sobota, 13 grudnia 2014

Ekspresowy wniosek o upadek SKOK Wołomin


Wczoraj dawałem SKOK Wołomin jeszcze tyko pięć dni do upadłości. Obserwując rynek obligacji na którym od czasu do czasu zdarzają się jakieś upadki, widzimy że trwa to o wiele dłużej. Dlatego owe ekspresowe 5 dni było małym zaskoczeniem.

Tymczasem KNF nie wykorzystało nawet tych 5 dni. Już w dzień po podjęciu decyzji o zawieszeniu, podjęło nową decyzję o wystąpieniu do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi Północ z ekspresowym wnioskiem o upadłość.

W przypadku spółek emitujących obligacje mamy dwa rodzaje upadłości: likwidacyjną lub układową. Ta druga ma pierwszeństwo w orzeczeniu sądowym i często jest brana pod uwagę kierując się dobrym interesem wierzycieli. W przypadku Wołomina właściwie żaden układ praktycznie nie był brany pod uwagę.
Można oczywiście mówić, że KNF chciało iść na układ z Kasą, w końcu dała dzień Kasie Krajowej na podaniu jednoznacznego stanowiska w sprawie wsparcia płynnościowego dla SKOK Wołomin. Oczywistym było, że Kasa Krajowa na taki układ nie pójdzie, po tym jak była traktowana w ostatnich miesiącach.

KNF nie idzie na żadne układy, zdanie Kasy Krajowej się nie liczy. Jej decyzje są bezwzględnie autorytarne. Widać to po wszystkich komentarzach jakie zostawia na swojej stronie Kasa Krajowa, na każde posunięcie Komisji. Możemy się domyślać, że decyzja zapadła odgórnie już dawno temu i teraz jest wprowadzana w życie.

Trudno tutaj nie skojarzyć sobie afery sprzed ponad dwóch lat z Amber Gold. Tam również było silne parcie na natychmiastową likwidację spółki, która jawnie grała na nosie KNF. Najwytrwalsi czytelnicy bloga pamiętają zapewne długie kolejki osób chętnych na zwrot kasy.

AG robiło wypłaty, czytelnicy podsyłali dowody wypłat i cieszyli się że udało im się uniknąć strat. Artykuł przedstawiający dowód wypłaty bił rekordy popularności. Wszystko szło do momentu nakazu blokady kont gdańskiej spółki przez KNF wydanej do wszystkich banków.

Nie będziemy tutaj przypominać dawnej historii, chociaż ze względu na kryminalne tło jest ona bardzo podobna do afery wołomińskiej. Ważne że tym razem jest tutaj gwarancja BFG do kwoty 100.000 euro. 

Ile to jest w złotówkach? Wg NBP aktualny średni kurs Euro na 12 grudnia, czyli w dniu upadłości wynosił 4,1805 zł. A więc z tego prosty wniosek, że BFG gwarantuje wypłatę do kwoty 418 050 zł.

Będzie okazja przetestować jak to wygląda w praktyce i postaram się rzecz jasna opisać to na blogu już niebawem. Poradnik jak to będzie wyglądało już się ukazał i zamieszczam go w dzisiejszym artykule na PP1.

Ciąg dalszy: Placówki SKOK Wołomin miały być czynne ale już nie będą

180 komentarzy:

 1. A może zrobić akcję masowego zalania mailami protestacyjnymi tej bandyckiej KNF?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolego ty sie ciesz ze KNF działa i przez BFG chce wypłacić kase - na głowe upadłeś z demostracjami jak kasy nie masz w gaści PROWOKATOR

   Usuń
 2. Tak akcja nic nie da. Na dziś wszystko jest pozamiatane. Jedyna szansa to zmiana polityczna a ta jak wiesz możliwa jest dopiero po przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

  Polcan może byś napisał co zrobić ( gdzie ulokować ) z kasą jaka zostanie po Wołominie. Jakie są możliwości sensownego założenia lokat na godziwy procent. Takiego oprocentowania jak dawał Wołomin raczej nie będzie ale coś ok- 4,5-5% dla 100 tys. EURO ( oczywiście w PLN) powinno się znaleźć?
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Propozycje już zgłaszane. Będzie taka publikacja.
   Oczywiście także prośba do czytelników o podsyłanie znalezionych ciekawych alternatyw.

   Mogą być nawet egzotyczne banki typu Mazovia gdzie kiedyś mieliśmy fajną ofertę powitalną na 7,00%. Ograniczoną terytorialne, ale niektórym może się to przydać.

   Usuń
  2. To chwilowy szok, przyzwyczaisz się kolego i do 3% :)

   Usuń
  3. W tej sytuacji po cichu liczę na pozostałe Skoki. Jeżeli ktoś da 4% to całą kasę z Wołomina przelewam do tego skoku. Nawet jak będę musiał kilkaset kilometrów jechać to z przyjemnością i na złość KNF'owi pojadę !!!
   Pytanie - czy się któryś skok się odważy wyskoczyć teraz z dobrą ofertą ;) ...

   Usuń
  4. Zobacz sobie ofertę SKOK Arka

   Usuń
  5. Zobaczcie na ofertę SK Banku. Na 2 lata dają 4,7% a na 3 lata 5,2 % a nawet 5,6 %. Chyba nie ma lepszej oferty na rynku.Oprocentowanie obniżane jest tylko jak RPP zmienia stopy procentowe. Ja tam mam trochę ulokowane i sobie chwalę.

   Usuń
 3. skąd wiedza o złożeniu wniosku o upadłość w dniu 12.12? Na razie jest tylko info o podjęcie takiej decyzji. KNF i BFG teoretycznie powinni się spieszyć choć przy 2,2 mld pln depozytów o średnim oprocentowaniu 5% to uszczerbek rzędu 300 tys pln dziennie.. więc warto było zapłacić kancelarii przygotowującej wniosek stosowne wynagrodzenie by wniosek wpłynął przed weekendem - 2 dni to ponad 600 tys

  OdpowiedzUsuń
 4. Lions Bank (oddział Idea Banku) daje 4% rocznie, lokata 3mce, od 100 000 zł. Zna ktoś lepsze oferty na lokaty 3-6mcy? Takie z 4,5-5% ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lions odpada dla wszystkich którzy byli klientami np Idea Bank - to ta sama banda !
   Zostają jeszcze "czyściciele kamienic" czyli NeoGang na 4%. Ale tym gnojom kasy nie będę wpłacał ...

   Usuń
  2. @ Arek13 grudnia 2014 14:39
   Ze swoim stwierdzeniem: "Lions odpada dla wszystkich którzy byli klientami np Idea Bank..." mijasz z prawdą.
   Klienci Idea Banku mogą zakładać lokaty w Lion"s. Jeśli klient nie korzystał do tej pory z oferty Lion's to jest traktowany jako nowy. Sam założyłem tam lokatę mając inną w Idea.

   Usuń
 5. Suma gwarantowanych depozytów w SKOK Wołomin może wynosi 2,2 mld zł i obejmuje ok. 60 tys. osób.

  Niezła średnia - prawie 40 tys. zł na głowę.

