wtorek, 30 czerwca 2020

200 zł do Lidla z kartą Citi

Citi Handlowy znów uaktywnił się w promowaniu swojej karty kredytowej. Niestety kolejna promocja jest również z obniżonym o połowę bonusem, tak samo jak w poprzedniej z kasą na zakupy na platformie Allegro. Tym razem do zgarnięcia wraz z kartą mamy 200 zł, ale na na zakupy w sieci Lidl.

Prawie identyczna promocja karty już kiedyś była. Warunki niezbędne do otrzymania nagrody są analogiczne. Zmieniła się oczywiście stawka nagrody. Przypomnijmy,  wiec warunki, jakie trzeba spełnić, aby zdobyć kasę na zakupy produktów w niemieckiej jakości. 

Tutaj założysz kartę kredytową Citi, by zdobyć 200 zł do Lidla

Z oferty możemy skorzystać do 31 lipca 2020 roku.

Standardowo w przypadku kart Citi, oferta skierowana jest do osób, które nie miały karty kredytowej Citi od 1 stycznia 2018 roku. 

Karty prezentowe do wykorzystania w Lidlu (o łącznej wartości 200 zł) otrzymamy jeśli spełnimy trzy nieskomplikowane warunki:

1) instalacja aplikacji Citi Mobile i aktywacja karty za jej pośrednictwem

2) przynajmniej jedno logowanie do bankowości za pomocą apki - nie później niż do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę 

3) dokonanie transakcji kartą na kwotę m.in. 1000 zł - nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę.

O tym, że zakwalifikowaliśmy się do wypłaty nagrody, bank poinformuje nas w serwisie Citibank online, nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnimy wszystkie warunki. Bony otrzymamy korespondencyjnie. Ważne, aby pamiętać że karta musi być aktywna w czasie przesyłania nagrody.

Gdy już otrzymamy nasze bony na zakupy w Lidlu, mamy 6 miesięcy na wykorzystanie ich, gdyż termin ważności wynosi pół roku.

Należy pamiętać, że aby zrealizować kartę prezentową, musimy poinformować kasjera o tym sposobie zapłaty, zanim zacznie kasować nasze produkty. 

Jak omawialiśmy poprzednią ofertę karty Citi, czujny Czytelnik wypunktował mnie, że karta w swej darmowości ma od jakiegoś czasu haczyki. Przypomnijmy więc jeszcze raz: że aby karta była darmowa należy miesięcznie wykonywać transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł. W przeciwnym razie naliczą nam opłatę w wysokości 12 złotych.


Regulamin oferty do 200 zł do Lidla

59 komentarzy:

 1. Lokata zawrotna w Idea Bank jeszcze jest, przed chwilą jak wypłaciłem na raz wszystko to proponowali 1,50%, z kolei na koncie żony też w Idea dla tej samej kwoty dawali 1,30%, ale tam jeszcze się kiszą lokaty i saldo nie byłoby zerowane

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przelewy były wysyłane do tego samego banku?

   Usuń
  2. Potwierdzam, Zawrotna nadal funkcjonuje. 1,5% na 3M na podstawie regulaminu z 29 czerwca.

   Usuń
  3. Dziś rano brak zawrotnej. Symulowane przelewy do ing, getin i santander na kwotę ok 70 000. Na koncie pozostawały jeszcze inne srodki

   Usuń
  4. Dzisiaj rano ta sama sytuacja co opisywana wczoraj, 1,50% gdy przelewałem jedyną zakończoną lokatę na konto żony do Idea, potem z konta żony przelew tej samej kwoty na zewnątrz (tam są inne środki) i propozycja 1,30%

   Usuń
 2. W Aliore oprocentowanie 3% jeszcze dzisiaj będzie?
  Czy trzeba przelać by nie było na 1%?

