piątek, 3 marca 2023

Czas załapać się na 8% w Pekao oraz 200 zl na start

Stawki na KO dalej nurkują w dół. Od marca ING zjechał do 7%,  BOŚ zaś oferuje już tylko 6,50% od wczoraj miała się pojawić nowa oferta w mBanku, było tam jednak 7,50% więc nawet jak w końcu zaktualizują tam promocję, na pewno nie ma co liczyć na ósemkę z przodu. Niebawem poznamy nową ofertę Millennium.

Innymi słowy trend mamy już bardzo wyraźnie spadkowy, więc czas łapać ósemki póki jeszcze są, nawet jeśli korzystamy jeszcze z obecnych promocji. Sam korzystam jeszcze z ofert Nesta ora Velo i nie mam potrzeby zakładania kolejnego konta w marcu, sytuacja jest jednak taka, że dzisiejsza zwłoka spowoduje, że kwietniu 8% raczje już nie będzie. Czas zatem na trzecie konto - 8% w Pekao, które niebawem zniknie z rynku.

Nie było do tej pory takiej sytuacji, aby była konieczność posiadania kilku kont oszczędnościowych jednocześnie. Jednak możliwość zaklepania sobie 8% na najbliższe pół roku jest bardzo kuszące, bo jeśli nie zrobimy tego teraz, to w lato ósemki będziemy już tylko wspominać. Kto się załapie dziś może zaklepać sobie 8% przez kolejne 183 dni, czyli aż do września!

Bank informuje na swojej stronie, że można na konto oszczędnościowe pakować do 200k. Jednak  jest możliwość założenia konta premium, gdzie można liczyć na 400k o czym jest mowa w regulaminie. Więcej o tym będę zapewne pisał w komentarzach na bieżąco, gdy już uruchomię tę promocję.

Inne banki oferują od dłuższego czasu bardzo krótkie promocje, tylko po to, by szybko zacząć obniżać oprocentowanie. Pekao jest tutaj ewenementem i 8% zaoferował na początku stycznia z datą graniczną 15 marca. To co prawda jeszcze 12 dni na załapanie się do promocji, ale nie mam zamiaru czekać do samego końca i najpóźniej w poniedziałek mam zamiar założyć już tutaj konto.

Większą część środków będę przelewać dopiero w kwietniu, gdy skończy się promocja w Nest. Zaletą konta w Pekao jest fakt, że podobno można tutaj darmowo przelewać kasę z KO na ror bez ograniczeń. Na premię 200 zł na start niestety się nie łapię, ale trudno.

Co do karencji, to Pekao  przesunięto ją o jeden rok, poprzednio byliśmy sprawdzani czy nie mieliśmy konta w tym banku po 1 stycznia 2020, teraz w regulaminie widnieje data 1 stycznia 2021. Sprawdziłem raz jeszcze kiedy Idea bank został zamknięty, pisałem o tym właśnie 1 stycznia 2021, a wówczas mieliśmy jeszcze lokaty, które kończyły się w marcu 2021. Konta zamykaliśmy zatem w marcu, więc dalej jesteśmy wykluczeni z premii na start.

Tutaj założysz konto na 8% oraz zgarniesz 200 zł na start

W Pekao obie promocje czyli stawki na KO oraz 200 zł na start chociaż różne i posiadające odrębne regulaminy, załączone rzecz jasna na końcu artykułu, mają te same daty końca. Obie w opisywanej tutaj formie potrwają do 15 marca 2023.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł?

a) 50 zł za założenie konta

Początek jest niezwykle banalny - bank zapłaci nam 50 zł za samo założenie konta wraz z kartą oraz apką PeoPay. Premię dostaniemy do 20 dnia kolejnego miesiąca następującego po tym w którym zostaliśmy klientami Pekao.


b) 150 zł za płatności ilościowe

kolejne 50 zł można zdobyć spełniając dwa banalne warunki

 • zalogować się do apki
 • wykonać 5x płatność kartą lub apką na dowolną kwotę

warunek powyższy powinniśmy spełniać przez 3 kolejne miesiące, za każdy miesiąc dostaniemy po 50 zł premii, więc w sumie do zgarnięcia jest 150 zł oraz na koniec 50 zł z punktu a. Słowem 200 zł dostaniemy bez problemu.

