czwartek, 1 lipca 2021

Kolejne podwyżki na lokatach i to z jedynką z przodu - już 1,50% na rok

Nie sądziłem, że powrócimy jeszcze do omawiania lokat, a tu nagle już trzecia oferta w ciągu tygodnia i co ważniejsze bez wątpienia najciekawsza z dotychczasowych. Tym razem na podwyżki zdecydował się znany nam dobrze Inbank, o czym poinformował jeden z czytelników.

 Sprawdziłem tę informację i faktycznie oferta jest zdecydowanie lepsza od omawianego wczoraj Santandera,, gdzie najlepszą stawką to 0,80% i to w perspektywie 3 lat. Tymczasem w Inbanku, o którym dość dużo już tutaj mówiliśmy, można liczyć na niemal dwa razy więcej i to w trzykrotnie krótszym okresie.

Tutaj założysz lokatę w Inbank ze stawką nawet 1,50%

A więc lokaty nie odchodzą jeszcze do lamusa, bo stawka 1,50% nie wygląda już tak źle. Zawsze miło jest pisać o oprocentowaniu lokat, a nie o promilach, które spowodowały porzucenie publikacji rankingów lokat. 

 


Stawki na chwilę obecną wyglądają następująco:

 • 3 miesiące - 1,00%
 • 6 miesiące -  1,30%
 • 12 miesięcy: 1,50%
 • 24 miesiące: 1,15%
 • 36 miesięcy: 1,20%

Dalej już nie patrzę, bo dłuższa perspektywa raczej nikogo nie interesuje. Dla nas ważne jest, że w każdym przypadku mamy jedynkę z przodu przy czym nie rozkłada się to w sposób klasyczny im dłużej tym więcej. Najwięcej jest bowiem w okresie rocznym i ten z pewnością najbardziej opłaca się zakładać.

Obecne podwyżki na lokatach są zapewne skutkiem rekordowych wypłat jakie Polacy zafundowali bankom w maju. Według danych wycofaliśmy niemal rekordową liczbę 6 miliardów biorąc pod uwagę 25 okres czyli od momentu publikacji danych przez Narodowy Bank Polski.

Tutaj założysz lokatę w Inbank ze stawką nawet 1,50%

Sam zresztą w bankach trzymam obecnie w sumie zaledwie jedną siódmą oszczędności. Zawsze jednak lepiej to co pozostaje na czarną godzinę pracowało na jakiś procent a nie na lichych promilach. 

13 komentarzy:

 1. Walnąłeś się w zestawieniu oprocentowania. 3 mies na 1,00% itd.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktos w to wchodzi? W Facto mialem na rok i sie udalo, ale tam mialem ponad 2,3%. Tutaj nie wiem czy jest sens dla paru dych. Jednak ryzyko jakies tam jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ryzyko raczej minimalne, bo jest ten ich fundusz gwarancyjny. Z drugiej strony zysk raczej tez minimalny, bo w polskich bankach mozna 0,8% miec na 3 miesiace, wiec nie wiem czy dla 0,2% warto isc do nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej nie warto.

   Usuń
  2. Odpuscilem i w neo banku na 0.8% wrzucilem na 3 miechy.

   Usuń
 4. Generalnie chyba idzie "ku lepszemu":) W SKOKu Stefczyka właśnie pojawiła się lokata - wprawdzie tylko dla nowych klientów, 2-miesięczna i do max. 50 tys. - ale na "aż" 2,2%.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy kogoś dziś zdziwiły pobrane opłaty za konto walutowe w Santanderze? Trzymam tam od dawna 20 jednostek, TOiP z kwietnia na stronie mówi, że powinno być ok? O co chodzi?!
  Fik

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi też pobrali.Dzwonilem do nich i jutro mają wrócić na konto,błąd systemu.

   Usuń
 6. W credit agicole biorą 10 zl za wypłatę z konta oszczędnościowego za wypłatę do ja ominąć?

  OdpowiedzUsuń
 7. W Getin lokata specjalna IV tylko w aplikacji 0,6% na 3 m-ce do 200 tys. zł (informacja z aplikacji: komunikat wyświetlony w telefonie). Można założyć tylko jedną? Wniosek - 7 dni. Wydaje mi się, że nie jest ona proponowana każdemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się Gesso. Nie jest. Mam w Getin równe 0zł na kontach/lokatach i w apce żadna taka oferta mi nie wyskakuje.

   Usuń
 8. Strona in banku nie dostępna.na chrome i gogle nie strony banków wyskakuje błąd.jaka przeglądarki macie?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...