piątek, 10 marca 2023

8% dalej na KO w Velo oraz 650 zł na start

Jak się okazuje, jeszcze nie pikujemy w dół wszędzie. Wczoraj nieoczekiwanie pojawiła się nowa oferta w Santander, umożliwiająca przedłużenie 8% na KO niemal do końca czerwca. Dziś pojawiłą się nowa edycja KO w Velo, gdzie utrzymano 8%, zaś od niedawna premia na start została podrasowana do rekordowych 650 zł.


Nowa edycja jest praktycznie bez zmian, a więc można pakować tutaj do 400k na okres 3 miesięcy. Mamy na to czas niecały miesiąc bo do 6 kwietnia 2023, musimy jedynie zadbać o to by były to nowe środki względem 7 marca 2023, a więc tylko 3 dni wstecz.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe na 8,00% w Velo bank

Miejmy nadzieję, że nie jest to jakaś pomyłka jakiej byliśmy świadkiem w ubiegłym miesiącu. Jak pamiętamy Velo zaoferowało 8,20% i szybko się z tego wycofało. Oferta taka trwała tylko jeden dzień i szybko została zastąpiona stawką 8%. 

Warto tutaj przypomnieć, że osoby które posiadały tutaj konto przed 6 lutego 2023, mogą przekonwertować stare KO na nowe. Sam tego jeszcze nie zrobiłem, ale to dlatego, że mam aktywną promkę, więc nic nie chce tutaj ruszać.

Nowi mogą rzecz jasna zgarnąć premię na start i to jeszcze większą niż przedtem. Do niedawna było to 600 zł, które można podrasować o dodatkowe 50 zł korzystając z polecenia. Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci taki kod.

2) 600 zł na start

W Velo mamy także dedykowaną ofertę dla nowych klientów w której zgarnąć można nawet 600 zł. Dla tej osobnej promocji istnieje osobny link, który znajdziecie poniżej. Korzystać z niego mogą osoby, które nie miały konta w dawnym Getin po 31 października 2022, więc karencja jest tutaj dość krótka.

Tutaj zgarniesz 650 zł na start w Velo bank

Promocja z cashback potrwa jeszcze tylko do 31 marca 2022. Załapując się do tego dnia do tej promocji masz możliwość zgarnięcia 600 zł przez kolejne pół roku, więc nie ma znaczenia kiedy przystąpisz do promocji.

Na czym polega sama promocja? W zasadzie na tym samym co kiedyś oferował Getin czyli 10% cashback. W jednym miesiącu można zgarnąć do 100 zł, łatwo więc policzyć, że aby zgarnąć całą pulę wystarczy wydać 1000 zł w miesiącu. Dziś przy galopującej inflacji nie jest to już niemożliwe.

Skoro oferta ma potrwać przez pół roku, to łatwo policzyć, że po 6 miesiącach dostaniemy przelewem na konto w sumie 600 zł. Sam chętnie skorzystałbym z tej promocji, ale nawet gdybym nie odwoływał dyspozycji zamknięcia konta, konto zamknęłoby się 6 listopada, a więc zabrakłoby mi kilku dni by spełnić warunek nowego klienta.

Wracając do tematyki KO na koniec przypomnę, że chociaż Getin ma ustawiony limit przelewów na 200k, to jest możliwość wytransferowania całej kwoty 400k w jednym dniu. W tym celu należy udać się do banku w dwoma dokumentami tożsamości. Zostaniemy zweryfikowani potrójnie, przez dwóch pracowników banku oraz dodatkowo na infolinii, ale w końcu kasa dociera do banku docelowego w tym samym dniu, jeśli odpowiednio dopilnujemy sesji eliksir.

Przypomnę też, że zakładanie lokat obniża nam limit przelewów. Założenie lokaty na 150k spowoduje, że wytransferować na zewnątrz będzie można tego dnia tylko 50k. Należy więc z wyprzedzeniem zaplanować sposób ewakuacji, jeśli przyjdzie taka potrzeba.