Tutaj założysz konto na 8% oraz zgarniesz 200 zł na start

Podsumowując szkoda, że klienci IB nie będą mogli się załapać na premię na start. Celowo odwlekałem otwarcie tutaj konta by po powrocie zgarnąć podwójną premię. Niestety czasy mamy takie, że trzeba reagować jak najszybciej by w dłuższej perspektywie liczyć na lepsze stawki niż najlepsze jakie będą  dostępne w przyszłości.

Aktualizacja:

Dla osób, które zdecydują się na założenie KO w wersji premium, konieczne jest założenie konta o nazwie Konto Świat Premium, którego prowadzenie kosztuje 50 zł. Jesteśmy jednak zwolnieni z tej opłaty, jeśli saldo średniomiesięcznie na koncie wynosi 200k. Szczegóły można znaleźć w tabeli opłat i prowizji niżej.

Regulamin 8% na KO w Pekao

Regulamin promocji 200 zł na start - edycja nr VII

Tabela opłat i prowizji w Pekao

55 komentarzy:

 1. Czy z Aliora do Nesta nie ma przelewów natychmiastowych (bezpłatnych)? Bo wyświetliła mi się tylko propozycja Sorbent za 32 zł. Nic się nie stało, bo przelew robiony nocą i tak poszedł pierwszą sesją (no - pan potwierdzający obudził mnie o 8.00 rano:)) i wysłałam wszystko od razu zamiast dzielić po 100k. A pięć darmowych z Korzyści zostało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponawiam - Czy z Aliora do Nesta nie ma przelewów natychmiastowych (bezpłatnych)? Bo wyświetliła mi się tylko propozycja Sorbent za 32 zł. Nic się nie stało, bo przelew robiony nocą i tak poszedł pierwszą sesją (no - pan potwierdzający obudził mnie o 8.00 rano:)) i wysłałam wszystko od razu zamiast dzielić po 100k. A pięć darmowych z Korzyści zostało.

   Usuń
  2. Do Nest sa tylko Blue i Sorbnet. Mam stare KWJ, wiec wszystkie nielimitowane -expressy, blue i sorbnet.

   Usuń
 2. czy można w jakiś sposób dowiedzieć się kiedy zamknąłem konto w idea bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sobie zapisałem w "historii bankowości":). A teraz - to może w Pko (z żubrem)? Powinni chyba mieć Twoją historię konta.

   Usuń
 3. Zobaczymy Aliora i Millenium. Jak będzie bida to może się zmuszę wybrać się do Pekao. Chociaż no trochę głupio, bo dopiero za jakiś czas będę miał środki żeby tam pozapychać. I do oddziału jechać jak frajer, bo już kiedyś tam miałem i zamykałem. Ech. Ej, a w ogóle to uda mi się otworzyć z bonusem za otwarcie jeżeli nie da rady w pełni online i będę się musiał do oddziału wybrać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiadam sam sobie po zajrzeniu w regulamin

   do zawarcia z Bankiem umów wskazanych w pkt 8 powyżej, dojdzie:
   > poprzez Podstronę internetową Banku (online) lub
   > poprzez aplikację mobilną PeoPay (mobilnie) tj. na selfie.
   Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy
   z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy
   za spełniony.

   Usuń
  2. Jak sie bylo klientem Pekao to sa problemy z on-line, nawet poczatkowego wniosku nie zapisuje, wywala blad, ze tel jest zarejstrowany. W oddziale Pani wybrela, ze dala do podpisania promocje a jak nie zadziala, to mowi, ze zlozy sie reklamacje, ten typ banku tak ma.
   @Polcan , z premium nie ma co czekac, bo i tak nie przeciagniesz dluzej niz do konca sierpnia, umowe trzeba wypowiedziec w sierpniu i saldo wyzerowac 1-wrzesnia. Przeciaganie na wrzesien jest ryzykowne, bo odsetki beda naliczone w dzien likwidacji i pewnie bedzie klopot, zeby je odebrac, albo bedzie oplata za ich przelew na zewnatrz lub wyplate w kasie, szkoda czasu na studiowanie cennika.

