sobota, 3 lipca 2021

Do 160 zł za spełnienie prostych warunków w ING

Po raz kolejny wystartowała  doskonale nam znana promocja i praktycznie niezmieniona. Do zgarnięcia jest 160 zł za spełnienie prostych warunków, identycznych jak zawsze. Jeśli skończyła nam się karencja, możemy znów wrócić po bonusową kasę. A jeśli nigdy nie korzystaliśmy dotąd z bonusowej oferty konta w ING, nic nie stoi na przeszkodzie by to zrobić i zgarnąć kasę.

                            

Tutaj zyskasz do 160 zł za otwarcie konta w promocji ING

Kto może zgarnąć 160 zł przy otwieraniu konta? ING wyklucza osoby, które posiadały w Banku Śląskim jakiekolwiek konto w terminie od 1 kwietnia 2020 r. do 30 czerwca 2021 r.  Dotyczy to zarówno konta Mobi jak i Direct. 

Z oferty można skorzystać do 30 września 2021 r.

Jak zwykle ING oferuje swoje Konto Direct.  Jeśli jednak mamy mniej niż 26 lat bank poleca konto dla młodych o nazwie Konto Mobi. Dodatkowo do wybranego konta należy otworzyć Konto oszczędnościowe. KO jest aktualnie niestety na zaledwie 0,05% . OKO jest niezbędne, musimy je trzymać aż do wypłaty nagrody.

Jak zgarnąć 160 zł w ING? Jak zwykle inne wymagania mają osoby w wieku do 26. roku życia, a inne osoby powyżej tego wieku.

1. Bonus główny - 110 zł
Pierwsza część nagrody - czyli 110 zł - jest bardzo łatwa do zdobycia. W przypadku konta Direct wystarczy bowiem:
 •  do 30 września 2021 założyć konto wraz z kartą oraz OKO
 •  do 31 grudnia 2021 r. wykonać transakcje kartą lub BLIKIEM na łączną kwotę min. 1000 zł 
Transakcje anulowane oraz wypłata gotówki nie będą uwzględnione. Należy oczywiście wyrazić niezbędne zgody oraz do dnia wypłaty nagrody posiadać konto wraz z kartą oraz OKO.
Pamiętajmy, że najpóźniej w dniu przystąpienia do promocji musimy wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji marketingowych.

2. Nagroda dodatkowa - 50 zł
Druga część nagrody wymaga, by wykonać część pierwszą, czyli by otrzymać dodatkową premię trzeba wykonać najpierw płatności na 1000 zł do 30 września 2021 r.
Dodatkową nagrodę można dostać wykonując:
 • min. 3 transakcje BLIKIEM za zakupy w sklepach internetowych. Zakupy te mogą być wykonane w ramach transakcji, które musimy zrobić, aby zdobyć wcześniejsze 100 zł.
 • wpływ wynagrodzenia min. 1000 zł w 3 dowolnych miesiącach trwania promocji. Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego jesteśmy posiadaczem. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach banku lub wpłatomatach.
 • założyć minimum jeden cel oszczędnościowy 
 • zgromadzić na swoim celu min. 300 zł 
Wszystkie powyższe warunki należy wykonać najpóźniej do 14 stycznia 2022 r. Wypłatę nagrody pieniężnej bank obiecuje wypłacić najpóźniej do 15 października 2021 r. Wypłata nastąpi nie jak to zwykle na ror, jak w przypadku innych banków, lecz na konto oszczędnościowe, które w ING nazywa się OKO.

Uczestnikowi przysługuje tylko jedna nagroda w całym okresie trwania promocji tj. 110 zł albo 160 zł, w zależności czy spełnimy wszystkie warunki.
                                    

Konto teoretycznie jest darmowe. Należy jednak pamiętać że w ING nie opłaca się robić wpłat i wypłat pieniężnych w oddziale banku. Za każde takie działanie bank policzy nam 10 zł. A jeśli byśmy wpłacili bilon w ilości 500 sztuk danego dnia, to bank zażyczy sobie 30 zł za taką robotę. To samo tyczy się poleceń przelewów. Zlecenie przelewu, który pracownik banku ma wykonać w oddziale, kosztuje 9 zł. Dlatego najlepiej samodzielnie działać za pośrednictwem bankowości internetowej, aby uniknąć opłat.

