piątek, 20 października 2023

460 zł do zgarnięcia na start w mBank + 7% na KO

Opisana wczoraj promocja dla młodych mBank nie jest zbyt ciekawa, dużo ciekawsza jest na pewno oferta dla starszych klientów, którzy mogą zgarnąć nawet 460 zł, a na dodatek konto oszczędnościowe ze stawką 7%. W przypadku konta Intensive bonus jest o 10 zł niższy.


 

Kto może z tego skorzystać? Niestety w porównaniu do poprzednich promocji w dalszym ciągu karencja pozostaje bez zmian. Dla przypomnienia mBank za nowego klienta uprawnionego do zgarnięcia premii na start uznaje osobę, która nie miała tutaj aktywnego konta po 1 stycznia 2020.

Tutaj zgarniesz 460 zł w mBank oraz założysz KO na 7%

mBank jak zwykle długo ma w ofercie swoje promocje. Najnowsza oferta potrwa aż do 7 lutego 2024 i jak sądzę nie skończy się przed czasem ze względu na bardzo długą karencję. Sam nie mogę z niej skorzystać, bowiem zamknąłem konto niemal na styku warunku z datą.

Co trzeba zrobić by zgarnąć 460 zł na start?

1) 160 zł za założenie konta przez apkę

Pierwszą premię podzielono na dwie części:

a) 10 zł za 5 płatności

mBank zaczyna się naprawdę rozdrabniać, bo tak małej premii na start nie pamiętam. 10 zł zostanie nam przyznane za wykonanie 5 płatności w terminie do końca miesiąca następującego po tym w którym otworzyliśmy konto.

Nie ma znaczenia w jaki sposób zrobimy owe 5 płatności na dowolną kwotę. Może to być płatność kartą, telefonem lub blikiem, jak kto lubi.

b) 150 zł za warunki opisane niżej

W mBank dobre jest to, że premie się kumulują za wykonanie jednej czynności. Następne 150 zł dostaniemy za... spełnienie warunków opisanych w punkcie 2 poniżej, które bank nazywa aktywność na koncie.


2) 200 zł za aktywność

Druga część została podzielona na kolejne 3 podpunkty premiowane z osobna:

a) 100 zł za szybki wpływ

W dalszym ciągu mBank premiuje szybki wpływ na konto, warunek banalny, bowiem przelać na konto 1000 zł w ciągu 7 dno od otwarcie konta nie jest trudny. A warto to zrobić dla dodatkowe stówki. W sumie bank chce by:

 • przelać 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta
 • zrobić 8 transakcji kartą/telefonem/Blik

tak jak w punkcie 1 czas na wykonanie tych czynności mamy do końca miesiąca następującego po tyn w którym założyliśmy konto. To zaś oznacza, że punkt 1 zawiera się w drugim, tam bowiem jest wymagane wykonanie tylko 5 płatności w podobny sposób.


b) po 50 zł za wpływ i transakcje w drugim i trzecim miesiącu

warunki opisane powyżej powtarzają się w kolejnych miesiącach, tyle że w kolejnych miesiącach premia za nie wynosi po 50 zł. Mamy więc:

 • przelać 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta
 • zrobić 8 transakcji kartą/telefonem/Blik

Warunki to nietrudne, więc oferta jak zwykle w przypadku mBanku jest godna polecenia.

3) 100 zł za założenie konta dla dziecka

Dodatkowa stówka jest do zgarnięcia za założenie konta dla dziecka, przy czym dotyczy to konta eJunior czyli dzieci do 13 roku życia. Dla przypomnienia wczoraj omawialiśmy tutaj ofertę dla nastolatków czyli dla przedziału wiekowego w zakresie 13-17. Dla starszych dzieci bank oferuje nieco więcej bo 110 zł, ale premię można wydać tylko w Żabce.

4) 7% na KO

Ostatnia korzyść warta wspomnienia to rachunek do regularnego oszczędzania Moje cele, które na dziś oprocentowane jest na 7% co de facto jest najwyższą stawką na rynku. Należy tu jednak podkreślić, że na 7% mogą liczyć tylko osoby, które założą konto przez selfie lub e-dowód.

Kto wybierze dowolny inny sposób otwarcia konta będzie mógł liczyć tylko na 5,50% co już nie jest aż tak atrakcyjną stawką. Konto to ma jednak dziwny warunek, by różnica w zaoszczędzonej kwocie z miesiąca na miesiąc wynosiła minimum 100 zł. W przeciwnym razie bowiem stawka na koncie wynosić będzie zaledwie 0,50%.

