poniedziałek, 29 czerwca 2020

KO w Getin obniża loty do poziomu Millennium


Jak się można było spodziewać, konto oszczędnościowe w Getin znów obniża loty. Nie przez przypadek mamy teraz krótkie terminy nowych promocji. Pozwala to szybko modyfikować swoje oferty.

Getin idzie najczęściej łeb w łeb z Millennium lub oferuje nieco więcej na KO. W czerwcu mieliśmy tutaj o 0,20pp więcej, ale od dziś różnica została zniwelowana do zera. W obu bankach mamy już tyko okrągły procent. Jeden.
Mimo wszystko konto w Getin i tak ma przewagę nad konkurentem i to z dwóch powodów. Raz - że oferuje dwa razy wyższą możliwość deponowania środków, dwa - do końca roku mamy nieograniczoną ilość przelewów darmowych.

Tutaj założysz nowe Konto Elastyczne na 1,00% w Getin bank

Nowa promocja potrwa znów krótko bo tylko do 2 sierpnia. Data jest dla mnie niefortunna, bowiem moja promocja trwa do 5 sierpnia, a zwykle nowe środki są brane pod uwagę o tydzień przed. W chwili obecnej brana pod uwagę jest data 24 czerwca.

Czasami w komentarzach padają informacje o braku możliwości nieograniczonej ilości przelewów.  Nie wiem skąd te wątpliwości, z konta oszczędnościowego zawsze ale to zawsze przelewamy środki najpierw na ror, a dopiero potem do innego banku.

W ten sposób nie ma szans by się nadziać na jakieś opłaty. Ta zasada obowiązywała od dawna i w dalszym ciągu działa. Nie wiadomo jednak jak długo, trzeba się bowiem nastawić na fakt, że nie tylko promocji będzie ubywać, ale i na nieuchronny fakt zasypania nas opłatami.

Odkąd RPP ścięła trzy razy stopy wbrew oczekiwaniom i na komendę z góry banki jęczą i narzekają. Dla nas oznacza to masową likwidację kont, które z dochodowych stają się nie tylko zbyteczne, ale i potencjalnie niebezpieczne. Dziś dla mnie historyczny dzień, bowiem nowe kilkanaście kont idzie do likwidacji.

Jeszcze w tym tygodniu dowiemy się co odpowie Millennium na swoim KO, bo tutaj także czas trwania promocji uległ znacznemu skróceniu. Chociaż od tego miesiąca zrezygnowałem już z prowadzenia rankingu kont to jednak te dwa podstawowe obserwować będę dalej.

Na koniec warto więc zadać pytanie które konta sobie zostawiacie? U mnie w tym roku zniknęło ich już grubo ponad 20, dziś kolejne 17 idzie do likwidacji, ale około 4-5 jednak pozostanie.

Regulamin iX edycji KO w Getin

30 komentarzy:

 1. Mam promocję w Millenium do 7 lipca. Za te 7 dni odsetki wpłyną 31 lipca tak więc czy z zamykaniem konta muszę poczekać do końca miesiąca czy mogę to zrobić już teraz po 7 lipca? Okres wypowiedzenia umowy ramowej to chyba 30 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobny problem. Konta w Mille są wyzerowane i czekam do 1 lipca na odsetki. Chciałem zamykać wszystkie produkty już w sobotę - mając na uwadze 30-to dniowy okres wypowiedzenia, ale zastanowiła mnie jedna rzecz. Po wypełnieniu wniosku o zamknięcie i zaznaczeniu przyczyny chęci pożegnania się z Mille - wyskoczyła na dole formatka z datą 27 czerwca na przelew 0zł na moje wyznaczone do rozliczenia konto. Trochę dało mi to do myślenia - bo na wiele "takich zamknięć" miałem tak po raz pierwszy. Czy to oznacza, że nie byłoby tego okresu wypowiedzenia i konta zamknęłyby mi się ze skutkiem natychmiastowym? Zamykał ktoś z Was ostatnio konta w Mille i miał podobnie?

