poniedziałek, 6 marca 2023

8% przez pół roku do 400k na koncie Świat Premium oraz 100 zł na start

W ubiegły piątek przypomniałem Wam o kończącej się promocji w Pekao z 8%. Zgodnie z zapowiedzią w komentarzach, założyłem już sobie tutaj konto z gwarancją stawki 8% do kwoty 400k. Jak się okazuje poza zyskiem z oprocentowania nowy klient może zgarnąć dodatkowo 100 zł, nawet jeśli był klientem Idea banku.

Dla przypomnienia Pekao ma dwie promocje: reklamowanego konta Przekorzystnego, gdzie 8% obowiązuje tylko do kwoty 200k oraz konta Świat Premium, gdzie 8% gwarantowane jest do kwoty 400k, a to dla większości czytelników tego bloga ma znaczenie.

 

Dodatkowo konto Przekorzystne oferuje 200 zł na start, co przypomniałem w piątek, jest to jednak oferta dla tych co nie mieli tutaj konta po 1 stycznia 2021, Zysk ten można zwiększyć o dodatkowe 100 zł (50 zł w przypadku młodych) jeśli skorzysta się z programu poleceń.

Swoją drogą szkoda, że nikt nie zostawił w komentarzach takiej informacji, wówczas sam dałbym komuś zarobić na start. Byłem dziś w oddziale i osoba zakładająca mi konto zapytała mnie czy posiadam kod polecający. Ja zarobiłbym stówkę i osoba polecona też...

Po pierwsze zła wiadomość jest taka, że jeśli było się już klientem Pekao, to tak jak ostrzegaliście w komentarzach konieczna będzie wizyta w oddziale. Jest to jednak warte skoro można sobie zaklepać 8% do września.

Po drugie dowiedziałem się, że chociaż konto Świat Premium jest płatne 50 zł i można uzyskać zwolnienie z opłaty przez trzymanie salda w wysokości 200k, to nie dotyczy to pierwszych 3 miesięcy. Pierwszy kwartał jest za darmo.

Dla mnie to bardzo dobra wiadomość, bo pierwotnie planowałem przelew 200k zrobić do Pekao na początku kwietnia, a drugie 200k do Velo. Tak się pechowo składa, że 1 kwietnia przypada na sobotę, więc tak naprawdę ewakuacja z Nesta nastąpi 31 marca.

Skoro jest II edycja promocji o nazwie Świat Premium za 0 zł bez wymogu posiadania aktywów 200.000 PLN, (patrz regulamin na końcu artykułu) to mogę Velo upakować na full, bo tutaj mam wszak 8,20%. Innymi słowy wymagane 200k będzie opłacalne dopiero w maju.

Po trzecie środki można trzymać do końca przez 183, nie ma konieczności kombinować na koniec z zamykaniem konta, bowiem opłata 50 zł nie będzie naliczona po złożeniu wniosku o wypowiedzenie konta. Zapewniała mnie o tym osoba zakładająca konto, chociaż tę sprawę z pewnością będę jeszcze wyjaśniał w sierpniu i z pewnością będzie o tym osobny wpis.

Nie ma konieczności posiadania apki. Nie lubię apek i męczyłem się z peopay by unikać opłaty 0,20 zł za przelewy autoryzowane smsem. Tutaj można robić przelewy z kompa, zaś przelewy są za darmo. Kolejny plus.

Po czwarte można tutaj sobie ustawić dowolny limit przelewów, co jest denerwujące w Velo czy w Millennium. Od razu kazałęm sobie ustawić 500k tak by na koniec wytransferować środki wraz z odsetkami.

Jak zgarnąć 100 zł na start

Dodatkowo na start można zgarnąć 100 zł. Wystarczy skorzystać z polecenia, jeśli nie masz kodu polecającego, możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com a udostępnię Ci taki kod. Od razu po otwarciu kota możesz sam wygenerować taki kod i zarabiać na polecaniu.

Warunkiem zgarnięcia dodatkowej stówki jest założenie konta Przekorzystnego lub Świat Premium lub Przekorzystnego Biznes wraz z kartą. W przypadku konta Przekorzystnego dla młodych premia wynosi 50 zł.

 Bez względu na to jakie z powyższych 4 kont skorzystacie warunek jest ten sam:

 • wykonać 5 transakcji 

Owe transakcje nalezy spełnić w każdym z 3 miesięcy kalendarzowych następujących po tym w którym założyliśmy konto. Kto więc założy konto teraz, będzie musiał wykonać po 5 transakcji w kwietniu, maju i czerwcu.

