sobota, 21 października 2023

Nowa edycja KO w Alior oraz 500 zł na start

W tym tygodniu z nową ofertą KO wystartował Alior. Nie ma tutaj wielkich zmian, ale to jeden z banków które zawsze się liczą chociaż ze względu na nieograniczoną ilość darmowych przelewów wewnętrznych. Za to więcej można zgarnąć w nowej promocji konta osobistego, gdzie premia na start wynosi obecnie 500 zł.


Zaczynamy zwyczajowo od konta oszczędnościowego, to dotyczy bowiem większej ilości czytelników. Nowa, 40 już edycja KO pozwala wpakować tutaj do 200k na 3 miesiące czyli tak jak poprzednio, ale pod warunkiem wykonania 5 płatności kartą. Bez tego warunku nowe środki będą oprocentowane tylko na 4%, a to już gra niewarta świeczki.

Nowe środki w każdym banku liczone są od innej daty, a tą bank ustala sobie sam i często jest to data zmienna. Alior  cofa się dość mocno wstecz patrząc na to ile mieliśmy łącznie w banku środków. Obecnie badane jest saldo na dzień 10 października 2023.

40 edycja potrwa nieco ponad miesiąc i skończy się 20 listopada 2023. Co będzie po tej dacie zależy oczywiście of ruchów konkurencji co obserwujemy tutaj z uwagą. A tutaj spodziewamy się niestety obniżek w najbliższym czasie..


 2) 500 zł na start

Obok nowej edycji KO mamy też nową promocję konta w której zgarnąć można 500 zł. Kto może z tego skorzystać? Oferta adresowana jest dla osób, które nie miały tutaj konta od 3 lat czyli tak jak poprzednio.

Tutaj zgarniesz 500 zł na start oraz 6,50% na KO w Alior bank

Czas trwania tej oferty jest dość długi, można do niej przystąpić przez ponad do 31 stycznia 2024. Nie sądzę by skończyła się przed czasem, bowiem karencja jest dość długa, zaś samo konto po założeniu warto trzymać na dłużej, jest tutaj dużo więcej korzyści aniżeli sama promocja na start.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 500 zł? Promocja jest w zasadzie niemal identyczna z poprzednią, w której do zgarnięcia było 450 zł. Dodatkowe 50 zł jest w zasadzie dodatkowym bonusem w praktyce za nic.


1) 50 zł za wyrażenie zgód + wybór korzyści

Owy bonus na start wymaga jedynie wyrażenia zgód na etapie składania wniosku oraz uruchomienia dwóch korzyści na konta w terminie 30 dni. Może to być np. darmowe przelewy natychmiastowe oraz lepsza stawka na KO. Korzyści można zmieniać w kolejnych miesiącach, a fragment z nich widzimy na powyższym screenie.

2) 400 zł za ilościowe płatności kartą

Druga część, która daje najwięcej zysku, ma jedno dodatkowe wymaganie. Wystarczy, że raz w miesiącu:

 • wykonamy 5 transakcji kartą na dowolną kwotę
 • przelejemy tutaj 1000 zł 
 • zalogujemy się do apki

i to wszystko. Nowością jest tutaj wymóg wpływu na konto w wysokości 1000 zł, co na pewno nie jest zbyt wymagającym warunkiem. Za wykonanie powyższych trzech czynności dostajemy 50 zł i można to powtarzać przez 8 miesięcy. W sumie więc do zgarnięcia jest w ten sposób tytułowe 400 zł. To  z pewnością jedna z najprostszych promocji na rynku.


 
2) 50 zł za otwarcie konta przez selfie

W dalszym ciągu 450 zł na start można podrasować o dodatkowe 50 zł przez założenie konta poprzez VideoSelfie. Jak to zrobić można zobaczyć na filmiku, który można odtworzyć korzystając z poniższego linku.

Tutaj zgarniesz 500 zł na start oraz 6,50% na KO w Alior bank

Podsumowując mamy fajną niespodziankę w postaci dodatkowych 50 zł za banalny warunek wyrażenia zgód i wyboru korzyści. Druga nowość czyli KO jest zgodna z naszymi oczekiwaniami, trudno bowiem oczekiwać obniżek, jeśli konkurencja oferuje jeszcze 7%, chociaż zapewne i to się wkrótce zmieni.