Młodzi jak zwykle w ING mogą łatwiej zgarnąć premię. Jak zgarnąć 160 zł z kontem Mobi?

                          


1. Bonus główny - 110 zł
Konta dla młodych nosi nazwę Konto Mobi zapewne po to by zachęcić ich do mobilnego korzystania z internetu. Jak zwykle młodzi mają łatwiej, nie muszą oni kombinować, ile już wydali i czy przekroczyli wymagane 1000 zł.

Osoby do 26. roku życia muszą zrobić :
 • do 30 września 2021 założyć konto
 • co najmniej 10 transakcji dowolną kartą wydaną do konta lub BLIKIEM

Nie ma znaczenia jakie to będą kwoty, liczy się zaksięgowane 10 transakcji na koncie, które musimy zrobić do 31 października 2021 r. Transakcje anulowane oraz wypłata gotówki nie będą uwzględnione. Należy oczywiście wyrazić niezbędne zgody oraz do dnia wypłaty nagrody posiadać konto wraz z kartą oraz OKO.

2. Nagroda dodatkowa - 50 zł
Tutaj również, aby dostać dodatkowe 50 zł, trzeba spełnić warunki opisane w punkcie 1. Warunki dla dodatkowych 50 zł młode osoby też mają inne, wystarczą:
 • 3 transakcje BLIK-iem w sklepach internetowych. Mogą to być transakcje w ramach zakupów wykonanych, aby zdobyć wcześniejsze 110 zł
 • jeden aktywny cel oszczędnościowy 
 • zgromadzić na swoim celu min. 102 zł
Powyższe warunki także należy wykonać najpóźniej 31 października 2021 r. Wypłatę nagrody pieniężnej bank obiecuje wypłacić najpóźniej do 15 listopada 2021 r. Wypłata będzie na konto oszczędnościowe -  OKO.

OKO aktualnie daje oprocentowanie na 0,05%... i to bez względu na lokowaną kwotę. Ale jest niezbędne aby otrzymać premię.

 Tutaj zyskasz nawet 160 zł za otwarcie konta w promocji ING A więcej szczegółów znajdziecie w regulaminach :)

1 Regulamin promocji 160 za otwarcie konta Direct w ING

2 Regulamin promocji 160 zł za otwarcie konta Mobi w ING

61 komentarzy:

 1. Premia mizerna a warunki mocno wygorowane w stosunku do Santandera czy Paribasa, ale jak ktos nie ma sie do czego zapisac...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś dostałem smsa z Getin z propozycją lokaty na 0,6% do kwoty 200k na 3 miesiące. Oferta ważna tylko dwa dni do 7 lipca. Chyba coś podobnego do oferty, jaką dostał niedawno Gesso.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam 2 pytania do Ciebie. Czy na dzień otrzymania oferty miałeś Marcinie u nich jakąś kasę? I czy masz apkę Getinu?

   Usuń
  2. Tak, pod koniec czerwca skończyły mi się promocyjne stawki w Alior oraz Milli więc przeniosłem je do Getina, więc kasa tam jest. Apki nie mam, więc pewnie dlatego info dostaję smsami. Nawet info o promocji z 0,5% dostałem smsem 22 czerwca.

   Usuń
  3. W takim razie zastanawia mnie dlaczego mój brat i mama nie otrzymują tej propozycji? Z 2-ej strony pytanie - czy kalkuluje się zamrażanie kasy dla 0,1% więcej - jak teraz mają ją na EKO jeszcze przez 2 m-ce?

   Usuń
  4. Małe sprostowanie, brat jednak dostał identyczną ofertę - jak Ty Marcinie. I teraz pytanie - bo nie wiem co mu poradzić? Ty skorzystasz z tej oferty?

   Usuń
  5. Nie z kilku powodów. Pierwszy podstawowy to taki, że od lipca zaczynam znów podróżowanie, więc kasa będzie mi potrzebna. Po drugie to będzie cały maraton wojaży, więc jakikolwiek lokaty odpadają, planuję bowiem zupełnie inne podejście, które sprawdziło się rok temu.
   Gdybym nie miał takich planów i miał zakładać jakiekolwiek lokaty, to w grę wchodziłby tylko i wyłącznie Inbank, bo na dziś jest po prostu bezkonkurencyjny. Jedynka z przodu w każdym wariancie robi dużą różnicę.