   Usuń
  3. Dlaczego nie ma co czekać? Póki co w Nest i Velo mam więcej niż 8%, więc nie bardzo mu się opłaci przenosić środki do Pekao. Raczej chciałbym uruchomić tę promocję teraz by ruszyła, a zasilić bardziej w kwietniu, jak skończy mi się promocja w Nest. Szczegóły będę poznawać niebawem.

   Usuń
  4. @Polcan, chodzilo mi o date otwarcia KO premium, nie o zasilenie. Niezaleznie kiedy otworzysz czy dzisiaj czy 14-03. to i tak optymalnie nalezy srodki wytrasferowac 1-09, a umowy wypowiedziec w sierpniu. To co musisz to zasilic od kwietnia tak, aby srednie saldo wynosilo min. 200 tys za kazdy dzien.

   Usuń
  5. Ok, to się da zrobić, chociaż jest mniej korzystne przy 8,20% w velo.

   Usuń
  6. Anonimowy4 marca 2023 02:15 a dlaczego nie wypowiedzieć konta premium powiedzmy 1 września ? Wtedy możemy wykorzystać cały okres jeśli założymy KO premium 15 marca ? Z tego co wiem to w okresie wypowiedzenia nie są naliczane opłaty ..

   Usuń
  7. @ 4 marca 2023 02:15 Dlaczego "optymalnie nalezy srodki wytrasferowac 1-09"? Wg informacji na stronie "Promocyjne oprocentowanie 8,00% w skali roku do wysokości kwoty 400.000 zł przez 183 dni od dnia zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego Premium" więc jakby się założyło konto 14 marca to chyba 8% byłoby do połowy września, czy nie?

   Usuń
  8. Czytajcie regulaminy premium i tabele oplat, a co po 13-09, bedziesz trzymal dalej na 2,5% do konca wrzesnia? Konto premium jest darmowe przy srednim saldzie 200 tys, inaczej oplata 50zl. Jezeli otworzysz konto 15-marca to max masz 8% do 13-wrzesnia wlacznie, czyli 17- dni na 2,5%. nawet gdybys trzymal 400 tys przez 13-dni wrzesnia, a potem 0zl przez 17-dni, to srednie saldo wyjdzie ponizej 200 tys i zaplacisz oplate 50zl. Teraz chyba jasne, skad ta data 1-wrzesnia na wycofanie srodkow i wypowiedzenie konta do 30 sierpnia.

   Usuń
  9. Dołączyłem do artykułu tabelę TOiP, bowiem aby korzystać z 8% do 400k należy posiadać konto o nazwie Świat Premium. Tam są szczegóły o których pisze wyżej Anonimowy 19:03

   Usuń
  10. @Anonimowy 19:03
   Co z pierwszym, niepelnym miesiącem czyli marcem? Jesteśmy zwolnieni z opłaty za konto premium? Nie trzeba trzymać na KO kasy, ale można, jeśli ktoś chce?

   Usuń
  11. @Polcan
   W marcu (mies. otwarcia) nie ma badania salda. Wymog od kwietnia. Jest tez regulamin promocji zwalniajacych z oplaty za 3 pelne mies. przy braku tych 200K, ale Pani przy otwarciu miala duze problemy, zeby uruchomic owe zwolnienie i odpuscilem, bo i tak bede mial juz wymagana kwote w kwietniu. Jak Ci zalezy, to mozesz upierac sie na uruchomienie tej "promocji", jak nie bylo sie nigdy posiadaczem premium, ale nie wiem czy jest to warte spedzenia dlugiego czasu w oddziale, jak faktycznie tego nie potrzebujemy.

   Usuń
  12. @
   Anonimowy4 marca 2023 19:03 jeśli należy trzymać średnio 200 tyś aby Świat Premium było darmowe to jeśli będę trzymał 400 tyś przez 15 dni września to wyjdzie taka średnia, więc czemu tak nie mogę zrobić. Wtedy tracę tylko 2 dni kiedy 400 tyś jest nieoprocentowane.

   Usuń
  13. Opłata za Premium to 50 zł. Więc po tym co będzie oferowane w sierpniu należy podjąć decyzję co będzie bardziej opłacalne i albo zamknąć w sierpniu albo we wrześniu. Nie opłaca się trzymać nawet tych dodatkowych 2 dni 400 tyś na 2,5% jak to napisałem wyżej przy 50 zł opłaty bo tracimy na tym ok. 50 zł odsetek przy 8% brutto jakie jest oferowane dzisiaj..

