czwartek, 2 marca 2023

Ostatni dzwonek na 400 zł do zgarnięcia w Citi

We wczorajszym rankingu na pierwszym miejscu znalazł się Citibank, który na swoim KO oferuje 8,10%. Sęk w tym, że skorzystanie z tej oferty wiąże się z założeniem konta, a tym samy utraty statusu nowego klienta. W tym samym banku nowy klient może zgarnąć 400 zł, co wydaje się lepszą opcją, warto więc omówić i porównać obie oferty.


W obu promocjach konta Citi karencja jest taka sama, mogą z nich skorzystać klienci, którzy nie mieli założonego tutaj konta po 31 grudnia 2020. Nie dotyczy to rzecz jasna posiadaczy karty kredytowej Citi, można mieć taką kartę i korzystać z dowolnej promocji konta.

Tutaj zgarniesz 400 zł za otwarcie konta w Citi

Promocja z 400 zł w Citi potrwa jeszcze tylko do przyszłego piątku, a więc do 10 marca 2023. To dość duży wzrost w wysokości premii w porównaniu do ubiegłego roku, gdy bank ten oferował zwykle 270 zł za otwarcie konta.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 400 zł?


1) 120 zł za transakcje blikiem na 300 zł

Początek jak zwykle jest łatwy. Bank wymaga by w terminie do końca pełnego miesiąca następującego po tym w którym otworzyliśmy konto zrobić minimum 3 płatności blikiem na kwotę 300 zł. W praktyce mamy więc na ten łatwy warunek czas do końca kwietnia.


2) 120 zł za przelew wynagrodzenia

Kolejne 120 zł można zdobyć na jeden z  dwu sposobów

 • przelewając wynagrodzenie w wysokości minimum 2000 zł lub
 • wykonać w Citi Kantor zlecenie na kwotę minimum 2000 zł

warunek pierwszy jest z pewnością dużo prostszy, tym bardziej, że w bankach bardzo rzadko jest premiowane wynagrodzenie. Dla nas to w praktyce minuta roboty tyle bowiem trwa wypełnienie formularza dla księgowej. Ten warunek podobnie jak pierwszy należy wykonać do końca kwietnia.3) 140 zł na deser w ramach podziękowania

O dziwo dla jeszcze wyższej jednorazowej premii nie trzeba robić praktycznie nic. Wystarczy spełnić dwa pierwsze warunki by dostać ekstra premię w wysokości 140 zł. Ta premia ma zostać wypłacona w tym samym miesiącu co nagroda z punktu 2. Według regulaminu ma to być 3 pełny miesiąc czyli w naszym przypadku czerwiec.

4) 20 zł na start za wyrażenie zgód

A brakujące 20 zł do pełnej puli? To te same 20 zł jakie dostają Ci, którzy zdecydują się na wersję z KO na 8,10%. To po prostu premia za wyrażenie zgód, z których będzie można zrezygnować po zgarnięciu premii i zamknięciu konta.

Tutaj zgarniesz 400 zł za otwarcie konta w Citi

Mamy więc całkiem sympatyczną promocję i z pewnością bardziej godną uwagi aniżeli omówione w poniedziałek wersja z 8,10%. Stawka na KO jest najwyższa na rynku, ale tylko o ułamek procenta i to w dodatku z ograniczeniem kwotowym do 100k. Ma więc rację anonimowy, który jako pierwszy skomentował poniedziałkowy post wyliczając, że w porównaniu do aliorowskiego KO na 7,50% daje to zysk w wysokości 180 zł. A przecież wciąż w ofercie mamy jeszcze 8% w Pekao...


Regulamin promocji do 400 zł z Citikontem

16 komentarzy:

 1. W tym tygodniu Citi wypłacił mi premie za pozostanie klientem, przez co mam obecnie nadplatę na karcie kredytowej. Jak się okazuje do kwoty 200 zł można mieć bezkarnie nadwyżkę.
  W artykule o tym jak zarabiać na karcie kredytowej opublikowałem dodatkowo w aktualizacji wpisu jaki komunikat prezentuje Citi dla swoich klientów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy 3 marca 2023 14:11 Mam tak samo - w taki sam sposób mogę złożyć wniosek o to przekształcenie.

   Usuń
 2. Czy jak ma się w Velo na KO 400k i naliczą się odsetki na koniec miesiąca, to w kolejnym miesiącu tylko wkład główny jest na tym wyższym procencie i lepiej odsetki ewakuować gdzie indziej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, sek w tym, że w tym momencie wykorzystujesz jeden darmowy przelew w miesiącu z KO na ror...

   Usuń
  2. Chyba że przekształcisz na nowe EKO (a może - sądząc po Twoim pytaniu - nawet już je masz - czyli że otwierałeś rachunek w Velobardzo niedawno. Wtedy wszystkie przelewy wewnętrzne są za darmo.

   Usuń
  3. Nie mam nowego EKO, a w tym aktualnym panelu nie widzę opcji przekształcenia tego konta. Może ktoś z Was wie gdzie jest taka opcja. Tylko czy w tym nowym EKO doszły tylko te darmowe przelewy czy ukryły się też jakieś mniej korzystne elementy bo jak chodzi tylko o przelewy to dlaczego nie wprowadzili ich dla wszystkich tylko trzeba bawić się w przekształcanie.

   Usuń
  4. Po przeksztalceniu EKO w trakcie promocji odsetki naliczaja sie wlasciwie (jestem w tej na 8,2%). Przeksztalcenie powinno byc we wnioskach. Nowe EKO nie ma zadnych "negatywow" w porownaniu do starego.

   Usuń
  5. Mąż, który od dawna nie ma promocji na EKO w Velo, długo nie miał tej zakładki "przekształceniowej". Po ponad tygodniowej wymianie wiadomości z konsultantem w końcu się pokazała i zmienił. Ja natomiast biorę udział w promocji na 8,2% i mam tę zakładkę, ale boję się jej ruszać, żeby to oprocentowanie mi nie zniknęło. U mnie to jest Tutaj: Wnioski>Obsługa>Oszczędzanie - i tam właśnie: "Przekształć..."

   Usuń
 3. Jaką minimalną kwotę nowych środków trzeba przelać na Profit w Millennium, żeby uruchomić promocję?

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, w regulaminie promocji jest zapis, że aby dostać te 120 zł za 3 transakcje blikiem to muszą one być na łączną kwotę minimum 300 PLN a nie dowolną kwotę jak piszesz w artykule

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprawiono, faktycznie jest 300 zł. Dzięki.

   Usuń
 5. Kiedy spodziewać się rankingu lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej dopiero w przyszłym miesiącu. Obecnie mamy łapankę stawek 8% na KO, bo szybko znikają, stąd właśnie opublikowałem przypominajkę o ostatnim dzwonku na Pekao.
   Obserwuję małe zainteresowanie rankingiem lokat, a bardzo duże rankingiem KO co nie dziwi, wszak 8% na KO daje wyższy zysk niż analogiczne 8% na lokacie.

   Usuń
 6. Tyle zachodu i jeszcze transakcje Blikiem na siłe? I pensja na dodatek? Zeby zarobic 180 zł? niech sie walą. Szkoda czasu

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...