wtorek, 6 grudnia 2016

Lokata na Mikołaja: 50 zł dodatkowej premii założenie lokaty na 2,50%


Wbrew oczekiwaniom nie ma lokaty mikołajkowej w Idea bank, jest za to taka w Toyota bank:) Rusza oto bowiem kolejna akcja specjalna, w której można założyć jeszcze jedną lokatę z bonusem. Jest to jednak inna akcja od dotychczasowych, ze względu na to, że po raz pierwszy jest oferta dedykowana dla... wisienkowców.

Lokata Mikołajkowa tym razem dla nas w Toyota bank:)

Zwykle banki adresują promocyjne oferty dla nowych klientów. Bardzo rzadko jakiś bank premiuje obecnych klientów czy zmienia definicję nowego klienta. Tak było przykładowo w omawianej w piątek promocji konta z 3% cashback w Paribasie, czy wczoraj o promocji 100 zł w ING.

Toyota jednak idzie pod prąd i w zasadzie jako jedyny bank regularnie premiuje lojalnych klientów lokatą z bonusem. Jeszcze nie zdążyła się skończyć lokata z bonusem na 50 zł o której pisałem pod koniec sierpnia, a już pojawia się kolejna:)

Kolejna fajna akcja w Toyota bank

Lokata z bonusem na 50 zł kończy mi się dokładnie na początku stycznia. Dzięki nowej akcji nie ma już dylematu likwidować konto czy też nie. Skoro jest możliwość założenia kolejnej lokaty z premią, to grzech z tego prezentu od mikołaja nie skorzystać.

Tutaj możesz się zarejstrować na lokatę na 2,50% z premią 50 zł

Kto może skorzystać? W przeciwieństwie do innych promocji lista potencjalnych odbiorców ulega wydłużeniu. Mogą bowiem skorzystać wisienkowcy, którzy skorzystali z jednej z siedmiu poprzednich akcji z premią za założenie lokaty.
 • Lokata Toyota Bank z premią 
 • Promocja SUPER DUET 
 • Depozyt Plus w Toyota Bank z premią 
 • Promocja SUPER DUET edycja 3 
 • Bądź aktywny- załóż nowy depozyt 
 • 100 dni z premią
 • 130 dni z premią
Pierwsza z tych akcji zaczęła się w kwietniu 2015 i tamtej pory warto tutaj trzymać konto i brać udział w kolejnych akcjach zgarniając kolejne premie.

Bank niechętnie patrzy na osoby, które po skorzystaniu z premii zamknęły konto. Z tego powodu kto tak zrobił w terminie 15 kwietnia 2015 do 5 grudnia 2016 nie może niestety brać udziału w nowej akcji z premią.

Co trzeba zrobić by dostać owe 130 zł? Tak jak poprzednio założyć lokatę na 130 dni w kwocie minimum 10.000 zł. Sama lokata jest oprocentowana nieźle jak na start bo już na 2,50% dodatkowy bonus mocno podrasowuje tę stawkę.

WAŻNE:
Kluczowe jest także zwiększenie salda i utrzymanie go przez 40 dni. Przy saldzie bierze się pod uwagę wszystkie konta i lokaty na wczoraj czyli 5 grudnia 2016. Warto więc zalogować się do bankowości Toyoty i zapisać sobie saldo z dnia wczorajszego.

Co to oznacza w praktyce? W zasadzie dwie bardzo ważne rzeczy:

1. Dobierz umiejętnie termin założenia lokaty by nie blokować poprzedniej
Mamy w Toyocie lokatę na 10.000 zł z poprzedniej akcji z końca wakacji. Moja lokata założona najwcześniej jak się da kończy się już 8 stycznia 2017. I niestety nie mo tej kwoty od razu wypłacać, zmniejszyłoby to bowiem wymagane saldo w wymaganym terminie.

W tej akcji daty są bardzo kluczowe

2. Nie zjedź z saldem na koncie poniżej salda na 5 grudnia 2016
Mamy w Toyocie środki na koncie by robić wymagane zakupy. Moje saldo na wczoraj to 17 zł, więc muszę uważać, by środki na koncie nie były niższe niż 17 zł przez 40 dni od momentu założenia lokaty.  

Aby otrzymać premię nie trzeba trzymać kasy przez całe 130 dni. Dla zgarnięcia bonusu wystarczy jedynie 40 dni i możliwe, że część wisienkowców tak właśnie robi, po czym zamyka konto w Toyocie.

Jest to jednak zupełnie nieopłacalne co najmniej z dwóch powodów. Z jednej strony tracimy prawo do odsetek, które w każdej kolejnej akcji są wyższe ze względu na dłuższy termin. (początkowo były to lokaty na 70 dni, potem na 100. a obecnie na 130). Z drugiej strony zamknięcie pozbawi nas możliwości udziału w kolejnych tego typu akcjach.

