środa, 24 czerwca 2015

Lokata dla aktywnych w Plus bank da ci smartbanda wartego 299 zł plus odsetki


Plus bank zasłynął z chowania głowy w piasek w związku z atakiem hackera nazywającego się Polsilver. Zdaniem banku Solorza mimo wykradnięcia danych i ich publikacji bank jest rzekomo bezpieczny i zachęca do zakładania lokat.

Na stronie banku widzimy teraz reklamę Lokaty dla Aktywnych. Za jej założenie bank oferuje opaskę SonySmartBand SWR10, którego wartość zdaniem banku wynosi 299 zł. Dodatkowo obiecuje wypłatę 54 zł odsetek na konto.

A więc teoretycznie w sumie na założeniu tej lokaty można zarobić 353 zł, a to niemało jak na dziś. Czy zatem jest to jakaś wyjątkowa okazja w czasie posuchy lokatowej, porównywalna z lokatami z bonusem?

Kolejna przereklamowana lokata

Spójrzmy najpierw na parametry lokaty by móc to realnie ocenić. Lokata jest oprocentowana kiepsko bo tylko na 0,60% i trwa cały rok. Czyli słowem kiepściutko, ale w końcu mamy tutaj bonus w postaci gadżetu, przez co opłacalność tej lokaty trzeba sprawdzić.

Bardzo oryginalna jest wymagana kwota. Nie mamy tutaj żadnej dowolności, bank wymaga co do złotówki kwoty 11.111 zł. Szybkie obliczenie odsetek pozwala potwierdzić, że taka lokata daje 54 zł odsetek. Tutaj się wszytko zgadza.

Gorzej niestety jest ze smart bandem. Tutaj jak zwykle zapewnienia bankowe można włożyć między bajki. Przeglądając liczne oferty na ceneo, nie znajdziemy tak wygórowanej ceny. Za to stawki nawet o 119 tańsze jak najbardziej, co widzimy niżej.

Na rynku można kupić znacznie taniej Źródło: ceneo.pl

Warto tutaj podkreślić, że jeśli posiadacz takiej lokaty się rozmyśli i zerwie taką lokatę w trakcie jej trwania, będzie musiał zapłacić bankową wersję ceny smartbanda czyli 299 zł. Nie pomogą żadne odwoływania się do realiów, banki mają w końcu swój świat.

A cóż to takiego ów tajemniczy smartband? To po prostu opaska, która sygnalizuje delikatnymi wibracjami nadejście połączenia, smsa lub alertu. Dodatkowo sygnalizuje oddalenie się od smartfonu na odległość powyżej 10 metrów. Ma jednak swoiste wymagania, trzeba bowiem posiadać android minimum 4.4 lub nowszy, bluetooth 4.0 low energy oraz minimum 1 GB RAM.

Jakie jest realne oprocentowanie lokaty wraz ze smartbandem? Proste rachunki pokazują, że gdyby przyjąć, że smartband faktycznie jest wart 299 zł, wówczas lokata stanowiłaby równowartość oprocentowania na 3,91% co można uznać za ofertę godną uwagi.

Gdyby jednak brać pod uwagę realia, zamiast bankowych mrzonek, czyli gdyby przyjąć wartość smartbanda na 185 zł, czyli całkowity zysk na poziomie 239 zł, wówczas proste rachunki pokazują, że realne oprocentowanie lokaty to 2,65%. Czyli mniej niż zakłada nawet druga liga. 

Hacker jak widać nie powiedział jeszcze ostatniego słowa

Najciekawsze jest jednak zapis końcowy w regulaminie lokaty. Bank zastrzega sobie prawa do odmówienia założenia lokaty w przypadku... awarii systemu informatycznego. A przecież to podobno taki bezpieczny bank...

Przypominam, że tylko do dziś można zakładać rewelacyjne konto w BPH z 3% cashback.

Tutaj założysz bezproblemowe konto w BPH z cashbackiem na wszystko.

4 komentarze:

 1. hi hi hi a lokatę założą z pewnością znów po 14 dniach tak jak miało to miejsce wcześniej . Nie dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacja! Oprocentowanie 0,6% - dziękuję, nie skorzystam, jeszcze tak nie zidiociałem; gadżet mi niepotrzebny.

  OdpowiedzUsuń
 3. wczoraj zakonczyla mi sie gruba lokata i nie zaoferowali nic, negocjacje w oddziale zakonczone fiaskiem, pol godziny stracone. Teraz skupieni sa na hakerze a klientow mają gdzieś

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo, 23 czerwca zakończyła mi się lokata , przedłużona telefonicznie na 3.35 z tej 4%. Czekam i czekam na forsę..
   Dzisiaj dzwonię (26.06). Odp lokata automatycznie się odnawia i nic się nie poradzi. Musiałam pojechać do oddziału i jeszcze 6 zł za przelew, bo na większą kwotę do ręki trzeba czekać dwa dni. Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego więcej.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...