sobota, 1 sierpnia 2020

Nowe oferty KO w Getin na 2% i 1% oraz 50 zł na start za banalne warunki


Promocje w popularnym Getin oraz Millennium nie trwają już tak długo jak kiedyś. Oba banki skracają czas promocji dając sobie możliwość zmiany oprocentowania w zależności od sytuacji na rynku. Znamy jednak już warunki ruszającej od poniedziałku nowej edycji KO!

Dziś przez to ruszyła nowa X już edycja na którą nie czekaliśmy 3 miesiące, jak we wszystkich dotychczasowych edycjach, lecz tylko 2 miesiące. Na szczęście nic złego w nowej edycji się nie stało: dalej mamy 2% do 10k oraz 1% do 200k:)Kto może z tego skorzystać? Wracający do Getin po dłuższej przerwie, tym razem bank sprawdza czy byliśmy jego klientami po 11 maja 2017. Jeśli nie, wówczas mamy prawo do założenia konta i mieć 2% przez cały rok, a nie tylko kilka miesięcy.

Tutaj założysz konto w Getin i zgarniesz premię na start oraz 2% na KO

Co więcej wypłaty z konta są darmowe w nieograniczonej ilości co jest ewenementem w bankach. Getin gwarantuje taką możliwość do końca tego roku i przyznam szczerze, że korzystam z tego non stop. W każdym innym banku mamy tylko jeden taki przelew za friko.

Dla przypomnienia stawka 2% jest gwarantowana za aktywność na koncie o czym mówi sama nazwa promocji. Warunek jest jednak śmieszny: Getin wymaga bowiem jedynie przelewu na 1500 zł co miesiąc i nie dotyczy to miesiąca otwarcia konta, więc warunek jest niezwykle banalny.


Podobnie jak w poprzedniej edycji mamy tutaj krótszy czas trwania promocji. Znów jest to tylko dwa miesiące zamiast trzech, więc X edycja potrwa do 30 września 2020. Oprocentowanie 2% dotyczy co prawda tylko 10.000 zł, ale nadwyżka będzie oprocentowana na 1% do kwoty 200 tysięcy co na obecne warunki i tak jest jednym z najlepszych na rynku.

Warto tutaj jednak nadmienić, że owe 1% jest gwarantowane tylko do jutra, ale wiadomo już co będzie od poniedziałku  na KO dla stałych klientów, którzy zdążyli wyzerować konto na dzień badania salda o czym piszę w punkcie 3.
 
Banalny warunek dla zgarnięcia 50 zł


2. 50 zł na start wciąż do zgarnięcia
W dalszym ciągu na wejściu jest do zgarnięcia 50 zł. W tym celu przy zakładaniu konta należy podać kod polecający by mieć prawo do dodatkowych pięciu dych. Jeśli nie masz takiego kodu możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a prześlę Ci taki kod.

Tutaj założysz konto w Getin i zgarniesz premię na start oraz 2% na KO

Warunki zdobycia 50 zł są też bardzo banalne, trudno to zresztą nazwać warunkiem. Bank wymaga przelewania kwoty 1000 zł na ror przez okres 3 miesięcy. Konto w Getin służy do oszczędzania sam więc przez ostatnie 3 miesiące sam tutaj zrobiłem kilkanaście przelewów zamiast trzech.

Należy jednak pamiętać, żeby 3 z tych przelewów doszły na ror. Mając tutaj KO można z innego banku przelewać kasę od razu na konto oszczędnościowe, ale dla zdobycia premii musimy zrobić to najpierw na konto osobiste, a dopiero potem na ror. Dla 50 zł na pewno warto to zrobić.  

3. 1% na KO od poniedziałku
Większość czytelników interesuje zapewne co będzie z KO do kwoty 200 tysięcy. Od poniedziałku ruszy nowa edycja, która nowe saldo będzie badać na dzień 28 lipca, a więc mniej niż tydzień przed startem! To na pewno pozytywne zaskoczenie, bowiem kto wyzerował konto w ubiegły poniedziałek załapie się na nową stawkę.

Dalej 1% jest gwarantowany do kwoty 200.000 zł ale promocja tym razem jest bardzo krótka. Potrwa jedynie do... 20 sierpnia, a więc zaledwie kilkanaście dni! Nie pamiętam tak krótkiej promocji i kilka razy spojrzałem na przesłaną mi informację - pomyłki tutaj niestety nie ma.