 


3) 50 zł za skorzystanie z polecenia

Pierwsza edycja programu potrwa do 31 maja 2023. Jedyne co musi zrobić polecony to wpisać kod od polecającego, wyrazić odpowiednie zgody i zrobić 3 przelewy po 2000 zł każdy przez kolejne 3 miesiące. Jednym słowem warunki są banalne. 

Podsumowując fajnie, że Velo praktycznie jako jedyny bank utrzymał stawkę z ósemką z przodu. Dla mnie jednak ważniejsza jest informacja o 8% w Santander, gdzie zapewne pójdą moje środki po zakończeniu promocji u zielonych.

Regulamin 4/2023 edycji KO w Getin na 8%

Regulamin promocji Witaj w Velo bank i zgarnij 600 zł

Regulamin programu poleceń Velo - edycja nr 1

66 komentarzy:

 1. Jak zrezygnować z promocji konta oszczednosciowego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy10 marca 2023 10:30 Klient Velo Banku nie może zrezygnować z trwającej już promocji EKO. Tak tylko można zrobić w Millennium. W regulaminie promocji EKO Velo jest o tym wprost mowa. Ponadto, wg regulaminu, z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 10.03.2023 r. do 6.04.2023 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na EKO".

   Usuń
 2. Ciekawe czy w Pekao po 15.03 dalej będzie 8% na KO przez pół roku czy obniżą

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam uruchomione 8% na KO w Pekao aż do września. Teraz zastanawiam się czy nie zamknąć konta w Velo i poczekać pół roku i wrócić jako nowy klient. Nie mam aż tylu środków by odpalać teraz kolejne 8%. Jak myślicie, dobry pomysł?

  OdpowiedzUsuń
 4. Velo pokazał klasę. Mógł pokazać większa gdyby zwiększył oprocentowanie do 8, 5 %

  OdpowiedzUsuń
 5. Czym się różni stare KO od nowego? Starych kont otwartych jeszcze w Getinie nie dotyczy ta promocja Velo czy co?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W nowym KO przelewy bezpłatne i nieograniczone.

   Usuń
 6. Santander pisze mi że do 2 lipca trzeba mieć pieniądze by było 8 procent

  OdpowiedzUsuń
 7. mam podobnie, w sumie dobry pomysl, rozwaze i moze zrobie tak samo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan z tym łazeniem do oddziału dla limitu ponad 200k to już strata czasu. Przelewy wewnętrzne są gratis. Więc zabierasz jednego dnia z KO 200k i transferujesz z ROR. A drugiego dnia to samo. Nic się nie dzieje nie tracisz odsetek, nie ponosisz opłat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mam przelewów wewnętrznych gratis, więc zaplanowałem transfer 200k ostatniego kwietnia i drugie 200k 9 maja, jak skończy mi się promocja.

   Usuń
  2. @Polcan. Jak pytałem w banku czy na pewno uczestniczę w promocji 2/2023 na 8,2% ( na początku był brak takiej informacji) to bank mi odpisał ze uczestniczę w tej promocji i mam promocyjne oprocentowanie do dnia 08.05.2023. Więc wytłumacz mi czy należą się promocyjne odsetki z 8/9 maja.

   Usuń
  3. Skoro mamy do 8 maja, to trzeba będzie wytransferować środki 8 maja do południa. Nie pamiętam dokładnie ile dni trwa ta promocja, pisałem wyżej na oko.
   Wszelkie przelewy do wykonania zatwierdzam sobie 1 dnia nowego miesiąca. Velo będę sprawdzał 1 maja.

   Usuń
  4. Promocja trwa 92 dni liczone od dnia w którym wpłyną srodki, czyli od 6-tego. Widocznie 6-ty tez jest liczony.

