. Wynagrodzenie jest pewnie weryfikowane przez NIP firmowy. Szkoda czasu i zachodu na tak marną ofertę. Co z tego, że 4 % czy 5 % przy przelewach wynagrodzenia. To TYLKO 10 tysięcy na lokacie. Tak jak napisałeś - wabik na nowego, mało zorientowanego w tych sprawach klienta. Póki co NIKT nie przebije konta w BGŻ na 3 % do 100 tysięcy i 4% na lokacie 20 tysięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jaki NIP, czy ty kolego wiesz o czym piszesz?
   weryfikacja poprzez tagowanie!

   Usuń
  2. Zwał go jak zwał. Znacznik nadawcy czyli "tag" pochodzi w tym przypadku od konta firmowego, którego warunkiem jest NIP.

   Usuń
 4. Lokatę można założyć tylko w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
 5. ... a czy jest opcja:
  - przelewam wynagrodzenie,
  - nie chcę mieć karty. ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest. W tej kwestii mamy bardzo dużą elastyczność. Kartę można sobie w dowolnym momencie wyrobić od ręki i anulować za 5 minut. Wiele razy już zakładałem kartę w Eurobanku na miejscu, bez oczekiwania na przesyłkę pocztową, ostatnio ją znów anulowałem. Wszystko oczywiście darmowo:)

   Usuń
 6. Z regulaminu:
  "Warunek transakcji Kartą płatniczą weryfikowany jest na 5 dni przed dniem pierwszego odnowienia Lokaty i jest
  uznany za spełniony, jeśli na Rachunku bieżącym prowadzonym w ramach Konta, z którym powiązana jest Lokata,
  w okresie od dnia założenia Lokaty do dnia przeprowadzenia weryfikacji, zaksięgowano co najmniej 9 operacji
  bezgotówkowych wykonanych Kartą płatniczą wydaną do Konta, łącznie na kwotę nie mniejszą niż 600 PLN".
  Polcan, czyli wymagane jest minimum 9 płatności, a nie 6 jak piszesz.

  OdpowiedzUsuń
 7. W Eurobanku można mieć tzw. kartę niespersonalizowaną (dostaje się ją od ręki, do wyboru: Visa lub Mastercard), co jest bardzo wygodne przy wspólnym korzystaniu małżonków z jednego konta. Nie trzeba mieć drugiej karty i wyrabiać nią kolejnych 200 zł miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałem dzisiaj założyć konto Prestige. Okazało się, że nie mogę bo mam tam konto od 2005 roku. Miałem tam kredyt na rok. W 2006 roku kredyt spłaciłem i konto zamknąłem wraz z ostatnią ratą. Od 2006 na koncie nie ma żadnych operacji .. a jednak… przy mnie pracownik banku sprawdził, że debet na koncie powstał w sierpniu 2014 roku w wysokości 59 groszy ale nie wiadomo skąd. Wyjaśnienie pracownika: może ktoś omyłkowo wpłacił jakąś kwotę na to konto i był zwrot (w domysle ja) ale takiej operacji nie znalazł. Do 2015 roku urosły mi odsetki w wys. 11 groszy. I teraz najlepsze.. proszę uregulować dziś te 70 gr i jutro przyjść jeszcze raz to założymy konto Prestige. Nie wpłaciłem, reklamacja w toku. Oczywiście standard to nieudana próba zeskanowania mojego dowodu, nie wyraziłem zgody więc notatka służbowa. Nie polecam Eurobanku z takim podejściem do klienta. Od dziś dla mnie to Eurobanda. Bójcie się Eurobandy po 9 latach :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla takich jak ty jest promocja "Lokata Nowy Start". Jeśli nie wykonywałeś żadnych ruchów na rachunkach w banku od 01.06.2014 możesz założyć lokatę na warunkach nowego klienta, czyli 4% w pierwszym okresie 3-miesiecznym, w drugim okresie 3-miesięcznym: 5% w przypadku przelewania wynagrodzenia, 4% w przypadku 9 transakcji na kwotę 600 zł. Regulaminu tej promocji nie ma na stronie internetowej banku, do otrzymania w oddziale banku (mam go przed sobą).
   Nie narzekaj na Eurobank, bo to naprawdę pro-konsumencko nastawiony bank z nieskomplikowaną oferta i bez haczyków (przynajmniej jeśli chodzi o konto osobiste i lokaty, jeśli chodzi o kredyty to nie wiem). Według mnie konto Prestiż to najlepsze konto na rynku do codziennego użytku dla osób z zarobkami ponad 3000 zł. Konto Prestige ma oprocentowany na 4% ROR do kwoty 3000 zł (do końca 2015 r.). Karta debetowa jest tania w obsłudze w kraju i za granicą (brak prowizji za przewalutowanie w przypadku MasterCard, darmowe bankomaty za granicą, kurs walut nie morderczy). Opłatę za karty znoszą płatności 200 zł miesięcznie, jeśli masz kilka kart obroty liczy się łącznie dla wszystkich kart. Jeśli skorzystasz z polecenia w programie Rodzina i przyjaciele jesteś zwolniony bezterminowo z opłaty za konto bez warunku wpływu wynagrodzenia (opcjonalnie zwalnia też wpływ wynagrodzenia min. 3000 zł). No i jeszcze można uzyskać kredyt odnawialny nieoprocentowany przez 10 dni w miesiącu i przelewy natychmiastowe za 1 zł.
   Program poleceń w Eurobanku jest dla zwykłych ludzi a nie dla łowców programów lojalnościowych, polecający nic z tego nie ma, może tylko satysfakcję, że promuje dobry produkt.
   Pozdrawiam

   Usuń
 9. Alior daje 4% dla nowych osob do 10 tys zl na 2 miesiace, jesli otowrzymy Konto Rozsadne albo Konto Wyzszej Jakosci.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...