Jest jednak mała zmiana w stosunku do trwającej jeszcze promocji i to jak się można domyślać na naszą niekorzyść. Nadwyżka dla salda powyżej 200k będzie gorzej oprocentowana. Obecnie jest to 0,5% zaś od poniedziałku będzie wynosić 0,4% ale chyba nikt tutaj nie trzyma nadwyżki, skoro nie warto.

Oficjalny regulamin dodam w poniedziałek, gdy oferta zostanie zaprezentowana na stronie banku. Warto sobie ją ściągnąć na kompa, bo jak widzę stare regulaminy zostają usuwane, a linki stają się typu 404.


Regulamin X edycji Bonus za aktywność
Regulamin promocji Polecam konto Proste Zasady 

85 komentarzy:

 1. To pewne info? Bo jutro mialem odpalac konto w getin na 1%, a tak poczekam sobie kilka dni. Ostatecznie jeszcze w facto jest oszczednosciowe na 1% z tego co pamietam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewne, bo te same źródło co zwykle.
   Mnie martwi krótki okres trwania, bo to może sugerować zmianę stawki jeszcze w sierpniu. W środę zeruję tutaj konto, więc szybko będę mógł wrócić. I chyba to zrobię, bo te darmowe przelewy kuszą, a mam bardzo dużo płatności ostatnio...

   Usuń
  2. No tak, ale przez 2 miesiace promo to ja zejde juz z tego co mam zejsc

   Usuń
 2. Troche to dziś chaotycznie napisałeś, albo ja nie ogarniam. Wpłacać można do 20 sierpnia?. A jak długo trwa okres oprocentowania 1 %. 3 miesiące, dwa, cztery?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, do 20 sierpnia można przystąpić do promocji czyli od 21 sierpnia będzie kolejna edycja.
   Nie napisałem jak długo trwa okres oprocentowania, bo te warunki nie uległy zmianie i będzie tak samo jak obecnie czyli przez 2 miesiące.

   Usuń
 3. Tyle wygibasów aby załapać się na oprocentowanie poniżej inflacji? Kto w to jeszcze wchodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ci co maja jakies oszczednosci i nie moga z nich calych od razu zejsc?

   Usuń
  2. Ci, co wolą trzymać 200.000,00 na 1% niż na nieoprocentowanym ROR w jakimś "banku macierzystym"? I mieć zawsze dostęp do tej kasy (bezpłatne przelewy wewnętrzne)?

   Usuń
 4. W BOS Banku ciagle jeszcze w promocji (przy spełnieniu warunków wpływu na konto, płatności kartą itd) konto oszczednosciowe 2% (do 50 tys zł) 1,5% powyżej 50tys zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakis link? Do kiedy promo? W bosiu nie mam jeszcze konta. Da sie przez net zalozyc?

   Usuń
  2. https://www.bosbank.pl/__data/assets/pdf_file/0015/22164/Regulamin-Promocji-EKOkont-oszczednosciowych.pdf

   Usuń
  3. 2.2 do 50 tysiecy nawet pokazuje.

   Usuń
  4. Da sie to przez internet otworzyc? Nie chce po oddzialach chodzic.

   Usuń
  5. Ciekawe do kiedy te promo?, bo od 01.09 obniżka standardowego oprocentowania na 0,4 i 0,5 pow 50.000

   Usuń
  6. No to na niecaly miesiac nie chce mi sie zakladac.

   Usuń
  7. Konieczność wydania aż 500 zł kartą co miesiąc skreśla na start jak dla mnie tę promocję.

   Usuń
  8. § 10 OKRES PROMOCJI
   1. Okres Promocji trwa od 1 lipca 2017 roku do dnia jej odwołania przez Bank.
   2. O zakończeniu Promocji Bank poinformuje poprzez opublikowanie
   informacji na stronie internetowej Banku pod adresem www.bosbank.pl,
   a także w placówkach Banku.
   3. Zakończenie Promocji przez Bank nie wpływa na prawa nabyte przez
   Uczestników Promocji w Okresie Promocji.