  Nie ma w tym nic dziwnego, że średnia jest wysoka bo SKOK Wołomin to była jedyna alternatywa dla ulokowania pieniędzy na rozsądny procent dla osób dysponujących znacznymi środkami.

  III-PO-stkomuna i banksterzy po prostu nie mogli ścierpieć, że deponenci SKOK Wołomin nie dają się okradać przez lichwę dyktującą warunki na rynku bankowym. Członkowie Wołomina po prostu nie są idiotami, żeby nabierać się na "oferty" banksterów działających na zlecenie zagranicznego kapitału. A ponieważ nie dało się przejąć tych depozytów przez szkalowanie i oczernianie SKOKu to banksterzy siłą wpakowali pracownika niemieckiego banku do Wołomina jako komisarza. Cel kreta był tylko jeden - doprowadzić za wszelką cenę do upadku kasy i to bydle zadanie wykonało nie zważając na nic, dodatkowo wykazując się zerowym poziomem moralnym, kłamstwem i oszustwem w publikowanych oficjalnie komunikatach na stronach SKOK Wołomin

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nic dodać nic ująć

   Usuń
  2. Zgadzam się z Tobą w każdym względzie .

   Usuń
  3. A ja żałuję, że BFG objął Skoki gwarancjami - dobrze by było, by takie prostaki jak nad moim wspisem wtopili kasę i jej nie odzyskali. A tak i ja zapłace na takich cwaniaków, niestety...

   Usuń
 6. Nie rozumiem dlaczego tak szybko Skok upadł. Dlaczego nie szukali banku który go przejmie. Na tylu nowych klientów pewnie niejeden bank by się skusił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie wiesz o co chodzi....to chodzi o PIENIADZE! Polska.

   Usuń
 7. jak zostaną rozliczone lokaty rentierskie,jeżeli były wypłacone odsetki.Czy upadłość skoku skutkuje tak samo jak zerwanie lokaty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki masz kapitalizowane do dnia ogłoszenia upadłości czyli do 12 grudnia. Czyli wypłacą Ci bazę plus odsetki do 12 grudnia. Skapitalizowane odsetki za OSTATNIĄ RATĘ lokaty rentierskiej oczywiście:)

   Usuń
  2. Czy naprawdę nie ma tu osób które wcześniej wypłacały z BFG (mam na myśli członków skoków które niedawno upadły?). Jak technicznie wygląda wypłata w wyznaczonym banku?Wystarczy dowód osobisty czy trzeba dodatkowo umowy na każdą z lokat?

   Usuń
  3. Wystarczy sam dowód osobisty. PKO miał w systemie dane właściciela i kwotę (bezdyskusyjną). Jeśli odbiorca nie zgadzał się z kwotą, mógł za pośrednictwem PKO złożyć reklamację do zarządzającego Skok Wspólnota. PKO tylko wypłacał.

   Usuń
 8. w lokatch rentierskich otrzrymasz sume lokaty + odsetki naliczone za konkretny okres - np 3, 6 lub 12 mcy tyle ze nie za caly okres a proporcjonalnie do ilosci dni do chwili ogloszenie upadlosci SKOKU

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam że tak powinno być,ale najwiarygodniejszy byłby wpis kogoś kto miał podobne lokaty w którymś z upadniętych skoków

   Usuń
 9. Z tym wyliczeniem może być pewne zamieszanie.
  U mnie np przy lokacie rentierskiej na 24 miesiące odsetki co kwartał trafiały na ROR, przy kilku takich lokatach na rachunku ROR dość szybko można było uzbierać sumkę na założenie kolejnej takiej lokaty (tylko z tych odsetek).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie, u mnie odsetki kwartalne uzyskiwane z obligacji, są wyliczane jako fundusz awaryjny na ewentualne bankructwo. Na chwilę obecną z samych odsetek zysk starcza na 3 upadłe spółki, tymczasem jak dotąd tylko jedna ma poważne kłopoty.

   To oczywiście temat na artykuł, który niebawem zamieszczę na PP3. Taki fudusz awaryjny w dużym stopniu uspokaja i powoduje, że zupełnie inaczej patrzy się na BFG.

   Usuń
 10. Z komentarzy widać, że jest potrzeba instruktarzu jak wyliczyć należne odsetki z lokat. Polcan, może byś popełnił na ten temat artykuł. Np w moim wypadku po każdej dyspozycji założenia nowej lokaty SKOK Wołomin przysyłał mi na maila aktualne zestawienie wszystkich depozytów. Teraz chyba czegoś takiego się od nich nie uzyska a byłoby to bardzo przydatne. Przyjdzie więc liczyć samemu ale dobrze by było znać szczegółową metodologię bo wiem że różne instytucje różnie liczą i mogą być różnice - pewnie 1 dzień lub 2, nie więcej.
  FX

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. problemem przy wyliczaniu nie jest kwestia 2 lub 3dni,ale czy lokata rentierska nie będzie inaczej traktowana niż terminowa

   Usuń
  2. Otóż wg systemu eSKOK lokata rentierska jest na bieżąco akualizowana. Dlatego pisałem, że przydatny jest bardzo "Raport o kontach depozytowych", o którym pisałem wyżej i gdzie zawsze miałem w postaci tabeli wszystkie depozyty z następującymi kolumnami:
   Konto, Baza, Procent(tu są właśnie proporcjonalnie naliczane odsetki niezależnie od rodzaju lokaty również rentierskiej), Zamrożone, Dostępne, Ostatnia operacja, Oprocentowanie lokaty, Okres, Start lokaty, Koniec lokaty, Opis (gdzie masz nazwę lokaty). Ja mam ostatni taki raport na listopad więc jak będę musiał liczyć na piechotę to na nim się oprę.
   Właśnie takie zestawienie chciałbym uzyskać na dzień zaprzestania naliczania oprocentowania. Na dole jest napisane, że raport Wygenerowano z Systemu skok.com . Systemu przecież nie wyłączyli więc chyba raport jest możliwy do wygenerowania, ale że nie pracują więc nie za bardzo wiem co można zrobić.
   FX

   Usuń
  3. Anonimowy 14:52 - można takie tabele (zestawienia) zrobić samemu w Excelu - to dosyć łatwe.
   Ja tam zawsze wiedziałem ile mi naliczą odsetek itp. Jeżeli sam tego nie potrafisz to napisz na priv - pomogę

   Usuń
 11. Szybką decyzje znowu komisarz podjął na temat otwarcia a raczej zamknięcia placówek już od poniedziałku są zamknięte placówki a miały być otwarte:

  http://skok.wolomin.pl/Aktualnosci/169

  OdpowiedzUsuń
 12. ...żeby było zabawniej to w zeszły wtorek (09.12.2014) dzwoniła do mnie pani ze SW i pytała o umowy do lokat, które otrzymałem pocztą, a których podobno po podpisaniu im nie zwróciłem. Odpowiedziałem, że muszę poszukać w domu a jak coś znajdę to w sobotę podrzucę, ponieważ i tak się do nich wybieram aby zlikwidować kilka lokat.
  Swoje wszystkie egzemplarze umów znalazłem, ale tych Skok'owych nie i z tego co pamiętam, na bieżąco to co otrzymywałem pocztą podpisywałem i przekazywałem do pobliskiego oddziału Skok Wołomin (nie biorąc na nie żadnego potwierdzenia przyjęcia).