   Usuń
  6. Rozumiem. Ja sam też bym się na nią nie skusił, ale teraz mogę śmiało odradzić ją bratu - jakby miał ochotę ją zakładać ;)

   Usuń
  7. Też dostałem taką ofertkę ale nie wiem czy to na nowe środki ? jeśli tak, to jaka data badania środków ?

   Usuń
 3. Nadzwyczajna szczerość prezesa NBP:

  https://subiektywnieofinansach.pl/masz-pieniadze-w-banku-i-obawiasz-sie-o-nie-prezes-nbp-zdradza/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nastała era największego złodziejstwa w historii.

   Usuń
  2. Oni wszyscy działają tylko i wyłącznie w interesie swojego pfuuu ugrupowania.

   Usuń
  3. Nie rozumiecie polityki i prostej matematyki. Lepiej dać 10 milionom po 500 złotych niż 500 kolegom po 10 mln PLN jak to się działo wcześniej. To już zadziałało.Tak się wygrywa wybory. Glapa i pisiory dobrze kalkulują. Polski ład tak samo uderzy finansowo w niesprzyjających władzy lepiej uposażonych a połechta liczne rzesze żyjących od pierwszego do pierwszego. Chcieliście demokracji to ja macie.

   Usuń
  4. Prosta matematyka, tylko nikt nie weźmie pod uwagę że dzieci wcześniej czy później będą musiały te 500 plusy odpracować wyższymi podatkami. There is no free meal.

   Usuń
 4. Ja polecam estonski bank Inbank, 1% na 3mce. Kwota max 50 tys ale zalozyc mozna kilka lokat

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbym polecał to bym polecił 6 m- cy na 1,3 lub 12 m-cy na 1,5% ale NIE POLECAM!
   Brak polskiego nadzoru nad działalnością tego banku i brak polskich gwarancji BFG. A jak naprawdę działa estoński odpowiednik w stosunku do obcokrajowców i w stosunku do klientów deponujacych w oddział w Polsce w polskiej walucie tego nikt nie wie i to dopiero się okaże w praniu.

   Usuń
  2. Także ten inbank to trochę taka śliska sprawa jest. Niby jest odpowiednik estoński bfg ale nikt nie wie jak naprawdę zadziałałby w tym przypadku.
   Takie jest moje zdanie.

   Usuń
 5. A jak działa gwarancja polskiego BFG w stosunku do obcokrajowców niemających polskiego obywatelstwa?
  Czy obcokrajowiec bez polskiego obywatelstwa bez polskiego peselu może w ogóle zostać klientem Banku działającego w Polsce i podlegającego pod polski nadzór i pod polskie bfg?
  A czy w ogóle są jakieś polskie banki działające na zasadzie paszportu europejskiego w innych krajach tak jak inbank i niepodlegające pod nadzór i pod odpowiednik bfg kraju w którym działają na zasadzie tylko oddziału tak jak inbank???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.google.com/amp/s/forsal.pl/artykuly/823989,polskie-banki-wychodza-za-granice-ale-bardzo-ostroznie.html.amp

   Usuń
 6. Czy zna ktoś przetłumaczoną i oryginalną treść estońskiej ustawy ich przepisy i rozporządzenia opisujące jak estoński odpowiednik polskiego BFG postępuje w stosunku do obcokrajowców deponujacych środki w estońskim banku działającym na terytorium innego kraju na zasadzie tylko oddziału-na zasadzie paszportu europejskiego w przypadku niewypłacalności, utraty płynności, upadłości???
  Więc radzę się najpierw szczegółowo zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Polski BFG znamy. Znamy Ustawę o BFG i sposób jego działania w praktyce.
  Taki inbank jako tylko oddział estońskiego banku nie podlega pod polski nadzór żaden i pod POLSKIE BFG tym samym nie płaci składek na BFG i innych podatków obowiązujących banki w Polsce pod nadzorem polskiego KNF i BFG.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dlaczego inbank nie chce działać jako inbank polska i być pod nadzorem polskim i pod polskim bfg???
  Czy ktoś mi przedstawi zapis ustawy estońskiej jak ich odpowiednik polskiego BFG gwarantuje depozyty obcokrajowców nie obywatelom Estonii???