   Babka w oddziale powiedziała że oprocentowanie spada od września jest to na ich stronie ale jak teraz w domu patrzę jest oprocentowanie standardowe a promka to co innego, musieliby ją anulować zgodnie z zacytowanym regulaminem, faktem jest że chyba mogą to zrobić w każdej chwili.. i teraz nie wiem czy mi sprzedała dobre info...

   Usuń
 5. A ja mam 5 letnią w BOŚ z oprocentowaniem progresywnym do 5%p.a, średnio wychodzi ok 2,85% rocznie. Można wypłacać po zakończeniu kolejnego roku i jest oprocentowana- nie najgorzej. Zakładałem z zeszłym roku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lepiej bylo nabyc do kwietnia obligacje EDO lub COI i one dadza wiecej niz ta stara oferta w BOS. Sr. oproc, ktore podajesz jest pod warunkiem trzymania kasy 5 lat, stad oferta w owym czasie byla gorsza niz obligacje SP.

   Usuń
 6. Dziś oferta zawrotnej w IB przy przelewie do Getin na ponad 100 tys 0,8% na 3 miechy

  OdpowiedzUsuń
 7. No to prawie wszystko mi się dobrze układa. 24 lipca u mnie w Getinie było "zero" (po mozolnym trzydniowym przelewaniu środków). I akurat 3 sierpnia będę miała "wolne" 200.000,00 - z tego 60.000,00 przeleżało tydzień na Beztroskiej w Idei. Gdyby nie to "prawie", czyli "aż" 1%... Jedyne co troszeczkę podbudowuje, że z zawrotnego oprocentowania na Zawrotnej w Idei nie skorzystam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I gdzie leco Twoje 200K?

   Usuń
  2. Rozumiem, że zabierasz 60 tysięcy z Idea Banku oprocentowanie na 1%, do getin banku na oprocentowanie 1%, gdzie tu logika?

   Usuń
  3. Logika polega na tym ze z konta w getinie mozna dokonywac przelewy wewnetrzne dowolną ilość a w Idei bez oplat tylko raz

   Usuń
  4. do Anonimowy 2 sierpnia 2020 11:28 Zapewne chodziło ci o to, że w Getin EKO możesz w każdej chwili (bez utraty odsetek) przelewać (uszczuplać) złożone tam środki. W przypadku zaś lokaty jej zerwanie przed końcem okresu skutkuje utratą odsetek.

   Usuń
  5. Logika polega na tym, że w Idei Zawrotna spadła do 0,8%. 1% jest na Nowe środki, tylko że te moje nimi nie są. Poza tym w Getinie mam dostęp do pieniędzy, a w Idei muszę czekać na koniec lokaty.

   Usuń
 8. Jeżeli mam otwartą tylko bankowość internetową i miałem tylko lokaty, to czy mogę skorzystać z tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
 9. Miejcie honor lokata na 1% --lepiej kasę wypłacić niż dać za darmo (1%) w depozyt. Jeżeli nie ruszycie głową jak pieniądz uchronić przed inflacją to za parę lat będziecie mieć na parę butów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast stwierdzić rzecz oczywistą , to zaproponuj jak uchronić kasę dziś przed inflacją. Coś dla zwykłego wisienkowicza, który nie chce pchać się w ryzyko typu lipne getbacki, fundusze, akcje, waluty.
   Dotychczas psim swędem można było liczyć na 2-2,5 proc. Dziś mamy problem. I błagam Ciebie, tylko nie mieszkanie na wynajem. Mam już i jest to ciężka praca, a nie inwestycja.
   Najemcy to totalna ruletka. A wieczne użeranie się z ludźmi to katorga do potęgi n-tej. Będę dożywotnie odradzał. Brud, dewastacja, chamstwo i bezczelność. Kaucja w 90 proc nie starcza na pokrycie szkód. A jak ktoś ci nie płaci od 6 mies, to można zwariować.

   Usuń
  2. cyk: https://www.wsj.com/articles/fed-weighs-abandoning-pre-emptive-rate-moves-to-curb-inflation-11596360600
   FED już nie podniesie stóp w jakimkolwiek dającym się przewidzieć terminie

   cyk: https://www.herald.ie/news/boi-set-to-charge-negative-interest-on-pension-cash-39411746.html

   W Irlandii emeryci mają płacić za przechowywanie pieniedzy w banku negatywną stopą.