  OdpowiedzUsuń
 3. Inflacja 3.3. Bazowa ...uwaga.... 4.1. Rekord. Ten cymbał z krzywą gębą zdemoluje wszystko. Zerowe stopy przy takiej inflacji. Debil po prostu.
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I gdzie ta Glapowska deflacja?? A pamiętajcie, że ta nasza GUS-owska inflacja jest i tak mocno zaniżana! Ostatnio ta realna wynosiła 3,4% - a ogłaszana przez GUS 2,9%. To jaka jest tak naprawdę teraz? Ludzie obudźcie się w końcu i zrozumcie jak Was rządzący manipulują i okłamują. Tylko wymiana "długopisu" daje nadzieję na zmianę w upartyjnionej RPP, która stoi na straży nie złotówki - tylko rządzącej nami bandy. Jak się nic nie zmieni - to Glapa ma kolejną kadencję na ciepłym stołeczku, a my w plecy z oszczędnościami przez wiele lat.

   Usuń
  2. Taaaa, "Zmiana długopisu" i kredyty po 30%, będzie PIT ze 40% i VAT 29%, praca do śmierci. Już to przerabialiśmy kilka lat temu...

   Usuń
  3. "zmiana dlugopisu" nic nie da, nie zamierzam pracowac do 67 lat. Nikt nie broni ci wymienic PLN na inne waluty, gdzie inflacja jest nizsza. Poki PLN sie gwaltownie nie oslabi, po co SP ma placic wyzsze odsetki od dlugu. TYlko "wywrotka" PLN spowoduje wzrost stop RPP, innej opcji na razie nie ma.
   Chciales oszczedzac w PLN na dluzej bylo w kwietniu kupowac obligacje "inflacyjne" EDO, ktore jak wszystko wskazuje beda dawac 3-4% rocznie.

   Usuń
  4. Tom. Możesz jeszcze kupić jakis bezpieczny fundusz póki jeszcze obligacje nie miały aktualizacji oprocentowania wiborem, ale zdaje się w lipcu już i tak wszystko będzie na zasadzie obecny Wibor 6M+ kupon wiec zysków nie można się spodziewać wielkich. No i oczywiście jak gruchnie jakiś kolejny lockdown to lekka przecena która bedzie.. okazją do kupna. Tak to teraz niestety bedzie działać. od przeceny do przeceny :-) Inaczej być nie moze przy zerowych stopach.
   MM

   Usuń
  5. Tu nie ma miejsca dla pisowców.

   Usuń
  6. Lepsze są Twoim zdaniem obecne podatki, te jawne i te ukryte - jak wysoka inflacja, która przy tych stopach % pożera nasze oszczędności. Polecam, artykuł na Business Insider:
   https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/inflacja-w-polsce-w-czerwcu-a-oprocentowanie-lokat-jest-blisko-rekordu/4vqx9vh

   Usuń
  7. Moja powyższa odpowiedź była skierowana do Anonimowego z godz.12:59

   Usuń
  8. Z moich obserwacji wynika, że chyba nie ma tak łatwo kupnych i do tego ciemnych wyborców niż w Polsce. Ludzie mając 500 plusów w oczach nie pytają skąd kasa. Ma być tu i teraz. A że ceny rosną, cóż. Edukacja ekonomiczna w Polsce to jest może ciut lepsza od analfabetyzmu. Długopis wybiorą, kraj popłynie, ale oni dają a tamci nie. RĘCĘ OPADAJA. Wątpię aby coś się zmieniła. Ci przy władzy to mają prostu ubaw z ciemnogrodu. Rozdająkasę nieswoją, której wcześniej czy później zabraknie. Jedyna droga to ucieczka w waluty. Horror z najemcami dziś miałem, ludzie mają nawet rygor egzekucji 777 gdzieś. Kupowanie na najem nie jest rozwiązaniem dla ludzi spokojnych. A ja się przeistaczam w wykidajło odkąd wynajmuję mieszkania.
   Stanowczo odradzam inwestycji w mieszkania.