Podsumowując mamy typową ofertę na start dla mBanku, w której w dziwny sposób premie się kumulują. Jest to jednak z korzyścią dla nas, bo warunków przez to do spełnienia jest mniej. Szkoda tylko, że karencja ulega ciągłemu wydłużeniu i nie każdy może zgarnąć kilka dodatkowych stówek...

Regulamin promocji Zyskaj 460 zł z eKontem osobistym II edycja - ważna do 30 czerwca 2024

18 komentarzy:

 1. Czy Velobank przesłał wam nowe karty do konta? Czy aktywujecie je, czy zostajecie przy starych kartach z Getin banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest info na mailu o nowych kartach. Plus oferta dziwnego cahbacku do 100zł przez dwa miesiące jako zwrot prowizji przy wypłacie z bankomatów. Dziwne trochę

   Usuń
  2. do Anonimowy20 października 2023 10:59 Nie będę tej karty aktywować (dostałem taką informację z Velo) - w zamian za bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów przez 2 miesiące. To nie jest atrakcyjna oferta! To nonsens!

   Usuń
  3. Nowe karty Velo Banku nic nie zmieniają w stosunku do dotychczasowych opłat. Zmieniają tylko Logo na kartach. Ja mam kartę kredytową keep it simple wydaną do Umowy z Openonline bezwarunkowo darmową i tak zostaje po aktywacji nowej. Mam na pisemne potwierdzenie z Velo Banku.

   Usuń
 2. Velo Bank to już nieboszczka, która w marcu przejdzie do historii. Nowa miotła obniży oprocentowania o połowę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli obniżą % - to pójdą z torbami. Już teraz nie są aż tak konkurencyjni ze stawkami na depozytach, a tylko zrównują się z czołówką.

   TomTom

   Usuń
  2. Velo 7%/KO/90dni/do 300K... pokaż lepszych.

   Usuń
  3. Do Anonimowy 20 października 2023 18:13

   Chodziło mi tylko i wyłacznie o oferowany tersz %. 7% na KO daje aktualnie 6 banków, a jeden nawet 8. Czymś muszą się wyróżniać, więc są to limity kwotowe. Ich oferta lokat - to straszna mizeria, więc jeśli tak jak napisał Anonimowy powyżej zejdą o połowę - to pójdą z torbami niezależnie kto ich przejmie.

   TomTom

   Usuń
  4. Na razie Velo do 300 tys. Poniżej BFG, ale na dzisiejsze warunki to i tak nieźle. Kochajmy ten bank, dopóki cokolwiek oferuje. Ja już się martwię o grudzień/styczeń.

   Usuń
  5. Jak się załapiemy w velo na 7% to będziemy się martwić dopiero pod koniec stycznia. Ja tu robię przelew dopiero 30 stycznia.

   Usuń
  6. Przelew zrobisz chyba jednak w październiku:).

   Usuń
  7. W październiku, ale coś dziwna ta data: 30 pazdziernika przypada na poniedziałek, a zwykle to w ten dzień zaczyna się nowa edycja promocji.
   Robicie przelew 30 czy dla pewności 29 w niedziele?

   Usuń
  8. Ja chyba przelew zrobię 26tego, ale na rachunek obligacji.

   Usuń
  9. @Anonimowy21 października 2023 11:23
   Ja chyba tez.Tylko sie zastanawiam na ktore bo cos strasza ze inflacja znowu wystrzeli a chcialem wszystko co mam wolne na TOS.

   Usuń
 3. Informacja od czytelniczki, która ma problemy z publikacja komentarzy tutaj:
  'Zawrotna w Banku Nowym - 6,4% na 3 miesiące. Pojawia się przy zrywaniu odnowionej na 0,01% lokaty, nie przy przelewie.'

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jeden Velo przygarnął moje oszczędności. U mnie zaczyna się "ból głowy" już za parę dni. I muszę uruchomić KO PKO BP na ledwo 65,% (minus belka).
  A w listopadzie/grudniu to już nie wiem. Czuję się coraz bardziej okradana i

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "I muszę uruchomić KO PKO BP na ledwo 65,% (minus belka)."

   Jak 65% to nie tak ledwo ;) Sam bym na tyle założył jakby gdzieś było. Szkoda, że to tylko Twoja literówka tj. "cyfrówka" ;)

   TomTom

   Usuń
 5. Tom tom revolut daje 5 procent na koncie oszczędnościowym z kontem metal masz tam?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...