Warto tutaj wspomnieć dość ciekawą rzecz. Tego typu akcje z bonusem są realizowane wraz z firmą zewnętrzną, która wypłaca te bonusy. Możliwość brania w kolejnych akcjach przez tych samych klientów jest tylko w Agorze. Comperia w zakończonej niedawno akcji przyjmowała tylko i wyłącznie nowych...

Możliwe, że kolejne takie lokaty z premią będą w 2017:)

Podsumowując mamy fajny prezent na mikołaja. Akcja zaczyna się dziś i zapisy potrwają do 19 grudnia, mamy więc dwa tygodnie na rejestrację poprzez podanie naszego maila. Czas na wpłatę jest do 8 stycznia i sami musimy sobie policzyć kiedy jest najbardziej optymalna data wpłaty.

Zamierzam skorzystać z tej akcji, ale przelewu nie zrobię już z Idea bank. Poprzednio za założenie lokaty w Toyocie niebiescy z sobie tylko znanych powodów pobrali niesłusznie opłatę za przelew i dopiero druga reklamacja została rozpatrzona pozytywnie.

Regulamin akcji promocyjnej Bądź aktywny - załóż nowy depozyt z premią

35 komentarzy:

 1. No to grubo. Interes na lokatach w Skoku to interes życia: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Syndyk-wysyla-klientom-SKOK-Wolomin-wezwania-do-zaplaty-7487998.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Omówiłem to szerzej dziś na PP3
   http://polakcandwa.blogspot.com/2016/12/wezwanie-do-zapaty-dla-byych-czonkow.html

   Usuń
 2. Jaki sens ma zabawa w sprawdzanie sald, dat, itp. dla lokowania 10 tys. ja rozumiem, ze z tym bonusem to oprocentowanie bedzie wieksze, ale interesujaca jest kwota lokaty i ilosc czasu jaka wkladamy w ten caly proces. Dla mnie to nijak ma sie do oferty IB (czasowe 2,75 czy 3% w ostaniej "akcji") przy lokowaniu np. 100 czy 200 tys zl - mozna przeliczyc bezwzgledne kwoty odsetek i wtedy porownac czy takie "zabawy" z Toyota maja sens.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to jaki? Bo to najwyższa stawka na rynku na chwilę obecną i co najważniejsze nie jednorazowa lecz trwająca już od blisko dwóch lat:)
   Podobnie jest zresztą z lokatą mobilną w Millennium, która nie jest aż tak atrakcyjna, ale i tak pozwala na 3% bez problemów jakie są w IB.
   Oczywiście nikt Cię nie zmusza do jej założenia, ale fakt faktem na dziś lepszej stawki nie znajdziesz.

   Usuń
  2. Polcan, popieram wypowiedź anonimowego, i tu nie chodzi, że to najlepsza stawka z lokat, ale o kwotę tej lokaty. Zwykle tyle to większość czytelników właśnie tego bloga noszą w tylnej kieszeni na drobne wydatki :)

   Usuń
  3. No ok, można do tego tak podchodzić, że szukamy lokat bez limitów, ale fakt faktem takowe pojawiają się praktycznie tylko w Idea bank.
   Inna sprawa, że jeśli 10k to drobne wydatki, to raczej nie dajemy do jednego banku więcej niż korek BFG. Więc siłą rzeczy szukamy dywersyfikacji. A skoro są różne lokaty z 10k, a jest ich kilka, to można - chociaż oczywiście nie trzeba - z nich skorzystać.
   Blog służy do wyrażania opinii autora. Dla mnie to świetna oferta, więc z niej skorzystam, ale oczywiście nie każdy musi podzielać moje zdanie.

   Usuń
  4. Jeszcze raz wracajac do mojej wypowiedzi 13:45, to dodatkowy zysk na tej lokacie w porownaniu do np. Optimy 2,3% wynosi 58zl (wliczajac ten bonus).
   To dla mnie za malo, zeby otwierac nowe konto, sledzic oplaty, itd. Szczegolnie, ze ten bank nie jest bankiem uniwersalnym w moim rozumieniu, tzn. chociazby brak uslugi kont, lokat i kart walutowych.

   Usuń
  5. W porządku, ale piszesz tylko o tej jednej ofercie. A teraz przemnóż to przez wiele tego typu ofert, które są tutaj już od 1,5 roku.
   Inna sprawa, że Optima daje tylko kiepskie 2,30% zaś w Toyocie o ile pamiętam można założyć nawet 10 lokat po 2,50%.