   Usuń
  9. "Długopis wybiorą, kraj popłynie, ale oni dają a tamci nie. RĘCĘ OPADAJA."

   To przykra prawda. To są niestety minusy demokracji, gdzie nie "jakość", a ilość wyborców decyduje o losach innych. Statystyki są dokładnym odzwierciedleniem naszego społeczeństwa. Ponad 70% głosujących na długoPiS - to rolnicy, mieszkańcy wsi i osoby z wykształceniem podstawowym. Niejednokrotnie pewnie nawet niepełnym ;) I weź tu dyskutuj z takim ciemnogrodem. Brak argumentów, analfabetyzm (szczególnie ekonomiczny) i powtarzanie w kółko, że "dali nam pincet+". I tylko nas ciułaczy żal... :(

   Usuń
  10. Gdyby nie ten ciemnogród nie miał byś co jeść nie umiał byś wymienić kranu ty namaszczona elito. Naucz się bufonie, że programy socjalne wymyślili najbardziej pazerni kapitaliści by najedzony zadowolony pracownik był bardziej wydajny. A tacy, pewnie tobie podobni, pasożyci, upodlili rzesze biedoty i teraz wszyscy za to płacimy. W starej unii zasiłki na dzieci, socjale są kilka razy większe niż w PL i nikt tam nie płacze bo te wydatki w całości wracają na rynek. Właśnie przez taką pogardę teraz masy wystawiają rachunek przy urnach.. ale takich pseudointeligentów jak ty nie jest mi żal.

   Usuń
  11. Do Anonimowy30 czerwca 2020 20:40

   Co zabolało cię tępy pisiorku, że powiedziałem prawdę o tobie i tobie podobnych darmozjadach? Na Zachodzie są też w przeciwieństwie do ciebie na tyle inteligentni ludzie, że w referendum odrzucili propozycję dochodu podstawowego. W naszym nastawionym na rozdawnictwo i rozpieszczonym przez kupujących głosy pislamie - byłoby to niemożliwe. Właśnie przez takich niemyślących i krótkowzrocznych ludzi - jak ty. Tak jak napisałem już powyżej tępaku - z osobami takimi jak ty nie da się dyskutować, a przekrój twojej inteligencji wychodzi w oficjalnych statystykach, już po wyborach, więc nawet nie wchodzę dalej z tobą w polemikę.

   Usuń
  12. @TomTom 14:54 Inflacja jest głownie na żywności i wynika ze zmian klimatycznych - albo susza albo powodzie. Inne wzrosty cen są narzucane przez UE - patrz tegoroczna podwyżka cen. Jednak są i też pozytywne obniżki - gaz minus 10.6%, benzyna też jest tańsza niż kilka lat temu.
   Na zachodzie nikt już nie żyje z lokat, tylko akcje i aktywne inwestycje.

   Usuń
  13. @ admin. Wyłączysz tego chama tomtoma czy chcesz tracić resztki zaglądających? Bo trudno nas nazwać czytelnikami bo tych bzdur, propagandy i inwektyw nie da się już czytać.

   Usuń
  14. Apelowałem do TomToma o zaniechanie tematyki politycznej niestety bezskutecznie. Jego zdaniem odpowiada tylko na zaczepki.
   Znam go osobiście i to naprawdę fajny facet, niestety niepotrzebnie poruszający tutaj wątki które z definicji polaryzują odbiorców.
   Jak już wspomniałem wcześniej jako jedyny czytelnik ma wyłączoną moderację, gdyż jakiś czas temu sam pisał tutaj artykuły.

