wtorek, 13 grudnia 2016

300 zł lub 200 zł nagrody na powitanie za założenie zakręconego konta w... Citi Priority


A to niespodzianka. Citi lansuje swoje konto? Do tej pory Citi premiowało praktycznie tylko i wyłącznie swoje karty kredytowe. Do znudzenia w niezliczonych kombinacjach z allegro, sklepami internetowymi czy 5% cashback.

Co miesiąc ukazywało się po kilka nowych promocji kredytówek. Ponieważ karty w Citi są bezsprzecznie najlepsze na rynku, opisywałem praktycznie każdą nowość. I dziwnym był fakt, że w grudniu nie był żadnej nowości wśród kolekcji bonusów za nową kartę.

I dalej nie ma, za to od dziwo pojawiła się promocja konta osobistego. I to taka na którym do zgarnięcia jest nawet 300 zł. I według informacji jakie można znaleźć na ich stronie promocja będzie krótka, skończy się bowiem jeszcze w tym roku.Ściślej promocja potrwa do 30 grudnia 2016. Warunki są dość pokręcone, gdyż są dwie drogi do zgarnięcia premii. Bez względu na to który z możliwych wariantów wybierzemy, ważne by warunki spełniać przez 4 miesiące, bo tylko to gwarantuje wypłatę dodatkowej premii.


1. Wariant A: 300 zł premii za lokatę na 2% lub saldo na rachunku
Pierwszy warunek polega na tym. że bank wymaga by klient przez 4 miesiące wpłacał co miesiąc 30.000 zł na rachunek bankowy. Ten warunek jest raczej bezsensowny, powoduje bowiem marnowanie potencjału rosnącego salda, które mogłoby pracować na koncie.

Opcja z lokatą jest dużo ciekawsza
Bank zdaje sobie z tego sprawę, bowiem pozwala wybrać inną, rozsądniejszą opcję założenia lokaty kwartalnej w kwocie właśnie 30.000 zł na 2%. W opcji z lokatą środki przynajmniej pracują, może nie na fajnej stawce, ale bonus podniesie stawkę i to dość znacznie.


1. Wariant B: 200 zł premii za przelew od pracodawcy oraz kartę kredytową
Drugi warunek wydaje się mocno wygórowany. Bank wymaga bowiem przelewu na niemałą kwotę 5000 zł od pracodawcy. Gdyby była możliwość przelania sobie z innego konta takiej kwoty, warunek byłby banalny, ale przelew z tytułu wynagrodzenia to już rzecz, którą mało kto może spełnić.

Przesadzono z wymaganiem przelewu wynagrodzenia

Dodatkowo wymagane jest posiadanie tutaj karty kredytowej. Z tego łatwy wniosek, że oferta jest nie tylko dla nowych, ale także dla obecnych klientów banku posiadających już kartę kredytową.

Bez względu na to czy wybierzemy wariant A z zakładaniem lokat na 2% czy wariant B z przelewem od pracodawcy + kartą kredytową, aby zgarnąć premię 300 zł (za wariant A)  lub 200 zł (za wariant B) trzeba spełnić dodatkowo drugi warunek.


2. Płatność kartą na minimum 300 zł
Trzeba nie tylko posiadać kartę do konta Citi Priority, ale także aktywnie ją używać.  Na ile aktywnie? Bank wymaga wydania 300 zł, przy czym nie może to być płatność jednorazowa. Wymagane są przynajmniej dwie płatności, ważne by w sumie dawały one trzy stówki.

Kto spełni powyższe warunki może liczyć na:
 • 300 zł (4x75 zł) - jeśli wybierze wariant A + płatność kartą
 • 200 zł (4x50 zł) - jeśli wybierze wariant B + płatność kartą
Bank twierdzi, że tylko 1000 osób może skorzystać z tej oferty na powitanie. Oferta jest dostępna już od końca października, ale nic dziwnego, że dalej jest aktywna. Warunki są raczej trudne do spełnienia, biorąc pod uwagę wymagania stawiane przez inne banki.