   Usuń
  5. Do Ptoka,mimo że mnie nie pytał.:-)
   Promocyjne oprocentowanie w Velo trwa 92 dni licząc od dnia wpłaty pierwszych środków.Kiedyś w Getin było 92 dni od następnego dnia po pierwszej wpłacie,czyli 93 dni.Tak wtedy Getin praktykował,choć było to sprzeczne z regulaminem.Ale skoro było to korzystne dla nas, więc nie protestowaliśmy.Jeżeli wpłaciłeś pierwsze środki 6 lutego,to oprocentowanie w wysokości 8,2% obowiązuje do 8 maja włącznie.Jeżeli chcesz optymalnie wykorzystać to konto,to przelej środki 9 maja rano.

   Usuń
  6. Czyli dobrze policzyłem, bo zakodowalem sobie, że to będzie dzień zwycięstwa.

   Usuń
  7. Getin przez długi czas liczył owe 92 dni od następnego dnia po pierwszej wpłacie,ale pod koniec swojej działalności zmienił metodę na zgodną z regulaminem,czyli 92 dni od pierwszej wpłaty.Ja zlecam przelewy w nocy,po 00:00,żeby nie stracić odsetek.

   Usuń
  8. Ale który dzień zwycięstwa? Bo ja mam zakodowany 9 maja. Ale ja to jestem jeszcze komuch, w peselu piątka z przodu. :)

   Usuń
  9. A jakiego zwycięstwa ? Kogo nad kim ?

   Usuń
 9. Ciekawe co zaproponuje Alior- macie jakieś przecieki?

  OdpowiedzUsuń
 10. Polcan, wspominasz o konwersji starego EKO na nowe (dotychczas tego nie zrobiłem). Po zalogowaniu, zgodnie ze wskazówkami Kate, można to zrobić z łatwością. Po jakim jednak czasie dochodzi do tej zamiany? Od razu po złożeniu wniosku w tej sprawie (automatycznie) czy trzeba czekać kilka dni?
  Dobrze rozumiem, że nowe EKO pozwala na wypłaty środków na konto osobiste dowolną liczbę razy w miesiącu (stare EKO tylko raz)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mnie w dzień roboczy zamienili w ciągu chyba godziny czy dwóch

   Usuń
  2. Zmiana wchodzi w życie od kolejnej doby..

   Usuń
 11. Dzisiejsza wiadomość push z aplikacji Velo: Szepnij o nas dobre słówko i zyskaj 100 zł za każde Velokonto z Twojego polecenia.

  OdpowiedzUsuń
 12. Macie jakieś przecieki co do oferty Aliora?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam ale nie powiem. Tajemnica.

   Usuń
  2. A co moze dac Alior max 7,5%, ale i tak jest to kiepska oferta, bo trzeba robic 3x operacja karta. Dla wiekszosci posiadanie karty i placenie za nia odpada, wiec jak sa inne alternatywy, to nikt sie nie zlapie na te "promocje". Alior" zszedl na psy" nawet w porownaniu do takiego Pekao. Max do 9-04 trwa ostatnia sensowna promocja z 8% bez zadnych warunkow z karta, wiec zobaczymy jak Alior bedzie dzialal po wytransferowaniu wiekszosci srodkow z KMO.

   Usuń
  3. Jak robisz płatność karta to saldo zmniejsza nowych środków

   Usuń
 13. Do Gesso
  1.W bankowości internetowej Velo,przynajmniej w mojej,nie ma możliwości dokonania zamiany starego EKO na nowe EKO.Można jedynie złożyć wniosek o EKO,ale to nie będzie konwersja.Natomiast na stronie internetowej Banku jest napisane,że przekształcenia starego EKO na nowe EKO można dokonać w placówce lub przez infolinię.
  2.Zrobiłeś już aktualizację danych?Wyraziłeś ową zgodę,nad którą się zastanawiałeś?Ja się waham,co zaznaczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tą konwersją to też tak miałam długo. W bankowości internetowej przekonywano mnie, że można. Ja u siebie nie widziałam takiej opcji. Ponadtygodniowa wymiana "uprzejmości" z zrzutami z ekranu z mojej strony. Również powtarzanych na prośbę banku (jakby wcześniejszych nie widzieli). Po prawie dwóch tygodniach ta opcja się wreszcie pojawiła. Trzeba cisnąć, bo u nich nic na razie nie jest łatwo.