   Usuń
 4. Badanie salda w Millenium 27.06.2020 roku 1% 100k na 60 dni.
  https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/produkty-oszczednosciowe/rachunki-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe-profit

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale tu odchodzi agitacja wyborcza. Przypomnieć warto, że to nie prezydent ustanawia wiek emerytalny i poziom podatków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeden nawiedzony, który non stop powtarza mądrości zasłyszane w jednym medium. A admin to toleruje ale czemu się dziwić bo tematów ekonomicznych coraz mniej a odsłony trzeba nabić. A kiedyś można było tu się dzielić informacjami o wisienkach. To se ne vrati..

   Usuń
  2. "Jest jeden nawiedzony, który non stop powtarza mądrości zasłyszane w jednym medium."

   Nie wiem, ale pewnie pijesz do mnie. Zauważ, że niezadowolonych z tego co wyprawiają "twoi wybrańcy" jest tutaj nieco więcej. A to, że tematów coraz mniej - jest zrozumiałe przy rządach tej bandy. Potrafią delikatnie mówiąc rozchrzanić wszystko czego się tylko dotkną - tak więc i zaorali razem z bankami fora finansowe.

   "A kiedyś można było tu się dzielić informacjami o wisienkach."

   A kiedyś to - RPP i NBP były niezależne od rządu i nie zarżnęły banków podatkiem, a później 3-ma z rzędu obniżkami stóp procentowych. O wisienkach bankowych możesz teraz sobie tylko pomarzyć. No chyba, że o takich na drzewie - jeśli cię będzie na nie stać przy tej galopującej inflacji - przez pomyłkę nazywaną przez przyjaciela twojego wodza Glapę - deflacją.

   Usuń
  3. @doTOmTOM. Wyobraź sobie, że to są także moi wybrańcy. Ale żeby to zrozumieć to trzeba mieć tak jak ja 60 plus i usłyszeć kiedyś, że mam zapier....ć do 67-miu. I to autentycznie zapier....ć. Mam już 42 lata pracy i właśnie sypie mi się robota, a zdrowie też już umiarkowane. Powiedziałem po ustawie 67 , że już nigdy na platformę. Nigdy. Choćby obiecali nie wiadomo co. To są mistrzowie obietnic.

   Usuń
  4. "@doTOmTOM. Wyobraź sobie, że to są także moi wybrańcy."

   Jestem tego świadomy, a wręcz pewny, że około 43% naszego społeczeństwa nie spodoba się to co piszę - bo mamy zupełnie inne poglądy. Nie jest też tak, że nie szanuję tych wyborców - tylko dyskutować chcę na argumenty. Wiem, że wyższy wiek emerytalny - to ciężki temat, ale niestety pewnie w przyszłości nieunikniony - bo to kwestia demografii i ogólnie obecnych ciężkich czasów. Sam mam znajomego, który właśnie dla zmniejszenia tego wieku zagłosował na pis. Teraz po tym wszystkim co oni wyprawiają mocno żałuje tego co zrobił - bo nawet w najczarniejszym scenariuszu nie spodziewał się, że tak zdemolują i przywłaszczą sobie państwo. Wszystko to za kupione głosy - do czego przyznał się ten mój znajomy. Powiedział, że jakby wiedział co się wydarzy nigdy by tak nie oddał głosu. I jeszcze jedno. Nigdy nie byłem fanem platformy, ale ta granda, która teraz zarządza naszym państwem powinna w większości odejść na zasłużoną (lub nie) emeryturę. A te leśne dziadki dalej wciskają nam swoją wizję świata, a teraz dodatkowo inflacją (ukryty podatek) i poczynaniami RPP i NBP - okradają nas z oszczędności, na które tak jak i Ty wiele lat (może jeszcze nie aż tyle) ciężko pracowaliśmy.