   Ktoś ma wątpliwosci w którym kierunku to idzie? Zapomnijcie o bankach na nastepną dekadę. Obligacje skarbowe już sa ugotowane. Korporacyjne zresztą też jako ze spread do skarbowych jakiś musi być a jak skarbowe zaczną tanieć to pociągną i korporaty. W zasadzie zostają tylko instrumenty wysoiego ryzyka i wszelkie indeksowane inflacją
   MM

   Usuń
  3. MM, co masz na myśli pisząc 'Obligacje skarbowe już sa ugotowane.'? Jakie jeszcze znamy instrumenty indeksowane inflacją poza obligacjami skarbowymi?

   Usuń
  4. Oznacza to że obligacje skarbowe wyceniane rynkowo najprawdopodobniej albo zostaną co najwyżej w tych cenach które już sa (ekstremalnie wysokie) albo zaczną tanieć. NBP stał się jednym z największych posiadaczy obligacji rządowych. Im więcej ich skupuje tym bardziej wpływa na cenę - a Glapie nie zależy na spadku ich cen. Więc należy przypuszczać że na długi okres na obligacjach nie da się zarobić a można bedzie stracić. Innej drogi raczej nie ma chyba że jeszcze bardziej obniżą stopy o tak. Mówię o polskich papierach bo Glapa naśladuje to co robi FED i EBC w zasadzie. Oczywiscie detaliczne skarbowe jak COI/EDO- te kupowane w PKO - ich to nie dotyczy bo nie sa notowane na rynkach.
   Co jest jeszcze indeksowane inflacją? Obligacja IZ - rynkowa - nominał 1000zł. Złoto jest instrumentem chroniącym przed zalewem kasy i inflacją. przynajmniej historycznie tak było, tylko tu problem że jeszcze trzeba zabezpieczyć ryzyko kursowe do dolara chyba że założymy że złoty runie w przepaśc a dolar bedzie znacznie wyzej niż teraz.
   A te artykuły wyżej jasno pokazuja że FED nei zamierza sobie zawracać głowy inflacją i podnosić z jej powodu stóp a banki nie zamierzają się cackać z naszymi ozczędnosciami. FED podniesie dopiero stopy jak inflacja przekroczy 3.5-4% lub trzeba będzie bronić dolara. TO samo podejście bezie w PL tyle ze inflacja jak widac musialaby być znacznie wyższa bo Glapa nic sobie z 4 z przodu nie robi jak widać. Wszystko jest przejściowe. I tak już przejściowo jesteśmy z inflacją bazową na 4% od 8 miesięcy. Przejsciowo sie rozumie.
   MM

   Usuń
  5. Z AU jest taki problem, ze obrot nim dla indywidualnych obarczony jest zbyt duzym spreadem miedzy kupnem i sprzedaza. Poza tym AU chroni idealnie pod warunkiem, ze zalozymy upadek calego systemu monetarnego na swiecie albo globalna wojne. W innych przypadkach dla drobnych "inwestorow" to nie jest zadna alternatywa dla bezpiecznych kont i oszcz. bankowych. Upadek USD jest "przereklamowany", EUR bylo juz prawie 1,40 do USD i co jest teraz. Wczesniej rozpadnie sie cala EU i EURozona niz padnie USD. Nie odwaze sie wrozyc kursow czy za rok, 2 lata silniejszy bedzie USD do PLN. Rozsadne jest trzymanie w roznych walutach a nie tylko PLN, szczegolnie, ze wszystko jest juz teraz mikro oprocentowane. Ziemia, nieruchomosci to oczywiscie alternatywa ale dla bardzo dlugiego okresu oszczedzania, bo na krotka mete, to moze nie dac zarobic- wystarczy spadek popytu i jest problem wyciagnac z tego gotowke.
   Obligacje rynkowe sa na takich poziomach, ze nie ma sensu ich kupowac, bo jak banki centralne zaczna podnoscic %%, to bedzie to pewna strata.