  Lepiej poszukajcie swoich umów, ponieważ może się okazać, że jest tam niezły b.....ałagan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wydaje mi sie zeby z "papierkow" wyliczali co kto ma. Wszystko jest w komputerach kto mial jakie lokaty.

   Usuń
  2. Wczoraj dzwoniłem do BFG pytając jak sprawa wypłat wygląda technicznie. Miły pan powiedział że potrzebuje TYLKO dowodu osobistego i numeru konta na które chcę przelać. Żadnej innej papierologii.

   Usuń
  3. A poza tym, że obejdzie się bez papierologii to wezmą haracze od przelewów czy wzięcia gotowizny do walizki?

   Usuń
 13. TP proste wyliczenie. z systemu SkokCOm.
  W kazdym zestawieniu lokat które otrzymywaliścmy jest min kolumna BAZA - czyli nasz depozyt oraz kolumna PROCENT - której to wartosc zmieniaa sie kazdego dnia ( o odetki za 1 dzien) .I wlasnie z BFG otrzymasz ten sume stanów w obu tych kolumnach powiedzmy na dzien 12.12.2014. To ze w lokatach rentierskich odsetki byly wyplacane juz nie ma zadnego znaczenia gdyz po otzrymaniu odsetek np za kwartał pozycja PROCENT przy danej lokacie była zerowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wytłumaczenie. Rzeczywiście jest to proste.

   Usuń
 14. Ci co ocalili kase z gwarancji BFG tylko nie dajcie się nagonić na ryzykowane obligacje korporacyjne żeby nie wpaść z deszczu pod rynne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ostrzeżenie. Trzeba będzie powoli szukać czegoś nowego, bo najgorzej podejmuje się decyzje na szybko.

   Usuń
 15. Pytanie odnośnie TERMINU: wszędzie mowa o naliczeniu odsetek DO DNIA OGŁOSZENIA UPADŁOŚCI. W dniu 12.12.2014 roku raptem "poszedł" WNIOSEK o ogłoszenie upadłości. Sąd zapewne będzie miał kilka dni (zważywszy choćby nawet to, że 13-14.12.2014 roku - to weekend), by formalnie zatwierdzić ów wniosek. Zatem KTÓRA DATA będzie wiążąca: data wniosku czy data ogłoszenia decyzji sądowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Data spełnienia warunków gwarancji wobec skok. Czyli 12.12.2014. Jest to napisane na stronie głównej BFG.

   Usuń
 16. Ja myśle ze data WNIOSKU w dniu 12.12 2014r

  OdpowiedzUsuń
 17. Oczywiście, że wiążąca będzie ta data, która jest dla nas mniej korzystna. Znaczy się data ogłoszenia upadłości przez KNF.

  OdpowiedzUsuń
 18. KNF - Komisja Niekompetentnych Fagasów zrobiła to co banki wymusiły , czyli wyeliminowanie Wołomina ponieważ dawał za dobre procenty na lokatach . Teraz ludzie będą zmuszeni lokować swoje oszczędności w ich bankach . Bitwa wygrana , ale czy wojna ?.
  Dla mnie oczywistym jest to , że była to decyzja polityczna PO.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłem dziś na demostracji w Warszawie przeciw Fałszowaniu wyborów - było czuć wspólnote ze sie jest Polakiem - nas członków SW komisarz z ramienia KNF swoimi komunikatami na tronie internetowaej traktuje jak baronów bydło dawcy kapitału

   Usuń
 19. Data upadłości nie ma znaczenia. Ustawowo liczy się data wystąpienia z wnioskiem do Sądy, czyli 12.12. I dlatego kurs euro z 12.12, odsetki do dnia 12.12. Wypłata w ciągu 20 dni od 12.12. Ustawa pozwala przedłużyć wypłatę o 10 dni, tak było w przypadku Wspólnoty.

  OdpowiedzUsuń
 20. Pamietacie z przed roku w skok wołomin reklame o Wiśniewskim jak nam śpiewał o miłości - już w tedy pomyślałem jak procenty zaczeły spadać ze to dla jego alimentów na dzieci .Ciekawe co nato teraz Wisniewski powie -?

  OdpowiedzUsuń
 21. Ostatnio nie interesowałem się rozwojem sytuacji wokół SW i niestety zostałem z ręką w nocniku mam znaczną nadwyżkę ponad gwarantowane przez BFG euro. Powiedzcie mi jak je odzyskać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Anonimowy13 grudnia 2014 18:47

   Tylko z masy upadłościowej (wniosek do komisarza).

   Usuń
 22. Data upadłości vs. data wniosku sądowego - na jeden kit mi wychodzi. 12 grudnia tak czy inaczej. Byleby tylko zdążyli z wypłatami przed świętami.

  OdpowiedzUsuń
 23. heheh tak sie zastanwiam czy jak teraz pojda setki przelewów czesto powyzej 15 tys euro na konta w bankch to czy te przelewy nie trafia do US a co to oznacza ...rychle kontrole tych podatnikow

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie... Też się nad tym zastanawiałem... ale chyba przy wpłacie gotówkowej jak się przyjdzie z walizką pieniędzy to też się zainteresować mogą w banku skąd to. Poza tym niebezpiecznie tak chodzić z dużą gotówką.

   Usuń
  2. Prosze bardzo czekam na US, nie mam nic do ukrycia:)!Moge im udowodnic kazda zlotoweczke;)!A przelew pojdzie na kilkukrotnosc 15 tys euro

   Usuń
 24. suma sumarum ci co powycofywali w panice a nie mieli wiecej niz 100 tys euro to nie dosc dolozyli cegiełki do upadku SKOKU to jeszzze sami,o potracili mnóstwo odsetek

  OdpowiedzUsuń
 25. i bardzo dobrze, bo lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu

  OdpowiedzUsuń
 26. Anonimowy13 grudnia 2014 18:54 - no trzeba by sprawdzić - bo widać że trzymali tylko w Skok-u z jakiegoś powodu

  OdpowiedzUsuń
 27. Anonimowy13 grudnia 2014 18:43 - "to już jest koniec nie ma już nic, jesteśmy wolni możemy iść"

  OdpowiedzUsuń
 28. Kolega wierzy ze klieci doprowadzili do upadku SW -? co za bzdury wypisujesz w realu było tak jak konczyła sie lokata nie przedłuzali tylko wycofywali środki do innych instytucji
  Jedyną wynowajcą upadku SW był KNF wraz z Komisarzem

  OdpowiedzUsuń
 29. ktoś tutaj potrafi liczyć czy sami ... politycy? to, że KNF maparcie na pozamiatanie SKOK-ów to rzecz jasna nie od dziś. tylko bez KNF-u ten SKOK Wołomin i tak nie powinien już długo istnieć - 80% niespłacanych pożyczek? a BFG to i całe szczęście - ludzie dostaną swoją forsę, do tych co mieli więcej od kwoty gwarantowanej komisarz (tzn. KNF bo zarządca zupełnie niedecyzyjny) nakazał podzwonić, aby wycofali - żeby Kasa Krajowa znowu wstydu bankowcom nie narobiła. Jak BFG wybuli te 2,5 mld zł to niewiele im zostanie na resztę SKOK-ów, wtedy będzie niewesoło (w zasadzie już jest bo BFG to biedak).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam może najpierw naucz się liczyć. 80% przeterminowanych pożyczek - a skąd to wiesz, bo tak ci wybiórcza napisała? 80% to będzie głosów nieważnych w przyszłych wyborach, a ciemny lud to kupi.
   Jak BFG wybuli te 2 mld (nie 2,5 , bo kasa wciąż może windykować swoje należności i ciągle coś spływa), to na ratowanie innych instytucji pozostanie mu około 9 mld, ponieważ w tej chwili ma 11 mld. Platformerski panikarzu.