   Usuń
  6. Absolutnie nie neguje sensu nagłaśniania takich promocji. Jednak osobiście również uważam, że dla 50 zł więcej nie warto bawić w studiowanie regulaminów, zakładanie kont, śledzenie zamian TOiP, pilnowanie spełnienia warunków na bezpłatne konto, itp. Wolę ten czas poświecić na pracę lub rodzinę. Wszystko zależy od tego, jak bardzo ktoś ceni swój czas. Przemnożenie przez oferty wielu banków nie zwiększa atrakcyjności, bo prawie za każdym razem trzeba od nowa studiować warunki promocji. Może dojść jeszcze stresik i nerwy, pisanie reklamacji. Pamiętacie chyba co było chociażby z takim WC w Raiffim. Widzicie co teraz się dzieje się ze SKOK (na marginesie żałuję, że poprzedni rząd zdecydował się go objąć BFG).

   Usuń
 3. Ze względu na opłatę za prowadzenie Konta, czy też jak kto woli karty 2,49 zł/m-ąc oraz wyczekiwanie na okazje, konto jedyne zamknąłem i mam spokój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłata jedna z najmniejszych w bankach i co więcej można ją obejść. Ale rozumiem, że dla niektórych może to być problem, bo trzeba o tym pamiętać.

   Usuń
 4. Napisał do mnie TMUB, że mają lokatę mobilną na 3% dla używających ich apki. Nie podali żadnych info o kwocie ani ilości takich lokat, ale próbowałem założyć na większą kwotę, czy też więcej niż jedną i się nie udało. Można więc na zwykłe wabikowe 10k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisałem o niej w rankingu lokat na grudzień, ale jak widzę nie wszyscy o niej wiedzą, bo być może nie każdy zagląda na PP3. Tym bardziej, że napisał o niej ostatnio stały czytelnik Arek, więc będę musiał ją omówić osobno.

   Usuń
 5. Link na końcu prowadzi do regulaminu starej promocji z 2015 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info, już poprawiłem ten błąd. Jest już podlinkowany nowy regulamin.

   Usuń
 6. Nie bardzo rozumiem tego myku z założeniem nie dziś tej lokaty a dopiero za tydzień. Jeżeli założy się lokatę za tydzień to 40-dniowy wymagany okres utrzymania salda depozytów (wg regulaminu kwoty środków pieniężnych zdeponowanych na wszystkich kontach i lokatach względem 05.12.2016 powiększone o kwotę min. 10 000 zł) zakończy się nie 15 stycznia a 22 stycznia przyszłego roku. Wynika z tego, że twoją starą lokatę, która zakończy ci się 08.01.2017r będziesz musiał trzymać w Toyota Bank do 22.01.2017r czyli już nawet nie tydzień a 2 tygodnie. Wypłata środków z tej kończącej się starej lokaty 10 000 zł w Toyota Bank do innego banku przed 22.01.2017r. spowoduje zejście poniżej dopuszczalnego limitu w 40-dniowym wymaganym okresie a więc złamanie regulaminu do otrzymania premii 50 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostało 25 dni do nowego roku. Więc zrobiłem w głowie odejmowanie, dla lokaty założonej dziś:
   40 - 25 = 15
   Czyli za 40 dni będzie 15 stycznia.
   Pomyliłem coś?

   Usuń
  2. Ja tego wyliczenia kiedy kończy się 40- dniowy okres dla lokaty założonej dziś nie negowałem.

   Usuń
  3. Chyba jednak masz rację. Lokatę warto jak najszybciej zakładać, bo każdy kolejny dzień zwłoki spowoduje, że środki z kończącej się lokaty trzeba będzie trzymać odpowiednio o kolejny dzień zwłoki dłużej...

   Usuń
 7. Lokata jest na min. 10000, czyli można ją założyć na 200 000 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Źle to zrozumiałeś. Maksymalnie można założyć 10 lokat po 10.000 zł więc górny limit to sto tysięcy zł.

   Dla zgarnięcia premii 50 zł wystarczy jedna na minimum 10k. Minimum jest tutaj słowem kluczowym, bowiem lokatę można zakładać od 3.000 zł. Jeśli więc przykładowo założysz na 5.000 zł to premii nie zgarniesz. Minimum dla premii to 10.000 zł.

   Usuń
 8. Lokata na minimum 10 000 - można więcej tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak można więcej. Ale tylko jedna z nich będzie z bonusem 50 zł. Pozostałe będą tylko na 2,50%.