   Usuń
  6. Czy upadek systemu monetarnego jest nieunikniony? szczerze mówiąc coraz bardziej w to wierzę. Niemniej jednak zgadam się z tezą że trzymanie fizycznego złota w obecnych czasach jest bez sensu. Akurat te powody które wymienileś (spread i trudnosć zbycia) to najmniejszy problem. problem wiekszy jest taki że rząd pierwsze co zrobi w razie takiej perspektywy (upadek systemu FIAT lub jakiegokolwiek nad którym ma kontrolę) to zbanuje posiadanie złota. przeszlismy to w czasie krachu 1929. Zakaz posiadania złota inwestycyjnego trwał bodaj do lat '70. Tak tak.. Do tego czasu obrót bulionówkami i sztabkami był zabroniony w usa a jeśłi juz to można było to sprzedać tylko bankowi centralnemu.
   Ja mam trochę złota, ale w funduszach. Tyle że to fundusze inwestujące w realne sztabki a nie w papiery firm górniczych i temu podobnych. Taki fundusz ma wiele zalet i wad, ale ma jedną niezaprzeczalną - łatwość zbycia. natomiast nie chroni raczej przed wojną, upadkiem panstwa czy systemu finansowego . Z prostej przyczyny. Jednostki funduszu nie da się opchnąć komus innemu niż sam fundusz który je sprzedał. Fizyczne złoto jest na czarną godzinę i czarny rynek.
   Obligacje skarbowe tak jak pisałem - sa ekstremalnie i irracjonalnie drogie. Nie ma raczej sensu ich posiadanie, ale skoro ludzie pchają pieniadze do funduszy dłużnych a te maja w prospektach obowiazek lokowania tych pieniędzy w takie a nie inne obligacje to fundusze siłą rzeczy musza je kupować. A kasa z lokat obecnie płynie właśnie znów do funduszy dłużnych. Klienci w najlepszym wypadku nic nie zarobią lub jakiś marny procent. W najgorszym - stracą kilka procent w skali roku. Nie sprawdzają też tego co siedzi w portfelu takiego funduszu i moga się zdziwić w momencie przeceny na rynku akcji gdy zobacza na swoich dłużnych funduszach straty . Zarządzajacy może w okresie niskich stóp przeważyć korporaty w składzie i przy korektach na akcjach będą straty na takim dłużnym funduszu. Akcje mają wiele wyższy potencjał, ale wiadomo jakie ryzyko się z tym wiąże
   MM

   Usuń
  7. MM szukam, szukam i nic. Gdzie mogę kupić takie obligi IZ ?

   Usuń
  8. https://www.finanse.mf.gov.pl/dlug-publiczny/bony-i-obligacje-hurtowe/wyszukiwarka-listow-emisyjnych
   jedyne obligacje -IZ0823
   cytat"Warto jeszcze dodać, że konstrukcja detalicznych papierów indeksowanych zdecydowanie różni się od sposobu budowy jedynej obecnej serii hurtowej (IZ0823), w przypadku której oprocentowanie jest stałe, natomiast poziom inflacji uwzględniony jest w indeksowanej wartości nominalnej, od której naliczane są odsetki.
   -----------------
   Raczej rynek dyskontuje juz wysoka inflacje bo cena jest 113 zamiast 100. Trzeba by odszukac kalkulator tego "cuda", gdzie kupon jest staly a kapital indeksowany.

   Usuń
 10. Trzymanie pieniędzy na lokatach sensu juz nie ma ale alternatywą sa konta oszcędniościowe. Obecnie mocno zwiekszyła sie plynność na giełzie (GPW), forexie (metale szlachetne) czasem sie coś pojawia nawet na Catalyst. Czasem trzeba poczekać na moment w którym wchodzisz na rynek lub z niego wychodzisz a konto oszczedniosciowe nawet oprocentowane na 1% jest idealnym miejscem aby przetrzymac kapitał zanim pojawi sie nowa okazja nie tracac tych drobnych odsetek z konta wtedy kiedy na rynku nic sie nie działo. Ja tak robię niestety inwestowanie na rynku obarczone jest ryzykiem, wymaga wiedzy oraz cech charakteru zapobiegajacym uleganiu panice lub nieracjonalnym decyzjom. Ale biorac pod uwage doświadczenie jakie zdobylem uważam że warto było...