 

Regulamin KO w Alior do 200k - edycja 40 do 20 listopada

Regulamin promocji Bankuj mobilnie edycja X - ważna do 28 lutego 2024

25 komentarzy:

 1. Wczoraj oraz w ciągu ostatniego pół roku w Pekao otwierałem trzy terminowe lokaty na 6 i 12M w USD na kwoty 2x12tys i raz 65tys o identycznym oprocentowaniu. Lokaty zgodnie z regulaminem można było otworzyć wyłącznie w oddziałach stacjonarnych i dopiero wczoraj doczytałem się w dokumentach papierowych, które każdorazowo otrzymałem przy zawarciu umowy, że w dwóch przypadkach maj i wczoraj jest zapis, że likwidacja lokaty przed terminem może odbyć się wyłącznie w oddziale stacjonarnym. Trzecia z lokat na 65tys $ założona we wrześniu takiej klauzuli nie zawiera.
  Jako, że te trzy lokaty były założone na dwie osoby sprawdziłem w aplikacjach telefonicznych czy można je zerwać. Lokaty z klauzulami nie dało się zerwać w aplikacji, a lokatę na 65tys$ bez klauzuli mogłem zerwać.
  PYTANIA:
  1. Skąd taka niekonsekwencja w tym zakresie?
  2. Czy w momencie zawierania umowy o depozyt mogłem się na taki zapis nie zgodzić?
  Roluję pieniędzmi pomiędzy rachunkami i bankami i często zakładam lokaty na moją mocno wiekową mamę z przekonaniem, że gdyby ją nagle zabrali do szpitala mógłbym w każdej chwili zerwać lokatę i przelać środki do siebie, spisać umowę darowizny i wszystko byłoby zgodne z prawem.
  Klauzula która wzbudziła moją wątpliwość wyklucza możliwość zerwania lokat np. w aplikacji i przelania środków na inny rachunek.
  Czy ktoś ma jakąś wiedzę w tym zakresie? Czy to jest nowa praktyka banków. Zakładam online lokaty np w Velo ale na razie takich klauzul nie zauważyłem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale wiesz, że dokonując przelewu "w imieniu" mamy "nie działasz zgodnie z prawem" ? A jak nie jesteś jedynym spadkobierca to już kryminał.Może nie tak jak w sytuacji, czego nie życzę, śmierci posiadacza rachunku, ale jednak. Więc znajdź inna metodę jak chcesz być taki korekt albo nie udawaj praworządnego

   Usuń
  2. Anonimowy z g. 22.39 zajmij się lepiej Inwazją groźnych biedronek azjatyckich we Wrocławiu. "Są wszędzie".

   Usuń

  3. @Anonimowy22 października 2023 08:39
   Ale anonimowy z 22.39 ma rację. Gdyby mama nie daj boże zmarła, to przelanie pieniędzy z jej konta na swoje po jej śmierci jest przestępstwem. Jeżeli są inni spadkobiercy to mają prawo do tych pieniędzy. I wtedy pieniądze anonimowego które są na koncie mamy stają sie masą spadkową.
   W mojej rodzinie był przerabiany podobny temat. Można mieć kłopoty. Oj można.

   Usuń
  4. A ty muchołapie zamiast się merytorycznie odnieść to bredzisz. Wykorzystywanie loginów, kanałów dostępu przez osoby trzecie skutkuje banem konta, a jeśli udowodni się brak zgody właściciela lub brak zdolności do udzielenia takiej zgody (choroba czy tp.) to jest na to paragraf. Ukształtował się wśród głupków centusi pogląd, że udzielenie pełnomocnictwa umożliwia dysponowanie środkami właścicieli nawet po jego śmierci a tu kolejny mądrala nie widzi kłopotów w zleceniu przelewów, wyprowadzaniu środków z konta niby w jego imieniu. Najpierw trochę edukacji a potem ględzić na forach.

   Usuń
  5. Tylko ja nie potrzebowałem porady prawnej na temat wyprowadzenia środków. Jestem jedynym spadkobierca i mnie żadne paragrafy nie dopadną bo nie ma kto się upomnieć.
   Mnie interesują zasady zawierania umów na lokaty i utrudnienia ze strony banków przed ich zerwaniem.
   Np. nagle jestem na łożu śmierci i chciałbym zerwać lokatę aby dokonać darowizny środków przelewem i nie mogę bo jest blokada. Aby dokonać zerwania lokaty muszą mnie z łóżkiem zawieść do oddziału banku.
   Może już taka praktyka jest stosowana w innych bankach i dotyczy PLN...

   Usuń
  6. 18.06 jak jesteś na łożu śmierci to raczej Ci wszystko jedno. Jak chcesz się zabezpieczyć, a raczej
   jak chcesz zabezpieczyć bliskich, to jest coś takiego obowiązkowego w każdym banku : dyspozycja na wypadek śmierci . A to co opisywałeś to machlojki - nawet jak nie masz konkurencji do spadku. I to nie kwestia oferty produktowej. A jeśli już to warto wojować z bankiem i w wypadku dziedziczenia np. depozytu próbować nie dopuścić do jego zerwania i jako jedyny spadkobierca wymusić kontynuację umowy produktowej by nie tracić % przy likwidacji na rzecz nowego klienta. Mi się kiedyś po bojach udało.

