poniedziałek, 9 października 2023

Dalej 7% na KO w Velo oraz 650 zł na start

Po drugiej z rzędu obniżce stóp nie było pewne czy Velo pozostanie przy stawce 7% tak jak to zrobił niedawno Millennium. Od dziś znamy już odpowiedź, o którą zwyczajowo pytacie w weekend. Tak, dalej mamy 7% a na dodatek 600 zł na start + 50 zł za polecenie na start.


Zaczynamy od nowej 11 już edycji KO, która jest w zasadzie bez zmian, bo nie tylko stawka, ale i limit 300k obowiązujący przez 3 miesiące jest taki sam. Ba, nawet obrazek z psem pozostał identyczny, być może ze względu na fakt, że dalej mamy październik symbolizujący poprzednią edycję, która była wyjątkowo krótka.

Tutaj założysz KO na nowej stawce 7,00% w Velo

Nowa też nie potrwa nawet miesiąc i skończy się już 30 października 2023 czyli krócej niż w Millennium. Najbardziej interesował mnie tym razem dzień badania salda, bowiem nie uwakuowałem od razu odsetek, które wypłacono w niedzielę, pozwalając im pracować o dzień dłużej.

I jak się okazuje dobrze zrobiłem, bowiem bank za dzień badania salda przyjął 4 października, a więc było jeszcze kilka dni zapasu. Czas pokaże czy dobrym pomysłem będzie teraz czekać do samego końca z powrotem, by maksymalnie wydłużyć stawkę 7% bowiem od 12 edycji spodziewamy się już obniżki.


2) Warunki dla 600 zł premii z nową karencją

Przy okazji KO warto przypomnieć o trwającej nowej edycji ror z premą na start. Chociaż karencja w poprzedniej edycji była stosunkowo krótka i nie wynosiła nawet jednego roku, to i tak została ona przesunięta. Teraz ważne jest by nie mieć konta w tym roku bo karencję liczy się względem 31 grudnia 2022. Innymi słowy kto zamknął konto w roku ubiegłym może wracać po nową premię.

Tutaj zgarniesz 650 zł na start w Velo bank

Druga edycja promocji z cashback potrwa przez kolejny kwartał, a więc do 30 listopada 2023. Załapując się do tego dnia do tej promocji masz możliwość zgarnięcia 600 zł przez kolejne pół roku, więc nie ma znaczenia kiedy przystąpisz do promocji.

Na czym polega sama promocja? W zasadzie na tym samym co kiedyś oferował Getin czyli 10% cashback. W jednym miesiącu można zgarnąć do 100 zł, łatwo więc policzyć, że aby zgarnąć całą pulę wystarczy wydać 1000 zł w miesiącu. Dziś przy galopującej inflacji nie jest to już niemożliwe.

Skoro oferta ma potrwać przez pół roku, to łatwo policzyć, że po 6 miesiącach dostaniemy przelewem na konto w sumie 600 zł. A po drodze można zgarnąć dodatkowe 50 zł i o wiele więcej z odsetek na KO.


3) 50 zł za skorzystanie z polecenia

Od września ruszyła trzecia edycja programu poleceń, która również potrwa do 30 listopada 2023. Jedyne co musi zrobić polecony to wpisać kod od polecającego, wyrazić odpowiednie zgody i zrobić 3 przelewy po 2000 zł każdy przez kolejne 3 miesiące. Jednym słowem warunki są banalne.

Jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com. Przed przystąpieniem do pisania tego artykułu zapisałem się do nowej edycji programu poleceń, więc w dalszym ciągu mogę polecać to fajne konto z darmowymi przelewami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi.

Jak widać nowa edycja jest niemal identyczna z poprzednią. Niemal, bowiem jest jedna drobna różnica. Konto skarbonka czyli te z limitem do 3k teraz ma oprocentowanie 7%, więc widzimy dzięki temu jakie w niedalekiej przyszłości będzie oprocentowanie podstawowego KO

Podsumowując na Velo jak zwykle można liczyć, dużo tu się bowiem nie zmieniło w stosunku do tego co było w Getin. Dalej mamy rekordowy limit jak na obecne realia i przede wszystkim dzień badania salda. Jak widać warto było nie korzystać z lokaty zatrzymaniowej na 6,20% którą potem podkręcono do 6,50%.

 

Regulamin 11/2023 edycji KO w Velo na 7,00% do 30 października

Regulamin promocji Witaj w Velo bank i zgarnij 600 zł ważne do 31.11.2023

Regulamin programu poleceń Velo - edycja nr 3 do 31 listopada


29 komentarzy:

 1. Na razie to pozostaje czekac na oferte listopadowa obligacji i w razie obnizki "zwijac" wiekszosc kasy "niepotrzebnej" krotkoterminowo z bankow. Na poczatku 2024 bedziemy sie "bujac" juz ponizej 6% na KO, wiec nie ma co sie zastanawiac.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kto się będzie bujać to się będzie. Ale inni . . . ?... !

  OdpowiedzUsuń
 3. Donieście do Berlina i Brukseli, że w Polsce paliwo jest za tanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panie Moderatorze! Obudź się! znowu przepuściłeś komentarz tego kretyna pod nazwą Anonimowy9 października 2023 20:21

   Usuń
  2. Odebrałem go po prostu jako zwykły żart. Nie należy go brać na poważnie.