Na pewno nie jest to trudne i warto się pokusić o dodatkową stówkę. Do programu poleceń można się zapisać do 7 września, więc praktycznie przez cały czas korzystania z 8%:)


Regulamin zwolnienia z opłaty 50 zł za brak salda 200k przez pierwszy kwartał

Zasady IX edycji programu Polecam Przekorzystnie

Regulamin programu poleceń Polecam przekorzystnie

Regulamin rachunków bankowych w Pekao

Atrakcyjne korzyści dla posiadaczy konta Świat Premium 


86 komentarzy:

 1. Jak widzę na maila bank wysyła potwierdzenie uczestnictwa w promocji zwalniającej z posiadania salda 200k przez pierwszy kwartał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko jak się tam wpakuje 400k to chyba po każdym okresie odsetkowym korzystniej jest wypłacać odsetki bo 8% ich nie obejmie.

   Usuń
  2. Myślisz, że system poleceń działa też konto zwykle > premium i odwrotnie? To Ty zamówiłeś złotą kartę do premium? Ona chyba jest darmowa, nie trzeba żadnych operacji wykonywać?

   Usuń
  3. @Anonimowy 17:11
   Dokładnie, identycznie robię teraz w Nest, 1 danego miesiąca loguje się do bankowosci i wypłacam odsetki. Wygodne, bo niemałe odsetki od razu pracują dalej, czego nie ma na lokatach.

   Usuń
 2. Jestem zainteresowany promocją, ale do 200k, czy jak zrezygnuję z karty podczas rejestracji, to ponoszę tylko opłaty z tytułu prowadzenia rachunku tj. te 6 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, warunki bezpłatności są raczej proste, poczytaj tabelę opłat, poza tym do promocji ROR chyba trzeba mieć tę kartę. Najgorsze w tym banku jest to, że są opłaty za przelewy, i trzeba się bawić w Peopay aby ich uniknąć

   Usuń
  2. Niby tak i nie, co z tego, że w opłatach napisane jest 0 zł za prowadzenie konta, skoro podczas zakładania konta online pojawia się informacja prowadzenie konta 6 zł, opłaty za kartę 3 zł, a na końcu adnotacja o zrobieniu przelewu na min. 500 zł + jedna płatność kartą, wtedy nie ponosimy żadnych opłat! Jako były klient Idea Banku na promocję się nie łapię, jak mam machać kolejną już kartą i robić przelew, który i tak niewiadomo czy będzie akceptowany z innego banku jako własny, to już wolę przez te pół roku zapalić te 36 złotych. Co innego tabela opłat, a informacje przy zakładaniu konta, a na infolinii każdy swoje:-)
   Rozumiem, że tak karta wielowalutowa to inaczej karta płatnicza, a nie dodatkowa?

   Usuń
  3. @7 marca 2023 14:12 Anonimowy ja miałem konto w Pekao przekorzystne bez karty i 500 zł z i mojego konta w innym banku wystarczało dla bezpłatności.

   Usuń
  4. Można założyć z polecenia w oddziale (tutaj nie ma żadnych karencji), namiary masz u góry od admina, da ci kod i powinno być 100 zł po spełnieniu prostych warunków.
   500 zł + 1 transakcja i masz zwolnienie z opłat - tak jest w tabeli opłat. Takich zupełnie darmowych kont to jednak już chyba nie ma, trzeba się trochę wysilić, a 1 płatność i 500 zł ze swojego innego konta to proste warunki. Twoja karta debetowa będzie wielowalutowa, kiedyś nawet z tego skorzystałam, bo mieli w funtach wtedy, a w innych bankach było z tym krucho. Po prostu podpina się niejako kartę do konta walutowego, ale to ciebie nie dotyczy pewnie.

   Usuń
  5. Dzięki bardzo za odpowiedzi 🤗
   W szczególności dla Anonimowego.

   Usuń
  6. @kate
   Te 500 zł nie może być ze swojego innego konta w innym banku bo Pekao traktuje to jako przelew własny, bynajmniej tak było jeszcze w zeszłym roku ale nie słyszałem żeby coś cię w tym temacie zmieniło

   Usuń
  7. gdzie masz taki zapis?
   ja widzę, że 500zł nie moze byc miedzy swoimi kontami w ich banku, ale z innych bankow nie widze?