   Usuń
 2. Skąd wzięła się ilość 37 kont do likwidacji? Czy miałeś w każdym dostępnym banku założone konto, ew. uwzględniłeś w tym konta oszczędnościowe? A skoro likwidujesz konta, to możesz się spodziewać w niektórych bankach ofert utrzymaniowych - ukryte, fajne lokaty, bonusy za płatności kartą ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwzględniam też KO bo to też konta do likwidacji. Tylko w dwóch bankach miałem ich 34, poza tym zlikwidowałem w tym roku jakieś dodatkowe kilka sztuk w tym Pekao, CA, Eurobank.

   Usuń
 3. W millenium ostatnie sprawdzanie salda odbyło się 16.05.2020, czy ktoś wie kiedy będzie następne ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie już było - bo nowa promocja rusza w tą niedzielę, tylko pytanie kiedy sprawdzali? Czy 20, 27, a może jeszcze innego dnia czerwca?

   Usuń
  2. do Anonimowy 29 czerwca 2020 09:40 Już jest na stronie millennium informacja o nowej promocji Profit - nadal 1 %

   Usuń
 4. nie ma już zawrotnej w Idei! Dziś już się nie pojawiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przed godziną 6-tą jeszcze była

   Usuń
 5. U mnie też masowa likwidacja kont.
  Sytuacja dla ciułaczy po skandalicznych decyzjach RPP jest dzisiaj paradoksalna i autentycznie niebezpieczna.
  Wybory były i co ?
  Gruszki na wieżbie i Plusy zwyciężyły.
  Czarno to widzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy mozna z tego korzystac jesli sie mialo poprzednia edycje tego EKO aktywna (na 2.7%?). Saldo na dzien badania mam zerowe.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe czy w toyotabanku przedłużą promocję tankuj korzyści - cashback za paliwo. Ktoś używa? Promo jest do końca miesiąca wg. reuglaminu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedluzyli do końca lipca 2020 z zastrzeżeniem ze od 01.08 będzie nowa formula promocji... pewnie moto konto do likwidacji będzie.

   Usuń
  2. Przedłużyli do 31 Lipca.Od 1 Sierpnia będą podobno nowe zasady

   Usuń
 8. W sprawie likwidacji kont. Santander twierdzi, że mamy do wyboru albo zamknięcie konta od razu z marszu co jest możliwe dzięki temu, że konta nie mają przypisanych kart, albo z 30 dniowym okresem wypowiedzenia.
  Co mnie zdziwiło to fakt, że w drugim przypadku złożenie wypowiedzenia nie zwalnia nas z obowiązku przelewania obowiązkowych 2000 zł
  Na szczęście w pierwszym przypadku jest możliwość złożenia dyspozycji natychmiastowego zamknięcia z... datą przyszłą.
  Dla mnie to nowość, ale WBK zawsze był innym bankiem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie od dziś już pozamiatane. 1 czerwca złożyłam telefonicznie wypowiedzenie nie zapominając o tych upierdliwych przelewach min. 2 tys. zł. Forsa z 123 trafiła bladym świtem z % na ror. A było tak fajnie...

   Usuń
  2. A dlaczego nie jutro ? Od jutra żerują oprocentowanie

   Usuń
  3. Dokładnie, ja dziś skorzystałem z nowo poznanego tricku i zleciłem dyspozycję zamknięcia z datą jutrzejszą.
   Teraz ciekaw jestem czy zdążą dopisać odsetki przed zamknięciem. Serię potwierdzeń przyjęcia zamknięcia w formie licznych smsów dostałem 2 godziny po wizycie w oddziale. Pytanie czy odsetki dopiszą przed zamknięciem czy też będą znów hocki klocki z reklamacjami...

   Usuń
  4. Polcan, a co z odsetkami za czerwiec?