   Usuń
  2. U mnie przez www też nie było konwersji, natomiast znalazłem ją w aplikacji mobilnej.

   Usuń
  3. do Anonimowy 11 marca 2023 17:41 Postępuj zgodnie ze wskazówkami podanymi przez Kate w poprzednich postach.

   Usuń
  4. do Anonimowy 11 marca 2023 22:20 W aplikacji wyświetla się komunikat o konwersji od razu po zalogowaniu.

   Usuń
  5. Dziękuję za odpowiedzi,Anonimowemu 11 marca 2023 17:41 i Anonimowemu 11 marca 2023 22:20.

   Usuń
 14. do Anonimowy 11 marca 2023 13:36 Dotychczas nie zrobiłem aktualizacji danych. Mogę korzystać bez przeszkód z bankowości internetowej. Na razie zatem jest to zbędne (dla mnie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Gesso
   Dziękuję za odpowiedź.Niestety nie mogę znaleźć wskazówek Kate.Szukam,szukam,i nic.Możesz mi powiedzieć, w którym miejscu są te wskazówki?

   Usuń
  2. Może o to chodzi: "Wnioski>Obsługa>Oszczędzanie - i tam właśnie: "Przekształć...""

   Usuń
  3. Może to działa w bankowości mobilnej,bo w bankowości internetowej nie działa.To po pierwsze.Po drugie,tego nie napisała Kate.

   Usuń
  4. No właśnie...też nie pamiętam, bym coś pisała... :-)

   Usuń
  5. Bo to ja pisałam:)

   Usuń
  6. do Anonimowy 12 marca 2023 18:33 Tak, chodzi o tę zakładkę. Tę zakładkę mam. Mam także w aplikacji mobilnej na zielono komunikat o możliwości konwersji (użyto tego słowa: konwersja). To jednak nie była Kate. To był Anonimowy. Niemniej komentarze Kate są równie cenne i przydatne in praxi :)

   Usuń
  7. Ok, bo już myślałam, że lunatykuję i piszę komentarze w stanie nieświadomości...

   Usuń
 15. Czy się ktoś odważył i zmienił rodzaj konta w trakcie trwania promocji ?

  OdpowiedzUsuń
 16. Ja się nie miałem okazji odważyć,bo nie mam możliwości zrobienia konwersji.Może bym się odważył,gdybym znalazł wskazówki Kate.Ale tych wskazówek,mimo długich poszukiwań,nie udało mi się znaleźć.:-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja zmieniałem w pierwszej połowie lutego, przez telefon bo nie miałem widocznej opcji zmiany w bankowości internetowej. Odsetki po konwersji naliczone za luty bez błędu, 8,2%. Nie sprawdzałem jeszcze bezpłatności przelewów z eko na ror, nie było okazji. Natomiast po zmianie nie zobaczysz nigdzie że eko jest przekonwertowane. Widoczne jest w systemie jakby nie było zmiany. Na wyraźne zapytanie w bankowości internetowej konsultant potwierdził pisemnie że mam eko2.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczysz w szczegółach inne oprocentowanie podstawowe dla nowego EKO 1,5%.

   Usuń
 18. Chciałbym skorzystać z tej promocji, ale będę dopiero dysponował środkami na początku kwietnia. Czy jak wykonam konwersję na nowe EKO już teraz, to nie uruchomi to czasem już tej promocji, czy jednak bezpieczniej będzie poczekać do tego kwietnia i wówczas za jednym razem zmienić konto na nowe EKO i zasilić je pieniędzmi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocję uruchamia pierwsza wpłata nowych środków,a nie konwersja.