   Usuń
  8. "W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym min. 1 transakcji bezgotówkowej daną kartą debetową wydaną do konta, w kolejnym miesiącu kalendarzowym opłata wynosi 0 zł".

   Usuń
  9. Tu chodzi o to, że to nie może być np. 500 zł z Twojego konta oszczędnościowego w Pekao. Zawsze 500 zł od siebie z innego banku działało, niespełna rok temu też, jak zamykałam u nich konto. I był podobny zapis wv tabeli.

   Usuń
 3. A dotychczasowi, stali, dobrzy klienci banku Pekao S.A. nie mogą liczyć na nic ?????

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm, wydaje mi się jednak że promocja na 200 zł i promocja z polecenia się wykluczają. Jak się wklepie kod polecenia to przypisują do tej promocji, tak przynajmniej piszą na innych blogach. Niemniej jak ktoś się nie łapie na 200 zł ze względu na karencję, a chce wziąć te 8%, to dobra opcja. Oczywiście są warunki dla poleconego...więc lepiej przeczytać regulamin

  OdpowiedzUsuń
 5. O ile pamiętam w tym banku zamykają konto od ręki (ze skutkiem następnego dnia) bez 30 dni wypowiedzenia, jeśli ma się puste konta i spełnione warunki bezpłatności. Więc w teorii można wyciągnąć te 400 tys. np. 10 września, a 11 pójść i zamknąć konto od ręki, jednak tak było ze 2 lata temu jak zamykałam tam konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi zawsze zamykaja z 30-dniowym wypowiedzeniem, zamykalem juz w Pekao 3x.

   Usuń
  2. Mam skan wypowiedzenia z Pekao z 2020 roku. Sposób rozwiązania umowy zaznaczona opcja: "w terminie uzgodnionym przez bank i posiadacza." Okres wypowiedzenia upływa 7.08.2020 czyli w dniu złożenia wypowiedzenia.
   Czyli jednak można natychmiastowo. Przynajmniej można było kiedyś.

   Usuń
 6. @Polcan,
  Jestes w bledzie jezeli chodzi o apke. SMS sa darmowe w premium, ale nie wyplata miedzy KO-->ROR, przez bankowosc zaplacisz 7zl za kazdy przelew, wiec bez apki sie nie obedzie, bo tylko w niej przelewy z KO sa darmowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim będę robił jakiekolwiek operacje na koncie jeszcze raz przestudiuje sobie toip. Ponadto przed zatwierdzeniem przelewu powinna pokazać mi się kwota do zapłaty. A przelew będę wykonywać w każdym miesiącu.
   Dzięki za zwrócenie uwagi na ten istotny fakt. Zakładająca konto jakoś mnie o tym nie poinformowala....

   Usuń
  2. Zgadza się. Przelew z KO na ROR darmowy tylko przez apkę.

   Usuń
  3. Czy te darmowe przelewy między KO a ROR dotyczą zwykłego konta przekorzystnego czy tylko tego premium

   Usuń
 7. Polcan super, że wyciągnąłeś tą promocje z 3 m-cami za darmo ale z czego imaginujesz, że to mają być 3 pierwsze miesiące za darmo? Czytam i czytam i nic tam nie widzę. Ta promocja niejako ma na celu zachęcenie do produktow inwestyczyjnych (kolejny rok za darmo) lub wskazanej pożyczki (36 m-cy za darmo). Będzie trwać niemal rok. Ja imaginuję, że można ją właczyć póżniej np. po 6 m-cach trzymania 400k, zabierasz kasę i włączasz sobie tę promocję i spokojnie masz 3 m-ce na likwidację konta. Myślę że mozna by też było w tym czasie zamienić ROR na zwykły ale nie wiem czy to możliwe bo nikt tu mi nie odpowiedział a w regulaminach tego nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytaj jeszcze raz. Jest tam napisane:

   Z warunków promocyjnych możesz skorzystać, jeżeli:

   1. Przystąpisz do Promocji -3 pełne kolejne
   miesiące kalendarzowe
   następujące po dacie
   Przystąpienia do
   promocji

   Usuń
  2. Słownik pkt 3: "Promocja – akcja, której zasady określa ten Regulamin", czyli tylko i wyłącznia ta Promocja, którą Ty chcesz połączyć zapewne z inną. Nie ma tu nic o tym, że tę Promocję trzeba uruchomić bezpośrednio po założeniu konta. Na razie dalej trzymam się swojej opinii. Nie wiem czy będę zakladał tu konto, może ktoś będzie w banku to może zapytać. Myślę, że to by rozwiązało zgłaszany tu wczesniej problem wypowiedzenia. Jakbym zakładał to zapytam również o zamianę tego VIP na zwykłe.