   Usuń
  5. Super. masz 42 lata i masz wszystko w du..pie co bezie bo twój egoistyczny rozumek ogranicza się tylo do tojego pokolenia. Masz 2 lata wcześniej emeryturę i boga za nogi złapałeś. To że moje pokolenie emerytury bedzie mieć głodowe jak wieśc niesie i że prędzejc zy później zawita 70 na liczniku jako wiek emerytalny to już cię nie interesuje. Nie interesuje cię to że rząd zmusza mnie do oszczędzania na emeryture w PPK, IKE czy w OFE i jednocześnie robi wszystko aby te oszczędnosci zdemolować bo tobie trzeba zrobić dobrze. Tak dobrze że trzeba głosować za tymi populistami których horyzont rządzenia ogranicza się do następnej kadencji. I to jest właśnie myśłenie suwerena. Tu i teraz. Pińcetplusa, trzynastkę, bon na wywczasy... A tymczasem inflacja dla najmniej zarabiajacych - czyli emerytów to aż 8-9% wg jednego z członków RPP. TYle rocznie Glapiński z Morawieckim kradną emerytowi dajac w zamian ochlap w postaci 13-tki. Suweren nie ma o tym pojęcia bo Kurski karmi go propaganda sukcesu. Wydrukowali już 100mld długu w 3mc bo kasa świeci pustkami a jeszcze dziura w budzecie nie ujrzała swiatła dziennego (szacuje się ją na kolejne kilkadziesiat mld). Niemcy w tym czasie odkładali na czarną godzinę i teraz nie muszą (ba - nie maja nawet jak) drukować. Wokół słyszałem same głosy krytyczne o Niemcach ze powinni w czasach prosperity przejadać oszczędnosci, zrobić deficyt budżetowy i pompować kredyt. W marcu te głosy nagle ucichły.
   Różnica miedzy polską a strefa Euro jest taka że tam ECB nie chodzi na pasku macrona czy makreli i Niemcy dobrze o tym wiedzą. Wiedzą ze Makrela nie może ot tak sobie zadzwonić do Glapy i krzyknąć : stopy do zera - drukuj. W PL jest to jak najb możliwe i to właśnie się dzieje.
   A już bzdur o tym ze prezydent nie stanowi o wieku emerytalnym to nawet w przypadku tego prezydenta nie bedę komentował. To jego sztandarowy punkt programu wyborczego. Teraz chce stażowe wprowadzić. Oznacza to ze ZUS bedzie tak obciążony że pozostałym trzeba bedzie za jakiś czas wydłużyć staż i kilkanascie % Polaków żadnej emerytury nie otrzyma, no ale co to obchodzi 60-latka steranego pracą. Jakos Niemiec ma zdaje sie 70 lat wieku emerytalnego. Mundurowy tam 40 lat pracy. Tylko Polak cwaniak zaglosuje na każdego kto da mu emeryturę w wieku 60 lat. Nawet Putin wiek podwyższyl a mundurowi nawet na Białorusi nie mówiąc o Rosji nie mają takich przywilejów
   Amen
   MM

   Usuń
  6. doTomTom@. Wiesz co to jest "determinizm ekonomiczny"? Ułatwię Ci atak na mnie poprzez zacytowanie Marksa, że to: "byt kształtuje świadomość". A tak po naszemu to "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia". A ten anonimowy z 9.04 to niech mi skoczy na pulpit. Ja głosuję za SIEBIE, nie za niego. Głosuję w swoim interesie. Na platformie ZUS PUE moja prognoza emerytury w wieku 65 lat na bazie dotychczasowych składek to 5700 brutto. I to jeszcze bez waloryzacji za 2019 rok. A ta waloryzacja to około 9%. I chcę za rok wziąć tą emeryturę, a nie czekać następne 2 lata i może jeszcze nie dożyć. I w życiu nie zagłosuję na "20 groszy". Nie i już.

   Usuń
  7. Anonimowy1 lipca 2020 10:35
   No tak swój interes najważniejszy. Dla Ciebie liczy się tylko Twoja emeryturka i przywileje - bo właśnie tym jest obecne obniżenie wieku. Masz gdzieś, że pokolenie 30-40 latków za to będzie tyrać do śmierci. Widzę po rodzince, Pis daje to sie głosuje, 13tka, 500 i jest lux, bo liczy się tu i teraz. Dziadygi nie patrzą do przodu bo i po co? Im się należy i dostaną, a gorszych czasów pewnie nie dożyją. Obniżenie wieku emerytalnego to tylko zagrywka taktyczna pisu, w dłużej perspektywie nie utrzyma się.