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest jeszcze sporo spółek na giełdzie,które dadzą zarobić xxx %,a nawet więcej. To głównie spółki covidowe,gamingowe i OZE. Niektóre jeszcze nie wystartowały.Gdyby nie ta zwała w czwartek,to byłem 50 koła na plusie,teraz tylko nieco ponad dychę,ale wszedłem 1/3 kapitału. A teraz ludzie wyciągają hajs i będą pchać w fundy,albo samemu giełdować. Kapitału raczej nie zabraknie :-).

  OdpowiedzUsuń
 12. Hahaha, ale się dobrze bawię przy tych mędrcach naganiających na giełdę. To taka alternatywa wobec lokat jako instrumentów finansowych jak alternatywą wobec randki z kobietą jest randka z owłosionym facetem. Dajcie spokój i przestańcie się błaźnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie naganiam,każdy zrobi,jak będzie chciał. Ale powoli przestają mnie dziwić zarobki rzędu kilkudziesięciu tysięcy dziennie,straty oczywiście również,jak ktoś jest spekulantem-kółkarzem,to może pourywać rączki :-).

   Usuń
 13. Prawicie tutaj nieustannie Panie i Panowie o papierkach. A słyszał kto aby złoto było drukowane albo kiedykolwiek zbankrutowało? bo ja nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złoto jest przereklamowane. Pozdrawiam,
   król Midas

   Usuń
  2. ... i na tym król skończył swoją bajeczkę.

   Usuń
 14. Zostaniecie z gołymi tyłkami i kupą papieru do ich wycierania jeśli będziecie dalej pakować się w lokaty, obligacje i szulernię zwaną GPW.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak wyżej. Żal mi tych wszystkich bezradnych jeleni tkwiących na przynoszących straty lokatach bankowych. Nie wiem jak trzeba nimi potrząsnąć aby zaczęli myśleć i nie dawali się robić w bambuko.

   Usuń
  2. @DL, co w zamian... jeżeli mam trzymać bilety NBP na 1 %, to zdecydowanie wolę 0,5% w €.. Inflacja w € o,3-0,5 % inflacja w PLN 5-10%. W kryzysie 2008 sprzedałem na górce mieszkanie i zamieniłem na $$$, kupując po 2,04 zł dziś jestem średnio 8% rocznie na plusie. Jutro kończy mi sie w w Getinie po korek konto na 2,7, robię to samo co w 2008, bez względu na kurs...

   Usuń
  3. A ja w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych sprzedałem wszystkie dolary w przedziale 20060-20440(przed denominacją)i zakładałem lokaty powyżej 30%."Dzisiaj mógłbym, nawet po kursie 4zł,kupić co najmniej trzy razy więcej dolarów niż sprzedałem.

   Usuń
  4. Miało być : "w przedziale 20060-24440" .A dolary, które kupiłeś w 2008 po 2 zł, powinieneś sprzedać w 2009 po 3,5 i wrócić do złotych.☺

   Usuń
  5. Znam osoby,które,kiedy ja sprzedawałem dolary po 20060-24440,oni kupowali i trzymali w banku na 3%.Ja miałem dziesięciokrotnie większy procent na lokatach w złotych. Znam osoby, które przez całe życie trzymają większość pieniędzy w walutach obcych i są przekonani, że dobrze na tym wychodzą. Ale gdyby wzięli kalkulator i policzyli... Teraz sytuacja jest inna, ale uważam,że złotówka będzie w długim terminie zyskiwać, a nie tracić na wartości.W czasie kryzysów będzie tracić, w okresach pomiędzy nimi-zyskiwać. Ucieczka do walut w sytuacji dramatycznie niskiego oprocentowania depozytów złotowych może okazać się błędem,choć przyznaję,że ryzyko jest większe niż kiedyś.

   Usuń
  6. I jeszcze jedno. Jeżeli ktoś nie chce spekulować na walutach, co jest, oczywiście, niebezpieczne, to 70% wolnej gotówki w złotych (obligacje, depozyty bankowe) i 30% w walutach obcych wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Kupić Swiss Francs lub US Dollars po 2 zł i sprzedać niedługo później po 3,5 lub 4 PLN - takie rzeczy zdażają się raz, może dwa razy w życiu. ☺