Podsumowując Citi to dość specyficzny bank. W przypadku konta Citi Priority wymagane jest posiadanie zawsze średniego salda na poziomie 30.000 zł lub przelewu na 5000 zł + posiadanie karty. To warunek podstawowy by konto było darmowe.

Kto nie spełni warunków zapłaci aż... 25 zł !:(

Warto na koniec zaznaczyć, że kto tego warunku nie spełni, ten nie tylko straci premię za dany miesiąc czyli 75 zł lub 50 zł w zależności od wybranego wariantu. Dodatkowo bank pobierze za konto aż... 25 zł, co widzimy wyżej.

Warto przypomnieć, że w dalszym ciągu w Citi warto mieć raczej tylko kartę kredytową. Nie dość że jest całkowicie darmowa, to na dodatek pozwala zarobić całkiem niezły 5% cashback:)

Kto chciałby założyć darmową kartę z 5% cashback może skorzystać z tego linku 

Zwrot njaki możemy uzyskać to 50 zł na miesiąc, zaś maksymalna kwota zwrotu wynosi 400 zł jak na każdej karcie w Citi, szczegóły w osobnym wpisie tutaj. Oferta ważna do 31 grudnia 2016. 

Inne dostępne karty kredytowe w Citi (400 zł na Allegro, 400 zł do mall.pl, 400 zl do Douglas czy smartfon Samsunga) będące w promocji tylko do końca 2016 roku jak zwykle znajdziecie na zakładce Nie przegap. 

Regulamin oferty Nagroda na powitanie w Citi Priority 

7 komentarzy:

 1. A czy bank zaliczy przelew z innego banku od innej osoby z tytułem wynagrodzenie? Czy można przelać np. 2x 25oo/ na raty?/ Czy karta debetowa jest płatna?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy można łączyć oba warianty? tj. 3 miesiące lokata a czwarty miesiąc przelew 5ooo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. Sądzę, że raczej nie, ale ja zadałbym inne pytanie, czy jedna lokata wystarczy skoro jest zapis wpłacać i utrzymać co miesiąc 30.000 zł.
   Można to zrozumieć, że co miesiąc trzeba zakładać lokatę na 30.000 zł. Więc w trzecim miesiącu należałoby mieć już 90.000 zł na mało ciekawie oprocentowanej lokacie.
   Bez konsultacji z bankiem trudno o jednoznaczną interpretację warunków.

   Usuń
  2. Jakie 90 tys??? Tak to jest jak nie czyta się regulaminów dobrze i wypisuje bzdury. ....Wpłać i UTRZYMAJ co miesiąc kwotę 30 000 zł na rachunkach banku...

   Usuń
  3. No właśnie "wpłać... co miesiąc kwotę 30.000 zł". To pisał bank, więc wszystkiego się można spodziewać z interpretacją.
   Co innego gdyby napisano "wpłać jednorazowo".
   Można oczywiście polemizować, że można też napisać wpłacaj, dla powtarzalnej czynności. Ale jak napiszesz kilkadziesiąt reklamacji do banków dotyczących dwuznacznych zapisów, to inaczej będziesz patrzeć na regulaminy.

   Usuń
 3. W regulaminie między wariantami użyto wyrazu LUB a nie ALBO, co oznacza, że można wykłócać się po spełnieniu obu warunków, że powinniśmy dostać obie premie. Ale to wersja tylko dla twardzieli, zdolnych by walczyć za wszelką cenę. Bank będzie pewnie stał na stanowisku, że tylko jedna premia się należy.
  A wątpliwości polcana rozwieję - nie trzeba zakładać co miesiąc lokat - trzeba utrzymać średnie saldo 30000.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przelew z innego konta z tytułem"Wynagrodzenie' zalicza się-Dziś właśnie dostałem pierwszy przelew na 50zł.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...