   Usuń
  3. Słuszne podejście. Nie ma się co spinać - w końcu nikt nikogo nie obraził tamtym wpisem.

   Usuń
  4. Do Anonimowy@10 października 2023 00:47:
   czepiasz się innych, a sam nie masz kultury - obrażając przedmówców...

   Usuń
 4. Dla zainteresowanych trochę więcej szczegółów z Bankier.pl na temat sprzedaży VELO Banku:

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gra-o-VeloBank-Czy-Michal-Solowow-pokona-amerykanskie-fundusze-8626182.html

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy Velo daje aktualnie ofertę zatrzymaniową przy wypowiedzeniu konta? Kończy mi się zatrzymaniowy cashback 600zł i nie wiem czy ponownie też coś oferują

  OdpowiedzUsuń
 6. Zalozylem dzis racunke pod obligi w PKO. Chyba jednak wrzuce kase na 12 latki, zamiast na 6. Niby kara ze zerwanie jest wieksza, ale jest lepsze oprocentowanie. No i limit inwestowania do wysokosci wyplat 500+, ktory sie nie odnawia, wiec po 6 latach nie da sie reinwestowac tych 6 latkow (znaczy da sie, ale na zwykle juz tylko).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już myślałem poważnie o tych obligacjach, ale przy tym co się dziś dzieje w armii, w tym państwie z dykty i kartonu - to aż strach. "Bezpieczne państwo" - koń by się uśmiał ;) Niestety tak to już jest jak u żłobu są same mądre głowy, które obstawiają najważniejsze stołki ludźmi pokroju Glapy, ale już nie chcę się nawet powtarzać.

   TomTom

   Usuń
  2. Hihihi dobre ... Ale ciekawe jaką sile nabywczą beda miały te złotówki za 12 czy nawet 6 lat.
   Obligi na taki okres to ruletka.

   Usuń
  3. Ale o co ci chodzi. Po 15tym jak wygra Donald możesz śmiało kupować te obligacje. U Tuska będą bezpieczne. Najwyżej kiedyś się dowiesz, że "to nie są wasze piniondze"

   Usuń
  4. TomTom - przestań tak dużo myśleć - bo zawału dostaniesz - wszędzie widzisz spisek, albo ryzyko - w takiej sytuacji najbezpieczniej dla Ciebie będzie gdy oddasz wszystkie swoje oszczędności dla jakiejś fundacji (sam wybierz), a sam nie będziesz się już musiał martwić zbyt tanią benzyną, zbyt niskim oprocentowaniem, ani tym bardziej tymi "złymi u władzy", którzy tylko czekają na Twoja kasę...

   Usuń
  5. Do Anonimowy 11 października 2023 22:41

   Bardzo proszę nie zazdrość mi myślenia ;) Jeśli chodzi o fundację - to wspieram systematycznie jedną już od lat. Pozwól jednak, że swoją kasą będę sam dysponował. Jeśli chodzi o tanią benzynę (oczywiście jak nie będzie awarii dystrybutora;) - to już nie potrwa długo, a o władzy to nawet nie chce mi się już wypowiadać.

   TomTom

   Usuń
  6. Na gw znowu niezadowoleni ze paliwo nieznacznie drożeje. Zawsze źle.

   Usuń
  7. Na gw znowu niezadowoleni ze paliwo nieznacznie drożeje. Zawsze źle.

   Zobaczysz kolego po 15-ym

   Usuń
 7. Również uważam, że wchodzenie obecnie w obligacje nie jest dobrym pomysłem, mimo podejrzanie atrakcyjnych warunków. Najchętniej wszedłbym po całości w kruszce lub waluty, ale to też nie do końca dobry pomysł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakie to są podejrzanie dobre? Że o 0.25% podnieśli? Beż przesady.

   Usuń
  2. Wobec oczekiwań spadku atrakcyjności oferty podniesienie brzmi jak promocja (przedwyborcza oczywiście).

   > Wchodzenie w kruszce i waluty
   No tylko szkoda że to generalnie stoi w miejscu, podczas gdy rolowane środki na depozytach narastają. Na walutach i kruszcu nie zarabiam, mam tego tylko tyle żeby nie być kompletnym gołodupcem w razie W.

   Usuń
 8. Od dziś w VELO banku, a od jutra w Banku NOWY-m symboliczne podwyżki na lokatach. VELO nawet wcześniej zakończył poprzednią edycję Lok. nnś - aby dziś ruszyć z nową. Coś za bardzo się pośpieszyli z tymi obniżkami po decyzji RPP ;)

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 9. ING nieźle poleciał. Po tym jak się zapełnili po ofercie na 7,9% zjechali do 6%, a teraz jeszcze obniżyli do jednej z najniższych stawek na KO - do tylko 5,5%.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
 10. Hej, powiedzcie czy tak ma być, nie miałem na Elastycznym koncie oszczędnościowym kasy ok 3 miesiące, wczoraj przelałem z myślą dostania 7% do 300k bo saldo przecież badane na 4 października, sprawdzam dzisiaj i nie kwalifikuje się na promocyjne oprocentowanie, czy tak mam być ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Co ma być to będzie - Que sera, sera. Co ma wisieć nie utonie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Do kiedy jest 8% na Veloskarbonka? Czy to jest stałe oprocentowanie do 3k?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...