   Usuń
  8. Tak.D mnie mój interes najważniejszy. Byłbym idiotą gdybym głosował zgodnie z twoim interesem, swój mając w głębokim poważaniu. Na tym polega demokracja, że każdy głosuje jak chce. Jeszcze raz powtórzę: punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

   Usuń
  9. Chciałbym tu zauważyć, ze PO już zadeklarowało, że nie zmieni wieku emerytalnego ani nie odbierze 500+, więc liczenie na jakieś obniżki podatków po zmianie prezydenta jest jakąś mrzonką.

   Usuń
  10. I ty wierzysz w obietnice polityków? Ja za długo żyję żeby wierzyć w to co obiecuje PO.

   Usuń
  11. Obniżenie wieku emerytalnego to najtańsza dla rządu i zarazem najwredniejsza dla obywatela (tak tak!) kiełbasa wyborcza pod słońcem. Jeszcze może ze 2, 3 lata do utrzymania. Kusi bardzo, ale wynik nędzie prosty - w pewnym momencie zabraknie hajsu w ZUSie i wprowadzą niską emeryture dla wszystkich. Ugryzą się w ogon wszyscy, jacy byli głupi.
   Rachunek jest nieubłagany. Po prostu przesuniecie w czasie szczytu wydatków, które nastąpią i tak.
   PISik rządzi wg prostego schematu, po nas tylko potop. Jasne , że robi to z sukcesem, bo ludzi interesuje tu i teraz. Ci dali, tamci nie.
   Tu leży podstawa problemu. Polacy są mistrzami świata w ucieczce do przodu, tyle że jak to gruchnie, a gruchnie - wtedy dzieci 500 plus, w tym też moje, będą wcinać drzazgi z belek, dosłownie, bo nikt tu już nic zainwestuje w tym kraju. Oby nie zawitała u nas Wenezuela, tyle że nie mamy ropy. A wungiel, górnictwo ? Nie rozśmieszajcie mnie i idzcie górniki kopać kryptowaluty, a nie kilometr pod ziemią. Decydujące, co będzie w niemczech, a tam się sypie gospodarka. Wiadomo, siądzie polski eksport półproduktów i palet.

   Usuń
  12. Do Anonimowy z 9.04:
   Może trochę szacunku do innych! Stwierdzenie, że nie prezydent decyduje o wieku emerytalnym nie jest bzdurą tylko faktem. A co obiecywal ten czy inny kandydat na ten urząd (i czy zostało to spełnione, nie przez niego zresztą) to inna sprawa.

   Usuń
  13. Do Anonimowy@1 lipca 2020 11:55 piszacego:
   "Chciałbym tu zauważyć, ze PO już zadeklarowało, że nie zmieni wieku emerytalnego ani nie odbierze 500+" - niepodwyzszanie wieu tez obiecali przed swoimi rzadami, a jednak obnizyli. Wiec Twoje zaufanie moze wynikac albo ze slabej pamieci, albo z naiwnosci. Bez urazy - przemysl raz jeszcze swoja wypowiedz.

   Usuń
  14. Zgadzam się, że PO jest mało wiarygodne, zwłaszcza jeżeli chodzi o obniżkę podatków - "słynne 3*15%". Tylko uspokajam tych co liczą, że jak wybiorą kandydata PO, to większych zmian nie będzie, będzie za to gorzej ze względu na paraliż decyzyjny, konflikt z rządem ("nie bo nie") i żadnych zmian na lepsze.

