czwartek, 16 marca 2023

8% dalej w Pekao oraz 250 zł lub 100 zł na start

Od dziś z nową edycją KO rusza Pekao i o dziwo stawka 8% została zachowana. I to w momencie, gdy nawet Nest, do niedawna lider rankingu kont oszczędnościowych, pożegnał się z ósemką z przodu. Jest jednak nieco gorzej, bo obniżono limity dla promocyjnej stawki.


O Pekao dużo było tutaj ostatnio, a to za sprawą możliwości zarezerwowania sobie stawki 8% na okres pół roku. Spodziewaliśmy się bowiem, że stawka spadnie minimum do 7,50% albo i więcej patrząc na to co robi ostatnio ING. Tymczasem Pekao zaskoczył i to mocno.

Minus jest taki, że o połowę ścięto limit i to dla obu wariantów. Innymi słowy kto założy zwykłe konto Przekorzystne może tutaj wpakować 100k, kto zaś zdecyduje się na konto Świat Premium, może tutaj przelać 200k. Tym razem będzie na styk, bo aby konto było darmowe należy utrzymywać saldo na poziomie 200k.

Dla przypomnienia przez pierwsze 3 miesiące nie trzeba spełniać wymogu salda, w nowej promocji konto jest darmowe o czym piałem w ubiegłym tygodniu. Bez względu na wybór konta nowa promocja potrwa do 15 maja 2023 i będzie obowiązywać przez 183 dni od momentu założenia konta. To rekordowo długa stawka na KO w bankach i dlatego to konto jest godne uwagi.

Na marginesie warto tutaj przypomnieć, że w Pekao mamy możliwość korzystania z darmowych przelewów między KO a kontem osobistym. Co prawda potrzebna jest do tego apka, ale dla takiej wygody warto ją będzie ją sobie zainstalować.

Tutaj założysz konto na 8% oraz zgarniesz 250 zł na start

Poza stawką  8% do zyskania jest 250 zł, jeśli nie miało się tutaj konta po 1 stycznia 2021 co wyklucza klientów byłego Idea bank. Można jednak za to skorzystać z premii 100 zł jeśli skorzystacie z polecenia. Kto chciałby zdobyć kod polecającego może śmiało pisać na marszr1@mail.com, a udostępnię Ci taki kod.


1) 100 zł za skorzystanie  z polecenia

Dla przypomnienia polecony ma do wykonania banalny warunek: płatność kartą 5x przez 3 kolejne miesiące. Koniec. Na pewno więc warto podbić sobie zyski z KO o dodatkową stówkę.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 250 zł?

Od dziś ruszyła nowa edycja promocji konta, w której można zgarnąć więcej niż poprzednio. Zamiast 200 zł można zgarnąć 250 zł przy czym dodatkowe 50 zł dotyczy bonów do sklepu Żabka. Podobnie jak w promocji KO również i promocja z premią potrwa do 15 maja 2023.

a) 50 zł za założenie konta

Początek jest niezwykle banalny - bank zapłaci nam 50 zł za samo założenie konta wraz z kartą oraz apką PeoPay. Premię dostaniemy do 20 dnia kolejnego miesiąca następującego po tym w którym zostaliśmy klientami Pekao.


b) 150 zł za płatności ilościowe

kolejne 50 zł można zdobyć spełniając dwa banalne warunki

 • zalogować się do apki
 • wykonać 5x płatność kartą lub apką na dowolną kwotę

warunek powyższy powinniśmy spełniać przez 3 kolejne miesiące, za każdy miesiąc dostaniemy po 50 zł premii, więc w sumie do zgarnięcia jest 150 zł oraz na koniec 50 zł z punktu a. Słowem 200 zł dostaniemy bez problemu.


c) 50 zł do Żabki

Według regulaminu uczestnik promocji otrzymuje także dodatkowo nagrodę w postaci aktywnego bonu towarowego do Żabki, ważny do 30 czerwca 2024. Liczba takich bonów jest ograniczona do 24.000 sztuk, zaś poniższy link zawiera licznik dostępnych bonów. W momencie gdy piszę te słowa czyli w kilka godzin po starcie promocji licznik pokazuje 23.844 bonów. 

Dodatkowe pięć dych zgarniają osoby, które skorzystają z promocji i nie posiadają żadnego produktu kredytowego. Jak rozumiem do tej kategorii zalicza się także posiadanie karty kredytowej. 