  OdpowiedzUsuń
 9. Przecież ich fundusz gwarancyjny działa na takiej samej zasadzie jak nasz. Bo przepisy o ochronie wynikają z prawa unijnego i każdy kraj zobowiązał się do takiej samej ochrony. Czyli gwarantuje zwrot środków do 100 tysięcy euro. Nie ma znaczenia czy jesteś obywatelem danego kraju czy obcym. Podobnie jak u nas jedynymi podmiotami wyłączonymi z gwarancji są:
  państwo estońskie lub państwo obce lub następujące osoby estońskie lub zagraniczne;
  samorząd lokalny;
  inna instytucja kredytowa;
  zakład ubezpieczeń lub zakład reasekuracji;
  spółka zarządzająca lub fundusz inwestycyjny;
  firma inwestycyjna;
  instytucja pieniądza elektronicznego;
  instytucja płatnicza;
  kredytodawca lub pośrednik kredytowy;
  inna instytucja finansowa niewymieniona w pkt 4)-8) niniejszej podsekcji, w tym finansowa spółka holdingowa, finansowa spółka holdingowa o działalności mieszanej i spółka zarządzania aktywami określone w art. 4 ust. 1 pkt 26 rozporządzenia (UE) nr 575/2013 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wymogów ostrożnościowych dla instytucji kredytowych i firm inwestycyjnych oraz zmiany rozporządzenia (UE) nr 648/2012 (Dz.U. L 176 z 27.06.2013, s. 1-337), z wyłączeniem ubezpieczeniowych spółek holdingowych oraz ubezpieczeniowe holdingi prowadzące działalność mieszaną w rozumieniu ustawy o działalności ubezpieczeniowej.
  Wypłata środków odbywa się na podobnej zasadzie jak u nas. Tutaj masz stronę ichniejszego bfg https://www.tf.ee/eng

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o podstawę prawną. Proszę o ich Ustawę o Funduszu Gwarancyjnym i ich rozporządzenie ministra.

   Usuń
  2. Depozyty w zagranicznym oddziale estońskiej instytucji kredytowej, które są rekompensowane w ramach systemu gwarancji kraju goszczącego oddział na tym samym lub wyższym poziomie niż określony w ustawie o Funduszu Gwarancyjnym, nie są gwarantowane i rekompensowane z Funduszu Sektorowego.

   Usuń
  3. Ewentualną wypłata tylko w euro
   Rekompensata za depozyty nominowane w walutach obcych jest wypłacana w euro według kursu Europejskiego Banku Centralnego z dnia, w którym depozyty stają się niedostępne.

   Usuń
  4. Rekompensata zostanie przelana na rachunek wskazany przez deponenta lub wypłacona gotówką na wniosek deponenta za pośrednictwem jednej lub kilku estońskich lub zagranicznych instytucji kredytowych określonych w uchwale rady nadzorczej.

   Opłaty związane z wypłatą odszkodowania w gotówce lub przelewem bankowym uiszczają deponenci, o ile nie uzgodniono inaczej między Funduszem a instytucją kredytową dokonującą płatności. Jeżeli opłata należna od deponenta z tytułu wypłaty odszkodowania w gotówce lub przelewem jest wyższa lub równa wysokości odszkodowania, odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Opłata pobierana za wypłatę odszkodowania nie może przekraczać zwykłej opłaty pobieranej przez instytucję kredytową za podobne usługi.

   Rekompensata za depozyty nominowane w walutach obcych jest wypłacana w euro według kursu Europejskiego Banku Centralnego z dnia, w którym depozyty stają się niedostępne.

   Odszkodowanie za depozyty zajęte w trybie określonym przez prawo jest wypłacane po wejściu w życie odpowiedniego orzeczenia lub orzeczenia sądu lub innego właściwego organu.