   Usuń
 6. A propos Millennium, dostaliście premię za kartę kredytową 200 zł która regulaminowo miała być dzisiaj na koncie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj na konto kk wpłynęły 2 stówki.

   Usuń
 7. szukam i szukam nie znajduję gdzie w bankowości Alior banku mogę zmienić korzyści do konta ??

  Może ktoś podpowie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj kliknąć na konto osobiste (jego nazwę).Wydaje mi się, że jak w nie wejdziesz to tam bedziesz miał te opcje.

   Usuń
 8. kliknij w konto jakze osobiste i tam masz panel: korzysci

  OdpowiedzUsuń
 9. Czyżby Alior utrzymał 3% na KO w korzyściach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że utrzymał, tylko że 1% jak wydasz kartą 300 zł miesięcznie :D

   Usuń
 10. Całkiem fajne i pożyteczne miejsce, jakim było "Finanse po godzinach", zamieniło się ostatnio w polityczny ściek. Dziwię się moderatorowi, że pozwala na te wszystkie bluzgi, i to zarówno tych użytkowników anonimowych, jak i tych zarejestrowanych. W tej sytuacji żegnam się z Wami na jakiś czas :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przyszło ci do głowy że to Glapiński z pomagierami zabil to foruM? I to niew marcu czy kwietniu ale robi to od 5 lat. od 5 lat w zasadzie nie było o czym pisać poza jakimiś śmiesznymi promocjami i okazyjnymi lokatami w Idei/getin ikontem w Mille. Ot i wszystko. Może nawet nie oprocentowanie w bankach jest samym problemem tylko to ze w stosunku do inflacji jest najniższe w Europie a może i na swiecie. Kradną po prostu ludziom pieniądze z kont i rozdają - głównie sobie
   MM

   Usuń
  2. Dokładnie MM. Próbuję to wytłumaczyć czytelnikom tego bloga już od dawna, że to nie my komentujący - doprowadziliśmy do takiego stanu rzeczy jaki mamy - tylko ta banda nieudaczników, którzy nami rządzą (z zatwierdzających ich chore pomysły długopisem na czele.) Jeśli chodzi o "bluzgi" na forum z mojej strony są tylko odpowiedzią na te skierowane w moją stronę - i tylko personalne do atakujących mnie osób. Po raz kolejny przepraszam postronne osoby, które mimowolnie stają się czytelnikami naszych osobistych "wymian uprzejmości".

   Usuń
  3. W obecnej sytuacji blog powoli traci rację bytu i takimi wpisami muszą się jakoś wyżyć. Już w tej chwili nie ma nic ciekawego - 1% minus belkę mogą sobie wsadzić. Ale takie jednoprocentowe eldorado nie potrwa długo, miną obecne promocje i kolejne newsy będą brzmieć "extra lokata na 0,5%" a kto wie czy w dłuższej perspektywie i nie -%.
   Tak nieco polityczny wpis ale taki być musi, w tym kaczolandzie z oszczędnościami w PLN nie będzie lepiej, a tylko gorzej - elektorat 500+ ma to gdzieś bo zazwyczaj posiada niewielkie lub żadne oszczędności z masą kredytów i Pisowcy to wiedzą. Władza zapatrzyła się na zachodnie stopy dbając głównie o swój interes, jednocześnie zapominając/olewając jak tam kształtuje się inflacja a jak u nas. Wkrótce ceny będą europejskie a płace dalej polskie i do tego poobcinane pod przykrywką koronaświrusa...