   Usuń
 9. Niestety, ale z Toyota Bank Polska (należącego bezpośrednio do Toyota Deutschland - Niemcy) mam bardzo , bardzo złe doświadczenia zarówno z kontem prywatnym jak i z kontem firmowym. Naliczyli sobie bezpodstawnie opłaty za prowadzenie konta, co więcej w przypadku konta firmowego nie uznali, że odesłałem i wypowiedziałem im kartę debetową ponad 12 miesięcy temu i obciążyli mnie opłatami za tę kartę wstecz, jak tylko pojawił się wpływ na konto. Po prostu panieneczka powiedziała, że nie ma odnotowanej ode mnie korespondencji w tej kwestii. List wysłany w bankowości internetowej zniknął w trakcie rozmowy z bankiem. List wysłany pocztą poleconą 12 miesięcy temu nie został odnotowany pomimo kwitu nadania. Protest z groźbą do KNF został "wyśmiany." - pisano abym se pisał, oni to mają gdzieś.
  W przypadku mojego konta prywatnego nastąpiło błędne zajęcia poprzez błąd z Urzędu Miasta Gdańsk na kwotę 220 zł za podatek od nieruchomości (źle zaksięgowano wpłatę, dotyczyło to setek mieszkańców Gdańska w 2015r) i Toyotabank naliczył mi 75 zł karnej opłaty. Na drugi dzień z powodu bałaganu w urzędzie miasta gdańsk, kwota zajęcia 220 zł wróciła na konto. Pomimo to, opłaty 75 zł Toyotabank mi nie oddał, argumentując głupawo, że jak Urząd miasta zrobił zajęcie to "coś w tym musiało być".
  Bank Toyota to powiem otwarcie - głupio zarządzany pseudo-bank.
  Najgorsze w tym wszystkim jest jeszcze to, że nie mogę nawet dobrego słowa powiedzieć o moim byłym aucie - Toyota Yaris. Albo miałem pecha na całej linii, albo Toyota to już nie to co kiedyś.
  DEFINITYWNIE PRZESTRZEGAM WAS PRZED ZAKŁADANIEM KONT I LOKAT W TOYOTABANK POLSKA - TO KOMBINATORZY, i do tego wyjątkowo nieuczciwi, infolinia do tego jest WREDNA i KOSZTOWNA. To nie są te zabawne, niegroźne dzieciaki w garniturach jak u niebieskich, a po prostu kłamcy. Napisałem obszerny list po niemiecku do ich szefostwa w Niemczech na Toyotaallee w Kolonii, i mam nadzieję, że polecą głowy. Na ulicy Postępu 2B muszą po prostu zajść zmiany, i to solidne. Nie można dziś w tak prostacki sposób oszukiwać klienta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałem aż tak drastycznych problemów, ale potwierdzam, że bank słaby, drogi i ogólnie do kitu. Przez wiele lat byłem klientem, lokaty mieli słabe, niczym się nie wyróżniali, poza kosmicznymi opłatami za transakcje karciane.

   Usuń
 10. Miałem już założone 10 lokat po 10 000 w planie depozytowym na 130 dni, czy w związku z tą promocją można założyć kolejne 10 lokat po 10 000 w Planie Depozytowym na 130 dni ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwaga, od 1 lutego 2017 r. Toyota Bank wprowadza opłatę 8 zł. za korzystanie z pakietu Moto i ?Medycznego, które dotychczas były oferowane bezpłatnie w pakiecie z Kontem Jedynym. Zdaje się, że opłaty nie da się uniknąć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Polcan,
  Możesz odnieść się do wpisu Anonimowego z 07-12-2016 13:52 ? Faktycznie mają zamiar wprowadzić dodatkową opłatę?
  2,49 miesięcznie jakoś przełknąłem, ale 8zł za konto jest dla mnie nie do zaakceptowania.
  Jeśli to prawda, to trzeba myśleć nie o zakładaniu kolejnych lokat a o szybkiej ewakuacji z Toyoty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. Wysłałem zapytanie w tej sprawie. Jak dostanę odpowiedź, a mam nadzieję że będzie to dziś, to odpowiem.

   Usuń
  2. Odpowiedź od Toyota Bank:

   "Absolutnie nie, obecnie Konto Jedyne kosztuje 2,49 zł/mc i w cenie są dwa Serwisy Assistance – Moto i Medyczny.

   Od lutego 2017 r. zmiana polega na tym, że te dwa Serwisy Assistance nie będą w cenie. Konto bez zmian będzie kosztowało 2,49 zł/mc

   Serwisy Assistance klient będzie mógł wykupić a ich koszt będzie zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji."

   Nie ma więc obaw i spokojnie można zakładać lokatę. Ja już to zrobiłem.

   Usuń
 13. Jak się to ma do poprzedniej akcji. Tam było mozliwe założenie 10x10tys. na 130dni. A w tej akcji jeszcze jedna na 10tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Identycznie jak poprzednio. Jedna na 10k z bonusem 50 zł oraz 9 na dowolną kwotę 3-10k, ale bez bonusu. Wszystkie na 2,50%.

   Usuń
 14. Premia za powyższą promocję ("Aktywni zyskują") powinna wpłynąć do 31-03-2017.
  Na konta osób z mojej rodziny pieniądze wpłynęły przed regulaminowym terminem - już 17-03-2017.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...