   Usuń
  2. Konwersja nic nie włącza

   Usuń
  3. Może Ty mi powiesz,Kate,gdzie zamieściłaś wskazówki,jak przekształcić EKO,bo Gesso,póki co,nie odpowiedział na moje pytanie w tej sprawie?

   Usuń
  4. Nie pamiętam tego, ale ja po prostu weszłam w aplikacji w "Oferty i wnioski", wybrałam chyba Nowy Produkt, tam znalazłam EKO, i była opcja konwersji na nowe EKO i tyle. Ale wcześniej nie miałam tej opcji przed dłuższy czas. Można też do załatwić telefonicznie.

   Usuń
 19. Jak wykonać kilka płatności kartą? Właśnie odkryłem, iż wystarczy wpłacić 1zł do walutomatu. Opłata to tylko 1 grosz. W ten sposób właśnie spełniłem warunek podwyższonego oprocentowania w millenium w którym trzeba machnąć 5 razy kartą. Tak więc wszystkie warunki machania kartą można załatwić w 15 minut i już nie liczyć ile na której karcie trzeba jeszcze wykonać płatności aby karta była darmowa, oprocentowanie konta maksymalne etc.

  OdpowiedzUsuń
 20. Doprecyzowując wpłacasz kilka razy kartą po 1zł do walutomatu.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja dzisiaj po raz pierwszy w historii (i bloga i życia ;-) ) ulokowałem pieniądze na 12/24M w TB. Trochę zabawy bo limit 40k/ lokatę jest.
  Większość poszła na 8,2%/12M reszta na 7,2%/24M
  Jak zdążę z innymi kończącymi się lokatami w marcu to powtórka będzie z kontem żony...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uważam, że warto rozważyć w obecnej sytuacji lokaty 12/24M - może warto Marcinie opisać lokatę TB na blogu
   (powyżej to mój komentarz...)

   Usuń
  2. Być może uda się na jutro, bo dziś jest już nowy wpis.

   Usuń
  3. czy przelew zasilający lokatę w TB może być z dowolnego konta czy tylko z tego, na który ma trafić zwrot po zakończeniu lokaty?

   Usuń
  4. Do Arek
   Nie tylko rozważyć, ale i ją/je założyć ;) Ja tak właśnie niedawno zrobiłem z częścią mojego kapitału - bo jak to ktoś kiedyś gdzieś napisał: "dobrze to już było" ;)

   TomTom

   Usuń
  5. Ja zakładałem lokaty z motokonta, czyli zwykłego ror'u w TB. Zasilenie więc może być z dowolnych banków ponieważ na lokatę robimy już przelew wewnętrzny.
   Po zakończeniu lokaty zwrot jest na konto wewnętrzne w TB.

   Usuń
  6. Do Anonimowy 13 marca 2023 13:56

   Do założenia akurat tej lokaty (na 8,2%) wymagane jest konto w TB.

   TomTom

   Usuń
  7. Do TT - pierwszy komentarz jest mój tylko podpis się nie dodał :) Ja dzisiaj po raz pierwszy w historii (i bloga i życia ;-) ) ulokowałem pieniądze na 12/24M w TB.

   Usuń
 22. Może ktos z was wie czemu Citi bank nie potrafi zaksiegowac zwyklego przelewu przychodzącego z innego banku w czasie sesji elixir jak inne banki, tylko czekam dwa dni zanim przelew przeze mnie zlecony do nich dojdzie?
  To juz nie pierwsza taka sytuacja, dlatego trzeba brac poprawkę na zrealizowanie przelewu spłacając u nich karte kredytową. Dlaczego oni sa wyjątkiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie faktycznie nie jest widoczny w dniu przelewu, ale kolejnego dnia już jest, z data księgowania prawidłowa czyli dzień wstecz. Tak tu jest od lat.

   Usuń
  2. Zawsze na kartach kredytowych księgowania trwają dłużej, ale daty się potem zgadzają, nie tylko w Citi

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...