   Usuń
 8. Gdzie w apce można sprawdzić oprocentowanie KO?
  Mam już tam pieniądze ale chciałbym sprawdzić czy rzeczywiście są one na 8%. Nie mogę się dogrzebać do parametrów KO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma tam takiej informacji, jedyne potwierdzenie to zapis o 8% w umowie przy koncie oszczędzającym. Ten bank tak ma...

   Usuń
 9. polcan, czemu udostępniasz regulamin
  "ZASADY VIII EDYCJI PROGRAMU POLECEŃ ..."
  skoro Edycja Programu prowadzona jest od dnia 17.01.2022 r. do dnia 31.08.2022 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki był na stronie z programem polecenia w sekcji dokumenty do pobrania.

   Usuń
  2. Poszukam nowszego dziś po pracy.

   Usuń
  3. Wstawiłem już właściwą IX edycję programu poleceń ważna do końca 2023.

   Usuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. czy osoba polecająca musi wykonać 5 transakcji jak polecony (czy tylko rejestruje sie w programie, wypełnia oświadczenie i generuje kod ?)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam wiele różnych regulaminów bankowych, ale ten o braku wymogu 200 tys. w koncie premium świat to perełka...jednoznacznie dla mnie tam nic nie wynika, nawet nie wiadomo, czy przez 3 pełne msce po przystąpieniu do promocji nie musimy tam nic trzymać i opłata będzie 0zl?
  Po tych 3 mcach przez kolejne 12 mcy możemy tam trzymać 50tys. jakiś produktów Inwestycyjnych (nie, dziękuję) LUB 50tys. Pożyczki (nie, dziękuję0.
  Może ktoś dopytać o konkrety jeśli będzie w oddziale (choć ta obsługa tam nie wie nic i przewraca oczami jak się wspomina o jakimś regulaminie promocji... może konsultant na infolinii? ... ale tam tez rożnie bywa). W każdym razie ktoś kompetentny by się tu przydał żeby rozwiać wątpliwości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, niewiele wynika z tego regulaminu. Dlatego stawiam na nich kreskę i zakładam "znane zło" czyli Przekorzystne. Może warto zainteresować się lokatami rocznymi np. w Toyota Bank na ponad 8%. Więcej pewnie nie dadzą przez dłuższy czas.

   Usuń
  2. Co myślicie o tej rocznej lokacie 8,2% w Toyocie, nie lepiej zaklepać sobie taki wysoki procent przez rok, zamiast skakać przez KO na 8% czy później mniej?

   Usuń
  3. 12-m to wciaz podwyzszone ryzyko, bo nikt nie powiedzial, ze RPP nie bedzie zmuszona podwyzszac, moze nie teraz, ale za jakis czas. Zdecyduje o tym inflacja, kurs PLN, okres po wyborach da wieksza swobode. Na razie inflacja jest za wysoka, zeby myslec o obnizkach NBP, a tylko przed nimi mozna "agresywnie" pakowac sie w lokaty dlugoterminowe czy obligacje o stalej stopie procentowej.

   Usuń
  4. Jest jeszcze lokata półroczna w Toyocie na 8,1%

   Usuń
  5. "Może warto zainteresować się lokatami rocznymi np. w Toyota Bank na ponad 8%."

   Ja już się zainteresowałem i część kasy zamroziłem właśnie na rok w TB na 8,2%. Już niedługo to nawet na krótkie okresy 8% będzie nie do zdobycia. Widać to po lawinie obniżek %-ów właściwie już we wszystkich bankach. Tak naprawdę - to dziwię się, że nie zrobiła tego jeszcze Toyota - bo przoduje ona w zasadzie we wszystkich rankingach lokat na dłuższe okresy, a w promocji daje nawet 8,64% na pół roku.