   Usuń
  7. Tak, wiem, "zdarza" pisze się przez "rz". ☺

   Usuń
  8. Dzisiaj oplaca sie trzymac rozne waluty poza PLN, gdyz oprocentowanie jest praktycznie mikro i porownywalne. Oczywiscie PLN moze zyskiwac w pewnych okresach, ale kupujemy ubezpieczenie domu, itp i jak cos sie zlego nie wydarzy, to to jest tez strata, bo wydalismy na ubezpieczenie, z ktorego nie skorzystalismy. Dokladnie jest z posiadaniem jakies tam czesci oszczednosci w walutach, czesto jestesmy do tylu, ale, jak wydarzy sie spory krach, ktorego nie mozna bylo przewidziec, to mamy swoiste ubezpieczenie i nie tracimy calego kapitalu, gdybysmy posiadali tylko PLN. Kazdy musi sam wybrac, ale dzisiaj nie ma juz sporo wyzszego oprocentowania waluty krajowej, stad argument straty na odsetkach nie istnieje.

   Usuń
  9. Gdyby nie "Dzisiaj opłaca się trzymać różne waluty poza PLN...", powiedziałbym "pełna zgoda". Według mnie 70% w PLN(Obligacje indeksowane inflacją i depozyty bankowe) i 30% w euro i np. brytyjskim funcie. Frank szwajcarski i dolar amerykański są stanowczo za drogie, co nie znaczy,że nie będą droższe. ☺

   Usuń
  10. W Szwajcarii, moim ulubionym kraju, za jednego franka można kupić najtańszy mały jogurt albo najtańszą małą wodę mineralną, a w Polsce za 4,08 złotego można się od biedy wyżywić. Nie twierdzę, że parytet siły nabywczej jest jedynym i najważniejszym kryterium oceny wartości pieniądza, ale czegoś trzeba się trzymać.Podobnie ma się sprawa z dolarem amerykańskim. Wiem,obie waluty, a zwłaszcza CHF, to bezpieczne przystanie na trudne czasy, ale jak czasy znormalnieją, o ile znormalnieją,to zjazd na obu tych walutach może być ostry.Z euro sytuacja wygląda trochę inaczej, choć i w tym przypadku PLN jest niedowartościowany. Prawdopodobieństwo aprecjacji złotego w długim terminie uważam za większe niż prawdobieństwo jego deprecjacji.   Usuń
 15. Na stronie Getina nadal wisi oferta EKO do 2 sierpnia, a nowej brak. Coś im się zacięło, czy zrezygnowali z kolejnej edycji? Tylko po co ta propozycja "na wczoraj"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Optowałbym za tym, że zakończyli wreszcie zabawy na Titanicu oszczędzając sobie wstydu.

   Usuń
 16. Jeżeli w dniu badania salda w Getin Banku na EKO i innych depozytowe miałem 0 zł, na koniec lipca pojawiły się na EKO odsetki w kwocie 100 złotych, i tam są, to przelewy jąć 20 sierpnia z Konta Proste Zasady przelewem wew nętrznym na EKO 1 zł uruchomi ę promocję Na Nowe Środki i promocyjnym oprocentowaniem objęte będzie 101 zł, czy tak???

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeżeli w dniu badania salda w Getin Banku na EKO i innych depozytach miałem 0 zł, na koniec lipca pojawiły się na EKO odsetki w kwocie 100 złotych, i tam są, to przelewająć 20 sierpnia z Konta Proste Zasady przelewem wewnętrznym na EKO 1 zł uruchomię promocję Na Nowe Środki i promocyjnym oprocentowaniem objęte będzie 101 zł, czy tak???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polcan, czy mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie? Obawiam się, że nikt inny tego nie zrobi.Proszę i dziękuję.

   Usuń
  2. Pytanie dość nietypowe. Z tego co wiem, sam odsetki nie uruchamiają nowej promocji, więc na logikę powinien go uruchomić pierwszy wpływ czy to zewnętrzny czy wewnętrzny.
   Jakie środki będą objęte promocyjnym oprocentowaniem zobaczysz w systemie, bo Getin to pokazuje.

   Usuń
  3. Tak jak piszesz odsetki beda pracowac jako nowe srodki, ale musisz cos wplacic np. 1zl, zeby promocja sie uruchomila.

   Usuń
  4. Dziękuję za odpowiedzi.