   Usuń
  5. Rano o 7 przelałem wszystkie środki na jedno konto i wytransferowałem bez odsetek.
   O 9:30 dostałem serię smsów potwierdzających zamknięcie 17 kont. Po zalogowaniu się do bankowości obserwowałem jak na pozostałym koncie pojawiają się sukcesywnie odsetki za każde zamknięte konto.
   Dostałem póki co odsetki za zlikwidowane już konta, odsetek za pozostałe konto jeszcze nie dostałem. Zapewne przyjdą jeszcze dziś.
   Wszystko jest więc ok.

   Usuń
  6. Za pozostałe konto, dostaniesz raczej jutro. Mam 15 kont 123, środki wytransferowałem z każdego konta na EKO w Getin Bank na 2,70% i też zastanawiam się co z nimi teraz zrobić. Czy na razie nie zamienić na Konta Jakie Chcę, a w lipcu pozamykać w oddziale. Zastanawiam się, czy przy zamianie kont odsetki za czerwiec zostaną dopisane do zamienionych kont. Numery kont będą te same. Nie wiem co zrobić.

   Usuń
  7. Myślałem o zamianie pozostałego konta 123 na KJC gdy te drugie oferowało 1,5% na ror. Niestety w chwili obecnej oferuje już tylko 0,2% więc bardziej opłaci się zachowanie 123 i płacenie stąd rachunków, zysk wyższy za cashback szczególnie w okresie grzewczym.
   Też wytransferowałem do Getin, denerwujące jest teraz trzymanie środków bankowych w jednym koszyku, bo to pozostawia bardzo małe pole do manewru.

   Usuń
  8. Zamieniłem 14 kont, 1 zostawiłem, gdyż też mam zwroty za media 1,2,3% i wpływ uposażenia na to konto. Na czacie doradca bankowy upewnił mnie, że odsetki wpłyną jutro na zmienione Konta Jakie Chcę. 14 tych kont zamknę w oddziale przy okazji.

   Usuń
  9. Likwidacja kont poszła tu sprawnie. W Eurobanku 17 kont drukowano na osobnych kartach co trwało trochę, w idea bank likwidacja 6 kont była najtragiczniejsza bo każde konto miało kilka kartek i trwało to dobre pół godziny.
   Tutaj wszystkie konta wygenerowano drobnym maczkiem na jednej kartce szybko i sprawnie.

   Usuń
 9. Hłe hłe... Szykujmy się na następną kadencję Glapy. 12 lat zbójowania tego dżentelmena skutecznie wydrenuje portfele. Ja jakoś nie mam ochoty na zostanie dawcą wełny i tak wyewakuowałem się z banków, ale nietety wszystko jest tak drogie że strach kupować cokolwiek.
  Banki? To już trupy. Za 2-3 lata połowy z tego co jest nie będzie. Stopy % niższe od inflacji to w zasadzie na bank przez dekadę albo i wiecej
  MM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę sporo banków w PL to wyzionęły już ducha. Sytuacja kuriozalna.
   Przecież nie ma przy tych stopach szans na to , aby taki Getin Bank był rentowny. Nawet stosunkowo dobrze zarządzany Alior może nie mieć celowości istnienia jako odrębny podmiot. Wszystko idzie w tym kierunku , że bedą ze 2 banki molochy państwowe, i do tego pare pseudo-banków internetowych, tak naprawde tylko już pośredników pomiędzy Visą/mastercardem a klientem. Tradycyjna bankowość kompletnie zniknie. A państwowe molochy będą dawać kroplówkę tylko państwowym przedsiębiorstwom.
   Witamy w Komunie 2.0
   Chodzę z wybałuszonymi oczyma co się u nas porobiło. Chyba powiem jak w Memach "Kiedyś to było...nie to co teraz"
   Po tym co widzę, Glapa może wprowadzić ujemne stopy procentowe. Paradoks, tylko dlatego bo określona opcja polityczna otumaniła społeczeństwo socjalem. O długu publicznym nikt już nie mówi nawet, bo co tam 1,7 biliona. Albo się starzeję, albo pojmuję świat inaczej, dajcie mi czerwoną albo raczej niebieską Pigułkę ;)
   Witamy w Matriksie ;)