   Usuń
 10. Środki pozostawione do dyspozycji instytucji kredytowej, które są ewidencjonowane w funduszach własnych instytucji kredytowej zgodnie z § 72 Ustawy o instytucjach kredytowych, nie są gwarantowane na rachunek Funduszu Sektorowego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Depozyty estońskich oddziałów zagranicznych instytucji kredytowych, które są gwarantowane i kompensowane w ramach systemu gwarancji kraju macierzystego instytucji kredytowej na tym samym lub wyższym poziomie niż określony w ustawie o Funduszu Gwarancyjnym, nie są gwarantowane i kompensowane z Funduszu Sektorowego

  OdpowiedzUsuń
 12. Masz na stronie którą podałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stronę można w każdej chwili zmienić lub zlikwidować. Liczy się tylko ostatnia aktualna treść ich ustawy o tym Funduszu wraz z wprowadzanymi poprawkami.

   Usuń
 13. Bzdury!
  Gwarancja dotyczy tylko i wyłącznie terytorium Estonii i ich obywateli.
  W Polsce nie ma żadnych innych gwarancji niż BFG?

  OdpowiedzUsuń
 14. Jak co do czego przyjdzie to będziecie szukać gwarancji razem z innymi poszkodowanymi w innych aferach.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja tam wolę PKO BP S.A. albo PeKaO S.A.

  OdpowiedzUsuń
 16. Prawdziwy Polak i prawdziwy patriota obcemu kapitałowi mówi stanowcze "raczej nie" !!!!!!
  Prawdziwy Polak Patriota popiera Glapińskiego i dodatnim stopom procentowym mówi stanowcze "chyba nie" !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Czytam te komentarze i przypomina się gównoburza gdy ideabank dawał o wiele lepsze oprocentowanie niż reszta banków i też jaka była panika, że ludzie nie dostaną swoich pieniędzy. A kto się nie bał ten skorzystał. Tak patrząc realnie to chyba pracownicy PKO BP piszą i próbują swoje beznadziejne produkty sprzedać. Jak ktoś się boi to niech nie korzysta, ale niech nie pisze głupot. Inbank ma gwarancje ichniejszego bfG, które działa na takich samych zasadach jak nasz. Czyli jak dojdzie do bankructwa, to publikowana jest informacja o tym, gdzie można będzie odzyskać pieniądze. Wiadomo, że trzeba będzie udać się do kraju macierzystego banku, ale mnie to nie martwi, bo sytuacja u nich w sektorze bankowym jest lepsza niż u nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba będzie się udać do kraju macierzystego:) https://ibb.co/195XcKr

   Usuń
  2. Tak. Słuchaj "ale bank". Sponsorowane przez banki dla uspokojenia nastrojów. Tak samo pisali, że IB jest spoko, że nie upadnie, że nie będzie zlikwidowany, że to byłaby przesada. Wszędzie tylko ściema. Tak samo zachwalali GBK i inne gówna.

   Usuń
  3. Tak. Ci pomogą tamci pomogą. A może BFG wypłaci z własnej kasy??? Jak co do czego przyjdzie to wszyscy się wypną i będą kolejne grupy poszkodowanych jęczących i szukających wszędzie pomocy.

   Usuń
  4. Idea Bank jaki był taki był ale był pod nadzorem polskich fagasów typu KNF i BFG. Co do lokat miał ofertę jaka miał i lokaty u nich były bez zarzutu. Niestety został ukradziony w legalny sposób. Druga sprawa to taka, że oprócz lokat to resztę tam tworzyli naganiacze. Jedno buło źle zrobione przy kradzieży IB to, że powinna być obcinka wszystkim deponentom, którzy mieli powyżej gwarancji procentowo zasadna do straty bilansowej banku.

   Usuń
  5. A może lokata facto, też była taka fajna z włoskimi niby gwarancjami.

   Usuń
 18. Dla polskich klientów Inbanku działającego jako oddział w Polsce ewentualna wypłata gwarancji, jeżeli do takiej w ogóle dojdzie, jest w euro nie w złotówkach i to po kursie EBC.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zgadza się. Dostaniecie wtedy euro. Tylko ciekawe czy po korzystnym dla Was kursie i po jakim kursie je sprzedacie. No chyba, że sobie zatrzymacie.