   Usuń
 18. Obecne oferty nie warte są funta kłaków. Nie szkoda czasu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety szkoda

   Usuń
  2. Jakie mamy propozycje oprócz nieruchomości (skrajnie ryzykowne przedsięwzięcie), giełdy jako kasyna, żenujących obligacji, walut - śmieci które drukują wszyscy na potęgę?

   Usuń
  3. Metalizacja no i te gównoobligacje niestety.

   Usuń
  4. A po kiego Ci obligacje, w dodatku g. warte?

   Usuń
  5. Po tego, że mam do wyboru nieoprocentowany ROR w stabilnym banku, okolice jednego procenta w banku który już przed kryzysem miał zadyszkę i 0.5% na kwartalnych obligach lub amortyzację inflacji na długoterminowych, więc w obliczu tego gównowyboru część portfelu z bólem serca muszę ładować w obligacje.

   Usuń
 19. Zainteresujcie się złotem. Mennica Kapitałowa ma najlepsze ceny. Wiem, ceny idą do góry ale pójdą jeszcze wyżej. I nie dlatego, że złoto jest takie fajne tylko to efekt rozcieńczania pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku standardu złota rosłaby siła nabywcza gotówki. Póki co jest odwrotnie.

   Usuń
 20. Czy ktoś miałby coś siana pożyczyć???

  OdpowiedzUsuń
 21. Mazovia daje bonus za powołanie się na bloga milionerstwo.pl. Ponadto można co nieco wynegocjować przy zakupie większej ilości monet. Tzn. nie mówić ma starcie, że chcemy 10 monet 1 uncjowych, tylko pytamy o cenę 3, a jeśli 5 albo 10 to jaki rabacik wtedy przysługuje poważnemu klientowi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hasło do zakupu online: MilionPlus.
   Przerabiane osobiście.

   Usuń
 22. To chyba nie blog dla tego typu ludzi i sam taki nie byłem, ale niedługo może się stanę, bo naprawdę nie będzie co zrobić z kasą poza trzymaniem na ROR.

  Niechże jakiś kryptowalutowiec się wypowie jak wejść, to może wejdę w to połową procenta portfela przynajmniej (kurcze, serio to napisałem)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten blog nie jest też dla kryptowalutowców. I co z tego?

   Usuń
  2. noo kolego chyba mnie nie rozumiałeś

   Usuń
 23. A Ty co? chcesz międlić w nieskończoność o wyższości lokat bankowych nad innymi sposobami ochrony oszczędności?

  OdpowiedzUsuń
 24. Ochrona kapitału nie polega na lokatach czy innych duperelnych promocjach a na tym, aby zmienić wszystko na płynne aktywa które nie będą traciły na wartości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Im bardziej plynne aktywa tym nic na nich nie zyskujesz. Zloto, czy nieruchomosci uwazane za bardziej pewne sa trudne do uplynnienia, gdy trafimy na niesprzyjajacy okres.
   Dodruk przez FED czy pompowanie rzadowej kasy w gospodarke powoduje, ze rosna "balony" na Au , akcjach w USA, ale zawsze po paru latach konczy sie tak samo. Jak FED zacznie podnosic stopy to AU sporo zanurkuje i to samo z akcjami spolek stale rosnacych, nie poparte zadnymi fundamentami. Na razie scenariusz powtarza sie identycznie jak po kryzysie 2008, bo jeszcze sporo czasu jak FED wkroczy do akcji z podwyzkami.

   Usuń
  2. Czyli złoto i srebro ostatnią dechą ratunku. W końcu są to prawdziwe pieniądze.

   Usuń
  3. Oczywiście. To płynne aktywa, jeśli kupisz monety czy sztabki pochodzące z mennicy posiadającej akredytację LBMA to sprzedaż je wszędzie na świecie bez problemu. I nie wierzcie w pierdoły, że to mało płynny interes, chyba, że kupicie pokątnie jakieś g. które dilernie kupią tylko jako złom.

   Usuń
  4. Złoto ma jeszcze duży potencjał wzrostu. Więc warto mieć choćby ze 3 złote monety 1 oz na początek. Tylko uwaga: kupować w renomowanych mennicach takich jak: Mennica Kapitałowa, Mennica Mazovia. Są inne, ale ceny wyższe. Dwie w/w przetestowane przeze mnie osobiście.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...