   Usuń
  14. A jeżeli by złożyć wypowiedzenie 13 sierpnia, konto zamknie się 13 września, to czy trzymając załóżmy te 400k do 13 września średnie saldo będzie liczone za cały wrzesień czy tylko za te 13 dni września - może takie byłoby najlepsze wyjście?

   Usuń
  15. Kolejna opcja to przekształcenie Premium na Przekorzystne jeśli to możliwe

   Usuń
 4. Czy w Aliorze można zamówić kartę (debetową, nie kredytową) przez serwis internetowy? A jeśli tak - to w jakich zakładkach, bo u siebie nie widzę...

  OdpowiedzUsuń
 5. Po zalogowaniu do VeloBanku pojawia się komunikat o potrzebie aktualizacji danych. Jeśli nie wejdziesz w tę zakładkę, cały czas będzie widoczny ten komunikat (na czerwono). VeloBank próbuje wymusić, aby odpowiednio zaznaczyć (odhaczyć) zgodę następującej treści: Zgoda na przetwarzanie danych w związku z usługą dostępu do informacji o rachunkach płatniczych. Pełna treść tej zgody brzmi: Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez VeloBank SA moich danych o rachunkach płatniczych, do których Bank uzyskał dostęp w związku ze świadczeniem usługi dostępu do informacji o rachunku w celu analizy i łączenia danych oraz ich prezentacji. Nie podoba mi się to oświadczenie. Jeśli tej zgody nie odhaczę, mogą nie pojawiać się lokaty zatrzymaniowe, a jeśli odhaczę – mogą pojawiać się mniej atrakcyjne lokaty zatrzymaniowe w porównaniu z propozycją dla innego klienta tego Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Gesso
   ??? Nic takiego nie mam.

   Usuń
  2. Mnie też się pojawił komunikat o konieczności aktualizacji danych, ale w Neście (konto zakładane przez Internet). Wpisałem swoje drugie imię oraz imiona rodziców i wystarczyło. No i tam żadne dodatkowe zgody nie były wymagane, a nawet brak tych imion nie blokował innych czynności.

   Usuń
 6. Chciałem otworzyć nowe KO w Nest banku ale okazało się, że nie mogę tego zrobić póki mam Nest Skarbonkę. nie można mieć żadnych produktów oszczędnościowych

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy to konto Pekao premium można założyć online, czy tylko w oddziale? Są jakieś koszty prowadzenia i czy trzeba mieć do niego kartę?

  OdpowiedzUsuń
 8. Ma ktoś doświadczenia z zamiany tego konta Premim na zwykłe. W TOIP nie ma żadnej wskazanej oplaty, w regulaminie o tym cisza. Jedyne co znalazłem to to, iż z chwilą "konwersji" ROR Premium na zwykły ROR Konto Oszczędnościowe Premium ulega likwidacji. Ten ROR Premium nie jest taki najgorszy nie pobierają oplaty za SMS autoryzacyjne i wiele innych rzeczy, wydaje się że można go obslugiwać za darmo bez karty i bez aplikacji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja nie mam tego typu doświadczeń...

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jak zostawiłem sobie bankowość elektr. jeszcze w Getinie - to mogę sobie teraz założyć Velokonto w tej promocji do 600 zł zwrotu za kartę? I jak mam to zrobić? Logując się do bankowości, czy tak jakby na nowo zakładać konto z Twojego linku Polcan mino, ze mają już moje dane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj się zalogować i poszukać takiej opcji samodzielnego założenia. Jak nie dasz rady, to skorzystaj z linka.

   Usuń
  2. Zalogowałem się i da się, ale ominą mnie chyba wtedy wszystkie promocje "na wejście" :( Czy się jednak mylę?? Ktoś z Was miał podobnie i się mu udało?

   Usuń
  3. Nie omina Cie promocje w Velo przy zakladaniu on-line, tylko po zalozeniu Velo konta musisz otworzyc Velo Skarbonke (opcja pojawia sie po otwarciu konta biezacego).

