środa, 21 grudnia 2016

Przenieś kartę do WBK i zgarnij do 300 zł premii


Karta kredytowa to coś co daje bardzo duże korzyści, ale wymagane jest zarazem pilnowanie terminów. I to nie tylko terminów darmowych okresów Grace Period, kiedy możemy bezkarnie żyć na koszt banku, ale także terminów darmowego korzystania z karty.

W wakacje hitem była karta kredytowa T-mobile, gdzie za 7 płatności można było zgarnąć 300 zł. Trzeba jednak pamiętać, że karta jest darmowa tylko do 31 marca 2017, warto więc ją zamknąć w pierwszym kwartale przyszłego roku.

A może lepiej skorzystać na jej posiadaniu i po prostu zgarnąć kasę za jej zamknięcie:) Jest taka możliwość i pojawiła się ona w BZ WBK, który za coś i tak musimy zrobić chętnie zapłaci nawet 300 zł.


Niestety nie jest to jednak oferta dla każdego. Według regulaminu uczestnik nowej promocji z kartą kredytową musi posiadać dodatkowo kartę kredytową w BZ WBK. I nie wchodzi w rachubę jej wyrobienie, musi ona dodatkowo być wydawana do końca wakacji a więc do 31 sierpnia 2016.

Kto spełnia warunek posiadania dwu kart kredytowych może skorzystać z nowej promocji. Oczywiście nie musi to być wspomniana na początku karta z T-mobile, może to być dowolna kredytówka czy to z hegemona Citi czy dowolnego innego banku, a opisywałem ich tutaj naprawdę wiele.

Jak więc zgarnąć premię? Regulamin podaje już na wstępie


Warunki zgarnięcia premii za zamknięcie karty w innym banku

A więc o 300 zł jest zdecydowanie trudniej, gdyż zamiast płatności na dowolną kwotę, mamy wymagania: 
 • za wydane 500 zł dostaniemy 100 zł zwrotu
 • za wydane 1500 zł dostaniemy 200 zł zwrotu
 • za wydane 2500 zł dostaniemy 300 zł zwrotu
można się mieścić też w podanych przedziałach, ale lepiej wydać kartą minimum, by zgarnąć jak najwięcej. Jak rezygnować z innej karty, to za maksimum zysku. Czas na wydanie tych kwot mamy do 30 kwietnia 2017, nieważne czy będą to sklepy stacjonarne czy internetowe.

Warto pamiętać o jednej rzeczy, kartę kredytową z dowolnego banku musimy zamknąć do końca stycznia 2017. Bank oczywiście wymagać będzie potwierdzenia tej czynności. Jej brak będzie zapewne skutkować brakiem premii. Warto więc poprosić o wydanie zaświadczenia zamknięcia karty.

A skoro jesteśmy przy kredytówkach, warto zajrzeć dziś na PP3, gdzie znajdziecie wypowiedź jednego z czytelników, który przestrzega przed pewnym niuansem kart w Citi, który może być istotny dla niektórych.

Regulamin promocji Nowy początek z bankiem zachodnim WBK

13 komentarzy:

 1. W IB jest 2,4% na 2m. Nadal marnie, lecz stawki znowu powoli idą w górę. Pewnie ciekawsze oferty będą pomiędzy Świętami a sylwestrem, gdy będą zapadać lokaty z końca listopada.
  Apeluję, by lokaty <2,8% ignorować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim IB dala lokate na 2,4% obnizyla lokate czwroka plus do 2,15%, wiec nie spodziwalbym sie jeszcze w grudniu lepszej oferty niz ta na 2,4%.
   Ale w styczniu.... ktoz to wie

   Usuń
  2. Jeśli będą czekać do "po świąt" to mogą się przeliczyć.
   Ja czekam z kasą na Ping Pongu jeszcze do jutra. Jeśli nic się nie pojawi to zabieram się stad i nie zajrzę wcześniej jak w nowym roku - w końcu mnie też przerwa świąteczna się należy ;))

   Usuń
  3. Koncowka stycznia, to chyba najwiekszy odplyw bedzie, bo koncza sie 2 edycje, 3-m na 3% i 2-m na 2,75%. Spokojnie czekac na min. 2,75% a kase z konczacych sie lokat zabierac poza IB.