   Usuń
 19. Nie będzie bo prawi UE chroni wszystkich obywateli UE. Więc nikt się nie wypnie, ale jak tego się nie rozumie, to trzymaj sobie pieniądze na 0,01 w PKO BP. Po za tym o czym my mówimy? Do tego nie dojdzie, bo u nich sytuacji jest stabilna. Patrząc realnie to prędzej neobank zbankrutuje niż inbank. Sam korzystam z lokat u nich odkąd weszli i nigdy nie było problemów. I jeszcze jedno, dla tych co mówią, że można by w coś innego zainwestować, to ja np. nie mam czasu się w to bawić, bo zarabiam na tyle dobrze, że dla mnie wystarczyło by, że nie tracę pieniędzy na inflacji, ale sytuacja jest jaka jest, więc człowiek robi tak żeby stracić jak najmniej.

  OdpowiedzUsuń
 20. Potwierdzam przedmówców. Jak co do czego przyjdzie to jest wypinka na wszystkich i powstają nowe grupy poszkodowanych myślących, że ktoś lub coś im odda. Tak jest zawsze w każdej aferze. Myślą, że im posłowie pomogą, to wszystko z pomocą to ściema.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jedno jest oczywiste, że nastała era największego złodziejstwa w historii pod przykrywką rozdawnictwa aby ludziom mordy zamknąć i kupić sobie wyborców. Ludzie lecą na to co mogą dostać tu i teraz a resztę mają w tyle.

  OdpowiedzUsuń
 22. Trzymanie środków w jakimkolwiek banku przy obecnej sytuacji gospodarczej, politycznej i aktualnej rzeczywistej inflacji to idiotyzm.
  Tylko nieruchomości wszelkiego typu kupowane nie taraz lecz systematycznie wiele lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja się dziwię czym Wy się tu zachwycacie. Inflacja oficjalna 5% rzeczywista znacznie większą a oprocentowanie u bankowych ściemniaczy 0,01 czy nawet 2% to przecież jakieś wariactwo oderwane od rzeczywistości.

  OdpowiedzUsuń
 24. Tylko brać kredyty i ich nie spłacać to jest najlepszy sposób. Reszta to guzik warte. Tak jak to było w kilku upadłych tworach finansowych.

  OdpowiedzUsuń
 25. Lepiej weźcie za negowanie tych nędznych i głupich ofert tych wrednych patoli zwanych instytucjami finansowymi bo w ostatecznym bilansie i tak Was zrobią w jajo.

  OdpowiedzUsuń
 26. Banki sobie zawsze poradzą bo decydują o wysokości oprocentowania kredytów i lokat.
  Takich żniw jak dzisiaj nie miały dawno.
  Zapchani bezkosztową gotówką udzielając jakiegokolwiek kredytu czy na 5 czy 10%/rocznie cały zysk zostaje u nich w kieszeni.
  Uszczuplona ilość banków na polskim rynku i wyeliminowanie Idea Banku spowodowała, że oprocentowanie środków w bankach spadła praktycznie do ZERA.
  Czy ktoś się upomniał o zniesienie podatku Belki? Nie czytałem, nie słyszałem.
  Nieruchomości? to dobra inwestycja dla tych co mają za dużo...
  Większość (90%) tzw. inwestorów na forum to ciułacze, którzy potrzebują przejrzystych tabelek oprocentowania lokat.
  Cóż, nie ma i się długo na lepsze się nie zanosi. Skończy się jedna pandemia, zacznie się inna lub jakaś wojna. Świat nie lubi próżni...
  Dlatego zaszczepiłem się i wróciłem z Dominikany, teraz czas w sierpniu na Norwegię, w październiku Majorka, a w grudniu Portugalia, a na Wielkanoc 2022 Kanary.
  Realizuję zyski i marzenia o podróżowaniu.
  Ciułanie groszy to przeżytek.
  Nie czekajcie na lepsze czasy bo szkoda życia i złudzeń, można się TYLKO rozczarować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno się z Tobą nie zgodzić. Mam podobnie i od lipca wracam do podróżowania zaczynając de facto właśnie od Norwegii.

   Usuń
  2. Dobrze to ująłeś! Wielu ludziom wydaje się, że będą żyć wiecznie. Są bezrefleksyjni w tym względzie. Gromadzą, gromadzą (pieniądze, majątki) i umierają.