   Usuń
 30. TY sie nie boi - kase można dodrukować

  OdpowiedzUsuń
 31. Do Anonimowy13 grudnia 2014 20:00 - żebyś się nie zdziwił!!!

  Wzięli kalkulator i podliczyli, że i tak BFG otrzyma zwrot z kredytów to co wypłacili "łaskawie" nam plebejuszom, a zadanie zrealizowali, bo zmieciony został największy konkurent banksterów - SKOK Wołomin.

  Tylko dzieciaki wierzą w to, że 80% kredytów jest nieściągalnych... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie BFG otrzyma to co wyplacil + pare procent - w koncu lokaty nizej oprocentowane od kredytów - tyle ze rozciagnie sie to w czasie

   Usuń
 32. Nie kumam jednej czaczy, mianowicie klienci którzy zdeponowali ponad 100 tys. euro nie są głupie skoro potrafili zarobić taką kasę a może i jeszcze lepszą. Natomiast totalną głupotą z Ich strony było ładowanie forsy powyżej 100. Chciwość, beztroska, pewność siebie, brak wyobraźni, naiwność? Jak to nazwać?
  Tak czy inaczej żal mi tych ludzi bo zapewne ciężko pracowali i szkoda by było aby Ich krwawica poleciała w kosmos.
  Pozostaje czekać na decyzję sądu.

  OdpowiedzUsuń
 33. SKOK WOŁOMIN upadł. Wszystko jest pozamiatane. Uważam, że w ciągu najbliższych 2- 3 tygodni ( może nawet przed Świętami) BFG wypłaci kasę. Zastanówmy się teraz gdzie ulokować wycofane środki. Macie jakieś propozycje na lokaty z godnym oprocentowaniem? Znowu do jakiegoś SKOK-u ? Do banku? jakiego? na jaki okres? na jaki procent? Szacujemy, że BFG wypłaci ok. 2,2 mld PLN. To kupa dodatkowej kasy na rynku.
  Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. SW upadł i nic już tego nie cofnie. Zastanówmy się wspólnie co dalej. Piszcie swoje propozycje. Polcan obiecał coś zaproponować ale co dwie głowy to niejedna.
  No to gdzie teraz lokujemy swoje środki?
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W upadłym SW miałem lokaty rentierskie i bardzo chciałbym znaleźć coś podobnego- bardzo spodobało mi się bycie rentierem i pieniążki z odsetek co miesiąc:)Gdyby ktoś coś znalazł takiego.....:)

   Usuń
  2. Skoki to niestety raczej z daleka. Szmatławce typu Polityka już zacierają rączki i pytają, kto następny. Ten sektor ma być zaorany, Panowie.

   Usuń
 34. Ja na razie zaczaję się na koncie oszczędnościowym 4% w Bank Smart. Część wpakuję na IKE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W SmartBanku masz już 3,5%. Bodaj od wczoraj - 12.12.2014 ... Solidarni z Wołominem? ;)

   Usuń
 35. Niestety w Smart banku na koncie oszczędnościowym dają tylko 3,5%. To nędza w porównaniu do Wołomina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dają 4% dla tych co się zapisali wcześniej. Dla nowych 3,5%.

   Usuń
  2. Bank Smart ponownie premiuje starych klientów. Ci, co otworzyli Smart Procent do 12.12.2014 r. mają oprocentowanie do dnia 12.02.2015 r. bez zmiany. Szczęśliwcy, którzy zdążyli otworzyć Smart Procent do 08.06.2014 r. jeszcze przez 3 miesiące wszystkie pieniądze mają oprocentowane na 4%. Tych, którzy otworzyli Smart Procent między 08.06.2014 r. a 12.12.2014 r. przez 3 miesiące do 50.000 zł obowiązuje stawka 4%, a powyżej tej kwoty 3%.

   Usuń
 36. Odsetki przestaly naliczac sie z dniem zawieszenia dzialalnosci czyli 11.12 kurs euro do wyplaty liczymy na dzien wystapienia z wnioskiem o upadlosc czyli 12.12

  OdpowiedzUsuń
 37. jak na chwilę obecną SK bank wydaje się najciekawszy, lokata rentierska 5,1% na 3 lata, 4,7% na dwa lata. Lokaty standardowe 5,8% na 5 lat, 5,5% na 4lata. oczywiście są też krótsze okresy.

  OdpowiedzUsuń
 38. Kilka rzeczy mi się tu nie zgadza. Z raportu biegłego rewidenta za 2013 rok wynikało ,że Skok jest w bardzo dobrej sytuacji finansowej, z bardzo dobrymi wskaźnikami wypłacalności itd. Nagle w ciągu roku sytuacja tak drastycznie się pogorszyła?!
  Jeżeli Skok był pod nadzorem KNF już od dwóch lat to dlaczego
  KNF zareagował dopiero teraz kiedy sytuacja jest beznadziejna-natychmiastowy upadek.Co nadzór robił do tej pory ?!
  Czy pieniądze w jakimkolwiek banku są bezpieczne ?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIgdzie nie sa bezpieczne, malo to na swiecie bylo upadków bankow - zazwyczaj zawsze po runie klientow spowodownej medialna nagonka..zadna instytucja tego by nie wytrzymala

   Usuń
  2. a co do niespłacanych kredytów rozmawiałem z kasjerka swego czasu i powiedziąła mi ze wiekszosc kredytów jest spłacana regularnie...wiec tym bardziej mi te 80% smierdzi

   Usuń
 39. Ja przy wypłacie gwarancji od razu zakładam konto w PKO i tam zostawiam kasę - wolę już spać spokojnie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lol jak pko upadnie to nawet BFG nie pomoże, a upadnie jak więcej takich blogów powstanie, młodzi nauczą się liczyć % i połowa klientów wyjmie kase... pieniądze trzyma sie w małym banku do 300k (zwłaszcza na dłuższe okresy bo kurs euro może bardzo spaść w końcu mamy wejść do euro a nikt nie zgodzi się po 4-5zł kursie)

   Usuń
 40. "Anonimowy13 grudnia 2014 22:40A ja żałuję, że BFG objął Skoki gwarancjami - dobrze by było, by takie prostaki jak nad moim wspisem wtopili kasę i jej nie odzyskali. A tak i ja zapłace na takich cwaniaków, niestety..."