   Usuń
  4. To zakładając Velo Skarbonkę automatycznie przystępuję do tej promocji? Jaką muszę zamówić kartę MC czy Visę? I czy po okresie promocji mogę zamknąć kartę i w związku z tym nie ponosić opłat za brak machnięć nią 5 razy w m-cu?

   Usuń
 11. Konto Premium w pekao są trzeba mieć na stałe w banku na lokacie 200tys

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba miec lokaty na 200K wystarcza srodki na promocyjnym KO.

   Usuń
 12. Bank Millennium Profit od 06.03.2023 do 14.04.2023 r. Aktywni zyskują nawet 7,5% w skali roku - pozostałe zasady bez zmian (5 płatności). Spadek z 8% na 7,5%. To ciekawe ile dziś, tj. 5 marca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Gesso. Dziś Millennium ma dzień niepłodny. :)

   Usuń
 13. Profit od jutra 7,5%

  OdpowiedzUsuń
 14. jest może jakiś link do otwarcia konta w wersji premium ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Konto premium możliwe jest do założenia chyba jedynie w oddziale -podczas korzystania z linków mozna założyć tylko konto stanadrowe

  OdpowiedzUsuń
 16. Ciekawostka, mam w Pekao SA dostęp do bankowości internetowej oraz do aplikacji mobilnej PeoPay, jednak przez te dwa systemy, nie da się zawnioskować o Konto Przekorzystne, ani też o Konto Oszczędnościowe. Po kliknięciu w zakładkę złóż wniosek, wyskakuje informacja, że nie da się założyć Konta "Udaj się z dowodem osobistym do najbliższego Oddziału Pekao SA". Czyli, pozostawianie aktywnej bankowości internetowej w tym banku nic nie daje, i tak trzeba odwiedzić Bank.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten typ banku tak ma. U mnie wieszalo sie juz przy podaniu nr tel, bankowosc byla zawieszona, Pani w oddziale odblokowala bankowosc, dalej bylo to samo, nawet z poziomu bankowosci peopay nie mozna bylo zalozyc konta. Skonczylo sie na normalnym otwarciu konta bez zadnego wniosku i podpisaniem regulaminu promocji, jak nie bedzie dzialac to mam skladac reklamacje, pani potwierdzala, chyba w centrali. To jest Pekao i tak to dziala.

   Usuń
 17. W połowie strony po lewej stronie przycisk do otwarcia konta premium online https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/codzienne-bankowanie/konta-osobiste/konto-swiat-premium.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ polcan, będziesz próbował założyć z tego linku online, czy jednak udajesz się do oddziału?

   Usuń
  2. Najpierw link, potem oddział. Już raz to przerabiałem i kazano mi przyjść do oddziału. Jutro mam wolne, więc mi to pasuje.

   Usuń
  3. To daj znać czy poszło z linku i przez internet premium też na selfie, kurier czy jednak i tak oddział.

   Usuń
  4. Jak bylo sie kiedykolwiek klientem Pekao, to zadne otwarcie zdalne nie przejdzie z sukcesem do konca, konczy sie zawsze na oddziale.

   Usuń
  5. Zgadza się, próbowałem dzisiaj otworzyć online standardowe konto osobie z rodziny i dla siebie premium i w obu przypadkach pojawia się komunikat, że jest się klientem (mimo, że konta były wcześniej zamykane). Czekamy co tam polcan dzisiaj załatwi.

   Usuń
  6. Już załatwiłem, ale informacji jest tak dużo, że zabieram się do pisania o tym osobnego posta. Można np. zgarnąć dodatkową stówę na start i są myki na początku i na końcu.

   Usuń
  7. Czekam z niecierpliwością na wisienki i myki :)

   Usuń
 18. oplata za ROR:
  9- W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł ... oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym min. 1 transakcji bezgotówkowej daną kartą debetową wydaną do konta, w kolejnym miesiącu kalendarzowym opłata wynosi 0 zł.

  Co to są "regularne zasilenia"
  zwykłe przelewy nie?

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak uniknąć opłat 0,20zł za sms w koncie przekorzystnym? (autoryzacje, akceptowanie zlecen, powiadomienia?)

  Może ktoś napisać za co te 0,20zł i jak tego uniknąć?
  Dziękuje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko autoryzacja przez aplikację mobilną jest darmowa. Każdy kod SMS do autoryzacji zleceń to 0.20 zł.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...