piątek, 26 czerwca 2015

Cztery bonusy do gwarantowanego zysku 4,40% w Aviva


Wychodzi na to, że rok 2015 przynosi nam nową sprawdzoną modę lokat z bonusami. Depozyty cieszą się u nas taką popularnością, że ofert nie brakuje. Sęk w tym, że osiągnęły one takie minima, że bardziej opłaca się trzymać kasę na koncie.

Nic dziwnego. W końcu znaczna ilość lokat daje dziś mniej niż 3,00%. Do stawek rzędu 2,65% dodawane są przymiotniki typu: atrakcyjna, okazyjna itp. A przecież czy to w Millennium czy w Optimie mamy bez problemu 3,00% na koncie i to do kwoty 100 tysięcy w obu przypadkach.

Na szczęście jest u nas rosnące grono ludzi świadomych, że oferty poniżej 3,00% na lokacie to zwykłe szukanie naiwnych. Dla nich trzeba czegoś więcej aniżeli samego mizernego oprocentowania depozytu.


Coraz więcej banków i firm dochodzi do wniosku, że aby skusić klienta trzeba zaoferować mu jakiś bonus. Najlepiej oczywiście sprawdzają się bonusy w postaci gotówki, ale nie każdy bank jest skory dać kasę.

Dobrym przykładem był prezentowany w środę Plus bank, który próbuje do marnej lokaty dodać kiepski gadżet w postaci SmartBanda. Jednocześnie dodatkowy bonus wprowadziła ostatnio Aviva Centrum Finansów.

Oferta Plus banku jest kiepska, bo startuje z lichą stawką bo zaledwie 0,60%. I nie ratuje jej mało komu potrzebna opaska na rękę o znikomej funkcjonalności. Inna sprawa z Avivą, która na swojej ofercie Jak na lokacie daje na start aż 4,40%. To już samo w sobie jest rewelacyjną ofertą, więc jeśli do niej dodawany jest bonus, to tylko na plus.

Co więc za bonus pojawił się w ofercie Avivy? Na reklamie widzimy tylko lakoniczne Gwarancja zysku 4,40% + Ubezpieczenie podróży gratis! Możemy się zatem domyślać, że Aviva wpadła na pomysł by wykorzystać nadchodzący sezon urlopowy i dodać ubezpieczenie nowym klientom planującym wakacyjno-urlopowy wyjazd.

Teraz jako jeden z bonusów do polisolokaty:)

Udało mi się dotrzeć do szczegółów oferty. Aviva w podziękowaniu za wizytę w oddziale poza bardzo dobrą ofertą 4,40% jak na lokacie oferuje cztery rodzaje ubezpieczenia rodzinnego. Możemy sobie wybrać jedną spośród poniższych możliwości:
 • bezpłatne ubezpieczenie w podróży ważne 7 dni
 • bezpieczna polisa NNW czyli Następstw Nieszczęśliwych Wypadków ważne przez 3 miesiące (np. złamania, skręcenia itd)
 • bezpłatne ubezpieczenia domowników ważne 3 miesiące (np. dziecko wybije szybę, zalejemy mieszkanie sąsiada)
 • bezpłatne ubezpieczenie mieszkania od włamania i kradzieży na kwotę 15.000 zł ważne 3 miesiące
Skoro oferowana polisolokata jest sama w sobie atrakcyjna, dodatkowy bonus to z pewnością miły dodatek. Tym bardziej, że sami możemy dokonać wyboru w zależności od naszych potrzeb.

Tutaj założysz Gwarancję zysku 4,40% wraz z wybranym przez siebie bonusem.

Ofertę omawiałem szczegółowo już tutaj, więc gwoli przypomnienia: gwarancja "jak na lokacie" trwa przez dwa miesiące i można tutaj włożyć od 2.000 do 20.000 zł. Kto następny da jakiś bonus?

Łowcom promocji bankowych polecam dziś artykuł na PP3, gdzie omawiam najnowszą, bo wprowadzoną dziś, promocję konta na którym w łatwy sposób można zgarnąć 360 zł.

360 zł do zgarnięcia w wakacyjnej promocji konta w Millennium.

8 komentarzy:

 1. Czy taka lokatę na 4,4% można założyć tylko raz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak i jest to caly czas ta sama lokata ktora na poczatku miala 5,5%. Wiec jesli skorzystales z niej kiedykolwiek, z jakimkolwiek oprocentowaniem to z tej juz nie mozesz skorzystac. Chyba ze wezmiesz do tego inny produkt - strukture.

   Usuń
 2. Nowa promocja w banku milenium możesz zyskać aż 360 zł przez pół roku, czyli 60 zł miesięcznie:
  https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-360

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczegóły już opisane dziś na PP3:)
   http://polakcandwa.blogspot.com/2015/06/360-z-do-zgarniecia-w-nowej-wakacyjnej.html

   Usuń
 3. Polcan!
  Co to za ściema na Twojej stronie? Na samej górze wielki czerwony baner krzyczy LOKATA 3,5% w Toyocie, a po kliknięciu przechodzimy na stronę banku, gdzie oprocentowanie wynosi już tylko 3,25. Coś tu śmierdzi!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wina leży po stronie reklamodawcy, który nie zmienił stawki na nowszą. Niestety nie mam na to wpływu, ale sprawa została zgłoszona.

   Usuń
  2. Problem już rozwiązano, jest 3,25%:)

   Usuń
 4. Czy można założyć tę lokatę 4,4% w Krakowie?
  Widziałem, że jest opcja "Inne miasto", ale nie wiem, co ona oznacza.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...