  Skąd sie tacy biorą????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To są bydlęta a nie ludzie.

   Usuń
  2. Jak mawiają w Niemczech: jak Polak Polakowi nie zaszkodził - to JUŻ POMÓGŁ!

   Usuń
 41. a co sądzicie o tym banku
  http://www.skbank.pl/

  wspomnę że pełna nazwa to :

  Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie (posługujący się nazwą handlową SK bank)


  niby jest w BFG .. ale ma takie oprocentowanie że dla KNF kolejny do odstrzelenia ?


  OdpowiedzUsuń
 42. w SK banku lokata renterska na 24 mce - 4,7% - nie jest zle

  OdpowiedzUsuń
 43. SK Bank z Wołomina :) i oprocentowanie zmienne ;)

  OdpowiedzUsuń
 44. Zobaczycie gdy BFG zacznie wypłacać kasę namnoży sie mnóstwo propozycji od róznych banków funduszy aby tam kasę zainwestować
  BĘDĄ ŻNIWA-?

  OdpowiedzUsuń
 45. Likwidacja SW była zaplanowana od początku wprowadzenia komisarza. Pobicie członka KNF, ponoć na zlecenie któregoś z członków zarządu SW, nic wam to nie mówi. Przekonany jestem w 95%, że powodem likwidacji SKOK Wolomin była to jedna z najważniejszych przesłanek do likwidacji tej Spółdzielni z polskim kapitałem. Gdyby mój kolega został pobity na zlecenie kogoś z zarzadu SW, rownież starałbym się w miarę swoich możliwości do likwidacji tej "organizacji". Tak, żeby słuch po niej zaginął. Następna "blog" Prawdaoskok.pl, rownież dla KNF niewygodna. O 80% przeterminowanych kredytach nie chcę wierzyć. Do zastanowienia dla myślących, jaka była faktyczna przesłanka do likwidacji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wymieniłeś tylko kilka czynników a było ich więcej. Kasa Krajowa zrobiła o wiele więcej. Pobicie było w kwietniu a więc dość dawno, a blog jak to blog, miejsce do przedstawienia opinii dla wąskiego grona zainteresowanych.

   Bardziej jak sądzę zadziałały tutaj bezpośrednie poczynania tuż przed likwidacją SW jak listy do premier Kopacz czy do Parlamentu Europejskiego. W listach tych zaskarżano poczynania KNF, które doskonale znamy nie od dziś. Opiszę to w jednym z przyszłych artykułów.

   Usuń
 46. ja z gwarancji BFG pakuję od razu na tą lokatę.. żeby nie nosić kasy w reklamówce po mieście :
  https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/oszczednosci/lokaty/lokata-24-miesieczna-na-nowe-srodki/#/oprocentowanie-i-oplaty/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla takiego oprocentowania nie warto zakładać lokaty. Bezpieczniej kasę zakopać w ogródku, wymienić na złoto albo kupić nieruchomość.

   Usuń
  2. Lokata na 2% hi hi hi Prowokator albo głupi

   Usuń
  3. 2,35% człowieku mogę dać 2,5% :)

   Zamiana % na liczbę to ":100" czyli 2,35% : 100 = 0,0235

   Teraz aby obliczyć odsetki brutto: 400 000 x "0,0235" = 9400zł po oczywiście roku! (bank zawsze podaje w skali roku)

   Teraz 9400 x 19% = 1786zł podatku

   Do wypłaty rocznie zostaje 7614zł, razy dwa lata to 15228zł

   Tym samym jeśli założysz lokatę na 2,35% zamiast 4,7% (2 letnią) będziesz 15.228zł w plecy, czyli 15tys zarobi pko :)

   Usuń
 47. Od nowego roku wzrośnie składka na BFG dla banków i SKOK-ów czyli ktoś dobrze rozpisał scenariusz.

  OdpowiedzUsuń
 48. Podbijam temat wykonania przelewu z PKO na inne konto. Podobno jest to 1% lub minimum 20 PLN. Przy naszych kwotach wypłat to przelew będzie kosztował setki bądź tysiące złotych?
  Czy ktoś potrafi odnieść się do tej informacji. Najlepiej jakby uzyskać informację od tych co realizowali przelewy z PKO po upadłości SKOKu Wspólnota.
  Podejrzewam, że PKO zrobi wszystko aby ugryźć coś z tego tortu. Wczoraj dzwoniłem na infolinię, gdzie pracownik poinformował mnie, że BFG to sytuacja niestandardowa i nie będą miały zastosowania regularne cenniki PKO. Chore to jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładasz IPKO wpłaty za darmo w PKO za założenie konta premia opisana na blogu przelewy za darmo . Co więcej chcieć :)

   Usuń
  2. Skoro nie maja zastosowania cenniki, to bedzie za darmo.

   Usuń
 49. Anonimowy14 grudnia 2014 11:37 - ja zostawiam wsio w PKO tam są lokaty na ponad 2% i mnie to na razie zadowala - bedę czuł się bezpiecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak bym miał lokatę na 2000 zł też by mi nie robiło różnicy ale mam 200 000 zł Przelicz ile to 1 % różnicy i nie pisz głupot

   Usuń
 50. Ja jesli uda mi się odzyskać nadwyzkę ponad limit BFG to dam na tacę część tej kwoty w podziękowaniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lepiej rozdaj biednym, bedzie większy pożytek.

   Usuń

 51. No to pozamiatane. Szybko. Teraz już nieistotne czy faktycznie były jakieś wały i czy zarzuty dla szefostwa się potwierdzą. Planu naprawczego to komisarz chyba nie miał żadnego ale to też już bez znaczenia.

  Czuję autentyczny smutek, że SKOK Wołomin znika. Jedyna z niewielu instytucji finansowych, z których byłem w pełni zadowolony. Ponad 10 lat współpracy i ani jednej reklamacji. Obsługa w oddziale sprawna, kompetentna, sympatyczna i bez rotacji. Czułem się u siebie.ze jestem Polakiem Gotówki w oddziale nigdy nie brakowało czego nie mogę powiedzieć o żadnym banku (za wyjątkiem... mbanku po połączeniu). Nawet gazetkę mieli fajną (Korwin i Jakubowska na jednej stronie :) ). Szkoda.