   TomTom

   Usuń
  6. Też ją założyłem kiedyś w Toyocie, na 8,64%. Tzn. 7,40% plus 200 pln nagrody :)

   Usuń
  7. "a w promocji daje nawet 8,64% na pół roku." Dokładnie, lokata na 7,4% + 200 zł w promocji daje taki procent. Tyle że trzeba poczytać warunki

   Usuń
  8. Ale te wszystkie lokaty roczne w Toyocie wymagają założenia płatnego konta ror

   Usuń
  9. Jeśli trzymasz na lokacie min. 2,5k zł - to już się staje bezpłatne (przez czas trwania lokaty;)

   TomTom

   Usuń
  10. @TomTom
   Preferuje lokaty na max 6-m. Za niedlugo to bedzie w koncu jasne, czy inflacja zacznie mocno spadac, czy tez bedzie sie miala calkiem dobrze. W zaleznosci od tego bedzie mozna podjac wlasciwe decyzje, przy slabo spadajacej inflacji nalezy dokupic dalej obligacje indeksowane, dadza zdecydowanie wiecej niz lokata 12-m w dluzszym terminie, natomiast przy scenariuszu mocnego spadku inflacji pozostana obligacje 3-letnie, ktore rowniez dadza duzo wiecej zarobic niz wybranie dzisiaj lok. 12-m. Moim zdaniem duzo lepsze jest zapewnienie sobie 8% w Pekao przez 6-m, a potem bedzie duzo bardziej klarowne, w ktora strone idziemy i jak nalezy chronic swoje oszczednosci, teraz to "grasz w ruletke" z lokata 12-m. Nie mam szklanej kuli, zeby widziec co bedzie za 12-m.

   Usuń
  11. No nie wiem czy będzie w końcu jasne jaka będzie inflacja, jak zacznie mocno spadać, to za jakiś czas może też szybko wzrosnąć i odwrotnie. Za kilka miesięcy nie wiadomo też jakie będzie oprocentowanie pierwszego roku obligacji indeksowanych ani tych 3 letnich.

   Usuń
  12. Do Anonimowy 7 marca 2023 15:55

   Dlatego właśnie to co trzymam w bankach podzieliłem na 3 części:
   1) założone ostatnio lokaty roczne w TB 8,2%
   2) założone już wcześniej lokaty półroczne (średn. ich oproc. ok 9)
   3) KO na 8% (kończące się w Aliorze i to, które rozpocznie mi się od jutra w VELO;)

   Czy ktoś z Was może się również podzielić (oczywiście bez podawania kwot) jak dywersyfikuje obecnie swoje finanse? Chodzi mi tylko o depozyty bankowe.

   TomTom

   Usuń
  13. do Anonimowy 7 marca 2023 15:55 Niebawem to okaże się, że nie ma inflacji - wszak zbliżają się wybory. Zacznie się zaklinanie rzeczywistości. Za wszelką cenę.

   Usuń
  14. Nie masz szklanej kuli, ale koniecznie musisz wszystkim mówić co mają zakładać.

   Usuń
  15. A były lokaty 3-letnie w Banku Nowym na 8%,trza było brać:)

   Usuń
  16. @17:12
   MF nie zmienia jak oszalale banki oprocentowania co chwile. Generalnie zmiana oferty nastepuje w 90% ze wzgledu na ruchy stop NBP. Generalnie mamy prawie miesiac, zeby zapakowac sie w obligacje po pierwszej obnizce NBP.
   @17:19
   Depozyty bankowe PLN-
   30% lokaty 6-m konczace sie w polowie lipca
   70%- KO-Pekao (z perspektywa 6-m) oraz KO-Velo (z perspektywa 2-m)