   Usuń
 11. Poczekajcie naiwni ciułacze. Za 10 dni wybory wygra Trzaskowski i Rafał wam da 3%. Jeszcze chwila... Już Donald obiecał i obietnicy dotrzymał zniesienia podatku Belki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy wiesz, że twój pis też obiecał jego zniesienie i jak wielu innych obietnic nie dotrzymał - m.in. kwoty wolnej od podatku, czy pomocy frankowcom - twój długoPis. A bardziej cienkoPis - bo jakoś się boi debaty w nie swoich mediach. Jak się dało 2 mld zł na TvPis - to nawet pytania ma się wcześniej, można się przygotować, odklepać i jest ok, a tak to jak? Tak przyjść nieprzygotowanym i bełkotać jak na swoich wiecach do ciemnych mas? To nie przejdzie, więc lepiej unikać takiej konfrontacji jak ognia ;)

   Usuń
  2. Masz obsesje na punkcie PISu i Glapy. Kolego na Pis nie głosowałem i od 20 lat mam wywalone na wybory. Może lepiej odnieś się do tego ile % dostanę na lokatach jak Rafał przejmie stery.

   Usuń
  3. Jak PO wygra wybory to na bank zaraz Glapa zacznie stopy podnosić. Przecież to jasne jak słońce. Kto tego nie rozumie to nie rozumie nic. W Turcji Erdogan wywalił szefa banku centralnego bo przy inflacji 20% ośmielił sięp podniesć stopy o 4pp jeśłi mnie pamieć nie myli. Stopy obniża się po to aby rząd miał tanie pieniądze. Dzieje się to kosztem oszczędzajacych niewielkie relatywnie oszczędności. Niższa klasa srednia właśnie ulega wyrżnięciu. Podwyższa się po to żeby rząd tych pieniedzy nie miał. Kto tego nie rozumie... neich przeczyta jeszcze raz
   Podwyzka stóp nie oznacza zresztą ze lokaty wzrosną. Dla lokat o wiele ważniejsza jest obecnie nadpłynność sektora - a banki zostały zalane pieniadzem z którym nie mają co zrobić. Rynek pożyczek miedzybankowych nie istnieje wiec Wibor na którym oparte sa obligacje i kredyty to wskaźnik widmo właściwie. Zyski banków topnieją, nowych kredytów nie dają to i lokat nie dają bo to dla banku koszt. I dlatego podwyżka stóp nic tu w zasadzie nie da, ale rentowności obligacji wzrosną - jak najbardziej. Jedni stracą - ci co je kupią po przecenie może zyskają. To koszt dla rządu którego Glapiński bardzo nie bedzie lubił.
   Takie czay mamy. Dlatego kolejna kadencja Glapy czy innego nominata Pis to jest dramat bo wobec opozycyjnego rządu będzie dzialał jak hamulec. Dlatego że prowadzi politykę budżetową de facto a nie pieniężna. Glapiński to po prostu obecnie miniester w rządzie. Jedynym sensem aż takich obniżek stóp była chęć obniżenia kosztów pozyskiwania nowego pieniadza przez Morawieckiego. I tyle. Kto nie rozumie....
   MM

   Usuń
  4. Chłopie, jakie stery? Prezydent w Polsce to tylko figurant, może sobie co najwyżej coś zawetować.
   Mleko się już rozlało, papierki zostały wydrukowane, nikt już tego nie cofnie.

   Usuń
 12. Nadal jest proponowana lokata zawrotna - regulamin z 29 czerwca - 1,3%. Dziwny jest jednak fakt, iż ktoś pisał o tym, że jest też drugi regulamin l. zawrotnej z 29 czerwca - ale na 1,5%. Dwa regulaminy z tego samego dnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wczoraj wieczorem dostałem propozycję zawrotnej na 1,5% i skorzystałem... Zasiliłem puste konto z innego banku i przy pierwszym przelewie wskoczyło 1,5 %!

   Usuń
  2. Nie wszyscy dostają propozycję zawrotnej. Ja dziś nie dostałam. Mąż też nie.

   Usuń
  3. Ja dzisiaj zakładałem Zawrotną na 1,5% na 3 miesiące. Propozycja wyskoczyła przy przelewie do Getin

   Usuń
 13. Tydzień temu zaoferowano mi 1,4%. Skorzystałam, ale czuję się oszukana (strata około 40,00 zł).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...