  Ciekawe czy przy odbiorze środków będą zachęcać do zakupu "grudniowej 14"?
  Mnie sie podoba zakup złota w sztabkach inwestycynych

  OdpowiedzUsuń
 52. O co Wy się martwicie. Dostaniecie wszystko co do złotówki. Co mają zrobić Ci, którzy są w plecy klika, kilkadziesiąt, kilkaset tysięcy. To jest dopiero tragedia. Chyba nikt z Was jeszcze takiej nie doświadczył.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie rozumiem jak można było mieć w SW ponad BFG . Nikt kto ciężko zapracował na kasę takiej głupoty by nie zrobił. Dywersyfikacja na blogu poruszana była nie raz nie dwa. Łatwo przyszło łatwo poszło

   Usuń
 53. Ktoś tu pisze i SK BANKu miałem tam pieniążki ze trzy lata temu wszystko OK, potem poszedłem do SW. Ale nie wiem czy wracać do SK (mają całkiem niezłe oprocentowanie) obawiam się że to kolejna instytucja z Wołomina która pójdzie do odstrzału:(.
  A co do opłat za przelewy z PKO to jeżeli zażyczą sobie 1% to trzeba będzie coś wymyślić innego!:)NIE PODZIELĘ SIĘ KASĄ Z TYMI ZŁODZIEJAMI:)

  OdpowiedzUsuń
 54. Czy faktycznie nie ma tu ludzi, którym wypłacano kasę z BFG po likwidacji Skok Wspólnota ??? Może ktoś podzieli się info o tym ile PKO brała za przelewy i ile czasu trwało od momentu wizyty w oddziale do kiedy kasa była na koncie?

  OdpowiedzUsuń
 55. Pytałem, pracownika PKO NBP o prowizję.
  Potwierdza: jest to 1% lub minimum 20 PLN.
  Tak było też przy SKOK Wspólnota.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1% płacimy od sumy przelewu - czyli od 400 tyś zapłacimy prowizje 4 tyś - dobrze rozumiem to dużo -?

   Usuń
  2. To niedorzeczne, wyobraź sobie 60 tysięcy osób wyciągających po kilka, kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce, gdy masz na wypłatę 20 dni. Liczenie po kilka razy ponad 2 miliardów złotych. Powodzenia!

   Usuń
  3. Zakładamy rachunek w PKO przelewamy tam kasę a potem transfer.....

   Usuń
  4. Wydaje mi się że prowizji tej można uniknąć zakładając konto w takim np PKO BP. Wtedy być może nie podchodzi to pod "operacje kasowe nie związane z obsługą rachunków bankowych PKO". Czy ktoś to może potwierdzić?

   Usuń
  5. Dobra a ile zapłacimy za odebranie pieniążków bezpośrednio z BFG po terminie ?

   Usuń
  6. 1% niezależnie od banku, może przelew do pko kosztował by taniej? taka kasa za przelewy to przecież złodziejstwo w biały dzień. zdeponowane jest 2.3mld PLN z tego 1% wychodzi 23mln PLN za wykonanie 60 tys przelewów. TO JAKAŚ KPINA.

   Usuń
 56. Tak, ta tragedia to się nazywa głupota. Kto ładuje więcej niż 100 kawałków do jednego koszyka? no kto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku...

   Znasz takie powiedzenie?
   Chyba nie, bo jest jeszcze zbyt młody!!!

   Usuń
 57. Jesli Urząd Skarbowy wezwie aby tłumaczyć skąd tyle kasy - a kasa pochodzi z oszczednosci zycia - to jak zachować sie i gadać aby nie posądzili o ukrywanie dochodów jak sie ma 60 lat i nie ma dowodów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aha czyli słupem byłeś?

   Usuń
  2. Jak możesz nie mieć dowodów? Przynajmniej jeden papier 6 letni, że 5-6lat temu miałeś lokatę na tyle i tyle. Od dawna wiadomo, że nie ważne ile masz na koncie ważne czy masz na to papier :)

   Usuń
 58. A co będzie w przypadku gdy Sąd uwali wniosek o upadłość Wołomina?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozmawiałem z BFG. Oni twierdzą że nie czekają już na decyzję sądu. Procedura zgodnie z prawem - rusza razem ze zgłoszeniem a nie decyzją.

   Usuń
  2. i całe szczęście bo czekalibyśmy na wypłaty z BFG aż do prawomocnego wyroku ostatniej instancji, a więc może i kilka lat ;)

   Usuń
 59. W przypadku ogłoszenia upadłości wierzytelności powinny zostać zgłoszone sędziemu-komisarzowi w terminie wskazanym w postanowieniu sądu o ogłoszeniu upadłości.

  OdpowiedzUsuń
 60. To kompletna bzdura i skandal(!) aby bank winszował sobie za przelew 400.000 zł tak horrendalną 4.000 zł ! Tak wysoka prowizja byłaby bardziej prawdopodobna (choć i tak przesadna) gdyby dotyczyła wypłaty gotówkowej - i zapewne o taką wypłatę chodziło pracownikowi PKO BP (jeśli rzeczywiście takie pytanie i odpowiedź miała miejsce).
  Należy zapytać w BFG w końcu to ich fundusze i wybór banku wypłacającego BFG i nie ma takiego prawa które zmuszałoby depozytariuszy do takich opłat - w końcu nikt nie umawiał się na współpracę np. z PKO BP (jeśli to za pośrednictwem tego banku będą wypłacane środki z BFG).
  Proszę nie siać zamieszania wokół każdego aspektu upadłości SKOK w Wołominie i nie straszyć i tak już mocno rozczarowanych członków SKOK w Wołominie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to ile będzie wynosić prowizja za przelew np. 400 tyś

   Usuń
  2. Zgadzam się. W TOiP PKO BP w części IV - operacje kasowe nie związane z obsługą.... jest punkt ( to ten z 1% nie miej niż 20zł), ale mówi on o WPŁATACH GOTÓWKOWYCH na rachunki w innych bankach. Czy przelew jako PKO BP wykona na podany przeze mnie nr konta to będzie wpłata gotówkowa ;)???

   Usuń
  3. Myślę, że 5,99 zł - tyle tam kosztuje przelew środków z lokat terminowych do innych banków.

   Usuń
  4. Wg mnie maximum 8 zł (opłata za PRZELEW, a nie wpłatę gotówki!), ale powinno być za darmo...

   Usuń
  5. podaj link do tabeli opłat i prowizji w PKO BP gdzie "stoi": opłata za przelew max. 8,00 zł ?

   Usuń
  6. http://www.pkobp.pl/oplaty-i-prowizje/uslugi-dla-osob-fizycznych/czesc-i-rachunki-bankowe/dzial-i-rachunki-oszczednosciowo-rozliczeniowe-oraz-karty-debetowe-w-formie-tradycyjnej/

   Usuń
 61. A co będzie jak BFG zacznie mataczyć i kasy nie wypłaci -? ponieważ ten skok wołomin należał do z organizowanej grupie przestępczej a my jako członkowie jesteśmy współwinni

  OdpowiedzUsuń
 62. A może żeby ominąć prowizję należałoby założyć w Banku PKO rachunek techniczny?
  Rozeznawał ktoś już ten temat?

  OdpowiedzUsuń
 63. A co będzie jak sąd nie uzna wniosku o upadłość?

  OdpowiedzUsuń
 64. Polcan usuwaj wpisy wszystkich spamerów typu ten gość co usilnie reklamuje kiepską lokatę na 2% w pewnym banku na P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy takim niebywałym natłoku komentarzy w tak krótkim czasie trudno czytać uważnie wszystkie i zastanawiać się który się nadaje do publikacji, a który nie, więc tylko te najbardziej ewidentne są moderowane.