   Usuń
  17. Do Tom Tom.
   Nie dywersyfikuję,mam tylko konta oszczędnościowe.3/4 kapitału ulokowałem w obligacjach długoterminowych(pełne zadowolenie),a 1/4 zostawiłem w bankach,ze względu na płynność.Tracę na tej 1/4(np.8% a 18% to nie to samo),ale mam szybszy dostęp do pieniędzy.Wiem,że poruszanie tematu obligacji irytuje wielu na tym blogu,ale nieskorzystanie z tak atrakcyjnej oferty,jaką były obligacje 4-3-2 lata temu,kiedy inflacja rosła,a stopy spadały,i było widać,co się święci,uważam za duży błąd.Nie interesują mnie żadne lokaty bankowe,a tym bardziej promocje w stylu 100 złotych za to,200 złotych za tamto,300 złotych za jeszcze coś innego.Nie chcę nowych rachunków, nowych nicków i haseł,nowych kart debetowych.Nie chcę spełniać jakichś kretyńskich wymogów,żeby zarobić kilka stów,a potem zamykać konta,żeby znowu polować na jakieś okazje.Taka zabawa jest dobra dla ludzi,którzy mają dużo wolnego czasu i to lubią.Ja nie lubię.Policzyłem,że za okres czteroletni,wliczając w to okres 03-2023 - 03-2024,różnica między tym,co bym dostał w bankach,a tym,co dostanę mając obligacje,wyniesie około 15 procent netto.Łatwo policzyć,że 15 procent za okres czteroletni,przy nicnierobieniu,to spora różnica.Trzeba jeszcze pamiętać,że trzymanie pieniędzy w bankach,to nieustanne przerzucanie środków z jednego banku do drugiego,żeby i tak dostać dużo,dużo mniej niż mając obligacje.Amen.

   Usuń
  18. Jeszcze jedno a propos obligacji.Jeżeli faktycznie inflacja będzie szybko maleć i za rok będzie na poziomie 10%-6%(duże różnice w prognozach),to można założyć,że oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat będzie wtedy wynosić 2%-3%.,a obligacji cztero- i dziesięcioletnich,
   począwszy od drugiego okresu odsetkowego -poziom inflacji + marża.Wychodzi więc na to,że obligacje nadal będą najlepszym sposobem lokowania oszczędności,bez względu na poziom inflacji,a różnice w oprocentowaniu depozytów i obligacji pozostaną duże w kolejnych latach.

   Usuń
  19. A w takiej sytuacji zainwestowanie obecnie w obligacje dwu- lub trzyletnie też powinno dać wyraźnie lepszy zysk niż trzymanie pieniędzy w bankach.

   Usuń
  20. mam prawie identyczny podzial-3/4 to oblig. 4 i 10 letnie zakladane od 4 lat. 1/4 na lokatach na 8% obecnie lub na KO. Pewien procent kapitalu mam w zlocie inwestycyjnym, od pandemii jednak nie dokupuje.

   Usuń
  21. Połowę swoich oszczędności mam w nieruchomościach. Reszta - różnie, ale zawsze także jakieś KO, żeby mieć skąd czerpać, jeśli będzie potrzeba.

   Usuń
 13. "Źle się dzieje w państwie duńskim". Dziś oferta zatrzymaniowa w getinie 5% na 2 i 3 miesiące,

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Velo bank jest duński ? Czyżby ?

   Usuń
  2. Anonimowy, który pyta, czy Velo to bank duński, na pewno nie czytał "Hamleta" Szekspira albo zapomniał cytatu... Jak uważacie: zapomniał czy nie czytał?

   Usuń
  3. Hamletem pojechałem. Kojarzy ci się coś?

   Usuń
  4. "Hamlet" ? - I czytałem i nie zapomniałem. Pytanie było retoryczne.

   Usuń
 14. Wczoraj robiłem symulację w getinie do nesta: 7% ko i lokaty 2/3 miesiące.
  Nie miałem nic na koncie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ofertę zatrzymaniową na 5% miałem przy przelewie z Getinu do Toyoty. Widocznie nie mają toyoty w wykazie banków z atrakcyjnym oprocentowaniem, dlatego zaoferowali jedynie 5%.

   Usuń
  2. Przelew do PKO BP oferta zatrzymaniowa w Velobank 6% przy przelewie 10800 zł.

   Usuń
 15. W którym momencie przestała was puszczać apka peako w momencie zakładania wnioski o konto? Mi po nadaniu loginu, kodu z smsa oraz ustaleniu hasła - klikam dalej i nic się nie dzieje, tak już dwa razy i nie wiem czy to wystarczy żeby resztę procedury przeszło w oddziale bo na mail mi nic nie przyszło...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teoretycznie nie wystarczy, bo wniosek sie nie zapisuje, ale u mnie Pani wybrnela, ze dala do podpisu regulamin promocji. Jak nie bedzie gratisow, to trzeba skladac reklamacje, ten typ banku tak ma.

   Usuń
  2. Dwie próby na telefonie, kolejne dwie na komputerze na różnych przeglądarkach i nie da się przejść dalej, ani śladu rozpoczęcia któregokolwiek z wniosków na e-mailu...