Tutaj założysz konto na 8% oraz zgarniesz 250 zł na start

Podsumowując warto było założyć tutaj konto w poprzedniej edycji, by mieć 2x wyższe saldo oprocentowane na 8%. Dziś konto dalej jest atrakcyjne, ale osoby z zasobniejszym portfelem będą musiały poszukać sobie dodatkowego konta jak np. w Velo, gdzie też mamy dalej 8%. Co więcej w Velo do zgarnięcia jest nawet 650 zł na start o czym pisałem w osobnym wpisie tutaj.

 

Regulamin promocji 8% na KO ważny od 16 marca 2023

Regulamin promocji Przekorzystnie z kartą Visa

Tabela opłat i prowizji w Pekao

Regulamin zwolnienia z opłaty 50 zł za brak salda 200k przez pierwszy kwartał

Zasady IX edycji programu Polecam Przekorzystnie

 

47 komentarzy:

 1. No to chyba się opłacało założyć wcześniej, jednak 200 tys. to nie 100 tys.
  Adminie, promocja za otwarcie konta to teraz 250 (to samo co wcześniej plus bon do Żabki) zł a nie 200!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, już robię stosowną korektę.

   Usuń
  2. Warto też dodać, że karta MUSI być VISA

   Usuń
 2. Hmm mam trochę mieszane uczucia teraz :) Wiekszość kasy wpakowałem do TB na 6 miesięcy i na rok, a resztę na odpalone kilka dni temu pół roku w Pekao. Mogłem odpalić wcześniej 8% w Velo i poczekać do połowy maja na 8% w Pekao. Ale co tam, będzie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikt nie miał szklanej kuli

   Usuń
  2. I ze szklanej kuli też niewiele można byłoby się dowiedzieć...

   Usuń
 3. Z tego co widzę to maksymalny dzienny limit przelewów w Pekao i to jeszcze przez apkę to 10k więc trochę lipa jak ktoś chce przelać większą kwotę z KO bo będzie ją musiał rozbić na kilka dni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można sobie ustawić dowolną kwotę. Jak otwieralem konto kazalem sobie ustawić na pół miliona, bo uwzględniłem odsetki.

   Usuń
 4. Ustawienia limitów w apce. Profil, ustawienia, zmiana limitów. Maksymalny dzienny to jeden milion zlecany przez Pekao24. Raz mi się zdarzyła przy wysokiej kwocie blokada do czasu aż zadzwoni konsultant. Zadzwonił za pół godziny, przelew zdażył jeszcze na pierwszy eliksir.

  OdpowiedzUsuń
 5. A wewnętrzny z ko na ror przez aplikację bez limitu. Limity są na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 6. A Santander ostatnio to już przesadza z księgowaniem przelewów przychodzących. Przelewałem kasa z Facto bo lokata się skończyła po 7 rano i pieniądze zaksięgowały się dopiero tuż przed 18.To samo z odstkami za Obligacje .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem tak samo, kilka dni temu. Wysyłałem przelewy do Toyota B. i Santander. W T. był ok. 11.00 w Santander ok. 17.00
   diego

   Usuń
  2. Z mojego doswiadczenia w 90% przypadkow, problem z pozniejszym ksiegowaniem wynikaja z banku wysylajacego przelew a nie przyjmujacego. To, ze wysylamy przelew przez www nie jest tozsame z umieszczeniem tego przelewu w danej sesji elixiru. Z dawnych czasow czesto Getin nie mial srodkow na dana sesje i puszczal przelew dopiero nastepna.

   Usuń
  3. Czy Facto oferuje jeszcze lokaty zatrzymaniowe, które jeszcze niedawno proponowali?

   Usuń
  4. Z tego powodu zamknąłem Konto w Santander.

   Usuń
 7. U mnie w Pekao24 max jaki można ustawić to 5 tys. a przez aplikację 10 tys. i za Chiny ludowe nie mogę ustawić większej kwoty nie mówiąc o milionie więc nie wiem gdzie widzicie ten milion lub brak limitów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Normalnie mozna ustawic duze limity na www. Idz do oddzialu, to na pewno zmienia, moze ograniczenia sa ze wzgledu na sposob zakladania konta, rodzaj autoryzacji, itp. Limit w apce jest niski, ale on do niczego nie sluzy, bo przelewy wewnetrzne nie podlegaja ograniczeniom KO-->ROR, na zewnatrz robi sie z poziomu www.