   Gdym miał to bardzo uważnie robić, wtedy zamiast pisać nowe artykuły na kolejne dni i odpowiedzi na maila, musiałbym nieustannie czytać komentarze, a jest ich już przecież grubo ponad 500 w ten weekend...

   Jeżeli są naprawdę tak upierdliwe, wyślijcie na maila daty publikacji i temat artykułu oraz nazwę blogu na którym się pojawiły, a usunę je. Przeglądanie tego wszystkiego to kilka godzin w plecy a przecież mamy podobno wolny dzień od pracy...

   Usuń
 65. Przelewy będą za friko, wypłata gotówkowa też.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd ta pewność? Już mamy wiele opinii na forum o prowizji przy przelewach. Ciekawe która jest włąściwa. NA tą chwilę jedyną wiarygodną informacją jest inforamcja og kogoś kto otrzymał ze SKOK Wspólnota. Z nami inaczej raczej nie będzie.

   Usuń
  2. Przelewy przy wypłatach z BFG będą BEZPŁATNE (!) - potwierdzone telefonicznie przez BFG !!!

   Usuń
 66. Masz rację Polcan. Szkoda czasu na czytanie wszystkich komentarzy. Jak rozumiem swój wolny czas poświęcasz na pisanie kolejnych artykułów. To bardzo dobrze bo nie mogę się już doczekać na Twoje propozycje jak zagospodarować kasę po Wołominie/ gdzie i na jaki procent ulokować pieniądze/.

  Polcan jak to się wszystko skończy, tzn. oddadzą nam naszą kasę to ja najnormalniej w świecie ZAPRASZAM CIĘ NA GORZAŁĘ/ całkowicie na mój koszt/. Jak nie mieszkasz daleko ode mnie/ do 100km / to przyślę po CIEBIE samochód i Cię odwieziemy.
  Pozdrawiam
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wołominie jabym zainwestował - złoto i dolary - polecam

   Usuń
  2. Złoto - i owszem, ale DULARY ... na prawie że historycznym szczycie i niepewnej sytuacji międzynarodowej - wyłącznie na ludzi o ... mocnych nerwach. :)

   Usuń
  3. Chodzi Ci o kasę do 100 tys. yewro czy o nadwyżkę niegwarantowaną.

   Usuń
 67. witam
  a co z lokatami rentierskimi, np. na 400 000zl czy te odsetki które do tej pory zostały wypłacone i przelane do banku (a więc nie ma ich na koncie w wołominie) zaliczają się do sumy gwarantowanej przez BFG 100 000euro, czy nie? czy wszystko liczone jest od nowego okresu odsetkowego?

  OdpowiedzUsuń
 68. Odsetki liczone są od nowego kwartału odsetkowego wychodzii do dnia 12.12.2014

  OdpowiedzUsuń
 69. To napiszcie prosze , jak sie teraz zachowac , czy tam jechac po kase, dzwonic czy co

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko będzie prawdopodobnie jutro na BFG.PL...

   Usuń
 70. Teraz należy zachować się następująco:
  1. czekać na cynk BFG który bank i od kiedy wypłaca forsę
  2. nie czytać za dużo bełkotu forumowiczów bo wprowadzają niepotrzebny zamęt
  3. i napić się piwa

  OdpowiedzUsuń
 71. Komisarz ma 3 dni na przygotowanie listy osób do wypłat, więc po mojemu koło czwartku ukaże się stosowny komunikat BFG i przed świętami możemy już mieć forsę z powrotem. Jest to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza, że człowiek z BFG obiecał, że będą się starać abyśmy dostali kasę jeszcze przed świętami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten 3 dniowy termin otrzymał już od KNF 11 grudnia 2014 r. (de facto w nocy z 10 na 11 grudnia) a więc lista deponentów i kwot do wypłaty powinna już być BFG znana dziś, a najpóźniej jutro z rana.

   Usuń
  2. 12, 15 i 16 - to jak dla mnie są jak w mordę strzelił 3 dni. Jutro BFG dostanie listę i może też jutro wydać komunikat w sprawie terminu wypłat.
   Czy Wy też macie jak ja? nie uwierzę w te wypłaty jak nie zobaczę a ściślej mówiąc jak moja krwawica znajdzie się na moim koncie. Czy to początki paranoi albo cóś???

   Usuń
 72. A co będzie jak BFG kasy nie odda -?

  OdpowiedzUsuń
 73. Na uspokojenie powiem Wam co wiem.
  Również rozmawiałem z BFG. Pan naprawdę rzeczowo odpowiedział na wszystkie pytania. Wg niego powinni zdążyć w 6 dni od zgłoszenia (pomimo większej bazy). Pytałem go jak wyglądało to ze Wspólnotą - czy były przypadki że w bazie danych figurowały złe dane vs informacje klientów. Powiedział że było kilkadziesiąt przypadków ale wszystkie zostały wyjaśnione w drodze reklamacji (najczęściej albo ludzie zapominali że coś tam wypłacali wcześniej, albo chcieli przekombinować i wyciągnąć więcej niż im się należy).
  Było też wiele przypadków, że ludzie nie zgłosili się po pieniądze w ogóle.
  Na moje pytanie - jaką mają wiedzę o bazie danych SW - powiedział że monitorują ją od momentu wprowadzenia naszego ulubionego "nadzorcy"

  Odnośnie opłat manipulacyjnych banku wypłacającego - moim zdaniem nie będzie koszmaru. Zawsze jeśli będą się upierać można wypłacić pieniądze i przy tym samym okienku płacić na właśnie założony ROR. A przelew z ROR już nie opłat manipulacyjnych w formie %.
  Przestańcie już pisać - a co będzie jak sąd nie przyjmie wniosku.
  Jeśli stanie się coś nieprzewidzianego - wtedy się zastanowimy.
  Pozdrawiam wszystkich,
  lastpoint

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "...można wypłacić pieniądze i przy tym samym okienku płacić na właśnie założony ROR."

   Ja chyba tak zrobię, nigdy na żywo takiej kwoty nie widziałem - cały czas tylko te cyferki i cyferki.

   Usuń
 74. To będzie Twój koszmarny sen. To będzie.

  OdpowiedzUsuń
 75. Last, trochę mnie uspokoiłeś i dzięki za relację, ale tym cyt.:"...wtedy się zastanowimy..". to mnie dobiłeś :-). Ja nie przyjmuję tego do wiadomości bo się zabiję.

  OdpowiedzUsuń
 76. Rozumiem, że umowy o prowadzenie rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego oraz o prowadzenie konta IKE, które podpisywaliśmy ze Skok Wołomin po zawieszeniu jego działalności zostały z automatu rozwiązane (żeby za jakiś czas, ktoś nie zarzucił mi czemu na rachunek w skok nie wpływa już zadeklarowana comiesięczna kwota min. 300zł).

  ...i jeszcze przypomnienie - jeśli ktoś ma zdefiniowane zlecenie stałe na przelew środków do skok, to niech pamięta o jego usunięciu na czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Celna uwaga nt. ror-u i przelewow na 300 pln.