   Usuń
 16. Polcan możesz powiedzieć gdzie znajdę swój kod polecenia w panelu Pekao ? Jestem klientem po ideabanku i chcę polecić żonie otwarcie konta premium wraz z KO. Z góry dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładka 'Oferty i wnioski', a potem 'Bonusy', jako drugi na liście, pod Program bezcenne chwile, jest program poleceń.

   Usuń
 17. Czy ktoś wie co to ma za kruczki ?? https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/oszczedzam-i-inwestuje/lokata-inwestujaca0.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak byłem w oddziale osoba zakładająca mi konto próbowała mnie nakłonić do tej pseudolokaty. Wiąże się ona jednak z koniecznością inwestowania w fundusze, więc od razu podziękowałem. Kiedyś dużo komentowałem tego typu lokaty z funduszem, bo często oferował je idea bank. Ale tak naprawde to szkoda na nie czasu.

   Usuń
 18. Polcan brałeś pakiet komfort do Świat Premium ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zwróciłem uwagę na żadne pakiety. To konto tylko do przechowania środków i zamknięcia.
   Jest tu coś jeszcze godnego uwagi co przeoczyłem?

   Usuń
  2. Tak mozna uruchomit pakiet komfort w najwyzszej wersji, poza ubezpieczeniami, zawiera 4 przelewy express (max 5 tys), najwazniejsze, ze jest darmowy przez 6-m, czyli przez okres zycia KO.

   Usuń
  3. Taki pakiet może się przydać, bo przez darmowe przelewy wewnętrzne będę pewnie używał tego konta do licznych opłat. Jak sądzę można go włączyć w dowolnym momencie?

   Usuń
 19. Pobudka ze snu zimowego , właśnie Konto Max Oszczędnościowe daje 8 % na przebudzenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dobra wiadomość bo w Nest banku 8,25% mam tylko do końca marca:)

   Usuń
  2. Jeśli na Nest masz maksa, to taka sobie wiadomość. Tutaj tylko poniżej 100k i trzeba uważać, żeby nie przekroczyć, bo ci odsetki zjadą do zera za całość.

   Usuń
 20. Mogę prosić o kod polecający? Wczoraj wysłałam maila :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Polcan Citi coś Ci ostatnio lub komuś innemu zaproponował po wypowiedzeniu karty ? Miniestety nic nie proponuje . Może od tego roku zmiana taktyki u nich..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w ubieglym tygodniu po otrzymaniu premii zadzwoniłem do banku cem zamknięcia karty. Jak zwykle przekierowano mnie do działu zatrzymaniowego i mam otrzymać kolejna stówę za płatności karta na 1000 zł do połowy czerwca.
   Dzwoniłeś do nich czy czekasz na telefon?

   Usuń
  2. Nie dzwoniłem tylko oni dzwonili po tym jak złożyłem wniosek i nie zaproponowali mi bonusa tylko dostałem info że mam starą darmową kartę, nie płacę nic za obsługę a nowi klenci płaca. Upirałem się że zamykam i zatwierdzili wniosek że karta do zamknięcia. Od 2019 r. zawsze dawali a teraz lipa. Nie wiedziałem że można do nich dzwonić. Jaki tam jest numer ? Nie mam aktywnego Citi Phone czy jakoś tak to się nazywa. Ty może masz ?

   Usuń
  3. Polcan chyba Ci umknęło a zależy mi żebyś coś podpowiedział :)

   Usuń
  4. Sorry, faktycznie mi umknęło. Dzwon na 22 65 77 200, nie znam swojego numeru citiPhone, ale gdy o niego pytają to milczę i czekam dalej, aż zgłosi się konsultant.
   Ostatnio zdziwiłem się, że nawet nie proszono mnie o citiPhone, od razu mnie połączono, ale nie wiem czy to nowa reguła.
   Po połączeniu zgłaszasz problem i zostajesz przyłączony do działu zatrzymania. Mówisz, że ie chcesz oferty bo masz lepszą i wtedy oferują nowa premie.

   Usuń
 22. Mam trzy pytania:
  1. Czy rachunek podstawowy jest wymagany do założenia konta Świat Premium?
  2. Jak rozumiem wystarczy mieć na koncie Świat Premium zdeponowane min. 200 tyś. by uniknąć miesięcznej opłaty 50 zł za prowadzenie konta?
  3. Mógłby mnie ktoś oświecić czy w ogóle karta debetowa jest niezbędna do konta?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...