   Usuń
  4. Dla mnie kolejna lokata kończy się jutro i oczywiście pójdzie poza IB.

   Usuń
 2. Wszyscy mowia pojda tu albo pojda tam a prawda jest tak ze IB obecnie sa najlepsi - nie daja wiecej bo nie maja konkurencji a po co maja dawac za duzo? przeciez to ich czysty zysk jak daja mniej. Mimo wszystko IB poza konkurencja. Jest pare 3% ale to wszystko wabiki na max 10tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są konta oszczędnościowe. W Millennium 2,7% do 100 tys, w Optimie 2,3% do 150 tys. Są więc alternatywy dla lokat IB na 2,2%.

   Usuń
  2. Są dalej liczne lokaty w Toyocie na 2,50% chociaż warto było skorzystać do ubiegłego poniedziałku z lokaty z bonusem.

   Usuń
  3. A po co daja te oferty na 2,75 czy 3% (choć ograniczone czasowo). Odpowiedz jest prosta, bo nie mogą tanio pozyskać kasy z rynku. Gdyby to było takie latwe pożyczenie dla IB po stawce WIBOR, to nie byłoby tych "dobrze" oprocentowanych lokat.
   Alternatywy kont oszcz. podane przez @Jarystar sa realne i nikt nie będzie blokowal sobie kasy przy podobnej stawce w IB na 2 lub 3-mies. Stawka 2,75% to min., żeby zamrazac na okres kilku miesięcy.

   Usuń
  4. To zależy od podejścia. Dla mnie lokaty nigdy nie będą tak dobre jak konta właśnie z tego powodu, że blokują środki, które z różnych powodów mogą się w dowolnym momencie przydać. Dlatego bardziej jestem skłonny trzymać na KO niż na lokacie. Tym bardziej, że dopuszczalna kwota na KO jest w miarę fajna na krótkie inwestycje.

   Usuń
  5. Moja większość kasy na 3% w IB kończy się pod koniec stycznia. Kilka lokat zapadało mi teraz, ale tak jak przedmówcy nie mam najmniejszego zamiaru blokować je na mniej niż 2,75%. To moje absolutne minimum jeśli chodzi o lokaty - bo teraz mam już tylko te na 3%. Kasa, która wróciła właśnie z IB poszła na KO do Millennium na 2,7% i na KO do DB na 2,55%. Teraz czeka sobie grzecznie na prawdziwą ofertę w IB, a nie te ochłapy co aktualnie oferują ;)

   Usuń
  6. Chciałam tylko zauważyć, że KO Millenium oprocentowane jest 2,7% wyłącznie dla nowych środków które stanowią nadwyżkę nad wszystkimi środkami (lokaty, konta). Zawsze sprawdzam na infolinii jakie mam oprocentowanie konta oszczędnościowego i od wysokości jakich środków. Ostatnie sprawdzenie salda w Millenium było 10.10.2016. Ja miałam w tym czasie lokatę i pieniądze na koncie. w sumie ok. 16.000zł i jak bym dzisiaj wpłaciła pieniądze na KO to dopiero kwota od 16.000zł jest oprocentowana na 2.7%. Piszę o tym bo można się potem nieżle zdziwić a nit o tym nie wpomina.

   Usuń
  7. Wspominam o tym dość często, ale podkreślam też, że lokata mobilna nie jest istotna, bo i tak można ją odnawiać, więc saldo i tak nie ulega zmniejszeniu.
   Poza tym przypomnę, że bez względu na to co mówi infolinia, której nie zawsze warto ufać, warto samemu sprawdzić swojej odsetki.
   Ja sprawdziłem swoje za listopad i zgadza się: mam 2,70%.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...