   Usuń
 8. Dotarla juz do Was informacja z neoBanku, ze planuja polaczenie z BankNowy?
  neoBank zostanie przeniesiony do BankuNowego.
  Co dziwne - wymagaja, aby klienci podpisali oswiadczenie bedace zgode na takie przeniesienie praw i obowiazkow.
  Przeniesienie ma nastapic w 2024 roku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy coś mi umknęło, czy też nie było rankingu lokat na marzec? Nie chce mi się już latać z tymi kontami i tak się zastanawiam jak Velo zmienia daty badania salda dla lokat? Bo może po 3 m-cach na KO można się jeszcze załapac na lokatę na nowe środki (przenosząc z KO). Na razie data badania salda jest na 7 III. Tych lokat można założyć po 3 na każdy okres (2 i 3 m-ce). 2 m-ce to jeszcze niezbyt długo i by może uszło w tłoku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie umknęło, w tym miesiącu nie było rankingu lokat.

   Usuń
 10. facto proponuje lokaty na 3 i 6 miesiecy ze stawka 8 procent jak chcesz przelac srodki

  OdpowiedzUsuń
 11. W Velo od 2 dni nie można zerwać lokaty przez stronę...

  OdpowiedzUsuń
 12. Wie ktoś, jaka jest oferta zatrzymaniowa w Ciechanowie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...aktualnie to już w Poznaniu ;) Dają max 7,5% dla nowych i 7 dla reszty - to nie liczyłbym na więcej jak 7,3% na zatrzymanie. Nic ciekawego.

   TomTom

   Usuń
  2. Potwierdzam, że Facto dalej daje na zatrzymanie 8% / 3 i 6M dla kwoty >50k

   Usuń
 13. Bank Nowy nadal oferuje lokaty na 8% do 400k na 3M oraz 7,9% na pół roku

  OdpowiedzUsuń
 14. W Ciechanowie chcieli mnie zatrzymać... ale się nie dałam...

  OdpowiedzUsuń
 15. No to z KO jest już po meczu. Limit większy od 100k jest tylko w pko bp i velo. Zaraz to się skończy. Procenty też już polecialy poniżej krytyki. Czas się ewakuować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Pekao masz 200k na wersji Świat Premium

   Usuń
  2. PEKAO mnie nie zaintersowało nawet jak limit był 400k. Co to za warunek by trzymać 200k jak poza promocją nie widziałem tam sensownej oferty. Promocje które nawet tu opisywałeś (3mce za darmo) pomimo naszej tu dyskusji niejednoznaczne. Jakieś przygody o ktorych ludzie tu pisali... PKO z końcem marca zapewne zmniejszy limit. Skoro Velo nie ma prawa dawać najwyższego oprocentowania to i z limitem go zapewne utemperują jeśli już nie jest to uregulowane. Myślę, że ta lawina obniżek oprocentowania ma związek z kłopotami banków na świecie i u nas...

   Usuń
  3. Ewakuować czyli co? Z czego? Z kraju? Z planety? Z bankowości?

   Usuń
 16. Ewakuować się w produkty promocyjne (np. w papier toaletowy, ręczniki papierowe, ściereczki, zmywaki, proszki do prania, herbata, makarony, ryż, cukier, piwo itp.). Mam już zatkany cały jeden pokój. (na szczęście używany tylko jako biuro). To żart, ale niekoniecznie tak całkiem. Po prostu finansujemy wszelkie fanaberie obecnego rządu. Jak już pisałam - połowę swoich oszczędności mam w nieruchomościach i cieszę się, że dotychczas żadnej nie sprzedałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem przede wszystkim na myśli ewakuację z bankowości jako takiej. Nie obciązam obecnego rządu tylko całą finansjerę na świecie. Bezczelna kreacja pieniądza. Ot taki komunikacik "FED wpompował w rynek 300 mld dolarów". A co u nas? Za kredyciki frankowe trza będzie zapłacić. Z tego samego powodu co FED pompuje kasę w rynek bankowy. Kto za to zapłaci jak nie my? Zrobią to samo co w USA "wpompują w rynek" kasę. Inflacja okrada fajnie: po cichu, bez emocji, niby jeszcze dopisza ci jakieś kilka procent odsetek w bankach etc. Żartujesz z proszku ale jak masz dużą rodzinę lub umiesz handlować to fajna inwestycja. Np. proszek jednoliterowy w owadowej sieci: ok. 8 kg w zeszlym roku było ok. po 35 zł a po promocji ok. 40. Teraz aktualnie jest promocja dalej po ok. 40 zł ale opakowanie jest mniejsze o 50 %. Nie minęło nawet pół roku. Możemy chwalić się EDO sredo, że załapałapaliśmy się na jakieś 6-mcy w jakimś banku na 8%. I co z tego? Inwestycja w jakiś głupi proszek dałaby około 100% w 6 m-cy.