   Usuń
  7. Panowie, jakie machlojki? Mam lokatę w dowolnej walucie i powinienem mieć prawo ją zerwać w bankowości internetowej, czy też mobilnej bo po to dostęp online do moich pieniędzy został stworzony.
   Jeśli wszystkie banki idą w tym kierunku to jak znajdziesz się w szpitalu to nie zerwiesz żadnej lokaty bez wizyty w oddziale, nawet gdybyś gardłowo potrzebował kasy.

   Usuń
 2. Każdy bank, każda umowa to warunki dla danej umowy w danym banku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze w sprawie Toyoty.
  Gdyby stało się tak, że oprocentowanie na IKO będzie przypadkiem znowu atrakcyjne to dla IKO podwyższony został limit progu kwotowego ze 100k do 400k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie IKO to WIBOR 3M.Kontrakty na WIBOR 3M zakładają dalszy spadek,do około 4 procent na koniec 2024 roku.Podnieśli limit,bo zakładają sukcesywny spadek oprocentowania.
   Jeśli sytuacja ulegnie zmianie,bo znowu wzrosną stopy procentowe,to obniżą limit.:)

   Usuń
 4. Czasami piszecie, ze regulamin promocji to rzecz święta, a tym razem dajecie bankom dowolność interpretacji regulaminu?
  No to jak jest, banki mogą w umowie zawrzeć wszystko w zależności od widzimisię pracownika?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten Pekao to w ogóle bank działający na jakichś dziwnych warunkach.
  Każdą lokatę walutową można zawrzeć TYLKO w placówce stacjonarnej i za zgodą dyrektora oddziału.
  Niby jest regulamin, niby jest oferta na stronie ale idziesz i nie wiadomo co cię czeka bo... np dyrektor może nie wyrazić zgody bez podania przyczyny lub nie było dyrektora co przerabiałem w oddziale Grójecka 74.
  Gdy poprosiłem o anulowanie mojego wypowiedzenia umowy, pani złapała się za głowę bo kompletnie nie wiedziała jak do tergo podejść i trzymała się głowy przez godzinę, aż zamknąłem drzwi.
  Oddział mieści się w Warszawie w lokalu przy ulicy Grójeckiej 1/3 gdzie mieścił się ten bank za komuny i pracownicy jeszcze wywodzą się z tamtych czasów.
  Ktoś tu na forum chwalił obsługę w Velo, pewnie zasadnie. Ja z Pekao mam tylko złe doświadczenia ale nie mam wyboru w przypadku $$$ i jestem na razie na nich skazany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wyobraź sobie coś takiego jak realizacja czeku z USA, to dopiero jazda tym razem w PKO BP...Godzina do tyłu jak nic, i to tylko w większym oddziale, bo w mniejszym...no wiadomo...
   A to jedyny bank, ktry chyba obecnie realizuje takie "fanaberie" kientów za Oceanu

   Usuń
 6. Tusk likwiduje podatek belki od lokat powyżej roku. Co Wy o tym myślicie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie myślimy, bo na razie nic nie likwiduje

   Usuń
  2. nie tylko nic nie likwiduje tylko cały czas oszukuje.

   Usuń
  3. Powiem Ci Krzysiu, że w 2009 roku na własne uszy słyszałam jak w TV i w Radio Tusk mówił, że bardzo szybko zlikwiduje podatek belki. Od tego czasu do 2015 roku upłynęło trochę czasu, nieprawdaż ? Sytuacja się powtarza. Nie wierz w te ani w inne obietnice.

   Usuń
 7. Velo bank znowu dzwonił ale brak oferty utrzymaniowej dla velo konta dalej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komentarze Krzysztofa na początku wydawały się zabawne ale z czasem męczą. Ten człowiek ma poważny problem zapewne nawet nieświadomy tego.

   Usuń
  2. No, znam lepsze przypadki. Np. Tom Toma. Bije na głowę Krzysztofa.

   Usuń
  3. Krzysztof nie pisze po to,żeby nas zabawiać.
   Mnie jego komentarze nie męczą.Pisze zawsze na temat tego blogu.Nie politykuje,nikogo nie prowokuje ani nie obraża.Nie zawsze wiadomo,o co mu chodzi,ale to drobnostka.

   Usuń
  4. Do Anonimowy 23 października 2023 17:30
   Ty sam jesteś przypadkiem, z kultury nie napiszę czego. PS Swoją drogą to jeszcze się nie otrząsnołeś po przegranej "wygranej"? Dalej boli cię przykra prawda, którą tu opisywałem? Naprawdę szkoda mi ciebie.

   TomTom

   Usuń
  5. Anonimowy godzina 17:30 Ty jesteś nędzną kreaturą i zwykłym pospolitym atencjuszem! Nie obrażaj TomToma, bo TomTom to jedna z osób, której komentarze są wartościowe. TomTom trzymaj się, a Administrator niech banuje takich jak ten Anonimowy.

   Usuń
 8. Chciałem odliczyć płatność w Alior pay, a oni to odrzucili. Na 90 zł xddd.
  Co to za bzdurna oferta?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...