   Usuń
 27. Koniec ery trzymania środków w bankach.
  Nastała era konsumpcjonizmu i wielkiej inflacji oraz rozdawnictwa wszystkiego wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 28. Lubię być i jestem z natury pesymistą bo lubię być pozytywnie zaskakiwany.
  Miałem w swoim długawym życiu okres ciułania, a teraz nastał zasłużony czas konsumpcjonizmu.
  Wbrew twierdzeniu poprzednika nikt mi w życiu nic nie dał. Do sporego majątku doszedłem swoją głową i swoimi rękami.
  Nie obchodzi mnie czyjeś rozdawnictwo bo ja łapy nie wyciągam, a i spłacał czyichś długów już nie będę.
  Doszedłem w życiu do momentu, że już nic nie MUSZĘ a robię TYLKO to co chcę robić i sprawia mi przyjemność, czego wszystkim forumowiczom życzę.
  Napinka, że mało dają albo za dużo zabierają, że inflacja za wysoka a stopy procentowe za niskie... to nie dla mnie. Ja realizuję zyski i cieszę się życiem bo szybko umyka!
  Swoją drogą z uśmiechem czytam płaczków na forum, których okrada niewidzialna ręka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy tylko pojawi się zwolennik dojenia oszczędzających to czytam historię o wielkim rekinie biznesu który doszedł do czegoś w zyciu tylko własnymi rękoma i cieżką pracą. Nie istnieje dla niego coś takiego jak szczęście które pozwala być w odpowiednim miejscu i czasie w konkretnym miejscu i nie istnieją zmiany dziejowe dzięki którym dziąłka na zadupiu zyskała kilkaset % wartości. na koniec okaże sie ze dom to na działce od tescia, mieszkanie wykupione za grosze z komunałki a przebimbane studia w PRL zaczęły być przydatne dopiero w czasach transformacji gdy potrzebne bylo wszystko. Od łopaty, dwie sprawne ręce po tytuł magistra katedry latających dywanów. Po drodze ów jegomośc zdobył doświadczenie które pozwoliło mu w dopiero zarobić parę groszy. No... Bil Gates normalnie. Ostatnio czytałem takiego który jest wielkim finansistą i kupował złoto na kilogramy, nieruchomośći na pęczki i wszystkim się chwalił na forum na które zaglądają początkujacy inwestorzy
   I tak to jest zapewne w powyższym przypadku. Rentier któremu nie przeszkadza inflacja. Morskie dziwo. Zważywszy na to ze na dziś nic nie przynosi zysku poza akcjami i nieruchomościami to rzeczywiscie... Rentier jak cholera. Tylko nieruchomośc jeszcze trzeba sprzedać lub żyć z coraz mniej opłacalnego najmu. złoto traci z inflacją, obligacje tracą, waluty tracą. Rentier.

   Usuń
  2. Linkuję do dobrego artykułu jak oszczędzający dostają po tyłku kosztem "kredyciarzy" i innych grup otrzymujących świadczenia. Cała przykra prawda o obecnej polityce pieniężnej:

   https://businessinsider.com.pl/finanse/prezes-nbp-inflacja-nie-ma-wplywu-na-zasobnosc-portfeli-polakow/eyr4jth?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

   Usuń
  3. Na wybor prezesa NBP nie mam wplywu i na jego polityke wspierajaca zadluzajacy sie rzad. Mam natomiast wplyw na to w czym trzymam swoje aktywa- 80/20 waluta/PLN, z czego wiekszosc PLN w obligacjach detalicznych indeksowanych.
   Socjalizm zawsze konczy tak samo, a troche jeszcze tamtej epoki pamietam, bo do prawie 20 lat zylem w tamtej epoce.

   Usuń
 29. A w in banku przez telefon można otworzyć lokaty przez rozmowę?

  OdpowiedzUsuń
 30. Inbank obniżył oprocentowanie 3-miesięcznej lokaty z 1% do 0,5%

  OdpowiedzUsuń
 31. """80/20 waluta/PLN""" czy odwrotnie to zawsze większe ryzyko niż waluta/PLN 50/50%. Od lat osobiście mam proporcje 50/50 i jest mi obojętne czy w górę idą waluty czy PLN. W nieruchomości się nie bawię bo szkoda zdrowia w wynajmowanie Polaczkom, a złota nie mam gdzie przechowywać...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...