   Usuń
  2. Zerowe stopy to jak od tygodni piszę pomysł na oa aby utrzymać rządowi zerowy poziom obsługi długu. Rząd może się zadłużać z zerowym oprocentowaniem . Papiery oparte na Wibor dają dziś praktycznie zerową rentowność. Banki są zmuszone do kupowania papierów dłużnych od Morawieckiego bo pieniędzy mają tyle że musza coś z nimi zrobić a jak wiadomo bardziej opłaca się jednak kupić papiery zwolnione z opodatkowania podatkiem bankowym niz kisić ta kasę w NBP od czego praktycznie są straty. Banki kupują więc obligacje SP narażając sie na wsrząsy rynkow. jak taki Getin się tym odkupi i nagle tąpną rentowności to w bilansie banku pojawi się strata - wtedy Morawiecki z Glapinskim ten bank znacjonalizują (razem z papierami Skarbu Państwa które ten bank posiada. Innymi słowy najpierw się bankowi sprzeda trefny towar, potem doprowadzi do bankructwa a na koniec państwo ten bank sobie kupi razem z własnym długiem i ten dług sobie de facto umorzy. I tak po kolei. W międzyczasie dalej można drukowac obligacje, NBP będzie to skupował. Perpetum mobile normalnie
   A tu konsekwencje dla ciułaczy
   https://generali-investments.pl/contents/display-article/klient-indywidualny/aktualizacja-prognoz-inwestycyjnych-dla-funduszy-generali-investments-tfi
   Zwracam uwagę na pozycje obligacji rynków wschodzących. jedne z najbardziej ryzykownych papierów dłużnych dają prognozowaną stopę zwrotu max 4%. Stosunek ryzyka do zysku kosmiczny. Te papiery rok temu potrafiły dac po 9% zysku.
   No ale takich Glapińskich mamy na swiecie setki.
   Ujemnych stóp to raczej Glapa nie wprowadzi bo nie nadąży z ratowaniem banków i zakupami a poza tym fundusze zagraniczne bardzo nie lubią obligacji takich egzotycznych krajów jak Polska na ujemnym oprocentowaniu. Wywalają je wtedy z portfeli a nie robią tak dotąd tylko dlatego ze właściwie musiałyby wywalić pół świata w obligacyjne powietrze. Czyli krotko rzecz ujmując Glapa pozwolić sobie może na takie eksperymenty tylko dlatego że cały swiat tak sciął stopy. gdyby było tak że tylko w PL jest kryzys i potrzeba było dodruku, zerowych stóp to Polska bylaby od marca bankrutem a rentownosci polskiego długu byłyby gdzies w okolicy Mozambiku
   MM

   Usuń
 10. Moim zdaniem problem jest natury globalnej i Glapa niewiele ma tu do powiedzenia, oprócz suwerennej decyzji czy ściąć stopy do 0,25, 0,10, 0,05 czy 0,00. Rośnie wolumen bogactwa (w tym oszczędności), kurczy się grono potencjalnych pożyczających. Największym kredytobiorcą są państwa, bo nadal panuje paradygmat, że to "pewny klient" i na pewno odda. Spada także rentowność inwestycji, do takiego poziomu, przy którym inwestor zastanawia się, czy warto wchodzić w biznes albo czy przypadkiem nie czas się wycofać. Może czekamy na wielkie "boooom", które zredukuje "bogactwo narodów" i wtedy stopy wzrosną, bo pieniądz znowu stanie się "dobrem rzadkim" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wolumen bogactwa..? Polacy mają najmniej oszczdnosci spośród cywilizowanych krajów. Każe im się oszczędzać na emeryturę w PPK w sytuacji gdy taki Glapiński te oszczęności demoluje. To dom wariatów a nie problem.
   MM

   Usuń
 11. Jeśli to dom wariatów, to duży ten dom, bo cały cywilizowany świat tak ma. W bankach już się nie zarabia, a na emeryturę, to już tylko się odkłada

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...