   Usuń
 77. A da się zrobić taki myk? (zakładam, że bank zażyczy sobie haracz za przelew/wypłatę od uciśnionych klientów SKOK W. co mamy rzecz jasna w głębokim poważaniu): otwieramy konta osobiste, następnie przelewamy forsę gdzie chcemy i na drugi dzień zamykamy ledwo co otwarte konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestancie juz dublowac takie same posty. Czytajcie ze zrozumieniem i skonczcie panikowac. Zrobcie to czego bedzie wymagala sytyacja bo klepanie w kolko o tym samym spowoduje to ze zaraz wprowadza jakies utrud ienia skoro wiemy ze nawet Zarzadca czyta tego bloga!!!

   Usuń
 78. Dziękujemy Panie Zarządco za taki rozwój sytuacji dla 80 tys. członków. W sumie z rodzinami i wszelkimi znajomymi to około 500 tys. ludzi. Napewno odwdzięczymy się pięknym za nadobne przy najbliższych wyborach. Proszę Pana jest Pan obsadzany politycznie tak jak wszyscy politycy. Tak jak szybko zniknął Skok tak szybko zmieniają się politycy. Na wybory pójdziemy wszyscy i zobaczymy jak wtedy Wy się poczujecie.

  OdpowiedzUsuń
 79. Zarządca był tylko narzędziem i pionkiem w tej grze i praktycznie nie miał nic do gadki. Był wykonawcą czarnej roboty którą odbębnił z iście ekspresowym tempie i tyle.
  A na wybory i tak nie pójdę. Nie będę brał udziału w szopce wyborczej i wybierał mniejsze zło. Zrozumcie wreszcie, oni wszyscy są tacy sami!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie prawda, że wszyscy są tacy sami - na ten przykład masz opcję lokowania środków w SKOK-KASY. Przy braku właściwej aktywności w wyborach nie masz już wpływu na NIC i wtedy dopiero będzie bonanza ;)

   Usuń
 80. Dobre sobie! a na podwyższenie wieku emerytalnego miałem wpływ, a na opodatkowanie zysków z lokat też? a na zrabowanie części składek z OFE też miałem coś do gadania? No litości, nie rozwalaj mnie swoją naiwnością przy poniedziałku.

  OdpowiedzUsuń
 81. Żadna naiwność, a Ciebie rozwala zwykłe malkontenctwo!
  O ile dobrze wiemy to jedna opcja polityczna PO i SLD wprowadziła te niechciane zmiany - rusz w końcu głową zamiast narzekać - wybierz w wyborach tych którzy tak naprawdę nie mieli jeszcze okazji spokojnie rządzić i uporządkować spraw w kraju. Ile Tobie podobnym trzeba tłumaczyć oczywistości, że dziś w Polsce tylko Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie doprowadzić ten zniszczony i upodlony kraj do ładu! Ocknij się w końcu i przestać marudzić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja się chyba pochlastam! rozbój w biały dzień, bandycka polityka, złodziejstwo w majestacie prawa nazywasz moim malkontenctwem?
   Sorry, ale nie polemizuję z dzieciakami.

   Usuń
  2. Dzieciak to Ty jesteś, kolego ;) Nie przypisuj tych przewin wszystkich dookoła - jeszcze raz zwracam uwagę, że wymienione przez Ciebie jak najbardziej niekorzystne "złe rozwiązania" zostały społeczeństwu narzucone przez jedno i to samo środowisko skupione wokół PO-PSL-SLD to zawsze ta sama opcja. tak więc nie przyklejaj tej obrzydliwej łaty wszystkich, gdyż to jest to nieprawdą. Opamiętaj się nieco i kieruj swoja krytykę do faktycznych autorów tych pociągnięć a nie ludzi, którzy chcą zrobić coś dobrego także dla Ciebie, pomimo, że tego nie zauważasz. Pozdrawiam wyrosłego malkontenta ;)

   Usuń
 82. Odpowiedź jest prosta: GŁOSUJ NA PiS i daj szansę zmienić ten kraj na lepsze!

  OdpowiedzUsuń
 83. A Tobie co? kampanię wyborczą robisz? Zapamiętaj: wszyscy tam na górze są tacy sami. Bez wyjątku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kto jak nie PiS doprowadził do rozwoju SKOK - KAS tworząc realną alternatywę w stosunku do banków, dla dużej części depozytariuszy i pożyczkobiorców, również tutaj piszących... - ktoś to chyba rozkręcił, czyż nie ?
   Oczywiście SKOK w Wołominie z PiS nie miał wiele wspólnego, ale idea KAS wspierana i rozwinięta dzięki PiS i to należy zauważyć i doceniać - doradzam i Tobie uczestnictwo w tej "kampania wyborczej" ;) zamiast siania defetyzmu, że wszyscy "na górze są bee", gdyż to nieprawda...

   Usuń
  2. Pomyliły Ci się fora, kolego. To jest forum finansowe, idź agitować gdzie indziej.

   Usuń
 84. A kimże Ty jesteś aby mnie pouczać ? ;) kampania ? Daj spokój czas aby społeczeństwo przestało powielać kłamliwe stereotypy nie mające nic wspólnego z rzeczywistością - Ty niestety też wydajesz się ich "ofiarą".

  OdpowiedzUsuń
 85. Przymknijcie się znawcy od 7 boleści. Las płonie a Wy o pierdołach.

  OdpowiedzUsuń
 86. Wniosek ekspresowy a komunikatu BFG nie ma!

  OdpowiedzUsuń
 87. http://www.pkobp.pl/aktualnosci/ogolnokrajowe/wyplaty-kwot-gwarantowanych-dla-klientow-skok-wspolnota-w-oddzialach-pko-banku-polskiego/

  jak ja lubię BFG że normalnie nie mogę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyliłeś chyba daty i chodziło ci o ten komunikat
   http://www.pkobp.pl/aktualnosci/ogolnokrajowe/informacja-nt-wyplaty-kwot-gwarantowanych-dla-klientow-skok-w-wolominie-w-oddzialach-pko-banku-polskiego/

   Ja niestety jakoś nie lubię BFG...

   Usuń
 88. No to wszystko się wyjaśniło. Wypłaty w PKO BP od piątku. Przelewy i wypłata gotówki bez prowizji.

  OdpowiedzUsuń
 89. BFG to nasz zbawca.. inaczej byśmy poszli golasa

  OdpowiedzUsuń
 90. a jeszcze niedawno nie było ochrony BFG... nawet nie che myśleć ile było by prób samobójczych.. a tak piękny prezent na święta.. dziękujemy Ci BFG

  OdpowiedzUsuń
 91. http://www.pkobp.pl/aktualnosci/ogolnokrajowe/informacja-nt-wyplaty-kwot-gwarantowanych-dla-klientow-skok-w-wolominie-w-oddzialach-pko-banku-polskiego/

  Nie lubisz bo nie miałeś tam forsy albo jakieś drobniaki tylko :-)

  OdpowiedzUsuń
 92. Na stronie SKOK Wołomin jest info o ogłoszeniu upadłości i wskazówki jak dokonać zgłoszenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...