   Usuń
  2. Moze wielu z Was nie pamieta PRL, mialem wtedy nascie lat, wiec duzo pamietam. Najbardziej oplacalo sie kupic towar, bo albo go potem nie bylo, albo duzo zdrozal. Teraz tez najlepiej trzymac w towarze (no moze nie w kazdym, bo na niektore rzeczy nie ma wielkiego popytu), najlepiej w zywnosci ale wiadomo, ze ograniczeniem jest miejsce do przechowywania, jak i termin przydatnosci w przypadku niektorych rzeczy. Niektore wcale sie nie psuja, wiec np. taki spirytus uzywany w celach domowych i leczniczych jest najlepsza inwestycja, gdyz jeszcze napedza go rosnaca akcyza poza inflacja. Problem jest tylko taki, ze np. kilkuset tys. PLN nie przechowamy w zywnosci, wiec obligacje czy innej masci produkty finansowe ogranicza nam strate.

   Usuń
 17. Spirytus? Wolałem używać niż przechowywać :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy ktoś z Was bierze obecnie udział w promocji Master card bezceenne chwile? Czy można skorzystać z tej promocji kilkakrotnie – z kilku kart? Najpierw z jednej karty 8000 punktów (po wydaniu min. 100 zł), następnie z drugiej karty z innego banku itp.? Czy można podpiąć kilka kart do jednego konta i skorzystać do każdej karty z promocji, czy należy utworzyć do każdej karty nowe konto? Dodam, że już z jednej karty skorzystałem - bez problemu wymiana 8 tys. punktów na kartę podarunkową do Allegro i monety po 50 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, ja mam podpięte dwie karty kredytowe i obie zbierają punkty oddzielnie. Na początku wydawało się to niemożliwe, ale przecież robisz inne zakupy tymi kartami lub robisz płatność dzieloną.

   Usuń
 19. Polcan, owszem, dwie karty i więcej można podpiąć i zbierać punkty za każdą, ale czy za nowo podpiętą kartę otrzymam 8 tys. punktów (100 zł) z innego banku niż ta obecna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak wnikliwie niestety nie badalem regulaminu.

   Usuń
 20. Tymczasem Pekao nie próżnuje: Oferujemy naszym klientom 6,0% w skali roku na Lokacie Rentierskiej oraz do 4,0% w skali roku na Lokatach Standardowych. 6,0% w skali roku na 36-miesięcznej Lokacie Rentierskiej, do 4,0% w skali roku na 12-miesięcznej Lokacie Standardowej, do 3,5% w skali roku na 6-miesięcznej Lokacie Standardowej, 2,0% w skali roku na 3-miesięcznej Lokacie Standardowej.

  OdpowiedzUsuń
 21. Czy dostaliście po 50 zł jako Polecający/Polecony w Neście? Spełniłam oba warunki w lutym, dzisiaj 20 marca, a na koncie pustki.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeszcze o tym Neści. W regulaminie poleceń napisano: ". Wypłata przez Bank Premii nastąpi (...), w terminie do 20-tego Dnia Roboczego, następnego miesiąca kalendarzowego". Czy to znaczy, że 20. ma być dniem roboczym, czy będzie to dwudziesty dzień roboczy danego miesiąca (czyli że trzeba sobie odliczyć soboty i niedziele). Bo nie wiem, kiedy zacząć pisać reklamację:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Według skoro 20tego przypadło na poniedziałek, to jest to dzień roboczy, więc był to termin ostateczny.

   Usuń
  2. "... w terminie do 20-tego Dnia Roboczego, następnego miesiąca kalendarzowego".

   W przypadku marca - oznacza, że do 28-go mają czas.

   TomTom

   Usuń
  3. No i tak właśnie banki piszą regulaminy. Dwie zupełnie przeciwstawne interpretacje tego samego zapisu. Stąd moje wątpliwości i pytanie na ten temat - szczególnie do kogoś, kto już to przerabiał i wie na pewno.

   Usuń
 23. Tymczasem Ciechanów (akt. Poznań) dalej leci w dół. Dla nowych 7%, a dla starych już tylko 6,5%.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 24. Chciałam skorzystać z tej promocji konta na selfie jako nowy klient i pytam jako laik, czy jest to trudne przejść tą weryfikację przez telefon no i najważniejsze, czy to jest bezpieczne, chodzi mi o okazanie dowodu osobistego przez telefon, nie chciałabym wejść na jakąś złą stronę przy pobieraniu tej aplikacji peopay.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...